Do Měsíce narazil ničivý asteroid a způsobil obrovskou explozi skal a sutin. O několik dní později se začaly na Zemi objevovat neobvyklé přírodní jevy. Zprvu překrásná podívaná na největší roj meteoritů za posledních 10 000 let je totiž předzvěstí nadcházející katastrofální srážky Měsíce a Země. Nejlepší světoví vědci Alex Kittner (David James Elliott - TV seriál JAG) a Maddie Rhodes (Natasha Henstridge - Mutant) mají přesně 39 dní na to, aby odklonili dráhu Měsíce nebo Země, jinak celé lidstvo vyhyne. Ve vedlejší roli filmu se představuje James Cromwell (W., Zelená míle). Souboj s časem začíná. (oficiální text distributora)

Colonist

Znovu a znovu si říkám, jak může někdo tyhle stupidní dvojdílné katastrofické televizní filmy pořád ještě natáčet. Vždyť už jich musí být desítky a pokaždé při sledování divák prožívá větší katastrofu, než hrdinové v daném filmu. Kdo normální by do výroby takového projektu vložil peníze? Z tohohle přece nemůže být žádný výdělek. Na druhou stranu, zase tak drahé tyto filmy asi nebudou, vzhledem k lacinosti jejich efektů pravděpodobně stačí, aby režisér požádal o pomoc nějakého kamaráda, který mu doma na svém PC efekty vytvoří. Herci v podobných filmech hrají zřejmě jen z toho důvodu, aby měli na chleba (zde přítomný Harmon Rabb si nemůže zrovna moc vybírat). Tak jako tak, tvůrci těchto braků mají předem zaručeno, že aspoň jedna cizí televize to od nich automaticky koupí - naše drahá TV Nova... ()

Scratt odpad!

V některých "vážných" scénách docela dobrá komedie. Na druhou stranu v tomto subžánru jsou ještě lepší perly, takže odpad dát nemůžu...Na druhý den jsem si řekl, že můžu :-) 10% ()

Medwídek odpad!

Nojo.. němci, TV film a laciné "hvězdy".. v některých chvílích jsem si říkal, že kdyby to narazilo rovnou do země, byli bychom dalšího "kýče" ušetřeni.. // nejvíce mne fascinovali ty vykradené scény a hlášky z armageddonu :D ()

SeanLSD

Nie že by sa mi nejako zvlášť páčila pozícia obhajcu televíznych a video sračiek... ale dopozeral som a bol aj dojatý. Obe veci sa mi stávajú... Dojatie-nedojatie, klišoidný záver ma roztrpčil do nepríčetnosti. Nemajú štipku sebaúcty, vymyslieť niečo zaujímavejšie... hoci len o byľku ? ()

hans500

Po první části to vypadá na něco mezi 2* a 3*, ale spíš ty 2*.///14.8.: Druhý díl nic nevylepšíl, ani nezhoršil. Nejde o nic originálního, tohle tu už bylo a v lepším provedení. ()

COF_666 odpad!

Patos až na půdu! On už i Armagedon byl hodně špatným filmem, proč tedy filmaři natáčí další a ještě daleko horší kopie? Některé věci zkrátka asi nepochopím. ()

st.verka

Také nechápu, co mají všichni s tím odpadem. Viděli jste Hlasy ze záhrobí? Jak by potom mělo vypadat jejich hodnocení? Tříhvězdičkový odpad? Všechny katastrofické filmy mají podobný scénář. Blížící se katastrofa, hledání řešení a vyřešení, neboť lidstvo stále existuje. Tenhle nápad s černým trpaslíkem, který se napasuje do Měsíce a vychýlí ho z oběžné dráhy byl zajímavý a líbily se mi i záběry Měsíce a hlavně ten rozpůlený. Také vážně nechápu, jak tam hezky putovaly ty dvě poloviy vedle sebe, nějak to popírá nevím jesti všechny fyzikální zákony, ale logiku určitě. Takže jen za tři. Jinak to byl dobrý film s mým oblíbeným hercem, takový slušný průměr. ()

M-arta

Šíleně předvídatelná podívaná, založená předeším na omračujících vizuálních efektech a osvědčených srdceryvných pasážích... Ale tím "věštěním" jsme se doma nakonec výborně bavili, takže uděluji aspoň jednu hvězdičku z milosti za to bezděčně způsobené veselí :-) ()

lord.Luki odpad!

Za celý svůj život jsem neviděl film, ve kterém by bylo porušeno více naprosto základních fyzikálních zákonů (A to jsem viděl i Mise na Mars kde odignorovali i zákon setrvačnosti), než v tomto pochybném výtvoru. Pokud jste měli z fyziky aspoň za 4, tak se Vám při každé astronomické zmínce zvedne pan žaludek. Samozřejmě nechybí množství nudných a zbytečných scén a postav. Shlédnutí ofšem nelituji, je mi teprve 27 a vím, že už nikdy neuvidím horší film, a to je cool. Musím doporučit pro jeho unikátní špatnost. ()

Lachtaan

Ještě o chlup víc než Smrtící Slunce mě zaujala Vesmírná exploze, kterou jsem si zahanbeně a neprávem sám pro sebe přirovnával k legendárnímu Armageddonu. Pamatuju, že jsem i vskutku srdceryvně prožíval určité oběti v průběhu záchrany naší planety. ()

Micro41CZ

Chachachacha... Vypadá to jako ambiciozní mix špatný počítačový hry (ty efekty tam) a telenovely. Ale určitě to stálo pěknej balík peněz, svym způsobem je to docela "velkolepý" a roztomile vtipný (nechtěně)... Hlášky jako "Jak řikávala maminka - chci to slyšet na rovinu." atp. zkrátka rozesmějou. ()

lennyd

Náraz asteroidů do Měsíce není nic neobvyklého. Ale tento byl výjimečný - obsahoval totiž část hmoty z černé díry (ehm), které svojí hmotností vychýlila Měsíc z jeho standardní oběžné dráhy. Kromě nečekaných následků na magnetickém poli Země, včetně náhodné ztráty gravitace (ehm, ehm) hrozí brzká srážka Měsíce se Zemí a tedy konec. Úplný. Naštěstí je zde Alex Kittner a Maddie Rhodesová, kteří (kromě svého milostného vztahu) jediní mohou Zemi zachránit... Další z katastrofických filmů, a opět ničím nevybočujícím z řady - opět snůška logických nesmyslů (tvářících se velmi učeně), opět dva vědci, kteří tentokrát, po vzoru Bruce Wiliše odpálí atomovku uprostřed Měsíce, a opět záchrana Země v poslední minutě. Jediné, čím je tento film alespoň trochu zajímavý, je obsazení Jamese Cromwella - až si říkám, jestli si po úspěchu Drtivého dopadu řekl, že od té doby bude hrát ve všech katastrofických filmech, bez ohledu na jejich kvalitu..? ()

Kosmik 1

Jak vidím Davida J. Elliota, vidím vždy jen Jag, mám dojem, že nic jinýho mu nesedí. Spousta zbytečných dialogů, někdy až stupidních. Mnoho postradatelných a zdlouhavých scén. Nápad dobrý, ale zpracování otřesné. ()

Autogram odpad!

Tvorcovia trhli svetový rekord a podarilo sa im natrieskať do jedného filmu najviac „odborných“ výrazov a technických nezmyslov. Všetkých ich poslať naspäť do 5. ročníka základnej školy na fyziku a tento film nemusel vzniknúť. ()

mikulem

Vědecký film, kde si s logikou nikdo hlavu neláme. Netřeba rozebírat, pro zasmání jedno z mnoha faux pas (a nebude to cesta do středu Měsíce): Bylo jasně řečeno, že při závěrečné Lunární akci je na Měsíci 2x větší přitažlivost než na Zemi. Zcela logicky, k odstartování zpět na Zemi by potřebovali alespoň 2x větší raketu, než na jaké startovali ze Země. Lunární modul ale odstartuje podobně jako Apollo v 70. letech. ()

navorski

(Pozor, spoiler!) Hlavně že to dobře dopadlo. Je to takový laciný Armageddon, ve kterém je všechno zábavné a napínavé nahrazeno dlouhým objímáním a ponaučením, že věda bez víry nic nezmůže. Škoda, že to začínalo tak nadějně, mohl jsem ušetřit tři hodiny času. Nenechte se zmást zajímavým námětem. ()