Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

gudaulin

Standardní a tedy ničím nepřekvapující ryze americký snímek o tom, že když klesnete až ke dnu, vždycky můžete zatnout zuby, znovu se zvednout a jít dál. Je pro něj typické, že skutečně zajímavé, kritické fáze boje se závislostí, kdy se zejména po psychické stránce sahá až na doraz, film pomíjí, resp. odbývá kratičkou scénou na sezení Anonymních alkoholiků. Otis Blake byl kdysi velkou hvězdou country scény, vyprodával velké sály a točil úspěšné desky. Jenže dnes je mu 57, dlouhodobě funguje z podstaty a z někdejší slávy už mnoho nezbývá. A i to málo spíš naštve připomínkou někdejších časů hojnosti. Protože Blake nikdy nemyslel na zadní kolečka, příjmy se rozplynuly v bohémském životním rytmu, poplatcích právníkům a v kapsách exmanželek. Tělo vystavené dlouhodobým účinkům ničivého životního stylu začíná vypovídat službu a motivace dosáhnout nových profesních a životních met je veškerá žádná. V té chvíli se mu do cesty připlete sympatická zajímavá osamělá žena s malým dítětem. Copak se asi stane? Jeff Bridges je spolehlivý herec, kterému tenhle typ rolí padne na tělo a Maggie Gyllenhaal se už od Sekretářky rozvíjí v osobitý nepřehlédnutelný typ herečky, která se vymyká šablonám žánrových filmů. Crazy Heart je lehce nadprůměrná romance s vysoce nadprůměrným obsazením, která vám jako bonbónek naservíruje i pořádnou dávku country muziky. Celkový dojem: 60 %. ()

robbiee

[imdb: 7.5/10] | me: Jeff a jeho dvojhodinové predstavenie. Je to proste borec, je to Bad Blake. Film má možno pomalšie tempo, ale každá minúta je priestor pre pána Bridgesa na to, aby čoraz viac predstavil a prehĺbil charakter svojej postavy. A robí to bravúrne. Je to americký cowboy, ... chlast, ženy, muzika (a fakt dobrá). Čas plynie a tak aj Blakeov rozpačitý život a my máme možnosť sledovať ho pri tom a veriť mu. Jeff Bridges je Bad Blake, všetko okolo je jeho život (buď pomalší alebo svižnejší) a to veru stojí za to. (4 a pol *) ()

Hal_Moore

Po dlouhé době jsem měl tu čest s filmem, který mě od začátku chytil za koule a nepustil dlouho po odeznění songů Bada Blakea z mé hlavy. Byl jsem plný očekávání, film předcházely skvělé reference a hlavně chvalozpěvy na výkon Jeffa Bridgese. A všechny byly pravdivé. Bad mě unesl do svého světa utápění se v alkoholu, flegmatického života a nádherných country písniček. Ve svých 60 letech Jeff předvádí výkon plný vitality a dokáže zastínit i výborného Colina Farrella. Jeffovo herectví je přímočaré, jeho part odehraný s lehkostí, jako by Jeff byl country zpěvákem celý svůj život. A co je důležité - ve fiktivním životopisu nepřehrává. Jsem stále (čtyři dny po projekci) unešen a co nevidět si celou životní etudu pustím znovu. Bravo, Oskar je v těch správných rukou. ()

Kryšpín

Slabší odvar filmu Walk the Line a přesto si mě film opět získal country hudbou a hereckými výkony, které si své nominace na Oscara právem zaslouží. Jenže to je tak maximálně všechno. Zbytek už je jen "rodinné" drama, které se pomalým tempem táhne až do závěrečných titulků. ()

TheDarKnig

ano, jak to tu uz napsal adrian (a mozna i dalsi), je to plne velkych klise, ale kdyz sem to odpustil Avatarovi, proc ne tomuhle, protoze po vsech ostatnich strankach je to pekne vyznani Bridgese. A jak vidim, zapadl sem do klise i ja.. Ale no, co uz. Neda se nic delat. Pekne herecke obsazeni, velmi pekne country pisnicky, dramaticka nalada a jeden zlomeny zkrachovaly zpevak hledajici novy smysl.. Ve velke casti se to opravdu podoba Wrestlerovi, ale zel i pres vsechna plus to tak dobre jako Aronofskeho film neni.. A i presto, ze Wrestlera akademici odsunuli.. Nestane se to srdcovym filmem, ale kdybych to nekdy mel videt znovu, nevadilo by mi to. Colina Farella sem v prvnich chvilich ani nepoznal. Shame on me :-) poctive 4 ()

TeeAge

|| Scenár: Scott Cooper / Thomas Cobb - Crazy Heart| Hudba: Stephen Bruton, T Bone Bumett | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Informant Media, Butcher's Run Films | Rozpočet: 7 miliónov $ | Tržby: 47,405,566 $ || Schematická predloha, ktorá mala ostať novelou. Scenár by sa vošiel na 5 strán, aj s riadkovaním 1,5. Herecké výkony sú síce prvotriedne, ale postavy nie sú dosť mnohotvárne, aby sa stal film nadpriemerným. Naviac, tie pesníčky neboli vôbec zaujímavé, skôr masové. A nie je to tým, že je to country. Stačí sa pozrieť na Walk the Line... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

3DD!3

Jeff Bridges svou hereckou kreací táhne celé SRDCE nahoru a toho Oskara má právěm, jen co je pravda. Písničky se taky dobře poslouchají. Takže fajn. Moc fajn. Můžeme si od country/dramatu přát víc? ()

NinadeL

Dobrý hudební film ze zákulisí country, díky hereckému obsazení atraktivní i pro ty, kteří raději poslouchají něco jiného. Jeff Bridges, Maggie Gyllenhaal a Colin Farrell jsou naprosto dokonalí. ()

Krouťák

Tolik jsem mu toho oskara přál a teď už vím, že si ho více než zasloužil. Výbornej film, naprosto bezchybný sympaťák Jeff Bridges a skvělá hudba... co dodat - 90%. ()

viperblade

Byl to zvláštní den. Sotva jsme tak tak porazili Lotyše, tak na mě vybafla matika. Poté den plynul, jako každý jiný, až na to, že jsem se mimořádně těšil domů. Protože už na mě čekal tento snímek. (Trailer jsem si přehrával asi 1000x). A jsem rád, že můžu napsat toto - žádné zklamání se nekoná. Crazy Heart je poctivé drama se skvělými hereckými výkony (Jeffovi přeju toho Oscara, u Maggie si už nejsem tak jistý, zda ho dostane, ale rozhodně jí fandím) a úžasnou hudbou. Nečekal bych, že tohle napíšu zrovna já, protože se přiznávám, country není můj šialik kávy (jak by řekla Dara Rolinc) ale přesto se to poslouchalo příjemně. A i když už písničku "Crazy Heart" mám nějaký ten pátek v počítači a často ji poslouchám, tak jsem přidal hlasitost na maximum, když ve filmu začala hrát a ubral jsem, až když skončila. Pokud tato písnička nedostane Oscara, tak na světě už není spravedlnost… :-) Crazy Heart můžu doporučit všemi prsty, které mám u sebe. Krásný film si zaslouží krásné hodnocení. Tady nemusím ani na minutu váhat. ()

castor

Fiktivní countryová hvězda a další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka nedostanou do kolen. Kdo ví, co za oceánem na podobně laděných filmech (Ray, Walk the Line, V zajetí rychlosti, Kinsey) furt vidí. Stárnoucí contryový kovboj Bad, který se nejlépe cítí v přítomnosti láhve levné whisky, je pro mnohé stále hvězdou, možná i pro svobodnou matku Jean – ta si však nenechá život narušovat dalším looserem, který ten svůj dobrovolně promrhal. Chytlavé melodie, výborný Bridges i nedoceněná Maggie Gyllenhaal, úchvatné scenérie Nového Mexika, tradiční uchopení a dosti plochá režie. Lehký nadprůměr.. s kterým mi ale bylo líp, než s výše zmíněnými!! ()

Rex Mundi

Takéto filmy sú fajn, raz za čas si ich rada pozriem. Najviac ma dostali Báječní Bakerovi hoši a Walk the Line bol strhujúci. No Crazy Heart je akýsi... ošúchaný. Neprináša nič nové, a síce sú Jeff aj Maggie ako obvykle vynikajúci, scenár sa mi zdá pomerne tuctový. Nebyť toho neobjavného pocitu, dala by som 4*. ()

ripo

Po Wrestlerovi ďalší film, ktorý sa zaoberá životom bývalej hviezdy, zničenej alkoholom, cigaretami, či drogami. Podobný sujet, kde sa starnúca hviezda snaží dostať na niekdajší vrchol, či lne prevegetovať zvyšok života zo zvyškov niekdajšej slávy. Ničím, neoslení, ale ani ničím neurazí. ()

JANARYBA

Herecký koncert Jeffa Bridgese, bohužel Maggie Gyllenhaal mi tu nějak neseděla a můj oblíbenec (možná už bývalý) Colin Farrell jako slušňácký zpěvák country už vůbec ne.... ()

freddy

Když jsi na dně, tak už hůř bejt nemůže a můžeš stoupat jenom vzhůru. To je základní kostra tohohle filmu, který v sobě spojuje hned několik věcí, které mám ve filmech velice rád. Předně musím říci, že v amerických filmech a seriálech velice miluju prostředí nočních barů a podniků, kde někde v koutě na malém pódiu účinkují neznámí nebo zkrachovalí zpěváci a u sklenky whisky se tam opíjejí lidi, kteří směřují odnikud nikam. Tímhle prostředím si mě film vždy dokáže získat a ani v tomto případě tomu nebylo jinak. No, a potom mám samozřejmě velice rád americkou country hudbu, které jsem si zde užil do sytosti a která tomuhle filmu rozhodně neublížila, ale spíše pomohla. Kladně hodnotím také fakt, že z filmu se občas na kratičké okamžiky stávala jakási malá road movie a takové záběry pouště na mě vždycky spolehlivě zafungují. A samozřejmě nakonec je tu vynikající herecký výkon hlavního představitele, kterému uvěříte každé slovo, každý pohyb, každé gesto. Tenhle film je zkrátka směsicí věcí, které ve filmu miluju a tak nemůže být divu, že jsem nadšený a že uděluji nejvyšší hodnocení. Film ode mne zcela po právu získává pět hvězd a Jeff Bridges má moje uznání za svůj perfektní a precizní herecký výkon. ()

Spooner

Opravdu takový "country Wrestler", ovšem ještě v pomalejším tempu a doslovnějším poddání. Tady nejde o výbornou režisérskou práci, jako v Aranofskyho případě, spíše jde o tu hereckou stránku věci. Režie je totiž velice průměrná, tempo se vleče a jedno klišé se nabaluje na druhé. A ten příliš doslovný konec se mi taky nezamlouval. U Wrestler se mi líbila právě ta otevřenost. Tady jde zkrátka jenom o herecký koncert Jeffa Bridgese, který je tady ještě za většího zkrachovalce než byl v Lebowskim a jeho výkon je bezchybný. Ostatní se naštěstí nenechali nijak zastínit takže tu máme sympatického Colina Farrella, starýho pardála do nepohody Roberta Duvalla a v neposlední řadě výbornou Maggie Gyllenhaal, která předvádí zatím nejlepší výkon kariéry. Ještě bych chtěl taky vyzdvihnout výbornou hudbu a i když se tam některé písničky opakují dokola, tak to vůbec nevadí. Nebýt ale těch herců, tak po tomto filmu neštěkne ani pes. ()

Davies182

A stejně mám podobná dramata nejradši! Musím si to připomínat častěji... Radši než trhlé akční bayoviny, radši než vymakané sci-fi, radši než cokoliv od Spielberga nebo Abramse. Nic nepoteší moje oči více, než nechat se půldruhé hodiny unášet obyčejnými filmovými příběhy (ne)obyčejných lidí. Nemusí se v nich nic moc dít, nemusí hrát na city nebo podsouvat nevhodné "akční" scény - ne. Jen když si u nich odpočinu, zamyslím se, a na konci si jen melancholicky povzdychnu. Heh. Možná už senilním a možná za to může nezapomenutelné country-duo Bridges & Farrell. V dalším perfektním nezávislém (?) dramatu. ()

gogo76

"Opitý som väčšinu života. Vlastne som ho celý prechlastal..." Už dlho som sa na to chystal a úplne mi stačilo meno J. Bridges a príbeh speváka -alkoholika. Až postupne som sa pri každom hviezdnom hereckom nástupe usmieval a v duchu si vravím -"aha, aj ten tu hrá". Je to však jedno, pretože Bridges exceluje tak, že všetci ostatní sú odsunutí do pozície prihrávačov. V niektorých momentoch, zvlášť v tých vtipnejších, si jednoducho nejde nespomenúť na Big Lebowského. Osobne môžem počúvať takmer každý hudobný žáner, v každom si viem nájsť niečo dobré a country mi je skutočne blízke a vždy som ho počúval rád. Piesne, ktoré vo filme zazneli sa mi páčili, Bridges to odspieval veľmi slušne, takže film ma celkovo veľmi potešil. Malá ochutnávka - duet Bridges a Farrell. Istého času som so spolužiakmi chodil do country podniku "Diera" v Košiciach a tam country hralo non-stop, takže i v tomto pre mňa osobne taký malý nostalgický návrat v čase. Film 80%. Bridges 100%. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)