Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

hrumsrt

Šablonovitý hudební snímek o jednom dědkovi, který to už má za sebou, i když mu to pořád dost dobře zpívá. Od velkých koncertních tour už se nedostane k lepšímu než vymetání pajzlů a když se zadaří tak nějaký ten předskokan. Americké country je parádní hudba, i když já bych si ji sám neposlechl, tak zkrátka když je někde Johnny Cash, docela to na mě dýchne. Miluji hudební filmy pro jejich parádní emoce spojené s nějakým muzikálním číslem, tohle Vám tento snímek nedá. Jeff Bridges se snaží, docela dobře zní a navíc mu možná až moc věříte ty jeho unavený opilecký kreace. Problém je v příběhu celého filmu, který je tak pomalej a prázdnej, že se to místy několikrát poněkud vleče. Romance dvou hlavních aktérů je úplně příšerná. Možná nejsem správný divák, pro takový snímek, nevím, miluji tenhle žánr, ale když ve všech vrstvách příběhu bych si vybral lepší film. Hrozná průměrnařina, která zabaví, ale nezůstane - možná jako BB? Chybí tomu emoce.. 55% ()

Aywes

Moc hezký snímek doprovázený velmi příjemným OST (a to nejsem fanda country). Příběh zahořklého muže, kterého zachvátil alkoholismus a zvrácený styl života. Z počátku jsem tomuto snímku moc nevěřil, avšak v pozdějších fázích děje kdy jsem se mohl ztotožnit s hrdinou jsem příležitosti využil. Jeff Bridges v podání ochlasty s velkým nadáním na skládání písní bravůrně funguje. Tento snímek nemá scény, které mají vzít za srdce a rozbrečet diváka do stavu samoty, ale mají říci, že stále je naděje na změnu a napravení. Nápad, který byl sepsán ve scénáři, jsem myslel že nevíde, avšak mýlil sem se. Film už lépe s tímto nápadem zpracovat nešel. Několik vytknutí bych přesto měl a to na konec snímku, který se mi zdá mírně nerealný.Také nesmím zapomenout na naprosto dokonalý výkon Jeffa Bridgese, který MUSÍ mít oscara. Jednoduše užasný film, který dostane každé ne jen bláznivé srdce. ()

yatan

Aj ked si myslim ze hudba je na ovela vyssej urovni ako sport, Crazy Heart, je Wrestlerom z 2008 len v inom prostredi, musim sa priznat ze Arronofskeho Wrestler ma viac zasiahol. Obaja hl predstavitelia boli uzasni..obidva soundtracky su kvalitne, no prave Crazy Heartu trosku chybalo u mna to srdiecko..pekny film..lepsi priemer..7/10 ()

Daves97

Zasloužený oscar Jeffa Bridgese, který si v tomto snímku zahrál druhého Dudea s tím rozdílem, že tentokrát měl alespoň trochu mozek. Přesto občas poněkud zdlouhavé a klišovité. Nemluvě o tom, když vidíte jak hlavní hrdina nedokáže bez svého alkoholu pomalu ani dýchat a vy si říkáte: "Neskončím za dvacet - třicet let tak trochu stejně?" ... ()

Blazis34

Klidné muzikální drama o country zpěvákovi, jehož život se točí kolem hudby a alkoholu. Až do jednoho dne, kdy potká sympatickou novinářku a nalézá další smysl života. Scott Cooper natočil hezké drama popisující právě život tohoto zpěváka. Při tomto filmu jsem se chvíli nudil, chvíli mě zajímalo, jak se určitá situace vyvrbí. Ačkoliv po celou dobu filmu hráli samé country písně, přišly mi dosti monotématické. Přesto musím pochválit zpěváka a herce v jednom Jeffa Bridgese za dobrou práci v obou odvětvích. Celkově dávám 60%, tři hvězdičky. ()

milanko8

Po dlouhé době film, který mě výrazněji oslovil. Jeff Bridges v roli stárnoucího country zpěváka, jehož dny největší slávy jsou pryč a nyní se potýká s nedostatkem peněz a alkoholismem. Jeho jízdenkou k lepším zítřkům se stává rozvedená novinářka, se kterou se seznámí díky společnému interview na jednom z jeho špatně placených barových vystoupení. Ona a její čtyřletý syn se pro něj stávají impulsem nejen k nové tvorbě, ale i k protialkoholickému léčení. Ve filmu tak kontrastuje samotářský život country zpěváka, který objíždí texaské bary a jeho hořkosladký vztah s mladou novinářkou a jejím synem. Dobře zvládnutý příběh podpořený skvělými hereckými výkony a kvalitní hudbou (ačkoli country nijak zvlášť neposlouchám). ()

gidziga

Neviem presne, čo ma na príbehu tak nadchlo. Pôvodne som dala len štyri*, ale potom sa na to vyspala a teraz nad crazy heart stále rozmýšľam. Tak príjemný film som už dávno nevidela. Bol to veľmi čistý ľudský príbeh, ktorý sa na plátno už tak často nedostane. Keby sa skončil inak, asi by sa mi tak nepáčil. Plus pesnička Weary Kind si zaslúžila čo si zaslúžila. ()

xSxEx

Neni vzdy treba nejaky drasticky vyusteni nebo zmen... film co pohladi po dusi a prijemne odejde a zanecha pekny zazitek. ()

pihan

Je to takových 70%,ale Jeff to převažuje jemně na 80%.A Jeffův a i Colinův zpěv a hra je na herce dost dobrá ()

Wlczak

Jasně, to co jsem si tady přečetl je pravda. Proč si najít čas a podívat se na tenhle film? Samozřejmě Jeff Bridges, ano opravdu je to jeho one man show, ale říkat že kromě něj je to nuda a podobně? Vždyť celej film se točí kolem něj, takže celou dobu člověk sleduje tu jeho one man show a ta má opravdu svoje kouzlo. Jo asi si ten film nebudete pamatovat nadosmrti, ale dovolim si tvrdit, že nenudí a i přes kliše, který na nás z toho kouká, je to příjemná podívaná. ()

Susan5996

Jeden z najlepších hudobných filmov, aké som videla. Ďakujem mu, lebo ma priviedol ku country hudbe a zatiaľ som jej ostala verná. Úžasné piesne, ktoré som počúvala po pozretí filmu znovu a znovu. Jeff Bridges hral vynikajúco (veď bol za to aj patrične ohodnotený) a spieval tiež prekvapujúco dobre, no hlavne srdcom - a to je podstatné. Od tohto filmu sa naozaj začína určitá nová etapa v mojom "hudobnom" živote. Som šťastná, že ma našiel a obohatil viac, ako som čakala. ()

JuniorSrky

Tenhle snímek vypráví o starém muzikantovi-alkoholikovi, který zjistí, že chlast není věčným způsobem jak řešit problémy a nakonec vystřízliví. Upřímný příběh, který mě chytil za moje crazy heart. [90%] ()

CrazymanM

Výborný Jeff Bridges,skvělý příběh se sázkou na city diváků(jak jinak),což mi ale vůbec nevadí,ani to country,i když preferuji spíš tvrdší žánry.Maggie je taky dobrá a hlavně sympatická herečka,jo amíci holt takové filmy umí točit,to se musí nechat!!! ()

FREEWHEELER

Otvorený a úprimný, nadovšetko ale primitívny film bez deja a náboju. Cez to všetko však parádny Jeff Bridges, parádna country muzika a tichosť životný maličkostí. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)