Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

Mazlik4

Rozhodně trefa! Na nic si to nehraje, ... lidi před i za kamerou chtějí pobavit sebe i diváky - tak to má být! ()

Burdock

Dobrá oddechovka. Jednoduchá, svižná, fekálně vtipná, taková tak akorát na jeden relaxační večer a pak spokojeně zapomenout :) ()

Prochy38

Co k tomu dodat. Trailer napověděl celkem jasně, o co v této záležitosti půjde. Historické filmy a fantasy mám rád hodně, proto jsem do této parodie šel s lehkou nervozitou. A? Co ty mělo být?? Tady v tom filmu prostě fungovalo prostě úplně všechno. Začněme geniálním soundtrackem, který žánrově kolísla přesně dle vývoje filmu! Herecké výkony? Parádní Franco, geniální McBride, nádherná Deschanel, sexy Portman a tradičně výborný Lewis. Jak jsem řekl, tady fungovalo úplně všechno. Film si vůbec na nic nehraje, je to skvělá a opravdu svižná (by J-O-K-E-R) jízda. Scénář se mi zdál bezchybný, efekty taky nebyly vůbec zlé a celková myšlenka? Skvělá. Vím, že se tu rozplývám nad filmem, který si dělá srandu jak z nás tak ze sebe sama, ale trefil mě do takové nálady, že jsem byl prostě nadšen. Je určen opravdu staršímu publiku, což z toho dělá něco, co mně spíše vadí. Sex a podobná témata jsou na prvním místě, ale i když se mi ne zrovna všechny vtipy líbily, jsem spokojen. Jsem ale rád, že zrovna N. Portman i J. Franco se občas ukáží i v pohodových a pro ně asi i odpočinkových rolích. Jo, líbilo se mi to! ()

iampatrik

80% Je to taková kravina, až se mi to prostě líbilo! Kravina, která se s tím nesere a eRkové označení – přes rozvážný začátek – ždíme co to jde. Nemístný humor, „všechno“ obnažené, krev a vnitřnosti, podtržené vytříbeným slovníkem. A pak jsou zde taky věci, které jste určitě neviděli a ani jinde neuvidíte – třeba Minotaur, který… no, nebudu spoilerovat. Intelektuálové, co hledají komedii s hlubokým smyslem, nechť toto ani nezapínají. Těm, kteří dokážou vypnout, však tohle doporučit můžu. ()

Mleako

Má to spoustu skvělých momentů a několikrát jsem se opravdu od srdce zasmál, nicméně to ale má i spoustu slabých chvil a těch vtipů o souložení a vulgarit, které by měly člověka rozesmát je tu zbytečně moc. Kdyby se na scénáři zapracovalo o trochu víc, mohla z toho být parádní fantasy komedie. Takhle je z toho jen lehčí nadprůměr. ()

Crackonosc

POZOR! NÁSLEDUJÍCÍ KOMENTÁŘ JE STEJNÝ PRO "PAUL" A "YOUR HIGHNESS". Je skvělé, když se najde někdo, kdo si s žánrovým filmem pohraje tak, že sice využije všechna klišé, které v daném žánru existují, ale zároveň dovede přidat dost nápadů a změnit přístup a náhled na látku dost na to, aby se divák na každou další scénu těšil a skvěle se bavil. Trochu podivné je, že i když se takový film objeví jednou za pár let, máme tu v krátké chvíli hned dva! Každý si hraje s jiným světem, ani jednomu se sice nedaří využít potenciál naplno, ale oba jsou velmi zábavné. ()

Hanes88

Než jsem se na tento film podíval, přečetl jsem si tu hodně kritických komentářů, proto jsem byl dost skeptický. Ale po shlédnutí můžu za sebe říct, že jsem se velice dobře bavil a to je koneckonců účel komedie. Navíc mám rád středověké filmy, takže nebýt jednotvárně mířených vtipů :-) dal bych i možná plné hodnocení. Každopádně i tak pěkné 4*. ()

Bingos

V podstatě poctivě odmakaná rutina. Tvůrci se uctivě klaní žánru a k nohám mu skládají obrovský minoutauří penis! Sex, krev a násilí je přece základem fantasy jak řemen. A když přídavkem příhodíte tolikrát opěvovanou Portmanku v tangáčích, pár geni(t)álních fórků a celé to prosejete marihuanovým odérem... výsledný produkt přece nemůže nechat nikoho chladným. Já jsem se u Your Higness bavil přímo výsostně. ()

Mauric

Ale no tak! Většina vtipů se rozhodně dala prodat lépe! Sexy dekorace Portman krásná, kouzla a efekty zajímavé, finální souboj na jedničku a nápad s "ruční" příšerou excelentní, tak proč se to musí pitvořit v těch trapně nechutných vtipech? Poslední dobou už mi všichni ti upocení masturbující špekáčci, ze kterých se stanou během jednoho momentu hrdinové, lezou dost krkem. A samozřejmě sbalí tu největší kočku, kterou jim závidí jejich i jejich mnohem oblíbenější a slavnější sok (nebo alespoň celé jejich okolí). Americký sen hadr. ()

Arach.No

Your Highness (prosím ignorujte dementní český název) je překvapivě opravdový fantasy příběh a ne jen trapná komedie zasazené mezi fantasy kulisy, jak se nás snažil přesvědčit trailer, kvůli kterému jsem film málem úplně zavrhl. Není to sice bůhví jaké dílo, ale absolutně se nebere vážně (pokud někdo myslí, že ano, tak jsme asi viděli jiný film) a to je na něm sympatické. Herci vědí, že hrají v blbině, i scénáristům bylo jasné co píší a kupodivu to většinou docela funguje. Hrozně mě bavila každá vteřina fantasticky přehrávajícího Franca, skoro stejně tak moc i zlý mág Justin Theroux. Potěšila přítomnost Charlese Dance a samozřejmě Portman a Deschanel, které sice nemají tolik prostoru, kolik by zasloužily, ale hrají přesně. Jediný kdo se mi moc nelíbil byl ten kdo za tím vším stojí - Danny McBride. Bylo by fantastické místo něj vidět takového Ricky Gervaise. Zaujalo mě, že se jedná o vážný, klasický fantasy příběh - čaroděj zajal pannu a v předpovězené chvíli ji zneuctí a tím přivodí zlo na celou zemi, který se však chová dospěle. Například nikdo kolem toho nedělá cavyky a narovinu mluví o tom, že ji čaroděj ošuká a světe div se, člověk se často i směje. Jsou tu i podivnější záležitosti, jako moudrý čaroděj, který ale je takový Yoda/pedofil. Pokud nemáte rádi ujeté filmy, tak nedoporučuju. Jinak ano, sice se nejedná o nic z čeho budete na větvi, ale je to snímek dostatečně originální aby stálo za to ho vidět. ()

peetriss

To jsem zase jednou šlápl vedle. Dostal jsem chuť na nenáročnou jednoduchou zábavu, u které mohu vypnout. Princ a pruďas mi však naservíroval jen snůšku hloupého a nefungujícího humoru (až na velmi sporadické výjimky), což se tvůrci snaží kompenzovat lacinými, slaboduchými a především ještě hloupěji vyznívajícími vulgarismy a hláškami se sexuálním podtextem, což jen poukazuje na zoufalost tvůrců, a to nejsem zdaleka žádný puritán! Celé mi to připadá jako by scénář napsal erotoman s inteligencí onoho filmového minotaurova penisu, notně posílený koňskou dávkou blíže nespecifikovatelné psychotropní látky! Natalie Portman se velice ráda po náročných rolích uvolňuje u "jednodušších" postav, za to se na ni nelze zlobit, ba dokonce je zde jedním ze světlých uvolňujících prvků filmu, s kontatováním, že tentokráte ze sebe nedělá takovou trubku jako v Thorovi. Co se týče další mé oblíbenkyně, Zooey Deschanel, ta ve filmu nemá už vůbec co hrát, její role to neumožňuje, a je mi líto, že ji filmový svět nenabízí lepší příležitosti. I přesto, že Princ a pruďas nebyl točen s úplnou vážností, jedná se nepovedený a velmi hloupý film, avšak s poměrně obstojnou výpravou, kamerou a hudebním doprovodem. ()

Teabag

Ale dobré to bylo. Vcelku obyčejná pohádka s vtípky pro teenagery - někdy vtipnými, jindy ne. Na Natalii se hezky kouká vždycky, tak proč ne i tady. ()

Drirr

Typicky debilní teen americká "komedie" tentokrát ve fantasy, kde jsou všechny vtipy založené na perverznostech, nechutnostech, hulení nebo libovolné kombinaci výše uvedeného. Ty hvězdy dávám jen kvůli tomu, že je to velmi dobře zahrané (nechápu k čemu se upsala taková herecká sestava, to mi fakt hlava nebere), má to krásnou výpravu a velmi pěkné triky. Scénář je slepencem náhodných pasáží z vybraných fantasy knížek, kde někdo přepsal všechny dialogy tak, aby byl "cool" a "sexy" a hlavní hrdina je nesympatičtější než všichni čeští poslanci dohromady. Po celý film jsem se cítil neuvěřitelně trapně a dokoukal jsem spíš ze zvědavosti, co kdyby náhodou něco... Pořádně jsem se nezasmál ani jednou a to je fakt smutný u filmu, který má potenciál na parodii klasických fantasy postupů. Prostě pokud je toto styl humoru pro dnešní mládež (A ne že bych byl nějaký stařík...), tak fakt nevím, jak by mohl vypadat styl humoru pro mládež, která přijde po ní. Budou si pouštět porno a smát se hrdinovi, že se neumí trefit spermatem partnerce do oka? Sex mi nevadí, vtipy založené na něm taky ne (A že to jde i inteligentně už jsme se několikrát přesvědčili), ale tohle je prostě ubohost se kterou si nikdo (snad kromě herců a tvůrců efektů) moc práce nedal. 33,333 % ()

J*A*M*A*L

Šílených komedií se to tu stále více hemží, ale mě to nevadí protože se mi to hrozně líbí.Tohle bylo dobré, zábavné, akčně nabité, dobrodružné a s krví se taky zrovna moc nešetřilo takže co, navíc výborné obsazení herců kteří se na to skvěle hodili.Taková parodie na pohádky všeho druhu, ale nebylo to špatné.80% ()

angloumene

Přestože mě ne zrovna oduševnělé vtípky nijak neurážely a chvílemi byly opravdu povedené (jako třeba trofej z minotaura), musím říct, že z celkového pohledu mě film nijak nezaujal. Atmosféra není příliš vydatná a samotný děj je poskládán spíše z jednotlivých gagů, než z příběhové linky, která je opravdu velice jednoduchá a osekaná. Pro mě 60 %. ()

vander19

Toto sme tu ešte nemali. Fantasy, kde cestujú dvaja princovia na záchranu??? To jasné, že tu bolo. Ale nie spravené v takomto štýle. Celkovo ma ku tomuto filmu pritiahli rozpoltené hodnotenia a aj komentáre tu na CSFD. A keď sa dostavila vhodná nálada na takýto film tak som si to pustil. Začiatok je ešte taký priemernejší. Je mnoho podobných komédií, ktoré začínajú presne takýmto štýlom. No, ale kam sa tento film potom vydáva bolo do teraz pre mňa zakliatým územím. To, že film je fantasy nám prezráda prvom scénkou. Potom, ale nasledujú titulky s tvorcami atď a to je tak zaujímavo spravené, že som si to musel pozreť celé. Vôbec som nepretáčal. A začne čarovanie McBrideho s jeho scénarom. Užíval som si diálogy, scenérie, hudbu a zábavu. Bolo to ako keď som prvý krát videl South Park. Niečo extravagantné, skazené, úchylné, ale drsne zábavné. Fajčenie trávy, slovo kurva tu padne nespočetne krát a keď princ Thadeous si chce vziať trofej z Minotaura po vzore brata vedel som, že pozerám niečo výnimočné. Natalie Portman ako sexi bojovníčka, ktorá vytasí v stredovekej atmosfére tangáče a predvedie ukážkový zadoček. Mňam alebo uchýlný starý čarodej a jeho vzácne rastlinky. Je to fakt niečo tak extravagantné a iné ako väčšina podobných filmov. Hudba pri výprave je Jablonskym skvele zvolená na jednotlivé scény. Všetko do seba zapadá ako kocky lega a potom má človek o zábavu postarané. ()

Mitin

Pro mě jedna z TOP komedií, co se originality, kvalitního obsazení a humoru týče. Budu se opakovat, ale lidi by měli většinu komedií hodnotit s nadsázkou (jsou vyjímky) a příliš si to nebrat. V komedii jde čistě o to pobavit a nehledat v ní vědu. Jasných 5* za perfektní zábavu! ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo