Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

MareT.

Že já jsem si nedal pokoj a musel jsem se dívat na trailer tisíckrát. Tak jsem se na film těšil, tak jsem si prohlížel fotky na imdb.com, až se dostavila.....jenom vlažná podívaná, která má v sobě ale hooodně potenciálu. Příběh tu už několikrát byl o epidemii, která dělá z lidí vraždící monstra (ne zombie), Olyphant je dostatečně dobrý herec, který dokáže film utáhnout (téměř z plátna neslezl) a scény, které se dají označit za napínavé je několik. Bohužel ale putování z místa na místo, kde se objevují právě ti "blázní" místama ztrácí tempo a co hůř, někdy se dokonce přistihnete, že dokážete uhádnout několik scén dopředu. Ale na druhou stranu musím uznat, že atmosféru to má luxusní a některé scény (umývačka aut, chlápek s vidlema...) se vám vryjou hravě do paměti. Jen od toho nečekejte více, než jen oddechovku. ()

thorewi

Typický apokalyptický horor, nic nového pod sluncem. Pár lekaček, pár silnějších okamžiků, vcelku dobré herecké výkony, ale nakonec z toho stejně vznikne jen průměr, neboť jedno klišé střídá druhé a ve výsledku nenaleznete ve filmu nic, co byste jinde už neviděli. A konec? Přece takový, jaký si ho domyslíte už po prvních minutách filmu. ()

Hanys_

Velice příjemný survivol horror. Navíc mi chvílemi připadalo, jakoby to byl i takový hodně atmosférický "Před Carriers" (tyhle názvy se mi navíc před premiérou pletly :). Každopádně z hollywoodských horrorů je tohle jeden z nejlepších počinů za posledních pár let. I zásluhou několika nezapomentulných scén (už to tady dost lidí psalo - co 15 minut se objeví nějaká ta lahůdka)...7.5/10 ()

SirSez

Mám rád filmy se zombie/virovou/apokaliptickou tematikou a tento snímek zapadá do těchto kategorií. Rozhodně stojí za vidění , pokud nezavrhujete třeba nové díly Resident Evil aj.... ()

dopita

Kdesi v zapadlém městečku se objeví nákaza, která z lidí dělá vraždící maniaky. Zápletka je jednoduchá, leč úderně natočená. Film je horor ostrej jak břitva, obsahuje jak hodně napětí, tak i akce. Režisérovi se podařilo vytvořit hodně ponurou atmosféru a co je důležitý, s přibývajícími minutami rozhodně neslábne. Sirovej a depresivní horor. ()

Balu...

I přes jednoznačnou předvídatelnost jsou Crazies poctivým bu-bu-bu snímkem, který, aniž by byl něčím v žánru vyjímečným, nenudí. ()

Ilhan

Jsem silně na vahách, film zaujme opravdu áčkovým provedením, velice slušným vizuálem, přesvědčivými herci a pořádnou atmosférou, jediné co bych celému vytknul je scénář. Nemohl jsem si nevšimnout těch několika lapsů, které se začnou ke konci filmu množit jak žáby po dešti a celkový dojem mi prostě říká spíše ty tři hvězdy. 69 % ()

Holina

První film s Olyphantem, kde mi vyloženě nevadí. Tenhle apokalypticko-zombie-akční thriller je můj šálek kávy. Kulisy zničeného kontaminovaného města jsou vyobrazeny velmi živě. Samotná procházka ulicemi, kde všechno hoří a kde se nazdařbůh neprochází každej nakaženej, ale skrývá se v jakémkoliv domě, bohatě stačí. Nic víc tu totiž vlastně ani není, děj je chabý, pointa veškerá žádná, ale o to tu vůbec nejde. ()

Sten-li

Jo jo takovýhle filmy můžu...V jednom americkém městečku začnou mít jeho obyvatelé zničehonic hodně divný chování, pak se objeví vrak letadla v bažinách, o kterém nikdo nic neví...na scénu přichází garda v plynových maskách. Pohodlně se usaďte a užijte si poslední chvíle tohoto zapadákova na mapě. ()

divak84

solidní atmosféru s nádechem beznaděje sráží klišovitost typu "zombík se 25 vteřin připravuje na killnutí hl. hrdiny a přes 25 vteřin trvá vedl. postavě aby připsěchala na pomoc a všichni se radostí obejmou, že to přežili..." Olyphant je ve filmu tak násilně cpán do každého záběru, až hanba, postavy celkově nesympatické, typicky vesnicky balíkovské, ještě před katastrofou prakticky žádný usměv, žádná pohodářská atsmofera. svižný příběh, moc nenudí, ale ani nijak extra nebaví, protože tohle všechno jsme už viděli hodněkrát. když tenhle žánr, tak určitě Země mrtvých s Leguizamem. ()

pipapaja

Tento horor byl pro mě docela překvapením jelikož zápletka je sice provařená ale ztvárnění je originální. Hlavními plusy tohoto filmu jsou herci v hlavních rolích napínavá atmosféra a podmanivá hudba. Akce je také velice dobrá, a sice pár nelogičností se tu najde, ale to moc velká vada není. Milé překvapení a určitě nadprůměrný horor. Doufám že se vládě toto nikdy nestane i když ty debilové dokážou mnohé. ()

Haymar

Příjemný hybrid zombie hororu a virus thrilleru, vyprávěný tentokrát z pohledu (převážně) dvou obyčejných smrtelníků (a jejich cestě za záchranou). Nijak neoriginální námět a nulový příběh vyvažuje slušná atmosféra, hodně akce (které se vážně vyvedla), pár výborných scén (automyčka, vidle) a působivé finále! Také Olyphant s Mitchellovou se svých rolí zhostili výborně. Problémem The Crazies je strašná kolísavost! Ač je film narvaný nápady, jako celek to bohužel občas notně skřípe (párkrát to bylo dokonce až na hranici nudy). Lepší průměr ale rozhodně jo!... P.S.: Srovnání s podobně laděným Zombielandem je nasnadě! Naštěstí jej však The Crazies válcují na plné čáře! ()

MulaNula

Něco mezi 3/4. Olyphant mi přišel o hodně lepší, když mohl projevit emoce a né jako bezvlasý zabiják pouze ničit okolí. Přesto se film točil kolem přílíš tradičních věcí a to tomu trošku uškodilo[ Nutno konstatovat, že jsem nedotčen předlohou] . Chvílemi to připomínalo televizní film. Za "pěkný" konec 70% .) ()

Figy

Bez přehnaných očekávání jsem se začal dívat a spokojen (a vcelku i nadšen) jsem se dodíval. Timothy Olyphant a Rahda Mitchell jsou sympaťáci a slušelo jim to spolu. I vedleší postavy byly dobré a nikdo se nechoval jako idiot, což snímku jen přidává! Atmosféra pochmurná, některé scénky přímo lahůdkové. 4* jsou tam :o) ()

CjKukis

Řekl bych že je to takové klišé. Herecké výkony průměrné, dějová linie poskládaná jak puzzle,nic nového, nic překvapivého, vrchol všeho je posledních 35 minut, jež mě dokopaly až k výslednému verdiktu. ()

Hyb_rid

Leč předvídatelná, tak velmi příjemná lekačka zanechávající pocit toho, že není třeba bát se virů, zombie a podobného šmejdu, ale že nejhorší protivník je "velký bratr" :-)) ()

ThomasCrown

Atmosféra mrazí až do špiku kostí, efektné ľakačky, ktorých nikdy nie je dosť a hoci sú predvídateľné, na ich údernosti to nič nemení. Príbeh má v dnešnom svete v celku reálnu zápletku, nie je to žiadna zombie vyvražďovačka, ale fajn hororový thriller. Klasické hororové kliše typu - rozdeľme sa - sú samozrejme prítomné, ale dej nenarušujú. Dávam veľké plus za záverečný záber. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)