Když se maloměstská dívka jménem June na letišti seznámí s tajemným cizincem, má pocit, že našla muže svých snů. Roy je ale tajný agent, který na sebe vzal nelehký úkol chránit geniálního vynálezce Simonse, jenž vyrobil baterii, která se nemusí dobíjet. Proto je Simons cílem obchodníků se zbraněmi. A Roy jim stojí v cestě. Hned na začátku spadne letadlo s Royem a June a oni jediní pád přežijí. A pak už se rozjíždí nekonečná honička, kdy June zjistí, že je pro lásku schopná dělat neuvěřitelné věci, a Roy jí v tom výborně sekunduje. Rozjíždí se superakční podívaná, kdy se tento pár vyhýbá kulkám v Bostonu, skáče po střechách v Rakousku a na motorce ujíždí před býky v Seville. Nepřátel je ale daleko víc, a tak se June se Simonsem octnou v zajetí obchodníků se zbraněmi a je jen na Royovi, aby je zachránil. Akce se ale úplně nezdaří a Roy skončí postřelen v hluboké řece. Na hladinu se už nevynoří... (TV Nova)

lekr

Celkem zábavná jízda, u které si člověk odpočine a pobaví, ale o žádné pecce se zde nedá mluvit. Film má sice občas dobré vtipy a skvěle nasnímanou akci, ale postrádá originální zápletku a sází pouze na exotické exteriéry. A ačkoliv se Cruise i Diaz snažili, tak se pořád nemohu ubránit dojmu, že romantická linie a Cruisův přehnaně kladný hrdina snímku spíše uškodily. Slabší tři hvězdičky. ()

Meridius

Tak tohle mě fakt bavilo. Akce, vtip, zábava i chemie mezi ústřední dvojicí perfektní. Uplně mě dostala scéna, kdy uprostřed přestřelky Cruise sundá brejle a za zvuků odrážejících se kulek vlepí Cameron ukázkovýho francouzáka. ()

MartinNDL

Z pana režiséra, kterej se pohybuje někde mezi nadprůměrem a trošku víc než nadprůměrem je to tentokrát ta ovocná část (mango), spíš než chlapáckost (man) a kvalita (gold) (pozitivně celý byl snad jen v Jumě). Šťavnatý, osvěžující, žensky sladký. Neustále se opakující posloupnost "Cruisův sexy úsměv -> hysterický výraz Diazový -> Cruisův vtip -> akce -> hysterický výraz Diazový -> akce -> Cruisův úsměv a vtip". Naprostá a cílená hloupost vede k dvojímu - snadnému přijímání neaktivního diváka a pozitivnímu hodnocení cílové skupiny. Tenhle film je pro průměrně vzdělanou a průměrně mladou ženu to, co tahle žena pro svobodnýho, užívajícího si muže. ()

Martin741

Ako su filmy priemerne, tak toto je velke priemerne filmarske a scenaristicke lajno. Dejova linia ziadna ...... a nechce sa mi vsetky tie chyby vypisovat, lebo by tu ani nevosli. 44 % ()

peiton

Tak toto mi neučarovalo.Ok,..možno ak by dali tomu punc sci-fi žánru,ktorým sa snímka silne zdá byť,nevynímajúc jeho hrdinu Toma Cruisea-sci-fi hrdinu z mäsa a kostí.Hrdina ovplývajúci nadpozemskými schopnosťami zneškodniť bez problémov v akejkoľvek nevyhovujúcej situácii kohokoľvek.Neverila som vlastným očiam.Zase ma raz pobavil.A tá žena v žltých šatách-Cameron Diaz len čo mu prekážala.Čoho je veľa,toho je príliš.Zdalo sa mi to nefér a príliš silené,preplácané divadielko,za každú cenu upútať a strhnúť na seba všetku pozornosť.Ako sa vraví:,,Niekedy nie je dobré moc tlačiť na pílu." Tuna toho bolo až príliš..Ale tempo obrovské,skoro ako v počítačovej hre.Nič nové,nič svetoborné a nič čo tu ešte nebolo. ()

kaposlav

Celkom podarený film na voľný čas. Tom Cruise sa mi začína celkom pozdávať v týchto tipoch filmov. Je tu uvedený nejaký film Bang Bang! ako súvisiaci, tak som zvedavý, čo to je zač. ()

Figu

Tohle je čistě popcornovka k pobavení a vyčištění palice. Kdo v tom hledá víc, je hloupej. Dnes se ve filmovým světě takových fláků natočilo fůry, ovšem a to pozor, rozhodně v nich nehrajou pospolu Cruise a Diaz. A těm to dokupy opravdu ladilo a seklo. Může to dopadnout všelijak, nicméně věřte, že jsou zatím spolu a zatím živi... 75% ()

Vojťas

Velice vtipná podívaná s povedenými akčními scény a (jak jinak :-)) sympatickým hereckým obsazením. Ethan Hunt hadr! :-D ... Dlouho jsem se rozmýšlel kolika hvězdičkami ohodnotit a i přes ten velice klišoidní konec oněch 75% přecijen zaokrouhluji nahoru! ()

Elyssea

Zatímco arachneuss vztekle prská, já spokojeně předu. Člověk by nevěřil, že Tom Cruise po všech těch scientologických skandálech ze sebe vytříská charisma, přitažlivost a překvapivý nadhled. U Cameron si nejsem jistá, jestli tu panikařící naivku musela vůbec hrát, protože jsem jí to naprosto věřila. Knight & Day je zábavná oddechovka, která mě bavila víc než zmiňovaní Mr. & Mrs. Smith. Nejsem zklamaná, ba naopak jsem příjemně překvapená. ()

dezorz

Tak nam ti hrdinovia starnu. Camreron, Angelica a aj Cruise. Nemali by radsej natocit Expendables 2, dokial este tato mlada generacia po zenite vladze natacat filmy? ()

lebowski!

Musím říct, že nejvíc se mi film líbil v rovině komediální, a ačkoli akce není vůbec špatná, jsem jí už trochu přejedený. Asi je to těma všema hustě akčníma týmovkama, co nás zahltily (a z nichž to u mě jednoznačně vyhráli Predátoři). Cruisovy tahle role vysloveně sedla a slaví tak povedený comeback, Diaz, ač má seberoztomilejší kukuč, je tuctová a na jejím místě by mohla být kterákoliv jiná hollywoodská herečka trochu zvučnějšího jména. Celkově ovšem příjemná podívaná. P.s. To Sobis87: Ta "naprosto božská" epizodická sekvence se zdrogovanou Diaz není nic jiného než vykradačka epizody 0419 "My name is Alias" ze seriálu "My name is Earl". A v tom seriálu je ještě daleko lepší. ()

shyster

V Hollywoodu prostě je max. 10 scénáristů, kteří napíší jeden scénář, který následně s jiným obsazením prodávají studiím. Aspoň že v tomto případě Tom Cruise a Cameron Diaz umí hrát a i ta chemie mezi nimi funguje (narozdíl od Kutchera a té blondýny). ()

Langy10

Celkem zklamání, čekal jsem od toho podstatně víc! Tohle byl slabej odvárek a do reality to mělo hodně daleko. :(( ()

O´Neill

Velice pohodová odreágovačka, se špetkou humoru. Já jsem se bavil, a odreágoval a nic jiného jsem po tom ani nechtěl. Cameron Diaz moc nemusím, ale ve filmu byla fajn. A Cruise? Je borec. Což říkám už od doby, kdy se předvedl v Tropical Thunder. ()

cariada

Akční jízda od začátku až do konce, sem tam prošpekovaná humorem, přesto na můj vkus až moc umělá místy. Vše je děláno s naprostým klidem jako by to byla rutina. Agent co jen střílí a utíká a má vše jasně daný, aniž by si připouštěl, že se něco může stát. Jako podívaná dobrý, ale dějově a zpracováním průměr, Prostě jsem mu to nežral tu lehkost. ()

Amroth666

20.10. 2010 - Krásná, půvabná, neodolatelná Cameron Diaz a věčný vtipálek od dob Rain Man Tom Cruise. Honičky, přestřelky, pátrání jsou jen zástěrkou v jinak obyčejném filmu. Od filmu jsem čekal přiznám se trochu více. Připomínalo mi to každou chvíli Mission Imposible III, Bonda a Bourna dohromady. Ani na jeden film tohle zdaleka nemá. Všechno se mi zdálo nedotažené. Je vidět, že na lidi tohle kouzlo už přestalo zabírat. Překládám : tyhle filmy letěly před několika lety, teď už ne. Ale na co jsem se ve filmu těšil a to mně zaručeně nesklamalo byl neopakovatelný humor Toma Cruise. ____ Nejlepší scéna : http://www.youtube.com/watch?v=bYq2E9O0qrM ____ ()

bourec

Ty tři hvězdy si prostě sám před sebou obhájím. I když je to hlavně odlehčeně komediální žánr s trochou akce, tak ten film nemá nijak  velkej šmrnc. A ani zápletka není nic, co by nás připoutalo ke křeslu, a vyplivlo až na konci. Porovnání s Mafiánovejma od Bessona jednoznačně mluví pro DeNira s M.Pfeifer. Jak dějově, tak postavama. To je jiný kafe. 60%. ()

bukowski83

Ale tak nebylo to nejhorší, Cameron je sladká Cruise mě lezl na nervy jen trošku a spolu dohromady utvořili celkem hezkou dvojku.Do kina bych na to asi nešel, ale na sychravé nudné odpoledne - perfektní společník. 65% ()

Pistolníci nevymřeli

Pistolníci nevymřeli

23.12.2010

James Mangold to už s westernem jednou zkusil, když natočil remake klasiky 3:10 Vlak do Yumy. Letos se vrátil do současnosti a zkusil akci v rozpačitě přijatém Zatím spolu, zatím živi. Teď tyhle dva… (více)

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

Les Grossman – Tom Cruise – celovečerák

12.06.2010

Postava plešatého, chlupatého a tančícího „tlustého parchanta“ Lese Grossmana byla pravděpodobně to nejvtipnější, co nabídla Tropická bouře. Tom Cruise vklouzl do masky fu**ujícího producenta i pro… (více)

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

Woo, Cruise a válečný velkofilm?

28.10.2009

John Woo sice kvůli problémům s rozpočtem nenatočil svůj epos z dob čínské revoluce 1949, zřejmě se ale vrátí do podobného období s válečným velkofilmem Flying Tigers. Ten by měl vyprávět skutečný… (více)

Cruise v Hobitíně? Cože?

Cruise v Hobitíně? Cože?

30.08.2009

Nejdřív seriózní informace: následujícím filmem Toma Cruise bude prozatím nepojmenovaný špionážní thriller, předtím známý pod názvem Wichita. Tom si v něm zahraje agenta, který se prostřednictvím… (více)