Crazy Heart vypráví o zahořklém country zpěvákovi Badu Bleakovi (Jeff Bridges) s podlomeným zdravím a těžkým životním stylem, který se příliš často ženil, příliš mnoho pil a příliš moc let trávil na cestách. A přesto se Bad snaží dosáhnout záchrany, ke které mu pomáhá krásná Jean (Maggie Gyllenhaal), novinářka, která objeví skutečného muže skrývajícího se za muzikantem. (Timak)

bassator

45th KVIFF 2010 - OFFICIAL SELECTION - OUT OF COMPETITION - Hlavní program - Mimo soutěž (Crazy Heart / CRAZY HEART / Crazy Heart ) ()

korbitch22

Jeff Bridges předvádí typické herecké kreace v oscarovém vidloň drámu, podle nalajnovaného Hollywoodského scénáře, neuvěřitelně obyčejný kýč, který funguje jen díky pár zajímavým písničkám a výkonu hlavního představitele.Docela se divim, že zrovna za tenhle kousek si odnesl pan herec zlatou sošku, film postráda nějakou dramatičtější scénu, všechno si odplkáte dopředu, jen vlastně sledujete jak Bridges chlastá a čekáte až něco posere, když to posere za 3 minuty filmu to nijak napraví a končí to úplně unyle, přesně tak jak je unylý a obyčejný celý předchozí děj.Country mi nevadí ( nemyslím to české, po jehož poslechu se zakládají terapeutické skupiny ) herci jsou příjemní, Farrell si roztomile zaštěkal ale jinak vůbec nic, Cooper je rutinnér co vedl plytkým scénářem jedno herecké eso, trošku zklamání a bez Jeffa nesledovatelné.60%. ()

Crocuta

Vždycky když vidím podobný film, musím si nalít panáka... Veselá scénka v úvodu, kdy si Bad musí udělat během vystoupení zdravotní přestávku a nechá zatím svůj hit přehrávat doprovodnou kapelu, mi silně připomněla jedno vystoupení Honzy Nedvěda na hrádecké Muzice - ten si ovšem odskočil ne na jednu, ale rovnou na dvě písničky a - jak prohlásil - šel si zapálit a ne hodit šavli :-D. ()

heyda

Já mám obrovskou slabost pro americkou country kulturu. Prostě z těch jejich písniček cítím strašně moc emocí, jak ty smutné, tak ty pohodové či svobodomyslné. Spousta lidí nesnáší Ameriku, ale nechápou vůbec tamní život, protože je značně odlišný od našeho. Já Ameriku ctím i se svými klady tak zápory a jedním z největších kladů je právě country. Dodnes totiž country songy konkurují ubohé hip-hopové scéně a to mě strašně těší.... Jinak co se týče filmu, tak vlastně ani nevím, co mu vytknout. Děj tak pěkně a pomaloučku plyne, asi jako u nás na dědině potůček bez tařka nějakých velkých zvratů, ale ani hluchých míst. Každopádně člověk musí být naladěn na tu správnou notu. 90% ()

mat.ilda

Fakt dobrého herce poznáte i po čichu - ono když dobrých třicet minut máte nutkání otevřít okno, ve snaze vyvětrat kvanta vykouřených cigaret, odér potu, mastných vlasů, vyčpělé whisky a zvratků jako bonusu a ženy, lačné sdílet Badovo lůžko, si zařadíte mezi chronické pacientky ORL - něco na tom Jeffovi bude... Naštěstí přijdou chvíle očisty, i když Bad není právě zásadový, ale zkuste si v sedmapadesáti začít nový život s novou láskou, která by kromě vašeho šarmu musela akceptovat i rozedmu plic, srdeční arytmii, rakovinu, extrémně vysokou šanci na mrtvici a flašku, co vás k zemi víže, jako součást vašeho vkladu do vztahu... Přesto, že Bad Blake svůj život pojal jako jeden velkej flám mezi koncerty a zjevně nebyl rodinný typ, nemáte to srdce mu nepřát, aby si sám sebe možná naposled otestoval. Hlavní atrakce - Jeff Bridges, uvolněná Maggie Gyllenhaal, oblíbený Colin Farrell ♥, kterému ovšem role country hvězdy pranic nesedla :-) a celkem příjemná muzika, nic proti. ()

jojinecko

2,5*/5...Presne pre tento typ filmov mám pojem "all american movie". Nie je to zlé, ale sláva sa určite nekoná. Jeff Bridges je výborný, ale nie oskarový (resp. hrá typ "hrdinu", ktorý Akadémia dokáže nadceniť). Bridgesova postava ma nedojala, nezaujala a neprežíval som s ním takmer nič...Hudba v tomto filme tiež nie je šálok môjho kafe...Crazy Heart je pre mňa úplne priemerným, beztvarým filmom. Btw: Colin Farrell prvý a asi aj posledný krát pôsobil vo filme úplne trápne:) ()

Flakotaso

Velice příjemný civilní film, nic více, nic méně. Country není zrovna můj šálek kávy, ale ty pomalejší balady v závěru byly velice dobré. Co se mě týče, nemusím spíš ty rychlé oddrhovačky, které Bad hrál na začátku v bowlingových halách a podobně :). K samotnému filmu, když se nad tím zpětně zamýšlím, tak si možná začínám víc vážit Wrestlera, který byl tak nějak víc "indie" a proto mi je o něco sympatičtější. To však nemění nic na tom, že s Crazy Heart neprohloupí nikdo, kdo chce vidět pohodový příběh jednoho stárnoucího barda, bez zbytečných dějových zvratů nebo přehnaných citových výlevů. ()

Flego

Jednoduchý príbeh si žiadal rozvinúť viacero motívov, takto je to len skvelý herecký koncert Jeffa Bridgesa, ktorý si Oscara za svoj výkon určite zaslúžil. ()

hrona

Excelentní herecký i pěvecký výkon v podání Bridgese, kterému zdárně sekundují malé vedlejší,zato dost důležité postavičky v podání Gyllenhaalové, Duvalla a v neposlední řadě Farrela. Velmi citlivě vykonstruovaný příběh a výtečná country muzika, dělají z tohoto filmečku nezapomenutelné dílo a staví na jedno z nejvyšších míst filmové tvorby roku 2009. ()

Roman.Ticka

Nevadila mi country hudba, v podání Jeffa a Colina naopak, nevadila mi Maggie, jako jinde, což o něčem svědčí. Minimálně o vysoké kvalitě filmu v hloubce herectví a síle prožitku. Jeffův umělec - ožrala nemohl nechat nikoho chladným, mě doslova uchvátil, jako by vystoupil z plátna do skutečného světa. Myslím si, že ač ohraná zápletka, vyústění nebylo až tak jednoznačné. Není obvyklé, aby se alkoholik vůbec kdy napravil, rozhodně jej velká životní rána spíš dorazí. Badovi paradoxně poslední kapka v podobě zlomeného srdce pomohla k návratu do života. Především proto, že byl silná osobnost s širokým srdcem a nezměrným talentem. "Ztratil jsem, co sem moh." ()

Pítrs85

Pohoda prodchnutá pohodou, vážně, takovýhle 'feel good' filmeček jsem už teda dlouho neviděl, až jsem na sebe skoro naštvanej, že jsem s jeho projekcí nepočkal na nějakej parnej lenivej den v létě... Jeff Bridges ve své poloze Dude Lebowskiho je lidskost sama, i se všema jeho mouchama. Nečekejte žádné dechberoucí drama, o tom tohle Šílený srdce fakt není, když se jde na rehab, tak bez keců a tý omáčky o probdělých a propocených nocí okolo, když se otevírají starý rány a křivdy, tak jen v náznacích, navíc ta "špatná strana" tu podává pomocnou ruku (plnou peněz) a když !Bacha, Spoiler! se hroutí vztahy, tak bez kapky slzy a s kamarádským pokecem na konci. Country není styl, kterej bych vyhledával (narozdíl od příbuzného blues), ale od Jeffa ty songy zněj zatraceně dobře. Jo, není nad to se u filmu taky jednou hodit do pohody :-) ()

Janek

Tabák, pot, whisky a country. Taková Alice už tu nebydlí z Kristoffersonova pohledu. Nebýt toho trochu naroubovaného konce, dal bych plný počet. Film má úžasnou "texaskou" atmosféru. Crazy Heart je předně film Jeffa Bridgese, který je takřka v každém záběru. Nemá zde sice oscarově vyhrocené situace, ale přesvědčivost snímku leží právě na něm (a také na Maggie Gyllenhaal). Z Colina Farrella jsem neměl pocit, že je country jednička, ale jeho obsazení nebolí. Letos rozhodně jeden z nejlepších snímků. ()

Necrotongue

Byl jsem zvědav, proč jsem před lety ohodnotil film o zpěvákovi country čtyřmi hvězdičkami, takže jsem si dal dneska reprízu, a už to vím. Z velké části to způsobily herecké kreace Jeffa Bridgese, který má ty životem erodované alkoholiky v malíčku, a Bad Blake byl v jeho podání skvělým multiinstrumentalistou, který úžasně ovládal hru na kytaru, prázdné lahve a ženská těla. Snímek bych rozhodně nedoporučil milovníkům akčních záležitostí, protože má pomalé, jižanské tempo doprovázené odpovídající atmosférou, takže to rozhodně nebylo o adrenalinových zážitcích. Byla to prostě sonda do života člověka, jenž si naplno uvědomil, že je alkohol metlou lidstva, a proto intenzivně zametal. Obával jsem se, že by mi country mohlo příliš vadit, ale vypadá to, že dokážu v případě nutnosti ledaco překonat, takže jsem teď na sebe právem hrdý. Ovšem techno bych nedal, mám své limity. Abych to shrnul; k filmu se nadále stavím pozitivně, příběh měl sice pozvolné tempo, ale fungoval na mě, Jeff Bridges i Maggie Gyllenhaal zahráli skvěle a za mě šlo o příjemně strávený čas. / Poučení: V Bowlingových halách nekuř. ()

becki_tu

Brilantní Jeff Bridges v jinak průměrném životopisném dramatu, který pravděpodobně neurazí ani náročnější diváky, ale emocí a hlubšího příběhu se tady nedočkají. Možná filmu paradoxně ubližuje zjevný oscarový kalkul, ale to je jen spekulace. Oscarová píseň, potažmo celá hudební stránka filmu je však balzám na uši nejen fanouška country. 70% ()

MeanWhile

V mém případě by nedat tomuto filmu 4 byla asi špatná věc. Protože toto, to je přesně moje. Kytary, country hudba a Jeff Bridges v hlavní roli, za kterou má právem vystavenou doma na poličce sošku Oscara. Přemýšlel jsem i o pěti hvězdičkách, ale sice ty dát nemůžu, protože když to vezmu ze nějakých detailů, tak mi celkově nepřipadá moc vhodný jestli se nějaká mladá ženuška dokáže takto spojit se starým chlapíkem, jako je to znázorněné tady v tomto snímku. Ale jinak když toto opominu, tak jsem byl s tímto filmem velice spokojený. ()

mm13

Ako fiktívny životopis v pohode, no keby že má Bad Blake reálny predobraz, trávilo by sa to o poznanie ťažšie. K prevažujúcemu dobrému potom dojmu napomáha hlavne vynikajúca ústredná dvojica... Jeff Bridges má ťažšiu úlohu než by sa zdalo - zahrať starého ochľastu, ktorý bude presvedčivý (odpudzujúci) a sympatický (sexi - kamarátky potvrdili) zároveň, s tým si neporadí hocikto. V podaní menej schopného herca by Crazy Heart spadol o ďalších pár priečok nižšie, takže ten Oscar je tu (aj bez prihliadania na jeho doterajšiu kariéru) úplne v poriadku. Maggie Gyllenhaal naopak hraje asi najuveriteľnejšiu postavu z celého filmu a úmerne svojim skúsenostiam sa so svoju Jean - dievčaťom, za ktorým sa neponáhľate otáčať, no akonáhle prehovorí, už sa od nej jakživ nechcete pohnúť - pohráva ako ten najskúsenejší matador! Skrátka si s nimi dvoma ten ich krátky románik celkom pekne užívate. A to zase nie je až tak málo. ()

Sawy

Jo,ten film je hodně obyčejný,skoro až tuctový,nijak výrazně nevybočuje ze zajetých šablon hudebních životopisů,což má samozřejmě za následek poměrně značnou předvídatelnost.Ale řeknu vám,když si Crazy Heart pustíte den po zhlédnutí pseudointelektuálního a nudného blábolu typu Valhalla Rising,zaručeně se dostaví úspěch! Protože tohle je film milý,příjemný a pohodový,nikam se nežene,ale poctivě vypráví příběh jedné stárnoucí legendy country,která na prahu šedesátky konečně najde nějaký smysl života a nechce o něj přijít.Jeff Bridges je herecká jistota a když ho obsadíte do podobné role,zaručeně nezklame a ten Oscar je už v podstatě formalita a Maggie Gyllendhaal jako svobodná matka je naprosto přesvědčivá.Ostatní herci jsou víceméně v pozadí a jen tak dotvářejí příběh,což je zvlášť u Colina Farrella trochu škoda,ale zase to jen dokazuje,že tohle je Badův příběh a nikoho jiného.Příjemnou atmosféru filmu pak dokonale dotvářejí chytlavé country písničky.Tohle možná není žánr,kde se vytváří nějaké velké hudební umění,ale já mám tenhle styl hudby moc rád dokáže mi vždycky spolehlivě zlepšit náladu.Takže si myslím,že pokud od Crazy Heart nebudete čekat bůhvíjaké zázraky,odmění se vám pohodovým zážitkem,na který sice těžko budete vzpomínat do konce života,ale večer vám zaručeně zpříjemní.A to není vůbec málo. 80 % ()

Richie666

Po šedesáti minutách bylo jednoznačně zaděláno na plnou palbu, ale jakmile se začne rozmotávat Badova závislost, přichází dojezd. Jinak ale atmosféra, hudba, herecké a pěvecké výkony - to všechno je vynikající. Jeffovi bych tu pitomou sošku určitě přál. ()

jhrasko

Ušľachtilo vybrnkávaná country nuda. Prečo mám pozerať na film len cez herecké výkony, ktoré, akokoľvek skvelé sú, nedokážu zakryť jedno autorské klišé za druhým ?! Americký sen je splnený, Jeff Bridges má Oscara a mne neostáva než napísať: Crazy & Sentimental Academy Members. ()

RelaxMan

Jeffa Bridgese moc nemusím, Maggie Gyllenhaal moc nemusím, Country moc nemusím, drama moc nemusím, ale musím uznat, že tohle je jeden z nejlepších filmů, který jsem viděl za posledních 5 let. Je to velmi dobře natočený film po všech stránkách. " Crazy Heart " mě paradoxně nejvíc připomínal " Wrestlera " i když jde, tak trochu o jiné téma. Oba mají, ale jedno společné a to hlavní postavu, která byla úspěšná a nyní, už se jí tolik nedaří . ()

Bruce Springsteen dostane hraný film

Bruce Springsteen dostane hraný film

09.04.2024

Příběh legendárního amerického rockového zpěváka a kytaristy Bruce Springsteena se dočká hraného filmu. Chystané dílo by mělo sledovat zejména období vzniku hudebníkova šestého studiového alba s… (více)

Nelítostný mstitel Christian Bale

Nelítostný mstitel Christian Bale

26.02.2012

Western nezemřel

Western nezemřel

19.12.2010

To už víme díky kritiky ozpěvované coenovské Opravdové kuráži. Ridley a Tony prostřednictvím své produkční společnosti Scott Free chtějí žánru vdechnout sílu hned ve dvou projektech, které pro ně… (více)

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

Rozhovor s Jeffem Bridgesem

16.12.2010

Jeff Bridges je jedním z nejúspěšnějších hollywoodských herců, pětkrát nominovaný na Oscara, který si svým působivým výkonem v nedávném snímku Crazy Heart právem vysloužil tuto prestižní cenu v… (více)