San Francisco, rok 1957. Báseň Allena Ginsberga Kvílení se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je „neamerická“, protože otevřeně zpodobňuje homosexualitu a užívání drog. Děj filmu se skládá z několika vzájemně propletených linií, v nichž se odráží nejen reakce americké společnosti na nejslavnější dílo beatnické generace, ale i bouřlivý Ginsbergův život a jeho snaha najít co nejautentičtější umělecké vyjádření bez ohledu na konformní morálku a touha uniknout halucinogenní realitě. (oficiální text distributora)

El_Rabbit

Tenhle film mi objasnil generaci beatníků mnohem líp než tenkrát učebnice literatury a to byl víceméně jen o Ginsbergovi. Samotnou myšlenku uryvků z Kvílení jsem sice příliš nepochytil, nicméně komentáře k této sbírce mi umožnili nahlížet na toto dílo z jiného úhlu než před pár lety na gymplu, kde to byly další prudérní žvásty k učení. Vyzdvihl bych hlavně kreslené pasáže podkreslené atmosferickou hudbou a úžasným přednesem úryvků ze sbírky. ()

Marys

Dobrá látka, no samotný film ma dosť nudil. Napriek zaujímavým animovaným sekvenciám mi to prišlo akési bez náboja, vláčne, ureptané. Neviem, či sa tomu tvorcovia mohli vyhnúť, osobne si to bez tých rečí zas na druhú stranu ani neviem predstaviť, že o čom by mal samotný film byť, ale takto aj tak ma to skrátka neupútalo. Čakal som niečo viac. ()

feeme

Tři různé způsoby rozebrání Jeho knihy či Jeho osobnosti, tudíž každý si snad je tedy schopen nalézt smysl, který film chce předat (anebo částečně přecitovat.). Umělecké animace působící na emoce, scény odehrávající se u soudu působící na racionalitu, Allenův monolog působící na umění vcítit se a porozumět myšlení druhého a myšlení svému. Navíc tím, že jsem film mohla vidět v dobře ozvučeném kině, mi z recitování jeho veršů běhal mráz po zádech. Nad očekávání. ()

Shogin

Sice to tu bylo mockrát, ale já bych dával přednost klasické filmové biografické formě vyprávění. Tahle dokumentární podoba mi neseděla, animace působili opravdu lacině, zatímco černobílé pasáže byly úžasné a kdyby to zkrátka bylo točeno čistě filmově (myšleno ne dokumentaristicky a poskládáno z nesourodých linií), mohlo by z toho vzniknout výborné dílo. James Franco je naprosto výborný a představitelé Kerouaca a Cassadyho, jako by jim z oka vypadli. ()

fredisek

Nejkrásnější báseň na světě (romantici, strčte si fňukání za klobouk). Člověk musí být aspoň trochu magor, snílek, pako, vyvrhel (alespoň předstíraný vyvrhel), aby Kvílení docenil. Film úžasně zpracovává nejen styl básně přes ty báječné animace, ale navíc ji dává do kontextu doby, je tam trochu životopisu Ginsberga, trochu beatnického hulákání, trochu dramatu ze soudní síně (kde se mi moc líbilo, jak jsou zpátečníci výsměšně zobrazení a s nimi se hádá právník, co by mohl hrát i Supermana, kdyby na to přišlo). Skvělé. ()

arcticsky

Strhující a nadčasová báseň zde recitovaná v překladu Jana Zábrany má jazzový feeling, jak se o tom mluví ve filmu, ale i rockový říz....Nechal jsem se strhnout nejen recitací ale i psychedelickými obrazy a fragmenty ze života Allena Ginsberga. Jistě se k tomuto filmu nejednou vrátím....Nádherný zážitek! ()

misso83

Sfilmovanie básne je vždy zaujímavé. Animované pasáže sú nadpriemerné a s niektorými vydarenými výrokmi môžem s čistým svedomím film ohodnotiť na **** ()

Košoun

Docela jsem se na tento film těšil, ale přiznám se, že jsem ho nezvládl dokoukat. Líbilo se mi na filmu v podstatě vše: herecké výkony, umělecké zpracování básní i dobová atmosféra. Ale celé mi to do sebe vůbec nezapadalo, film působil klipovitě a nejsilnější sdělení pocházely ze samotného literárního Ginsbergova díla, nikoliv z filmu. Přínosnější by pro mě bylo spíše přečíst si Howl, než koukat na tento film. Paradoxně se mi tedy mnohem více líbil hůře hodnocený a přijímaný film Kill Your Darlings, než tento halucinogenní snímek, který se ztratil ve své artovosti a propletenosti. ()

jiri.twist

Film se mě vůbec nedotkl, ani se ke mě nepřiblížil. Zaujalo mě jen pár retro záběrů, některé animace, ale jinak stále dokola. Chápu, že někteří jiní jsou z filmu nadšeni, ale tak to bývá. Toto není moje gusto ... 3543 ()

S.Dedalus

ginsberg se nedá číst musíte napjatě poslouchat jak ho někdo emotivně recituje a francovi to šlo náramně jen škoda že autoři filmu vynechali incident s blakeovým zjevením v jejich náopaditém animovaném provedení to mohlo být nadmítu zajímavé ()

t0ny

Dal bych i pět, ale Howl je ohromná smršť obrazů a myšlenek, které skutečně mluví a ukotvují se spíše zřídka. Nápad skloubit báseň s animacemi je sice poněkud prvoplánový, působí však uspokojivě a nechá vás tak bezstarostně plynout nad střechy velkoměsta a ještě dál... James Franco byl výborný a charisma Jona Hamma opět působivé. Těším se na další zážitky z děl ústřední autorské dvojice. ()

GOREGASM

Procítěný a sugestivní portrét kontroverzního umělce, kterému se suše a bohorovně konzervativní americká intelektuální vrchnost pokusila nasadit pruhované tepláky. V hlavní roli exceluje James Franco, který roli od role nezadržitelně roste a tvůrčí duo Epstein/Friedman dodává svým pojetím Ginsbergovým básním potřebnou údernost a hloubku. Snaha o umělecký přesah střídáním obrazových formátů navíc také nevyznívá do prázdna a celkově jde o velmi osobitě zpracovaný snímek. 80% ()

Iwiiik

"Hořící těla vraždí sebe sama za zběsilého řevu plameňáků. Hořící těla s brutální něžností vnikají jedno do druhého. Ach ano, hořící těla v nekonečné agónii uprostřed propasti, té bezedné jámy času, tak sama, tak sama. Zmítám se mezi hořícími těly, zmítám se ve falických okovech stínů bizarní vznešenosti. Hořící těla ve smrtelné křeči explodují jako zběsilý útok malíře na plátno z andělských křídel a jejich plameny uhasínají v rachotu sněhových vloček, jež kropí zmrzlé zvratky mé lásky." Doufám, že se mi dostane značného obdivu a ovací ve stoje, za tuto mou skvělou báseň, pojednávající o mé odpolední šukačce. Že je to pěkná sračka? Jen pseudoumělecký výblitek? Ano, máte pravdu. A tak je to i s poezií Allena Ginsberga. Film je stejně špatný, jako Ginsbergova tvorba. Nemá emoce, nemá dramatičnost a retrospektivy jsou udělány plytce a prvoplánově. Kvílím nudou a nezájmem.. ()

wata

Neviem.. Štyri roviny narácie, ktoré spomína Brygmi sa mi vôbec nezdali jednotné štýlom, a tak sa film rozpadal na mozaiku, ktorá vôbec nepôsobila príťažlivo a z kina som odchádzala celkom znudená čakaním na koniec. ()

Harts

tento film je pouze a jen pro fajnšmekry literatury a beatnické generace, pro ostatní to bude méně než průměr ()

candy_daze

Na tenhle film jsem se těšila rok a půl, takže jsem měla velká očekávání I když to není na plný počet, nakonec jsem odcházela z kina celkem spokojená. Franco nezklamal, ale nejvíc se mi líbily ty většinou zatracované animace. Možná by se k filmu víc hodila 2D animace, ale já si to nemyslím. Možná to řeším až moc (ale neměla bych? ), ale animace užitá ve filmu mi přijde skvělá, dává básni větší náboj a hloubku a je mi úplně jedno, že 2D by vypadala víc retro. Nutno ovšem podotknout, že Howl není film pro každého. Ty animace a předčítání básně se nemůžou líbit lidem, kteří k poezii žádný vztah nemají. Proto možná tolik nízkých hodnocení ()

h4k

Možná se budete divit mému vysokému hodnocení, ale samozřejmě to má svůj důvod.. Až díky tomuto filmu jsem pochopil význam básně, kterou jsem předtím pokládal jen za "špatný cover Poa". Ale nejvíc mě na tomto snímku oslovily herecké výkony s Francem v čele, kterého jinak nijak neuctívám :) ()