Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Mik_e

O fous lepší než první díl, autoři dokonce přišli i s několika vlastníma nápadama, namísto toho, aby jen parazitovali na kvalitě Dobrýho ročníku.Nicméně, lepší než první díl neznamená dobrý film.Naopak.. ()

bono22vox

Je to horší než jednička, ale pořád vtipné a krásně se na ně dívá, tak jako ve skutečnosti na Pálavu z Novomlýnských břehů... ()

Hannibal1913 odpad!

Já vám lidi nevím... Opravdu jste se na ten film podívali před tím, než jste tomu dali hodnocení? Nějak si nedovedu vysvětlit to hodnocení. 50* je výsměch. ()

neo93

Druhé pokračování vydařené české komedie z netradičního vinařského prostředí. Znovu uvidíme dva povedené kamarády, kteří se zase dostávají do problémů. Příběh není zrovna z nejpodařenějších a svým způsobem opisuje z jedničky, jen přidal některé postavy, které hrají např. Jiří Krampol nebo Jiří Korn. Stejně tak přichází ze stejným humorem, jako v Bobulích, kdy si dělá srandu z Pražáků, Moravy nebo třeba policajtů. Minulý díl obsahoval přeci jen lepší lepší zápletku, měl větší spád i grády. 2Bobule jsou přeci jen o něco slabším ročníkem než předchozí snímek, ale i přesto všechno, jsem si u filmu odpočinul a nakonec i docela dobře pobavil. ()

Kotsour

To, co se podařilo v jedničce (a i ta neosloví každého), tady vůbec nevyšlo. Spousta postav je tu vyloženě navíc a jsou hlavně straaaaaaašlivě trapný, skoro se to blíží úrovni všech těch Ulic a podobných braků. Lecky afektované až hysterické výlevy střídají trapné situace a dialogy, aby je jen v málo případech nahradilo pár scén, které se blíží atmosféře jedničky a které alespoň trochu tuhle dvojku zachraňují. Bohužel už se zde nedá mluvit o povedeném filmu, zůstat u jedničky, bylo by to mnohem lepší... ()

Likan7 odpad!

Jestli jsem o jedničce řekl, že to je nejzbytečnější český film, tak nevím jakým superlativem nazvat ještě horší dvojku. Jestli byla jednička snesitelná (ale nudná), tak dvojka je příšerně nudná kravina, která nemá ani letní pohodovou atmosféru, ani to víno, které bylo v jedničce. Ona vlastně nemá vůbec nic. Jen sexy dvojici Voříšková - Pidrmanová. Vykašlete se na tuhle dvojdílnou blbost a pusťte si Dobrý ročník. ()

Luxocculta odpad!

Lidská i filmařská ostuda. Lidsky je to pokleslé parazitováním na jedničce v očividné snaze vymačkat z lidí peníze, které byly tím jediným důvodem tohle vyprodukovat. Filmařsky pak naprostým průserem v podobě scénáře, dialogů, postav, nemoravské atmosféry a nulového zájmu i filmařské cti natočit a dát lidem něco alespoň trochu kvalitního. ()

Wyrdas

Za mě malý posun k lepšímu, řekl bych tak zhruba o jednu bobulku. Oproti jedničce je příběh svižnější, úplnější a vlastně i o dost zábavnější - ačkoli laťka nebyla nastavena příliš vysoko. Když do trojky ještě uberou té infaltilnosti a přidají něco málo na scénáři, nemusela by vzniknout špatná komedie. ()

rublik05 odpad!

Nejzbytečnější pokračování již tak bídného prvního dílu. Tvůrci se nepoučili naprosto z ničeho. Dále nám servírují lacinou komedii plnou nevtipných scén, mizerných hereckých výkonů, a také s absolutně nezajímavým příběhem. Snad jediná věc, která se změnila, byl ten šílený kamerový filtr, který jsme mohli vidět v předchozím díle. Jinak se tvůrcům povedlo natočit komedii totálně nezajímavou a o ničem. Hrůza a utrpení tohle "dílo" přežít až do zdárného konce. Naprosto zbytečných 94 minut a absolutní ztráta času. Snad se tvůrcům povede do třetice všeho dobrého a letošní, již třetí díl bude daleko lepší, než první dva díly dohromady. Prakticky není co hodnotit, tentokrát to není ani na tu jednu hvězdu. 0/10. ()

dawid

Jednička nebyla žádné veledílo, ale tohle je skoro úplné dno. Už rozjezd filmu, ve kterém z plátna prakticky nesleze Jirka "Nikdonenídokonalý" Krampol, je záležitost k pláči. Připadá mi to, jako když pejsek s kočičkou vařili dort - recept: to nejvděčnější z prvních Bobulí, Fotr je lotr, Kameňák a ochotnické představení z Dolní Lhoty. Možná kdyby to vše bylo bez účasti Krampola, Švandové a Korna, dalo by se těch 94 minut strávit lépe. Takhle je to na výplach žaludku. Ta jedna hvězdička jen ze soucitu s lidmi, kteří se snažili... ()

dino.h

Pro mě velmi příjemné překvapení, které svého předchůdce rozhodně překonává v počtu vtipných scén... ()

BaronX

Možná překvapivě, ale pro mě snad o fous lepší než jednička ... asi záleží s kym na ten film jdete do kina ;-) Vyvážený humor, výborný Hádek a Langmajer, poněkud trapnější Krampol a Korn, ale co ... příjemné pokoukáníčko, i když o to vínko už tady tak moc nejde. ()

Anomiska

Od tohto filmu som dostala to, co som cakala. Lahka letna komedia, ktora nenadchne a ani neublizi. Prijemne som si v kine odychla a prijemne sa pobavila. ()

elpidio

Obávám se, že pokud bude trojka, tak mi dojdou hvězdičky a nezachrání to ani má slabost pro Terezu Voříškovou. ()

KdG

Pokračování a musím přiznat, že dobrý. Možná i víc vtipný jak jednička. Krampol se Švandovou a Kornem tomu dali další rozměr. ;-) ()

Gac

2 bobule, tak 2 hvězdičky :) Film byl celkem o ničem - Krampol a Švandová mi lezou neskutečně na nervy, jejich herectví je jako z umělé hmoty. Korn zase asi nemá co dělat. 1 bobule byla rozhodně povedenější. Zase musím říct, že jsem se občas zasmál. ()