Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

Xmilden

Kdyby film pokračoval v linii první půlhodinky, tak zatleskám. Bohužel nepokračuje. Jeff Bridges sice předvádí skvělý výkon, ale film samotný je jen obyčejné drama o jednom alkoholikovi, který utopil život v lahvi. Při sledování jsem si vzpomněl na skvělého Bolka Polívku, který by tím pádem zpětně měl za roli v Dědictví taky dostat sošku :) Myslím že toho vypil ještě více než Bridges. Ve filmu pokud Jeff zpívá, hraje nebo se o to aspoň snaží tak je vše fajn.Tam totiž film působí nesmírně autenticky. 50%. PS: Walk the Line bylo o třídu výšše. ()

cheyene

Sympatické drama s dávkou romantiky a skvělými country písničkami. Jeff Bridges mi byl na začátku filmu dost protivný jakožto Bad Blake, ale později jsem si na něj zvykl a oblíbil si jej. Colin Farrell tu byl nad moje očekávání více než dobrý. Crazy Heart je pěkný náhled do života umělcova, který se velmi často pohybuje na velmi tenkém ledě. Příjemná podívaná. ()

nunka

Životopisné a príliš nudné, opisné a americké, aby som bola zhovievavejšia, pričom ma Jeff Bridges celkom presvedčil, že jediné čo skutočne vie, je spievať a poriadne chlastať. ()

Boogeyman

Standardní životopisný snímek, jediné co se dá vyzdvyhnout je výkon Jeffa Bridgese, všechno ostatní je dílem Bada Blakea. Kvalita životopisu záleží na tom, koho popisuje a jeho životě, country zpěvák Bad Blake měl zajímavý život, v žádném případě ne strhující. ()

Beckett51

"Pick up your crazy heart and give it one more try." Silný film.... opravdu silný. Za málo peněž opravdu hodně muziky. Úžasné herecké výkony (Oskar pro Jeffa více než spravedlivý) a jedna z nejúžasnějších písní všech dob v závěru. ()

Bigrambo

Pokud bych měl obsadit roli životního ztroskotance, napadly by mě dvě jména. Mickey je zrovna zaneprázdněn regenerací po náročném natáčení a kdo ví, jak je na tom se zpěvem. Takže volba je jasná. A podle pánů z akademie bych vsadil na správnou kartu - role Bada Blakea je totiž Jeffovi jako šitá na tělo a plešouna si rozhodně zasloužil! I obsazení dalších rolí se povedlo, no a ta hudba… Takže se pohodlně usaďte a vydejte se na whiskou prosycenou cestu za lepším životem na vlnách country! ()

Disk

K čemu jsou dobří herci, když scénář je stokrát převařený pytlík čaje? Máme tu další HLP (hluboce lidský příběh) o napraveném alkoholikovi, který si uvědomí, co dělal špatně... a dál už to známe. Nebýt výborného soundtracku, jdu s hodnocením ještě níž. ()

Aky

Standardní film o coutnry zpěvácích, jakých je podobných hned několik. Co jej povyšuje nad průměr je vysoko čnící herecký výkon Jeffa Bridgese. A samozřejmě krásná country. ()

Cappuccino

Cooper strelil ranu na istotu, ranu do čierna, ale táto strela letela smerom k cieľu mimoriadne predvídateľnou cestičkou a jej trať bola až príliš dlhočízna. Ak však prižmúrime očko nad mierne klišovitým príbehom a zopár nepotrebnými scénami, ostane "len" druhý najlepší výkon Jeffa Bridgesa (až po Dudeovi samozrejme), osviežujúca prítomnosť Farrella a Maggie Gyllenhaal.. no a samozrejme úsmev na tvári vyčarí i mini rolička Roberta Duvalla. Hlavným ťahúňom Crazy Heart sú jednoducho herecké výkony. __ Čo sa samotného Bridgesa týka, spočiatku vám príde ako jeden starý otrava a vy si vravíte "ach, ďalší rozbor nešťastného dedka, ktorému sa po*ral život", ale keďže aj corgoň Bad Blake má svoje city a minulosť, počas priebehu sympatie k jeho osobe budú stále rásť - zaručujem (vďaka Bohu sa réžia zaobišla bez "flashbackov"). __ P.S. Záver potešil (ani žiaden "happy end", ani uplakané vreckovky plné slaných slzičiek) http://www.youtube.com/watch?v=XFCwSd5kr_k&feature=related. ()

Javert

Bridges je třída a upřímně doufám, že na pátý pokus mu ten zlatý plešounek konečně vyjde. Tohle rodinné country drama totiž vysloveně táhne právě on. Obsahově to totiž není nic revolučního. Prostě a jednoduše story bývalé star typu: "Ahoj, jsem Bad a jsem alkoholik", které má zpátky na vrchol a k nalezení smyslu života pomoci pokání a (rodinná) láska. Nicméně Cooper je talent. ()

Šakal

Až do dnešního dne byl pro mě Jeff Bridges spojený především s rolí " věčného povaleče " a vášnivého hráče bowlingu Jeffa "Dude" Lebowskiho. Říká se, že životní role přijde MAX jednou za život. V případě Jeffa jsem myslel ( možná nejenom já, ale i samotný Jeff ) , že tu svoji " životní " má již za sebou. Ovšem pouze do chvíle než přišel Bad Blake. Stejně jako u Aronofskyho Wrestlera, kde jsem měl silný pocit, že Mickey si celá ta léta huntoval tělo, právě pro tuto roli, tak v případě Jeffa mám silný pocit, že se pro roli Bada narodil a ta na něj " pouze " čekala. Oscar za rok 2009 nemohl skončit v lepších rukou. Většina z vás píše, že jediný důvod proč shlédnout tento snímek je Jeff a příběh samotný, že za nic nestojí. ANO, je to především Jeff, kdo táhne celý snímek, ale nezatracoval bych ani samotnou Cooperovu umírněnou režii, který stejně jako Aronofsky citlivě ustupuje do pozadí a nechává herce hrát a vyprávět příběh. Příjemným překvapením je pro mě notně sympatický výkon Maggie Gyllenhaal. Crazy Heart je příběh nejen o tom, že nikdy není příliš pozdě změnit svůj život a chytnout druhou šanci " za pačesy ", ikdyž samotná minulost se vymazat nedá...... 4+1/2* ()

Webb

Je to sice podobný Wrestlerovi, jenže tady je bohužel absence silnějších momentů a kvalitnějšího scénáře. Scott Cooper, i když to nenatočil vůbec špatně, co si budeme povídat, na Aronofskyho špici nedosahuje. Jeff Bridges potěšil, Maggie Gyllenhaal jsem nevěřil vůbec nic a Colin Farrell nebyl špatný, bohužel větší roli tu stejně nezaujímá. Přesto stále dobrý snímek, který stojí za zhlédnutí nejenom pro country milovníky. I když bych jim spíše doporučil o třídu lepší Walk the Line ()

Anderton

I keď o hudobníkovi, príbeh Crazy heart je tým najobyčajnejším ľudským príbehom o všetkom, čo život prináša. Z toho asi vyplýva jeho trochu chladnejšie prijatie. Otis Blake je totiž niekde na hranici zabudnutia, či už zo strany priemyslu, alebo v osobnom živote. Lenže svitne nádej na lepšie časy a pôjde o to, ako sa jej chytí a či sa jeho alkoholom poznačená myseľ dokáže s novými situáciami vysporiadať. Crazy heart je "iba" filmom o nejakom u nás neznámom country spevákovi, takže jeho zaujímavosť mimo Ameriky značne klesá. Dobieha ju záujem o jedného z najlepších hercov súčasnosti. Proste to nie je film o divokom živote Lennona, Morrisona, alebo Hendrixa. O to je ale jeho civilnosť úprimnejšia. ()

teutates

Nepopieram Jeff Bridges bol skvelý, taktiež Maggie Gyllenhaal tu na moje prekvapenie bola fajn... avšak ako celok nemastné, neslané... Nie je to taká pecka ako by sa na prvý kuk zdalo. Country spevák si uvedomuje svoje prešľapy no a na staré kolená sa snaží všetko napraviť, pretože nikdy nie je neskoro... juuuhaaa. Takých tu bolo, takých tu bude 6/10 ako prvotina slušné. ()

Ant

Jeff Bridges ve své životní roli. Kromě něj toho na Crazy heart nic až tak výjimečného není. Je to jeden z těch příběhů, který vás donutí litovat a soucítit s hlavní postavou a nakonec vás naplní optimismem. Přesto se toho ve filmu, co se týče příběhu, zas tak moc neděje a celé se to spoléhá na příliš jednoduchý koncept člověka, který si až moc pozdě uvědomí, o co v životě vlastní vinou přišel. Naštěstí má ale film ještě Maggie Gyllenhaal, skvělou hudbu a kameru, kteří ten slabší příběh vynahradí. ()

Bachy

Budováno pro Bridgese. Takové ty velké příběhy s jedním nosným hrdinou, který uhraje všechno. Všechno to funguje, Lebowski je skvělý, scenérie špičkové, hudba velmi fajn. Jenže od začátku jasně víme, že přijde zlom, přijde ponaučení, přijde to a tohle. Líbilo, ale nevzalo za srdce, krom Bridgese totiž není film ničím extra vyjímečný, ačkoliv je nadprůměrný. A tím vyjímečným myslím například kamera u Aronofskyho Wrestlera, muzikou a podivností u Walk the line. Takže dostanete to, co čekáte. Bridgesovi Oskara přeje každý, ačkoliv Lebowski a určitě i True Grit budou někde o x úrovní výše. A víte co? Nakonec jdu ještě o patro níž, přeci jen to ze mě za pár dní totálně vyprchalo. Škoda, jsem zlý. ()

iamek

Skvělé zahrané a s láskou natočené. Poprvé co jsem se ve filmu těšil na další a další song a to country nemám rád. ()

Chrustyn

Naprosto standardní, ničím překvapující a z žánru nevybočující drama o muzikantovi, který má své nejlepší roky za sebou. Film jede v zaběhlých kolejích, kdy divák sleduje stárnoucí, alkoholickou trosku, nechybí osudová láska, která změní život ani problémy s tím spojené. To, že je Jeff Bridges vynikající je bez debat ale to k takovému filmu patří a v 90% je hlavní hrdina to jediné, kvůli čemu diváci takové filmy sledují. ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)