Kouzelná chůva a Velký třesk

• Velká Británie Nanny McPhee and the Big Bang (více)

Když je krize nejvyšší, zjeví se za dveřmi známá silueta chůvy s obdivuhodnými schopnostmi. Tentokrát Nanny McPhee zaklepe na dveře rodinné farmy, kde žije Isabel Greenová se svými dvěma dětmi. Zatímco Isabelin manžel bojuje ve válce, ona se musí starat nejen o farmu, ale také o rozmazlené děti, které jí z Londýna posílá sestra. A aby toho nebylo málo, tak bratr jejího muže po ní chce, aby souhlasila s prodejem farmy. Chůva Nanny bude muset řešit spory mezi divokými vesnickými dětmi a jejich rozmazlenými londýnskými příbuznými. S použitím létajícího motocyklu, prasátka lezoucího po stromech a dalších kouzel chůva vyčaruje to pravé zaříkadlo, pomocí kterého svým svěřencům udělí pět nových lekcí. (TV Nova)

Petulka88

Od filmu jsem čekal jen to nejhorší a můžu přiznat, že jsem byl ze začátku docela mile překvapen, protože mi to až tak moc nevadilo. Postupem doby už mi ale šílené přehrávání 90% herců lezlo na nervy, nemluvě o té odporné blonďaté stvůře jménem Cyril. Chápu, že je Kouzelná chůva určena převážně dětem, takže dokážu spolknout i fakt, že veškerá legrace se omezuje jen na to, že někdo někam spadne a pak dělá ,,srandovní" ksichty do kamery. Co ale nepřekousnu je to, že celý film je naprosto zbytečně infantilní, což vyvrcholí ve scéně s bombou. Víc než na 2 hvězdičky to prostě není. Krásná Maggie Gyllenhaal, roztomilá prasátka, vtipná Maggie Smith a ani krkající pták všechno nezachrání. ()

E lan

Pro mne první chůva a tím pádem docela zajímavý námět, za který jinak trochu přehrávané pohádce dávám **. Jinak ale herecké výkony hodně přehnané, příběh jednoduchý a naivní. Ale jinak zajímavá plejáda skvělých herců... ()

Likan7

Nezajímavý sequel nezajímavého filmu, ve kterém potěší jen Maggie a Ewan na konci. Na míle vzdáleno šílené a svým způsobem zajímavé jedničce. ()

maruli

Dávám trojku, oproti první Nanny McPhee je viditelný propad - ovšem, nemůžu se zbavit pocitu, že jenom pro nás dospělé. Myslím, že jako dítě bych tuhle pohádku zbaštila i s navijákem. Ostatně, asi jako jedinou mě prasátka nevytočila, ba naopak, přišlo mi to infantilně roztomilé, což pro mě nutně neznamená špatné a odsouzeníhodné. Jinými slovy, obsah i forma úměrné cílové skupině. Na rozdíl od jedničky bez přesahu do světa dospělých. ()

coinneach

Po pěti letech se znovu objevila na scéně kouzelná Emma Thompson ztvárňující ještě kouzelnější, čáry ovládající chůvu, tentokrát však s méně barvičkami a bez Colina Firthe. To, co dvojka ztrácí na vizuálu, vynahrazuje vtipem a i přes vysokou míru infantilního humoru dospělejším příběhem. A jak by taky ne, když je děj zasazen na anglický venkov během 2. světové války, kde osamělá žena, jejíž muž tráví čas na frontě, bojuje se svými dětmi, které posléze doplní snobská návštěva z Londýna. Bohužel místy značně přehrávající Maggi Gyllenhaal v roli matky svým hereckým umem za svým britským kolegou dosti zaostává a stává se největší slabinou snímku. O to více pak potěší Maggie Smith v osvěživě komické roli roztržité stařenky. I v pořadí druhá Kouzelná chůva zná přesnou hranici mezi nevinnou infantilností a fekálním humorem, a přestože je určena více malým divákům a místy je až příliš "uřvaná", není o nic horší než jednička, pouze se tentokrát ubrala jiným směrem. 60 % ()

Scraffy

Kúzlo prvého filmu sa nekoná. Je to už viac suchšie a dokonca aj humor, ktorý bol v jednotke dobrý, tak tu je skôr trápnejší. Emma Thompson je jediná dobrá. ()

nakiniki

Ehh... čože?!!! Tak tohle jsou hooodně špatně investované finance... Když mám chut na LEHKOU infantilnost, pustím si Burtona, ale tohle... tsssss...prskla sem si na monitor... ()

Esmit

Velice kouzelné, pohádkové, herecké výkony jsou velmi dobré, Maggie Smith mne hodně pobavila. Ale jinak mi tam chyběl nějaký šmrnc v hlavních dětských postavách. Proto jen dvě hvězdičky. Na mě až moc průměrné. ()

jafuska

neviděla jsem první díl a myslím si, že jsem ani o nic světobornýho nepřišla, fajn máte zlobivé děti, které nezvládáte, pořidte se chůvu McPhene, a ona vše dá do pořádku, a určitě by to fungovalo, jen kdyby nebyla tak ošklivá, ale to bylo nejspíš účelem tohoto filmu, ale jinak celému ději něco chybělo, něco co bych si řekla, jo tak tady to režisér zvládl dobře, ale nic se nestalo, pořád ve stejném bodě se vše odehrávalo, ale to je moc málo. ()

Brumlak

Trailery vypadaly daleko hůře. Tak špatné to zas nebylo. Ty děti prošly určitým vývojem. A čelily věcem jako je rozvod, smrt, nové děti. A byly tam jisté vtipné situace. A i ty smutné. Děti se baví a starší si vzpomenou jak byly dětmi. ()

borohub odpad!

Kdybych zadal do slovníku slovo sračka, pravděpodobně by mě vyjel odkaz na tento film. Bohužel jinak než sračkou se to nazývat nedá. Začátek stupidní, každopádně srovnatelný s předchozím dílem. Bohužel to co pokračovalo bylo hrozné. Udržel jsem nějakou pozornost do dob kdy se nad Velkou británií začal prohánět osamostatněný bombardér na kterém bylo napsáno "nepřátelské letadlo". Finální likvidace několika tunové pumy(podle velikosti) to totálně zabila. Pro mě je to odpad všech odpadů srovnatelný s babovřeskami a podobnejma mrdkama. 7% ()

Tominni

Kouzelná chůva McPhee znovu v akci, tentokrát musí zkrotit děti farmářky a jejich sestřenici a bratrance. Chůva, která zůstává, když ji nechcete, ale potřebujete. ()

george82

Fajnovej rodinej film se šťastným koncem. Moc nerozumím tomu celkovému hodnocení. Za mě si to minimálně 65% zaslouží. ()

slowfox

Film jsme sledovali se synem a velice mile nás překvapil, nasmáli jsme se i dojali a rádi se podíváme znovu. Dívali jsme se v originále , vzhledem k výrazné artikulaci je to i dobré na učení angličtiny a nesrovnatelně lepší než v češtině. Až pak jsem zjistila, že existuje nějaký předchozí díl a zarazilo mě špatné hodnocení tohoto filmu. Vyčítat filmu pro děti infantilnost a kouzelná prasátka mi přijde jako pozérství csfd fajnšmekrů. ()

Joe16210

O poznání slabší než první díl, ale pořád příjemná komedie. Některá obsazení opět potěší, například menší role Maggie Smith. Děti jsou ale často strašně na ránu. Mám však slabost pro Asu Butterfielda. ()

ostravak30

Oproti prvnímu dílu už to není tak kouzelné. Slabší je obsazení i příběh, navíc tentokrát poznamenaný válkou. Jisté prvky se zde opakují, což je vlastně logické, vzhledem k tomu jak pracuje chůva Nanny McPhee, jiné jsou ale dovedené do krajnosti. Nakonec i toho humoru jako takového je zde méně a maximálně se tlačí na rozdíl mezi městskými a venkovskými dětmi a pak proradného strýce a matku samoživitelku a osamělou farmářku. Snad by se řeklo, že opakovaný vtip není vtipem a co fungovalo prvně již není originální. Pro mě je třeba s podivem, jak klidně prožívá britský venkov válku, pomineme-li fakt, že rodina má otce bojujícího na straně spojenců. Také krkání krkavce bylo trochu moc. První díl mě vskutku očaroval, druhý je spíše lehce úsměvný, ale prasečí akvabely byly opět trefa do černého. Škoda, že podobných scén je méně a hlavní čarování se týká kýchajícího pilota a samo sklízejícího se pole. ()

lulu37

ooo toto mi nerobte. Z charizmatickej jednotky sa prehupneme do vyslovene trápnej a debilnej dvojky? hlavná ženská hlavná dvojica má určite naviac :) ()

baclajean

škoda, jednotka bola naozaj fajn, dvojka ale vôbec, ide len o zrejmú snahu vystavať pokračovanie či skôr nový príbeh na úspešnom prvom diele, čo sa však absolútne nepodarilo, tentokrát aj herecké obsadenie absolútne na nulu - jedine samotná Nanny McPhee je tá istá (akoby aj nie, veď o nej je to všetko, a Emma Thompson si zrejme veľmi dobre zapamätala všetky odtiene svojej postavy, napriek tomu že tento film je 5 rokov po prvom kúsku). Dal by som hodnotenie "odpad", ale tie malé prasiatka a sloník to zachránili aspoň na jednu hviezdičku, hoci av prípade sloníka bolo jasne vidno aj grafické nedostatky, hlavne keď sa prvýkrát ukázal v dome a šiel po schodoch nahor, bolo vidno, že nejde o nič iné než počítačovú animáciu - tie prasiatka boli pri svojich akvatických tančekoch zakamuflované o čosi lepšie. Škoda tohto filmu, asi sa radšej ani nemal natočiť. ()