Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

strikeman

Film má nevýhodu, že typově není prvním svého druhu, ale v současnosti již jedním z mnoha. Proto o nějaké originalitě nemůže být řeč. Ale zase natočeno je to zručně, o napětí není nouze a hlavní protagonisté jsou sympatičtí, takže je komu držet palce... V rámci žánru 75% ()

Folky

Po nesmírně nudné a zdlouhavé Sahaře natočil Breck Eisner něco, co mě baví. Hodina a půl utekla jak voda, v některých chvílích jsem byl dost napjatý (vidle), ale bohužel se objevilo i pár slabších chvílí kdy to tak napínavé rozhodně nebylo i když se film o to snažil. Ale rozhodně mínus za poslední záběr. ()

helloween93

Úvodem bych rád zdůraznil, že jde o nejlepší film, co jsem zatím měl možnost vidět na kanálu Horor film. První půlka filmu má vysoké tempo, které cca po hodině ztratí a v poslední půlhodince trochu Crazies dochází šťáva. Bohužel si tvůrci neodpustili pár scénáristických berliček v podobě infikace jednoho z hlavních hrdinů nebo otevřeného konce. Za mě tedy rozhodně zábavnější film než 28 dní poté. Na stejné úrovni jako 28 týdnů poté, i když Podivní jsou víc civilní. 3* ()

AngelG

Hodnotila bych to spíš na 3,5...a to jenom protože to mohlo být víc akční..podle ukázek to vypadalo, že tam půjde hlavně o přežití mezi nakaženými a šílenými obyvately..ale pak mi to příjde víc o zachraňování se od vlády, která se snaží pochytat a zabít všechny obyvatele nakaženého městečka...takže mě trochu zklamalo to že tam ,, šílení " nejsou pořádně využití...ale i tak je film překvapivě dobrý a dějově to taky není k zahození..!! ()

Ondriss

Trochu bezduché, ale dobré. Tím, že na scéně Agresivní vystřídali bezduché Zombie se otevřely dveře pro širší publikum. Zároveň spád umírání hlavních postav je o něco lineárnější než v jiných filmech tohodle druhu. Příjemné osvěžení. ()

Melly.pro

Oddychový horor, který chviléma než děsivý je spíše vtipný. To by samo o sobě nevadilo, kdyby děj nebyl zalostně předvídatelný a dialogy občas lehce stupidní. Tak 3,5*, ale dám 4.. ()

kuces

Pár zajímavých scén neudělá dobrý film. Nalajnované a klišovité... Prostě nuda, bez nápadu s peknym koncem, BOOOM. 5/10 ()

Mr.FreeZer

O zvýšení hladiny adrenalinu tady opravdu není nouze, dramatická atmosféra na nás dýchá z každého rohu. Vždy po pár minutách nějaká lekačka - tak má vypadat horor. Spokojenost. ()

darkreider

Som trochu sklamaný, neuchvátila ma žiadna karanténna atmosféra (nemám pocit, že by to malo akúkoľvek atmosféru, ktorá by diváka vtiahla do deja), dá sa predvídať každý ďalší krok postáv, každý jeden zvrat. Ale najhoršie je, že zo začiatku vystavanú logiku nakazených (teda ich chovanie) od polovice porušujú. Trochu nuda. ()

n3uro

***/****, nejsem si jistej. Snímek má hodně do sebe ale hodně mu chybí. Připomíná mi to hodnocení u Falloutů, tak se mi jednička tolik nelíbila, ale byla kvalitní. Každopádně, stálo to za to - jen to nebyla taková bomba jakou sem očekával. ()

foundation

Velmi slusne natocene ale bohuzial nic nove neprinasajuce a zufalo klisovite. Herecky je to ale vyborne. Timothy nesklamal a ostatni sa snazili aby mu stacili. Keby nebolo tych hluposti dookola pocinajuc neschopnou naivnou armadou a konciac roznymi ,,zvratmi,, v niektorych scenach kedy divak presne uhadne co sa stane isiel by som s hodnotenim aj vyssie. Nudit som sa pri tom urcite nenudil, malo to stavu, hercov, napatie, atmosferu. Aj ked je to u mna iba za 70 procent rozhodne doporucujem. Vsetky tie horsie veci ktore sa tu daju najst k takemuto druhu filmov jednoducho asi patria takze aj ked to niekde vycitam viac a niekde menej tuto to robit nebudem. ()

Skleni

Chcel som dať o hviezdu menej ale tak dalo sa to nakoniec pozerať. Ale plz vysvetlí mi niekto ako môžem brať thriller vážne keď dopredu viem o čo ide a prečo je všetkému tak ako je?! 35% ()

Dimo

Perfektní jedohubkový, řekněme moderní horor. Postavy skvěle zahrané, výborná kamera, děsivé momenty i bez laciných lekaček. Tak tohle se cení. Jasně, s narůstající délkou přibývá "ehh?" momentů, ale jak už jsem zmínil, film obsahuje tolik překvapivě dobrých scén, že se na něj vyplatí mrknout i víckrát. ()

Blaogranas

Protože mě tento film vyloženě nes*al, tak mu dám krásné 2*. Jinak je to neskutečně jednoduchy, dokonce se scénáristé (spoiler!!!) neodhodlali ani k tomu, že by byla manželka hlavního hrdiny infikovaná. Největší BLBOSTÍ ze všech, která je DONEBEVOLAJÍCÍ je pak skutečnost, že virus se přenáší vzduchem, vodou, ale jako zázrakem ne krví???!!!! WTF??!! ... šerif drží probodenou krvácející ruku na podřízlém krvácejícím krku jedné infikované oběti a pohodička. No příjemné k pousmání. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)