Karate Kid

• USA The Karate Kid (více)

Malý Dre Parker musí kvůli práci své matky opustit Detroit, ale také všechny své kamarády a místa, která znal. Po příjezdu do Číny se snaží zapadnout mezi své vrstevníky. Přestože se mu v novém prostředí nelíbí, zakrátko se zamiluje do své spolužačky Mei Ying, která sice jeho city sdílí, ale kulturní rozdíly jim příliš nepřejí. Navíc se do toho všeho ještě zapojí žárlivý Cheng, který je dvakrát vetší než Dre a ovládá kung-fu. O údržbu domu, ve kterém Dre bydlí, se stará pan Han, kterého postihla velká tragédie. Ten o sobě tají, že je mistrem kung-fu. Aby se mohl Dre Čchengovi postavit, Han ho začne =trénovat a přihlásí ho na nadcházející turnaj kung-fu. Zatímco mu vysvětluje, že kung fu nestojí na úderech a chvatech, ale na rozvážnosti a klidu, zjišťuje Dre, že postavit se soupeři bude nejtěžší úkol v jeho dosavadním životě. (TV Nova)

heyda

Tleskám! Na Karate Kid jsem se nesmírně těšil už od zhlédnutí traileru a uvnitř duše jsem doufal, že mě nezklame. Jedno místo mě sice zklamalo a to závěrečný turnaj, který je technicky dost odfláknutý. Střih je v této pasáži dost amatérský a hudba taková rozházená a neucelená. Ale celá síla filmu se nenachází v závěrečném turnaji, nýbrž v celé předchozí pasáži, jíž dal nejen rejža, ale i James Horner neopakovatelnou atmosféru. Horner se trošku snažil upustit od svých zažitých melodických frází, které měl ve zvyku neustále opakovat a složil podobně silný soundtrack jako v Avatarovi. Opět tleskám, ale tentokrát ústřední herecké dvojici Jaden Smith + Jackie Chan, kteří byli fantastičtí. Nelze říci, že se jedná o excelentní film, který by dosahoval vysokých met, což dokazuje i hodnocení na CSFD, ale má v sobě tak silnou atmosféru a poselství, že je mojí malou povinností a velkou radostí mu udělit 5 hvězdiček. Závěrečný úsměv Chackieho a malýho Smithe mi vymaloval na tváři taky úsměv a tak to má být. Tohle je film, na který se nezapomíná a to je vlastně ta největší známka kvality. A čert vem nějaké klišé. Celý život je tak trochu klišé, ne? :-) ()

honajz

Koukl jsem na to jen kvůli Jackie Chanovi, ale ten dnes bere asi každou hollywoodskou sračku. Ten Smithův panchart hraje furt stejně blbě, namyšlenost z něho kape, a často jsem se přistihl, že fandím Číňanovi, aby mu natrhl pár svalů. Všechny ty kecy a omáčka okolo jsou ubíjející a nudné, stejně jako závěrečný souboj v ringu, v podstatě s jediným kopem, který rozhodne zápas. Wtf? Zcela podprůměrné, bez invence, bez nadšení. ()

Kailo

Jacket off, jacket on, put it down. Jackie konečně dostal důstojnou roli vůči svému věku a Jaden je konečně Chinese Kung-Fu Idol. Z toho přeslazeného konce se mi kroutila huba všemi stranami, ale aspoň jsem si zavzpomínal na Miyagi v novém kabátě. 70% [HD] ()

HellFire

Další zbytečný remake (kolikátý už za posledních pár let?). Občas příliš moderní (ta hudba se sem opravdu nehodí), hodně roztahaný a selhávající v těch nejdůležitějších momentech, jako je trénink a turnaj. Jediné pozitivum pro mě je, že jsem se podíval na krásy Číny. ()

GigaPudding

Každá generace potřebuje svého karate kida, aby navnadil děti na to, že když se budou snažit, tak vyhrajou a v tomhle nový karate kid dokonce překonává ten původní, protože zaprvé je tu krásná čína, za druhé je tu jackie chan, za třetí je tu kungfu, které je mnohem přitažlivější než karate, a za čtvrté je celý film podaný velmi sympaticky, vtipně a tak nějak kid friendly způsobem :). Dokonce jsem uvažovala i o pětce, protože je to velmi pěkně a zábavně podaný rodinný film s inspirativním vyzněním pro děti, ale nakonec to bude jenom čtyřka, protože nevím jestli to není tak trochu dvojsečné pro ty děti. Film je totiž hlavně o tom jak důležitá je disciplína, trénink a přátelství a snaha pochopit co a proč člověk vůbec dělá místo toho aby se v tom filmu pořád někdo někde akorát mlátil, což je možná to co by od toho někdo čekal spíš, takže nevím jestli to nezapůsobí tím správným dojmem spíš jen na určitého diváka. A dál pochopitelně se film snaží předat myšlenku o cti a spolupráci spíš než že lepší bijec vyhrává a tím to končí. Tak možná, že ikdyž je to film určený hlavně dětem, tak potřebuje určitou dávku "dospělosti", aby zapůsobil správně a nejsem si jistá, že zrovna všechny děti mají takovou výchovu, aby to takhle fungovalo :). Každopádně je to ale super, je to vtipné a příjemně inspirující a hlavně mnohem přitažlivější a exotičtější než původní karate kid. Obsazení je taky velmi sympatické a i malej Will Smith není protivnej jak v Dni kdy se zastavila Země a je tu docela sympaťák a ta jeho kámoška je taky dobrá a úplně nejvíc dobrej je samozřejmě Jackie Chan, který prostě umí hrát, ikdyž si jméno udělal hlavně na akčních komediích :). Vlastně je to trochu škoda, že mezi áčkovými filmy v kinech tyhlety "výchovné" už tak moc nefrčí jako kdysi :). ()

jonyyy

Tréninková fáze na mě působila dost nevěrohodně. Aby se malý klučina bez předchozích zkušeností během pár tréninků, většinou nevěnovaným přímo bojovému umění, naučil vzdorovat kung-fu bojovníkům, kteří trénují celý život. Na to byla doba přiliš krátká, což se dalo lépe s takto dlouhou stopáží. Nicméně všechna čest malému Jadenovi, některé věci, co se naučil stojí za obdiv. Stejně tak klobouk dolů před tvůrci, že sehnali všechna patřičná povolení - některé lokace jsou úžasné. Čínská kultura, příroda a čínské duchovno z Karate Kida přímo dýchají. Celkem příjemné. 65% ()

Ivoshek

Původní Karate Kid neni žádný veledilo, ale má to nějakej nápad, průběh a smysl. Vůbec nechápu, proč měl někdo potřebu ho předělávat, a ještě navíc s malým Smithem, kterej zdědil talent po otci. Zbytečnej film. ()

Janek

Ke Karate Kid musím být zcela nekritický. Nenudil jsem se. Negativum je, že je to pitomé a plné klišé. Když se vám tento základní nedostatek podaří oddělit, a pokud si vsugerujete, že je vám dvanáct let, tak si film užijete. Podle mě mnohem lepší návrat než u A-teamu. 60-70% ()

Larky

Můj problém s tímto Americko-Čínským remakem je zřejmě v tom, že jsem si zvykl filmy o bojovém umění (a to je moc nesleduji) srovnávat s geniálním Ong Bakem...a v tomto ohledu prohrává Karate Kid (jak ten starý, tak ten nový), na celé čáře...a podobně jako na film s roku 1984 se nemá moc cenu dívat ani na tento remake...bojů je minimum...vlastně jsou hlavně ve finále ale ani to není příliš podařeně uděláno, film je zbytečně předvídatelný...od první do poslední minuty naprosto přesně víte co se stane v následující scéně..někdo by samozřejmě mohl oponovat, že jde přece o remake a ten má být stejný...přesto by se spíš hodilo aspon něco málo innovovat, škoda, mohlo to dopadnout daleko lépe...35 % ()

ARI50

Prostě změna jen čekala za dveřmi a je to dělo prostě bomba podívaná nemůžu než vynachválit malého karatistu. ()

Necrotongue

K ději se toho moc říct nedá,je to prostě remake,jen se tu místo nanášení vosku a leštění věší bunda a děcka jsou mladší.Protože je film zřejmě určen mladšímu publiku,kromě obvyklé dávky patosu nemůže chybět nějaké to morální poučení.Překvapil mě Jackie Chan,kterého nemám rád a toto byla první role,ve které mi nevadil,což se nedá říct o Jadenu Smithovi,ten mi lezl krkem celou dobu. ()

becki_tu

"I get it. You're Yoda and I'm like a Jedi." Neskrývám nadšení. Jackie Chan je ve své dramatické roli výborný, Jaden MÁ talent, příběh má sice klasickou kostru podobných sportovně-dramatických příběhů, ale ani chvíli nenudí. Když k tomu připočtu skvělou akční choreografii, luxusní soundtrack od Jamese Hornera nebo nádherné exteriéry, vychází mi jedno z největších překvapení tohoto roku. 90% ()

Bauer

Nečekaný kopanec na můj obličej. Sice nečekaný, ale na druhou stranu hodně milý. Tento film mě opravdu velice potěšil. Očekával jsem nějakou bezduchou slataninu, kde se bude jen a jen bitkařit. Ale neni to tak! Je to o problémech hlavního hrdiny, který se musí poprat nejen s novým prostředím, ale s bandou karatistů ve škole, se slečnou, aby se s ní mohl kamarádit a hlavně s tvrdými treninkami, díky kterým se popere se všim a předevšim s ůctou! Když koukám na tvorbu Haralda Zwarta, tak opravdu nic moc. Karate Kidem se ovšem vyšvhl hodně vysoko. Prostředí Číny je naprosto fantastické a atmosféra na mě dýchla zhruba po pěti minutách (a chci se tam podívat!!!!). Herecké obsazní nemohlo být lepší. Jackie Chan v roli trenéra a potom " you are the best friend I ever have" podal v mých očích snad nejlepší výkon v jeho karieře. Předvedl emoce a něco málo z jeho bojového umění. "Xiao Dre" v podání Jadena Smithe....klobouk dolů a minimálně dvakrát před jeho výkonem. Je vidět, že synáček zdědil talent po tatínkovi a půjde v jeho šlépějích. Dokonce je i pohybově nadaný a veliký sympaťák. Úderná a dynamická hudba od Jamese Hornera nemá chybu! Původně jsem chtěl dát 4* ale po trenovacích pasažích jsem se rozhodl dát 5*! You have taught me a very important lesson, Xiao Dre. Life will knock us down. But we can choose whether or not to get back up. ()

matestlust

Totálně mega tuctová limča, až smutně předvídatelná, ohrabaná a na stotisíckrát kopírující všemožné starší fláky. I přes to všechno jsem se tolik nenudil,možná až překvapivě.J.Chan zde moc nepředvede, což se asi ale dá předpokládat. jeho malý černošský svěřenec taky není žádný zázrak. Tak ani nevím, proč dávám 3*, líbilo se mi prostředí 1. *,souboje závěrečného turnaje měli šťávu 2. * a z respektu a lásce k J.Chanovi 3 *. ()

mm13

Prijal by som menšiu revolúciu v podobe prehratého alebo dokonca neuskutočneného finálneho zápasu, čím by sa morálne posolstvo prenieslo do inej, menej triviálnej a teda presvedčivejšej polohy. Len kto by sa na to potom s nadšením díval, no že? Na strane druhej, fakt, že som úvodné súvetie nemusel vybaviť upozornením na spoiler tvorcom značne nahráva, pretože film, ktorý sa na nič nehrá a je jasný od úvodných scén, má keď už nie moj rešpekt alebo neviem aké sympatie, tak aspoň zhovievavosť. Karate Kid 2010 je ako rodinná športová dráma strhujúci a v takej musia stačiť náznaky, že definitívne víťazstvo v priamom súboji nebolo tým najpodstatnejším. Naviac je na Jackieho stále radosť pozerať, Jaden nezávahal ani v hereckom prejave ani v športových výkonoch a má to napriek minutáži taký spád, až som začal byť zvedavý na ďalší film Haralda Zwarta. ()

N.Strauber

Překvapení ve všech ohledech! Dokonce si troufám přijít s myšlenkou, že by si Jackie Chan zasloužil svou první oscarovou nominaci - a dál se uvidí, jaká bude konkurence. ()

Lacike

Velmi solidny remake, ktory sa pre sucasnu mladez moze stat rovnakym kultom ako povodny film pre minulu generaciu. Jedinou vacsiou chybou je prepalena stopaz a pre niekoho nie uplne presvedcivy Jayden (mne bohuzial nesadol). Prijemnym prekvapenim su dost tvrde a solidne natoceny bitky. A Jackie konecne nasiel polohu hodnu jeho veku, v ktorej neposobi trapne. ()

Nový Karate Kid přivítá staré známé

Nový Karate Kid přivítá staré známé

25.11.2023

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

Od karate děcka k nejpopulárnější hračce

25.12.2010

Karate Kid byl příjemným překvapením letošního léta (a stal se vůbec nejúspěšnějším filmem Jackieho Chana), takže jeho režisér Harald Zwart dostane další velkou příležitost. Jisté pochybnosti tu ale… (více)