Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

Gilmur

Po skvělé jedničce jsem očekával stejně nadupanej film, protože hodnocení obou filmů je skoro totožné. Jaké bylo moje zklamání když po hodině a půl se s mým velkým překvapením stala z filmu klasická americká sračka, kde velkej hromotluk nejdřív dává hlavnímu hrdinovy na prdel, aby se vzápětí vše otočilo a náš bořec jej pořádně seřezal. Dalšího zloducha musí dopadnout policie. Hrdina má proslov o porozumnění...pak klasická velká tleskačka a slzy. No dobrý tohle tady už párkrát bylo... ()

Courek odpad!

Tak toto se nepovedlo. Po výborném prvním dílu přichází naprostá slátanina, kterou jsme dokoukal jenom z naděje, že tvůrci zachovají alespoň špetku atmosféry z předchozího filmu a z překvapujícího hodnocení, kvůli kterému jsem čekal do poslední sekundy na nějaký zvrat, který z tohoto filmu udělá bombu hodnou 86%. Bohužel jsme se nedočkal a jak děj postupoval, přicházel film o hvězdičky až nakonec přišel o všechy. Yip men se řeže s každým na potkani v kolikrát absurdních soubojích a od začátku je patrné, že jde opravdu jenom o jedno. Tvůrci se snaží navodit důležitost příběhu tak silně, až je to kolikrát k smíchu. Děj nepřináší naprosto nic nového a jenom opakuje to co už tu 100x bylo, navíc v hrozném podání, které ničí skvělou postavu vybudovanou v prvním díle. ()

sus

Skoro cely film ok, az do odby, kdy zacnou bojovat s boxerem. Jak je mozne, ze Ip Man premuze min. 30 lidi na rybim trhu s macetami a trubkami a pak dostava na prdel od nejakeho chcipackeho boxera, hruza!! Podle toho jak si s kazdym poradil uplne bez problemu, a to vsichnu umeli kung fu, tak by nejakeho jednoho boxera rozmaznul za 10 vterin. ()

ZAUME

Čekal jsem teda pořádnou blbost z produkce amerických všeznalů, ale opak byl pravdou.. Yip Man 2 je zajímavé nahlédnutí do historie bojových umění.. většinou tedy asijské kung-fu, ale je možnost vidět i americký box.. Možná proto, že jsem neviděl první díl, možná proto, že jsem předtím vůbec neznal mistra Yip Mana, ale konec se mi velmi líbil a možná proto dávám filmu 4 * ()

Skretule

Nemohu si pomoci ale oproti jedničce jsem se víc bavil a jak můj otec správně podotkl:"Je to takový čínský Rocky,nebo ne?" Děj sice nenabízí nic hlubokomyslného ale i tak se stále něco děje a tak se člověk ani chvilku nenudí. ()

Silblade

Ve filmu je nepsaným pravidlem, že každý následující díl je aspoň o stupeň horší než ten předchozí. Vzpomeňme si, kolikrát jsme po shlédnutí pokračování, na které jsme se hrozně těšili, pronesli: "Není to už takové, jako první díl." Ne tak Ip man 2. Příběh není možná tak strhující a naléhavý jako v případě prvního dílu, avšak akčnost, efekty, charaktery, hudba atp. to plně vynahrazují. Možná bych trochu pozměnil ten boj na stole, kdy se mi zdálo, že film sklouzl k té dnešní moderní podobě bojů, kde postavám pomalu narůstají křídla, jak umí provádět různý akrobatický kousky. Nicméně, finální zápas s Twisterem je úžasným vyvrcholením filmu. Je to poprvé, kde Ip man nemá tak jasnou převahu nad svým soupeřem. Oba dva bojovníci využijí maximum svých schopností (box vs wing chun), aby toho druhého pokořili a vůbec se nedrží zpátky. Samozřejmě, dá se představit i konfrontace zajímavějších stylů, jako wing chun vs muai thai, ale box byl v té době aktuální a podle mě nanejvýš reálný (vždyť co jiného na západě za styl znali). Soundtrack k boji je vynikající a rád si ho poslechnu i bez filmu. Dojal mě i konec, kde se objeví malý Bruce Lee, chlapec uměl zahrát jeho typická gesta bravurně. ()

pcarogers

Tak tohle už prostě postrádá tu asijskou kulturu filmu a snaží se to víc přiblížit klasickým holywoodským šablonám. A právě ten svébytný způsob, jak naložit s gradací a ,,super-manovstvím,,, tak aby to neb(L)ilo do očí, byl v jedničce úžasný. Přesto, kdo má rád bojové umění, ten si příjde na své a to pořád ještě v docela slušné atmosféře. ()

ToxicAli

Pokračování výborného prvního dílu jsem si nemohl nechat ujít. Jen ve mě trochu hlodali obavy, aby dvojka nabyla kvalit svého předchůdce. Nakonec to dopadlo víceméně dobře. Hádání se z mistry a šarvátky mezi žáky škol sice není tak poutavé jako válečné období, ale souboj s britským boxem to bezpečně vynahradí. Donnie Yen a jeho bojový styl je opět bezkonkurenční, ale i ostatní bojovníci na tom nejsou vůbec zle. Opět je tu také vidět dobrá práce režiséra, které se nesoustředí jen na zpomalené záběry, jako je tomu u většiny jiných akčních filmů. Kdyby příběh Yip Mana pokračoval, rozhodně bych se nezlobil. ()

metztlimoon

Musím priznať, že prvý diel sa mi páčil viac. Predsa len tam išlo o holý život vo vojne a nie len o dlžoby a "vojny gangov". A tých pajácov zo západu by som asi najrašej preplieskala koženým opaskom, špeciálne to obrovské buranské Twisterove ego. A za ten zákaz kopov, no... rozhodcovi mrkvu:):) Pri tejto scéne ma vždy dvíha zo stoličky od nervov. Viac by mi vyhovovalo, keby film končí scénou, ako Ip Man príde domov za ženou a už dvoma deťmi. Tým Bruceom Leem to už trochu prehnali... Slabších päť (ale aj tak stále vysoko nad priemerom). ()

Vanish

Děláte si ze mě srandu ? 85% ? Namísto výborných bojů v jedničce je tu směšná bojovka kdy Mistr Kung-Fu který porazil ohromně snadno Japonského generála, který byl zkušený v Karate a který dával Číňanům rýži aby mohl studovat jejich kung-fu, aby znal jejich pohyby a naučil se proti nim bojovat. Teď nemůže porazit boxera - člověka používající JEN ruce, který nikdy neviděl kung-fu jak tam sám řekl. Neměl by šanci proti průměrnému trenérovi foshanu ale Yip se najednou neumí vyhnout jeho ráně, nedělá super kombo ale stojí a čumí. O několik dní předtím na něj jde 20 lidí s meči a všem se vyhne, asi za těch pár dní hodně zestárl. Co víc Yip man najednou bojovat vůbec neumí, nyní se mu soupeř nebrání ladnými úhyby a blocky, jen se postaví do základního postoje a Yip man mu tam jak debil brání, nikdy nezkusí nic jiného než mu do těch rukavic bouchat. To je hovno Wing-chun. Boxer ho tam v rukavicích chytl a odhodil přes celý ring i když v těch rukavicích se blbě chytá láhev s vodou atd atd. Je to komedie. Děj okopírovaná jednička, jen tu jsou Britové. Na začátku rozpor, pak idylka, najednou cizí nepřítel a Yip to zachrání. Sakra jak to že Yipa tady nikdo nezná ? Vždyť zabil hlavního generála Japonska, pak ho střelili a tehdy se lidi vzbouřili a tam vzniklo povstání Číny. Japonsko tam bylo potupeno, jen ten hlavní aktér je zase teď debil (nebo snad Japonci ovládli JEN Foshan a zbytek Číny se nezajímal ? Největší zklamání tohoto roku. ()

milhouse86

Opäť jeden z mála filmov, keď pokračovanie predčí jednotku. Prepracovanejšie súboje, ktoré sú v skutku ohromujúce a originálne. Budem sa tváriť, že to nemá byť životopisný film ale úplne vymyslený príbeh o učiteľovi Wing Chun v Hong Kongu a dávam plné hodnotenie. Keby mám hodnotiť Yip Mana 2 ako životopisný film, dám maximálne *** kvôli fantázii scenáristu. ()

faktor_xx

dvojka sa pekne drží za jednotkou ale jednotka je najlepšia z celej série....ale dvojka len mierne zaostáva....opäť dobre spracovaný príbeh a námet, herecké obsadenie, bojové scény,..atd atd....dúfam, že tieto dva filmy ukázali pánom režisérom a scenáristom dostatočne ako majú vyzerať bojové filmy... ()

vlasto24

Veľmi tendenčný film o tom, ako hrdinský čínsky ľud na čele s ázijským king of cool Donnie Yenom porazil imperialistické beštie zo západu. Aj keď ako alternatíva ku konzumnej západnej spoločnosti iste spestrenie. ()