Ip Man 2

• Hongkong Ye Wen 2 (více)

Po tom, čo hrdinský Ip Man (Donnie Yen) počas Druhej čínsko-japonskej vojny v súbojoch s Japoncami dokázal svoje jedinečné bojové schopnosti, utiekol v roku 1949 do Hongkongu, kde by rád založil školu bojového umenia Wing Chun. Keď sa o tom dozvie mocný Majster Hung (Sammo Hung Kam-Bo), poverí Ipa neľahkou úlohou, ktorá sa začne časovo obmedzeným náročným súbojom s viacerými bojovníkmi ovládajúcimi rôzne bojové umenia – Ip Man si má získať ich rešpekt a úctu... nebezpečenstvo mu však hrozí i od jedného skorumpovaného policajného intendanta a od britského boxerského šampióna prezývaného Twister (Darren Shahlavi). Ip Man však tentoraz nebojuje len za česť čínskeho ľudu, ale i o možnosť otvoriť si vlastnú školu bojových umení... (oficiální text distributora)

gezper

V podstatě bych k tomu napsal nemlich to samé co k jedničce. Zde je k tomu ale více kýče a příběh bohužel téměř netáhne - nadvláda Britů není zdaleka tak fatální jako smrtící Japonci v numero uno. Na fyziku se sice nekašle tak jak je zvykem u čínských hrdinských eposů, ale i tak v jedné scéně (na to jak v ostatních to choreografové zvládnou skoro bez podobných úletů) dostává silně na prdel - "a čo vy si predstavujete po takým slovom - těžiště?" Donnieho Wing Chun je každopádně skvělé, a tak to nakonec ty čtyři hvězdy dá, ale moc pevné nejsou. [70%] ()

brasek

Bojové scény kvalitné, príbeh poslabší... čínsky nacionalizmus tentoraz si zjavne zobral na mušku britské impérium a ich správu nad Hong Kongom. ()

Desmi

Dnes už klasický námět bojového filmu - založení vlastní školy bojového umění a strasti okolo toho. Po první půl hodině jsem znechucen zvažoval, že film vypnu a půjdu dělat něco užitečnějšího - házet kameny do rybníka třeba. Pak ale jakoby zázrakem se začla na plátně odehrávat stará dobrá klasika. Nesmrtelnej Číňan vs. namyšlenej boxer. Jak to může asi dopadnout, je každému jasné... ()

vinnetou500

Abych se přiznal, lehce mne zklamala přílišná podobnost s některými americkými "trháky". Však to znáte, jak to v těch filmech chodí... Na druhou stranu, závěrečnej souboj byl skvělej. Ačkoli mi docela dost připomínal Rockyho - další Američárna, byť skvělá! - tak se mi fight fakt líbil. Konečné řešení v podobě těch nejbrutálnějších chvatů, které jsou mj i v karate, bylo naprosto dokonalý ukončení duelu s tím vychloubačným hovadem. Box mám rád. Radši mám taky západ, než východ, pochopitelně. V tomhle snímku, kde je hrdinou Ip Man, však ani nikomu jinému fandit nelze. Mistře, do něj! Závěrem bych chtěl dodat, že se lehce bojím třetího dílu. Jestli má jít o cokoli s Tysonem, tak se bojím, že to zas sklouzne k boxerské mlátičce, ale to si myslím, že pro jednou stačilo. Uvítal bych zas trochu té Číny na závěr :-) Nechám se překvapit. ()

Kushina

Opět skvělý film, stejně jako první díl. Souboje hlavně mezi mistry a různými mistry a odlišnými bojovými uměními mě velice zaujali. Co se hlavního záporáka týče, tak mi to přišlo až moc přehnané. Všichni kdo rozumí bojovým sportům a znají box, tak dobře vědí, že boxeři jsou dobří jen nahoře, každý kdo používá nohy by je během chvíle ukopal. Tady boxer kryl takové údery takovým stylem, že to působilo až komicky, jak je dobrý, ale co neudělat pro to, aby byl film zajímavější. 70% ()

kishi_SO

no nic netrva vecne a slava a uznanie po prvej casti rapidne klesla dole. Miestami mi to pride ako parodia alebo skor dehonestacia cinskeho ludu. Vyber protivnika alebo teda suboj stylov box vs. wing chun (pre mna je to furt iba kung fu) nebol stastny a ozaj iba tazko sa pozera na spomalene zabery hroziacich KO a pristavajucich rukavic na drobucke hlavy majstrov. Chcel som napisat a pochvalit scenu zo stolom, no neviem .... Prvi Ip Man bol pre mna Top film kvoli choreografiam bojov a tu uz sa ide skor do fantasy .... ()

morlumak

Film začíná skoro přesně tam, kde první díl skončil, takže oba filmy vytváří jeden přirozený celek. Příběhově se nese na podobné vlně jako první díl, akorát roli "utlačovatelů" si teď střihli Britové. Některé bojové scény už mi přišly trošku přehnané, ale i tak se na to pořád kouká výborně. Film plyne v dobrém tempu, Donnie Yen zahrál Yip Mana skvěle a jako třeštička na dortu, závěrečná scéna s malým Bruce Leem. 90% ()

SpeedyL

Už to není tak přirozené jako předchozí díl, ale stále je to TOP současný film s bojovým uměním. Nejlepší scénou je boj Yipa s panem Hungem o možnost vyučovat bojová umění ve městě. Vadí mi přeslazenost závěru filmu a Yip man s cigaretou při "drsných scénách... 82%. ()

montel

Mistr Yip (Donnie Yen) se se svou rodinou přestěhoval z Fushanu do Hong Kongu. Hodlá si zde otevřít školu bojových umění, aby uživil svou těhotnou manželku a svého syna. Zdejší pravidla, která by mu pomohla školu otevřít jsou ale poněkud jiná. Aby dokázal své umění musí se utkat se zdejšími mistry. Ti mu po několika soubojích školu požehnají, ale daleko těžší soupeř se ukáže v cizincích ze západu, kteří nejen touží po moci a po penězích, ale také zneucťují čínské bojové techniky. Yip Mana čeká závěrečný souboj o hrdost a čest všech číňanů...Volně navazující pokračování o velmistru Yipovi, který ve světě proslavil slavné bojové umění Win Chun. Příběh mě uhranul, nebýt závěrečného souboje, který mi spíše připomínal souboj Balboy a Creeda přidal bych ještě hvězdičku navíc. 75% ()

Big Daddy

Druhý díl ztrácí dech ikdyž to hlavní co přiláká většinu diváků zůstává. Bojovým uměním film přetéká a to často stačí, ale holywoodská stopa ve stylu souboje východu proti západu alá Rocky je nevkusná. Přitom rozjezd filmu je ve stylu prvního dílu podarěný a drží se tedy čínských tradic kolem přístupu k bojovému umění. S nástupem představitele západní tyranie, který jakoby se snad krmil syrovým masem, však strmě klesá a zastaví se stěží na třech hvězdách. ()

solnicka13

Tak na tento film som sa tesila a decko na cukriky. Nasledovala kratka priprava a hor sa na filmovy zazitok... A reakcia? No paaaaani...ono sa im fakt podarilo natocit 2-ku ktora sa takmer vyrovna 1-tke, nakolko práve tá je pre mna z bojovych filmov number one!!!!! Nehovoriac o pocte zhliadnuti... Dejovo poslabsie ako predchadzajuca cast, ale co sa tyka bojov, pri Yipovej skuske na stole s ostatnymi majstrami som snad ani nedychala, nehovoriac o perfektnom nasadeni, ktore nam predviedol Sammo Hung Kam - Bo. Miestami som dokonca fandila obom majstrom naraz a cakala, ze to spolu amikom natru :-) pri scene kedy Sammo H. zomrie som mala slzy na krajicku a zaverecna hlavna bojova scena bola sice trocku nafuknuta ale akonahle sa Yip nasral, tak mi prestalo bit srdce a zrenicky boli rozsirene az do posledneho uderu... Aaaaa.....euforia.... Dala by som aj 5*, ale ako som napisla, pre mna osobne je Yip Man jednotka takmer bezchybna (takze tam bolo tych vytuzenych 5*), tentokrat to bude za 4*.. :-) Fanusikov bojovych umeni urcite nadchne! ()

GrifHi55

kung-fu mám moc rád, a kvalitní kung-fu filmy ještě víc, a IP Man je to, co mám opravdu rád, obzvláště, když je to založeno na skutečných událostech. jistě, je to přehnané místy (skákání po stolech apod.), ale stejně to člověka strhne a fyzické schopnosti Donnieho jsou až neskutečné, opravdu bojový mistr. boj za činu už tu sice byl (Obávaný bojovník), víc takových filmů, 80% ()

joklik12

dalsia ip man sranda a boj so zlocinom a boxeristom bolo to super akurat ze som mal pocit ze sa to trochu opakuje ale doporucujem pozret toto bolo zaujmave a akcne dofilmovania ()

headshotd

Dodnes jsem netušil, že lze film tak zkazit. Líbil se mi do doby, než se na scéně ukázali "Westerners". Od té chvíle nehorázný patos, klišé, až neuvěřitelné přehrávání blížící se karikování postav způsobí, že pokračování Ip Mana začne působit jako remake Rockyho IV. Všechno je až křiklavě černobílé (Hongkong vs. Britské impérium), vše je přísně lineární a směřuje to k "final battle". V poslední části filmu mi připadal jako jediný normální herec na plátně Donnie Yen, výkony Britů byly opravdu směšné/tristní. Pro mě velká škoda, dle hodnocení zde jsem čekal mnohem víc. ()

Vsacan

Vše už bylo řečeno. Návaznost na první díl, pěkné souboje, vinikající výkon hlavního herce. . Snad i další další filmy z stejné režie či hereckého obsazení mě nesklamou..! ()