Oči války

• Irsko Triage (více)

Válečný fotograf Mark Walsh (Colin Farrell) a jeho kolega David se protloukají krutým světem ozbrojeného konfliktu v Kurdistánu. Jejich cesty se protínají s mnoha jinými lidskými osudy a syrová realita války navždy poznamená osudy všech zúčastněných… (oficiální text distributora)

Sympy

NEČEKAL JSEM TO,CO MI BYLO DÁNO.Film ve mě zanechal velmi silný dojem a já jsem si nemohl dovolit dát jen čtyři hvězdy.Ze začátku se nevyvíjen jinak než sem předvídal,ale od půlky bylo pojetí opravdu silné.Jsem rád,že jsem tento snímek viděl a rád ho dalším doporučím. ()

Dvojirakri

Pohled do života i duše válečného reportéra. Konečně zase film NA ÚROVNI a tím myslím na opravdu vysoké úrovni! Není divu, režisérem je Danis Tanovic, který válku zažil a v tomto směru je určitě jedním z nejlepších současných režisérů, tedy ve směru protiválečných snímků! Viděl jsem dva, Oči války a Země nikoho a oba jsou nasáklé krví obětí, ale spíš v tom duchovním smyslu slov, neboť kdo nic takového nezažil, nedostane do svého díla to co právě Danis. Myslím ale, že na ten opravdu velký film ještě čeká, nebo jsem doposud neměl štěstí ho vidět. ()

joywork

Psychologická sonda ponořující se do hlubin trýzěné duše fotografa, který byl vystaven tramatizujícímu zážitku při fotografování válečných konfliktů. Nic víc, nic míň. Není to málo, na jedno shlédnutí u TV kvalitní zážitek, nicméně nijak hluboko se mi do mysli nezapustil. Překvapila mne trochu škatulka filmu - mysteriozní. ()

Cubah

Drama, které mě docela slušně převálcovalo, protože si některé pocity, byť ne v tak extrémní podobě, dokážu vybavit také. Colin Farrell, předvedl svůj standard (tzn. vysoký nadprůměr) a trochu mě mrzelo, že skvostně předvedená postava Christophera Lea nedostala větší prostor. Pohled na válečné trauma "hrdiny" beze zbraně, který vlastně taky mačká spoušť a svým způsobem rozhoduje o osudech, nebo ještě lépe řečeno, o osudech osudů... ()

Poga

Colin Farrel hrá čím ďalej tým viac iba v horších a horších filmoch. Toto je nuda! Vizuál to má pekný, ale kde nechal scenárista nejaký obsah, príbeh? A ešte k tomu Tanovic, ktorý napísal uchvatny scenár km filmu Zem nikoho... Ach jaj. Slabých 35% ()

fabienne223

Pribeh vyzniva ponekud vykonstruovane, ale herecke vykony Colina Farella a Christophera Lee plus zavazne tema z nej delaji zajimavy film. ()

raru

Film,ktorý ma zasiahol na citlivom mieste.Neznášam vojny a vojnové konflikty nech sú odeté do akéhokoľvek šatu a patriotizmu,pretože vo svojej podstate prinášajú len utrpenie a smrť.Utrpenie,ktorým si prešiel hlavný hrdina(úplne skvelý Colin Farrell),pôsobilo surovo autenticky.Som nesmierne vďačný tvorcom,že natočili tento skvelý anti-vojnový snímok. ()

filmfan7

Niekedy sa stáva, že v stave celkom dobrej nálady a pohody znenazdajky príde niečo nečakané a všetko sa to zvrtne tým najhorším možným smerom a ako aj tento smutný príbeh rozpráva, človeka to poznačí do konca života. Kvôli záverečnému rozuzleniu stojí za pozretie. Koniec je veľmi dojímavý. Na začiatku som spochybňoval herecké umenie Colina Farrella, a jeho hranie mi pripadalo skôr ako snaha o hranie. No po finálnej klapke, po poslednom Colinovom výstupe, odvolávam, čo som predtým povedal, na všetko som zabudol. Bravó, Colin. ()

Kowl3r

Jak dopadol jeho parťák sme hádam od začiatku vedeli všetci...Ale dopracovanie sa k podstate bolo na mňa až moc priamočiare, nebolo tam nič prekvapivé, ani žiadny nečakaný zvrat...iba čistá línia surového deja...Po hereckej stránke parádne...Christopher Lee takisto válel... ()

montymonty

Kvalitný počin, ktorému autentickosť rozhodne nechýba. Na celkovom dojme u mna tiež rozhodne pridali posledné minuty filmu, ktoré pozdvihli dejovost filmu. ()

Mybe

Pri najlepšej vôli nemám čo tomuto filmu vytknúť. Nesie so sebou silné posolstvo, má správnu atmosféru, je urobený s citom a odhaľuje témy, na ktoré sa nám ťažko pozerá. To, že pred nimi zatvárame oči ešte však neznamená, že sa niekde daľeko od nás neodohrávajú. Možno to nie je najpoetickejší snímok, na ktorý by sme sa dívali znovu a znovu... Hodnotím však plným počtom hvizdičiek. Ešte aj Colin Farrell, ktorého moc nemusím, zahral podľa môjho názoru svoju najlepšiu rolu! Predslov a doslov v úvodných a záverečných titulkoch presne vystihujú aj môj názor na vojny všetkého druhu. ()

Dufresne

Velice emotivní film. Někdy máte pocit že vám nepřestane běhat mráz po zádech. Jen pro tu pátou hvězdu tam něco chybí nevím co a možná to objevím časem. Ale každopádně stojí za to ho vidět už jen pro ten herecký výkon. ()

milatko81

Klubuk dole spickovy film so spickovym hercom co viac si mozme priat hamba tomu kto da menej ako 4 hviezdy potom uz fakt neviem co chcete Harryho Pottera 20? ()

JARDAHONDA

Moderní válečné drama, které se odehrává v Kurdistánu vypráví příběh o dvou nerozlučných kamarádech, kteří co by fotografové fotí autenticky válku. To má ovšem i svá rizika.. V hlavních rolích se předství Colin Farrell, který válečný útok přežil, ale jeho postraumatické vzpomínky se podepíší na jeho osobě.. Jeho kamarád, takové štěstí neměl a později musí s pravdou ven.. Drama, tak může začít.. ()