Šerif David Dutton (Timothy Olyphant) z provinčního městečka Ogden Marsh má nudnou práci: jeho úkolem je dohlížet na pořádek v útulném zapadákově, ve kterém se většinou nic moc neděje. Jednoho dne se ovšem jeho město změní k nepoznání. Spořádaní spoluobčané se začínají chovat zpočátku jen podivně, postupně se z nich ale stávají zuřivé vraždící bestie. Zdivočelí sousedé a přátelé se množí, nákaza šílenství se rozšířila po celém městečku a obyvatelé se navzájem vyvražďují. Šanci uniknout nemají ani ti, kteří zůstávají normální. Město obklíčila armáda a ozbrojenci ve skafandrech nekompromisně čekají, až se obyvatelé Ogden Marsh navzájem zlikvidují... (oficiální text distributora)

Rendiss

Natočeno Breckem Eisnerem, který režíroval i pár epizon „Unesených“ a kterému se Timothy líbil v Hitmanovi, protože se úplně stejně tváří a pohybuje. Jinak celkem pěkná myšlenka, ale tu jsem viděl už ve „Stalo se“. Tady je do toho navíc pěkně zatažená vláda. Jinak co se děje týče, většina věcí je fakt očekávaných a velice předvídatelných. Jo a vymazal bych přiřazení k hororu, nemá to s ním nic společného, thriller a drama jo možná. A co se mi jo líbilo, to byl zástupce šerifa, který docela slušně perlil. ()

Prochy38

Řekl bych, že 3* nic nepokazím. Film z dnes snad už nekonečné řady "chodících mrtvol" samože nakažených nějakým virem, který z normálních lidí dělá vraždící a nemyslící zrůdy. Nevím, ale přijde mi to všechno úplně stejné. R. Mitchell a T. Olyphant tvoří příjemný pár. Celkově to bylo zvládnuto skvěle, ale že by to přišlo s něčím novým.... Nejsem zklamán, ale o nadšení se tedy mluvit nedá... ()

Bafo

Ja nevim, na becko to mohlo bejt jeste dotazenejsi... Zacalo to nudit... Jinak ale nejlepsi navsteva kina ever ()

Xavi6

Podivní je opravdu dobrý film, není to čistý horor, ale má alespoň tu silnou kostru od ostatních hororů. Líbili se mi hlavně efekty a vše kolem děje, hodnocení ale shazuje příliš velká předvídavost filmu, tudíž po většinu doby jsem věděl co se tak asi stane, no a stalo se. ()

J*A*M*A*L

První půl hodinku, to byl takový průměr.ovšem poté to už šlo jen pomalu, ale jistě do kopečka.Na Crazies jsem se docela hodně těšil a nekonec jsem byl spokojen.Jedná se spíš o takovou sci-fi magořinu, která se však dost povedla.Navíc dobrý příběh.Prostě další hororová spokojenost. ()

TERRORDROME

Neviem, títo Podivný mi prišli nejaký podivný. Pôvodnú verziu made in Romero som nevidel, asi by nebolo na škodu sa na ňu mrknúť. Pod vplyvom dákeho chemického sajrajtu sa obyvatelia typických amerických riťkároviec začnú meniť na psychopatických zombíkov čo nechcú žrať mäso, ale len vraždiť. Tento film je v mojich osobných súkromných očiach unikátny hlavne tým že som že jeho sledovanie mi pripadalo skôr ako prehliadka katalógu všetkých klišé ktoré boli kedy vymyslené. Od primitívnych ľakačiek sprevádzaných klasicky otravnými hlukovými efektami typu "BUM-ŠKRÍP", cez tradičné zachraňovanie odzadu v poslednej chvíli ( napr debilná scéna v stane so zombíkom s vidlami, to som skoro ja škrípal zubami nad neinvenčnou tuposťou scenáristov. ) až po hrdinné sebaobetovanie sa nakazeného zástupcu ( ešte pri tom mohol mávať americkou vlajočkou aby to bolo dokonalé ). Scenáristi sa skrátka opäť raz nesrali a ani len náznakom sa nepokúsili vyhnúť čomukoľvek čo už bolo prdyliónkrát požuté a vykadené. Naopak si to srali priamo skrz všetku otrepanosť sveta. Naviac často vyskakovali na scénu rôzne podivné zhovadilosti. Tak napr. keď šerif našiel chlapa so zašitými očami aj ústami, prestrihol mu nite v ústach a ten neborák sa ozval "pozor. za tebou", čo ten chlap zjedol na raňajky kryštáľovú guľu a sadu tarotových kariet ako šalát? Alebo keď do mesta nafrčí armáda a pozatvára nakazených do ohrady. Nejaký džíp ju prerazí na čo infikované osoby reagujú tak že miesto toho aby vyšli tou dierou tak proste vyvalia druhú stranu a armáda tomu nasadí korunu keď v minúte naskáču do vrtulníkov a už ich niet! Paráda. kolosálny filmový zážitok. Je na prd že film ktorý sa tak veľmi snaží byť seriózny v konečnom dôsledku pripomína puzzle v ktorom každý dielik supluje jedno klišé vyčuchnuté ako stará žuvačka. Keď však prižmúrime oči až sa zúžia do nepatrných škár, tak nám z tých Podivných predsa len ostane celkom atmosférický a vizuálne slušne vyzerajúci skorohoror s pár dobrými akčnými scénami ( umývačka áut, opravovňa kamiónov ). P.s. to ako sa pani šerifová fascinovane pozerala priamo do atómového výbuchu bolo geniálne! ()

Patrik256

Rozpočet_ 20 milionov dolarov // Tržby_ 54.8 miliona dolarov // Tržby v ČR*_ 529 457 KČ // Diváci v ČR_ 4 111 // Tržby v USA*_ 39.1 miliona dolarov ()

Tomin88

Tenhle výbornej atmosférickej horor je důkazem, že se i v dnešní době dá točit R-ková podívaná bez přílišných brutalit a nechutností. A hlavně, že to funguje! Sympatické herecké obsazení a parádně natočené děsivé scény tento film řadí daleko nad průměr! Výborná zábava! ()

MkSallam

Příliš epizodické, postavy se navíc tolikrát zachraňují na poslední chvíli až vám to poleze krkem, ale jinak docela fajn. Takovej Eisnerův režijně svěží reparát za Saharu, jen uberte 100 mega a přidejte na zápalu. Zlepšit scénář a nabídnout drsnějšího hrdinu (sry, ale Olyphanta válcuje i jeho zástupce), mohlo dojít i na ty čtyři.... ()

Zombi

Opravdu hutná, atmosférická, krvavá a znepokojivá podívaná. Hned na začátku dojde ke střetu s divně se chovajícím člověkem, pak se chvíli buduje atmosféra nejistoty a pátrání po tom co se děje a vzápětí začíná jedna velká jízda, kde jsou hrdinové hned mezi dvěma ohni, na jedné straně nakažení šílenci, na druhé straně nelítostná vyhlazovací armáda. Postavy jsou uvěřitelné a sympatické, prostředí a atmosféra vykreslené perfektně, akce, spousta gore a slušné lekačky. Scénář, až na pár míň logických věcí, taky povedený. Jeden z nejlepších filmů ve svém ranku. ()

Ricky_CZ

Nebál bych se ani vyššího hodnocení, ale nebylo to občas ono. Všechno bylo zvládnuté, obsazení sedlo, scénář napsán skvěle...Ale ta atmosféra občas nebyla přesně tam, kde by si ji člověk představoval. Možná to bylo ale jen tím, že jsem zvolil menší úhlopříčku :) Každopádně skvělých 82% ()

sona123

Film, na který jsem se těšila hrozně dlouho. Film, od kterého jsem hodně čekala - a dostala možná ještě víc, a přitom ve výsledku míň. Jako horor určitě paráda - spousta lekaček, záhadná, strašidelná atmosféra, docela dobrý příběh, ze kterého tvůrci vytěžili maximum. Ale ráno už jsem nevěděla, o čem to vlastně bylo. Hned zkraje se nabízelo srovnání s Kingovou Mlhou, ale té bohužel Podivní sahají lehce nad kolena. I tak ale - pro ten okamžik - určitě povedené dílo. ()

seko0408

Aj vy ste si všimli, že v 80% filmov s podobnou tematikou (či už je to post-apokalyptický svet, zombie a pod.) vždy prežije šerif ? Alebo sa mi to len zdá? Každopádne nebyť toho, že som vždy vopred vedel čo sa presne stane, mohlo to byť aj na vyššie hodnotenie. ()

Martin_W

Řekl bych že ke konci takové větší drama, než horor. Pokus (ne)Zombie film, ale i přesto dopadl skvěle. Celkem zajímavé hlavní postavy, předvídatelný konec a skvostné efekty, které filmu určitě přidávají na kvalitě. Neviděl jsem orginál, protože jsem neměl páru že je tohle nějaký remake. Plánuju zhlédnout. Snímek zrovna moc nenadchne, ale někomu se třeba zalíbí. 67% ()

mazadlo

Pro milovníky filmů z prostředí nějaké masové hysterie , postapokalyptické reálie apod. je tento film naprostou nutností. Vlažný start ve kterém se děje přinejmenším zbytečně moc věcí střídá napětí a boj o přežití s trochu očekávatelnými zvraty. Půjde nás parta , pár nás pochcípá , pak chcípne jeden důležitej hrdina a pak to tu všechno vypálíme. To není spoiler ohněm film začíná :D . To vše ale funguje celkem dobře , a zábavné chvilky ( myčka především ) střídají ty nudné dlouhé pasáže pouhého cupitání ve kterých jak vidno filmaři využili všech svých možností jak je udělat nenudnými. Občas někdo vyhodí pušku , najde asi stopadesátej vrak auta atd. ( mimochodem nasadit na všechny auta ve městě botičku je věc kterou obdivuji. Naši čeští policisté by se mohli lecčemu přiučit . ) Nicméně já jsem milovník tohoto žánru a musím uznat že film šlape jak má ( až na drobné výjimky) a závěr ačkoliv očekávatelnej jako duha při dešti když svítí sluníčko , je celkem ,,strhující". Taktéž je to jeden z mála filmů kde vydržíte kukuč Timothy Olyphanta ( tady má vousy tak nevypadá jako náctiletý idiot ) Prostě dal bych tři hvězdy ale vzhledem k zanícení které mám k tomuto žánru dávám o hvězdu víc. Navíc hudba v závěrečných titulcích mi připoměla můj milovaný Fallout a řekl jsem si: ,, Sakra klidně to mohl být fallout prequel " pak jsem ten nápad ale smetl ze stolu protože zas až tak super to nebylo :D ()

Milky.

Koment plný SPOILERŮ: Fakt jsem se díval na to samé co ostatní tady? Co to sakra bylo za sračku?! Scénář někdo asi vypustil na veřejném WC po vydatném obědě a Eisner ho vylovil a udělal z něj film. Logika tu očividně nemá co dělat a věřím, že víc rozumu, než měly hlavní postavy, by určitě měla i ta malá holčička co ji producírují na plakátu. Co má být ten pokus o "vojenskou operaci", když vojáci nedokáží odrazit jeden džíp s pár lidmi uvnitř načež nejsou schopni zlikvidovat nakažený dav který mají v podstatě u sebe v základně plné ozbrojeného personálu, hlídek....atd. Proč hlídkuje bojový vrtulník nad nakaženou benzínkou a neodstřelí ji rovnou i s nakaženými a místo toho čeká až auto vyjede ven... proč se šerif kapitán amerika nenakazí ikdyž stvrdí pokrevní bratrství tím, že si skrz ruku vytáhne nůž, který je v ten samý okamžik i zabodnutý do krku nakažené....proč nejsou nakažení ostatní když už k tomu měli tolik příležitostí, například když se váleli v nakažených tělech.... proč si nikdo kromě šerifa nevšimne vrtulí trčících z řeky....proč šerifovi nevadí zapálit oheň pod kamionem ve kterém sedí jeho žena...proč...atd. Takovou splácaninu a tak předvídatelnou a naivní lekačku jsem už dlouho neviděl. Prakticky celý film byl slepený z WTF momentů, logických nesmyslů, předvídatelných lekaček a rádobynapínavých situací ve kterých sledujete konání imbecilních postav a stejně vás to nezvedne ze židle protože víte jak scéna skončí. Dám zachraňující jednu hvězdičku za pár originálních nápadů a pěkný atomový výbuch na konci.... Sakra a ani ten výbuch neudělali pořádně a vykašlali se na zpětnou vlnu. No co se dá čekat od režiséra Sahary, no. ()

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

Vin Diesel – kladivo na čarodějnice?

11.09.2012

Nedávno dokončil třetího Riddicka a právě v Londýně maká na Fast Six. Jedním z dalších projektů by mohl být The Last Witch Hunter. Alespoň by si to přáli ve studiu Lionsgate, které před dvěma lety… (více)

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

Willis hledá režiséry pro Past 5 a Red 2

02.09.2011

Pošuk z Pařby krotí duchy

Pošuk z Pařby krotí duchy

27.02.2010

Zatímco Ivan Reitman připravuje Ghostbusters 3 (Bill Murray prý hned na začátku zemře a pak bude starým parťákům pomáhat už jen jako duch), konkurence chystá žánrový protiúder. Producent blížícího se… (více)

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

Co dál s Pandorou a Worthingtonem?

03.01.2010

Celosvětové tržby Avatara se během tohoto víkendu lehkou nohou přehoupnou přes 800-miliónovou laťku, což znamená tři věci: 1, hlavouni studia Fox budou střílet šampusy i dlouho po Silvestru; 2, šíří… (více)