Snímek The Runaways vypráví příběh stejnojmené dívčí rockové kapely, zformované v druhé polovině 70. let. Duší vůbec první dívčí kapely byla Joan Jett, kterou ve filmu ztvárnila Kristen Stewartová. Ozdobou a zároveň hlavní zpěvačkou byla Cherie Currie, kterou si zahrála Dakota Fanningová. Dívky skupinu založily už jako teenagerky a úspěch se dostavil velmi rychle, byly však mezi nimi velké problémy a každá z nich viděla společnou budoucnost trochu jinak. Film, založený na memoárech právě Cherrie, popisuje počátky kapely, nečekanou slávu, její temnou stránku a vztahy mezi jednotlivými členkami, které vedly zákonitě až k rozpadu skupiny. (HBO Europe)

bolan

Nehledě na to, že se ze zavšivenýho karavanu dostáváme lusknutím prstu na japonské turné a z turné rovnou ke kapelovému rozkladu (zbytek je nedůležitá vata), pak by si film o Runaways zasloužil trochu sofistikovanější pojetí, než z toho udělat tzv. "popcornovou" zábavu o rebelkách s kytarou. Jakožto hudební fanda jsem mírně zklamán, ale vzhldem ke stylu, jakým byl film natočen pravděpodobně nejsem cílovka, protože být 16-ti letou holčinou, asi se mi to líbí, ale 16-ti letý holčiny zase neznají The Runaways, takže si kladu otázku, pro koho byl ten film vlastně vyroben. ()

Florfila

Dakota Fanning byla naprosto úžasná. Zcela zastínila Kristen Stewart. Celkově mi přišla herecká kombinace neuvěřitelně zajímavá. Z celého filmu jsem měla pocit jako by do sebe nic nezapadalo, ale ve výsledku to vypadalo neuvěřitelně dobře. Osudy hlavních aktérek a celé kapely mě nijak nepřekvapily. Jak jinak můžou dopadnout mláďata v pubertě a bez dozoru s rodinnými problémy na zádech. Možná by nebylo od věci se v tom trochu psychologicky pošťourat, ale stačilo mi to i takto... Vlastně bylo řečeno vše..."Hello dady, hello mom, Im your ch ch ch ch ch cherry bomb!" ()

Nolanofil

The Runaways je čistý film pre fanušíkov, ale pochybujem že aj tí na ktorích je film zameraní,budú s ním spokojní. Dôležité informácie a činy ktoré kapelu dali do hromady a následne od seba, sú povrchovo zobrazené a nezaujjímavo natočené. Ja (ne) fanušík poznajúc možno 2 či 3 piesne, aj to z iných filmov, som bol maximálne znudený až na záverečných 30.minút, kde sa niečo skutočného deje. Žánrovo podobný Walk the line, bol zaujímavejším kúskom, aj pre bežného, komerčného diváka. The Runaways majú dané 2* aj pre scénu, kde Kirsten učí kolegyňu z kapely masturbovať. ()

KOZEL84

Kristen a Dakota o to tady kráčí.Taky o hudbu samozřejmě.Runaways sem neznal a až během filmu mi došlo,že znám Joan Jett,ale po shlédnutí sem si holky stáhl a na to,že takhle staré věci moc nejedu tak je to fajn nářez.I když v podání Dakoty a Kristen se mi ta hudba líbí víc a kdyby chtěli zpívat,tak bych si to rád poslechl.Dakota má dobrou barvu hlasu i když jen mluví a jestli takhle bude pokračovat dál,tak se osudu děckých hvězd bát asi nemusí.Pomalu si klestí cestu do mých nej hereček.Kristen (ta už tam je;-)) má talentu na rozdávání a ani dalších 20 dílů Twilight na tom nic nezmění.Atmosféra těch let se taky povedla a líbilo se mi vykreslení vztahu mezi Joan a Cherrie.Chtěl sem dát 4,ale dám holkám 5;-). ()

Kjuk

Film šlape od začátku do konce a díky Dakotě Fanning bych se na něj dokázal dívat, i kdyby trval 4 hodiny. Je fakt rozkošná, snad se nikdě neztratí! ()

jasanka

Tak tohle bylo překvapení. A to hodně příjemné. Hudební filmy moc nemusím, a když se k tomu ještě přidá slůvko "životopisný"... The Runaways jsem ale viděla v době, kdy jsem náladu na naprosto přesně takový děj - volnost, sprostá slova, sex, uvolnění... Písničky, které jinak ve filmech buď ignoruji (pokud jsou O.K.) nebo mě vyloženě ruší (když jsou špatné), jsem si tady užívala jako malá. Naprosto jasných 5*. ()

Meteorista

Pokud chcete vidět (nejen) Kristen Stewart jinde, než v Twilight sáze, tento snímek rozhodně stojí za pozornost. O důvod víc, pokud jste rockově pozitivní. Nebo se chcete jen podívat na film, kde krásné slečny ukazují svoje vnady více, než je zdrávo? Inu pro ty z vás tento snímek taky přeci jenom bude. Chválím velice výborné herecké výkony slečny Stewartové a Fanningové a jsem rád, že jsem mohl vidět Michaela Shannona v netradiční roli. ()

IvcaG

Čekání na tenhle filmový počin bylo opravdu nekonečné, ale přišlo a vyplatilo se. Herecký výkon, který předvedla jak Kristen tak Dakota, byl úžasný a zrovna tak vykreslení doby 70. let. A samozřejmě nesmím opomenout na vynikající soundtrack. 80-90% ()

gogoroxy

Filmy o počátcích, slávě a pádu rockových legend jsou tak trochu na jedno brdo, něco mě ale na nich přitahuje. Bála jsem se, že mi hlavní herečky Kristen a Dakota zkazí filmový prožitek, nicméně obě dokázali, že už se snad posunuli dál za ságu Stmívání. Ch ch ch ch ch ch ch Cherry bomb! ()

Radek.SCH

Když už se zfilmujou osudy všech známých skupin, nezbude filmařům nic jiného, než sáhnout po těch neznámých a nezajimavých. Tuctová vypreparovaná dívčí kapela (až na JJ), kterou táhne spíš dobrý marketing, než písničky. Všechny hulý, chlastají a některé i fetujou. Nemůžu si pomoct, ale jejich "osudy" mě vůbec nezajímaly. - 60% ()

hazaba

Další hudební film padá do šedivého průměru, přestože se jedná o příběh první díčí rokové skupiny a přestože v něm skvěle hrají jak Kirsten Stewart, která mě mile překvapila, tak Dakota Fanning. Vedle těchto dvou hereček je velkým plusem i hudba, která vrcholí písní I love rock'n'roll. ()

agassi68

Film o rockerkách na čele z Joan Jett sa zmenil na film o Cherie, speváčke bývalej skupiny. Klasický postup - sen, chuť preň niečo spraviť, rozvrátená rodina, uletený, ale šikovný manažér, potom sláva, peniaze, alkohol a drogy. Už mi to prišlo ako obohratá pieseň, keďže som už zopár podobných životopisných filmov videl. Najviac paradoxne zaujal M.Shannon v roli extravagantného producenta. 60% ()

Bansheee

Ch-ch-ch-ch-ch-cherry bomb. Pro fandy The Runaways povinný snímek. Pokuď nejste skalní fandové bude to pro vás spíš průměrný film. Ale výborná hudba a hódně nad očekávání výkony Kristen Stewart a Dakoty Fanning - jsou jasné plus. Jen ten konec byl trochu utahanější než se slušelo. ()

Clu

Příjemná retro atmosféra podložená pěknou hudbou kapely. Snaží se to vypadat drsně, ale tajně to drsné není. Místy trochu nudné, ničím vyloženě originální. Nedostatečná gradace a bez závěru. Dakotě Fanning jsem to prostě nevěřil, zato Kristen Steward mě příjemně překvapila. Michael Shannon byl taky supr. Několik opravdu mile vtipných momentů. Stojí zato vidět. ()

Mad Max zachraňuje supermodelky

Mad Max zachraňuje supermodelky