Arogantní a líný princ Thadeous strávil celý život ve stínu staršího bratra Fabiouse. Závidí mu jeho odvahu, hrdinství, oblíbenost a příští post krále. Z poslední výpravy si Fabious přivezl krásnou Belladonu, aby ji pojal za manželku. Než se svatební zvony stačí pořádně rozeznít, objeví se čaroděj, který nevěstu unese na svůj hrad. Thadeouse zaskočí, když mu královský otec přikáže pomoci bratrovi získat zpět unesenou dívku a zničit čaroděje Leezara. Na cestě za záchranou potkávají krásnou, ale velice vznětlivou lovkyni Isabel, která má s Leezarem nevyřízené účty. Na cestě za záchranou Belladony je čeká mnoho nástrah a zrádných manévrů, při nichž může Thadeous konečně dokázat, že je stejně statečný jako jeho bratr. (TV Nova)

bloodcountes

Nepustila bych si to, kdybych věděla, do čeho jdu. Ale už jsem klikla, už se to rozběhlo a celkem brzy nastal onen zásadní okamžik, kdy si moje prudérní, ctnostné a slušňácké já muselo střihnout s tím tolerantnějším a méně upnutým já. To liberálnější vyhrálo a tak jsem se do toho proudu ulítlých, vulgárních, machistických a přízemních bizárů položila a nechala se unášet divkým proudem, kde jsem sice každou chvíli narazila na nějakou pubertální trapnost (au) ale jinak to mělo spád a dravost, švih a živost a svoje neopominutelný kouzlo včetně celkem originálních nápadů a hlášek (ano, může se mi to tak jenom jevit, protože jsem podobných filmů tohoto žánru v životě věru mnoho neviděla, rozhodně si na žádný teď nevzpomínám) takže jsem se ve finále docela dobře bavila. Přispěla k tomu i vynikající Jablonského hudba (kterou už mám delší dobu ve sluchátkách, ale nevěděla jsem, že je z tohoto filmu:), také Natálie, James, mechanický přítel a Standa. Hlavně Standa:)) Věřím tomu, že pokud někdy budu mít nějakou specifickou morbidní náladu, s chutí si to pustím znova:) ()

Phorbo

Trailer na jasných 5*. Film ale zdaleka nedosahuje takové kvality. Infantilní sprostý humor je někdy na místě a zasmějete se mu, ale pochybuju, že to bude platit pro všechny diváky. "oh i've birthday today, my lord" "FUCK THAT!" mě šíleně dostalo a bylo to skvěle načasováno, což je vlastně u těchdle hlášek to hlavní. Franco je opět luxusní ale vlastně hlavní chlapská role v podání McBrida byla nevěryhodná. Jako kdyby neuměl hrát. V některých emocionálně rozličných situacích se tváří pořád stejně. Hlas mu huláká a v obličeji nedá poznat ani že je charakter naštvaný. Trošku mě to připomnělo příběh rytíře... taky lehce postavený na hlavu ale bylo to přece jen o dost lepší... ()

Gumrice

Tenhle film, mě vážně pobavil. Obzvlášť závěrečná scéna, ta mě dokonce odrovnala. Určitě se na něj kouknu ještě jednou. ()

Ollie235

Sranda je to solidní, ale očekával jsem více. Herecké obsazení funguje dobře- Natalie si v každém záběru krade veškerou pozornost, ale i tak u mě o něco zvítězil McBride, kterému role perfektně sedla. Celkově to ztráta času rozhodně není, ale z takového námětu a obsazení se dal vytvořit i lepší film. ()

rossi001

hodne ujeta vec:D cekal jsem od toho mnohem vice a to co jsem dostal , tak toho bylo malo.A to humoru. Jako hlasek bylo fajn nespocet, ale u filmu jsme se fest nasmal tak 2x.Trochu s emi to zdalo jako umyslna vykradacka Conana:D zajimavy byl zhulena carodej dost podobny mistru Yodovi ..:D uchyyyl :D Natalka si zahrala drsone nezvvykle a v tech tangach ji to fakt seklo :-) Jinak lehce nadprumerny filmek na ktery se uz asi znovu nepodivam. jinak perfektni hudba film velice ozivuje. 70% ()

Zombi

Palec nahoru za odvahu natočit huličskou fantasy komedii s takovýmhle rozpočtem. Fajn obsazení, slušný triky, výborná hudba. Bohužel se hodně vtípků opakuje a některé vyzněly vtipně asi jen na place, tempo i kadence hlášek jsou trochu nevyvážené, což zase zachraňuje občasná pěkně krvavá akce a pár odhalených holčin. Myslel jsem, že se budu bavit víc, to že princ ve fantasy pronáší hlášky o motherfuckerech je napoprvé zábavné, po desáté už míň. Pineapple Express byl lepší. Lepší 3 hvězdy. ()

Mikeel

Slovo, které nejvíc vystihuje tento film je slovo perverzní! :D Je to neuvěřitelně úchylné, pubertální, nechutné, ale už dlouho jsem se na takovou pí*ovinu potřeboval podívat! Bavil jsem se vážně dobře, je tu spousta oplzlých vtipů, a jen těžko lze vypíchnout ten nejlepší, protože je to oplzlé od první minuty do poslední. Navíc je to ještě epické dobrodružství s rytířskou tématikou a jak jinak než s okouzlující Portmankou. Pokud někdy dostanete chuť nechat vaši slušnost zamknutou ve skříni, tak je Your Highness perfektní volbou na probuzení te puberťácké a zvrhlé části Vás! :D ()

LBsmoke

škoda tak sem se těšil.. a tak to bylo trapné.. sice "90% vtipov o pohlavných orgánoch" bych zkousl, ale z toho 70% jenom zmínit pohlavní orgán v každé druhé větě nestačí na to aby se tomu říkalo vtip. není se čemu divit psal to sám velký McBride totální princ "nudný" pruďas sám o sobě.. dívalo se na to pěkně(Zooey,Natalie), ale zmařený potenciál.. byl bych totálně nasraný kdybych na to šel do kina.. ()

Marys

Ako, chápem, že sa film snaží trošku naštrbiť rovinu hrdinských fantasy/historických filmov, ale nie je to práve spôsobom, ktorý by mi nejak extra lahodil. Áno, búranie určitých klišé je fajn, myslím ale, že keď už je film neprístupný pre široké spektrum maloletého pokolenia, dalo sa z toho vyťažiť viac než len zvodné polky Natalie, Zooey-ina extra push-upka, zopár záberov striekania krvi, polonahé amazonky a neskutočné množstvo sexistických narážok, urážok a prirážok. Už som asi vyrástol z dick-suck-cock-fuck humoru, možno by som ho v správnej miere zniesol, ale v tomto filme bol priam otravný. Nehovoriac o tom, že ma v strede ten film priam uspával. Úvod a záver sa dali, inak dosť sklamanie vo všeobecnosti. Pozerateľný len vďaka výberu hercov, inak určite nie. ()

Ricky_CZ

Asi jsem zrovna na "Čáry, máry, fuck" neměl náladu, ale tohle je hrozné kravina... A to si debilní filmy přetékající fekálním humorem dokážu užívat se záchvaty smíchu... Není však všem dnem konec. Až budu mít nějaké drogy nazbyt, možná to zkusím znovu... :D Edit: jo no 1*-> 3* ()

Pompaj

Přisprostlé fantasy ničí paradoxně výkony herců, než děj. Všichni jsou, jako v křeči nevědící co vlastně hrát, jediné herecké obsazení zachraňuje Natalie Portman i přes sou malou roli. Film snažící se jít přes scény, které by jiný režisér nedal vycházely a byly vtipné ( no dobře nějaké mimo se našly) a skvělé digitální triky a Jablonského hudbou byly to co film potřeboval. 75% ()

Cong

Takhle nějak to vypadá, když paříte "dračák" ( dungeons and dragons ), hrát solidně vás už moc nebaví a tak neustále zpestřujete hru oplzlým a infantilním humorem. A někdo má ještě to štěstí, že k tomu paření dostane do ruky mnohamilionový rozpočet, Natálku Portman a balíček hulení pro každýho. ()

TheKiw

Pro koho jsou pohádky? Pro děti. O čem jsou pohádky? O princech/dětech/jelenech, kteří bojují proti zlým nestvůrám/čarodějnicím/jezinkám. Existují ty druhé? Nikoli. Zabývají se někdy ti první reálnými problémy? Také nikoli. Pohádkami tak děti učíme, že potřebují někoho velkého a mocného, aby je chránil proti nevýslovným hrůzám světa. Většina si jich ale do smrti neuvědomí, že ty hrůzy ve skutečnosti neexistují a Velký a Mocný není potřeba. ()

jarmik

Nářez, nářez, nářez! Všechny druhy humoru v kruté palbě :) A prosím, nekritizujte herectví. Na tyto filmy se přece nedíváme kvůli oskarovým výkonům, ale pro kvalitní zábavu. Té jsem dostal požehnaně! ()

Rufete

Až na určité pasáže, které bych si klidně odpustil, jsem se bavil dobře. Špatný dojem těchto pasáží s takovou zvláštní sexuální tematikou dokonale vyrovnaly bojové scény, které byly ve smyslu filmu na skvělé úrovni. Vidět mé tři oblíbené herce a Dannyho R. McBridea k tomu bylo příjemné, vždy mám rád, když je jich ve filmu hodně a rád sleduji, jak se vzájemně předhánějí v tom, kdo mě nejvíc zaujme. Tady u mě zabodovala nejvíc asi Natalie. Její krásná postava a skvělý herecký um zaujme každou osobu a nemusí to být nutně muž. James Franco jako princ Fabious pobavil, ale více si ho vážím v dramatičtějších rolích. Musím ale uznat, že v roli trošku zmateného, ale udatného prince, se mi také líbil. Zooey Deschanel pro mě byla ve filmu ještě krásnější než Natalie, což není žádné překvapení, protože ji považuji za jednu z nejroztomilejších hereček. Nakonec bych rád posoudil také výkon McBridea, kterého jsem zatím nespatřil v žádném jiném filmu. Začátek byl pro něj celkem slušný, místy se sice škubal, ale jinak v pohodě. Příběh je již známý a předvídatelný, nejspíš proto do něj byly zamíchány vtipy o sexu a tak podobně, aby se něčím výrazně odlišil od podobných snímků. Některé vtipy se povedly, ale mnoho jich bylo pod úroveň tohoto filmu. Nemusely tam být, film by se mi pak líbil o něco víc. Například čaroděj, který daroval princům kompas za... No, nebudu raději zmiňovat. Trofej za zabití také a nadrženého čaroděje Leezara už vůbec ne. Naopak již zmiňované bojové scény byly vzhledem k povaze filmu velmi slušné a také závěr s Thadeousem a Isabel byl báječný. Celkově jsem si film užil a kdyby v něm nebylo tolik pro mě nepotřebných vtípků, dal bych klidně pět hvězdiček. ()

Nexík

Lepší tři*... Párkrát jsem se fakt slušně zasmál a po trikové stránce bylo také na co koukat. Navíc vidět Natálku a Zooey v jednom snímku je tak trochu raritka :) ()

Lachvos

Jedním slovem kravina. Bez rozumného a zajímavého příběhu, pokud vám tedy není dvanáct a maminka vám ještě po večerech nečte pohádky s hrdiny, pannami a slavnými výpravami. McBride je možná dobrý komik, ale stavěním pouze na sprostých slovech (vtipnost jeho prupovídek se pravděpodobně ztratila ve střižně) to určitě nedokáže. Franco hraje výborně to že neumí hrát, Portman a Deschanel se nakrucují jak mohou, Lewis by se měl rychle probrat a najít si nějakou pořádnou roli a Theroux se jen marně snaží přiblížit vtipným a sarkastickým zloduchům (například Rickman z Robina Hooda: Krále zbojníků)...Ještě pouze taková připomínka: Když si všichni myslíme, že je to vážně vtipná pi*ovina, i když se tvůrci hrdě tváří, že to bylo záměrně natočeno a zahráno jako pi*ovina, pořád to je ale PI*OVINA! ;) ()

doddo2012

Na tento film som čakal a tešil sa.....Nesklamal :D....Adios motherfucker :)....Super komédia o tom ako sa žilo v dobách kráľov. Spolu s hláškami - väčšina z nich o pohlavných orgánoch v podaní Thadeousa (Danny R. McBride), akciou Fabiousa (James Franco) a sexy Isabel (Natalie Portman) sa tento film bezpochyby zaradil k tým lepším filmom, ktoré uzreli svetlo sveta . ()

Domec

Fuck sem, fuck tam, fuck vsude a minotauruv dick vlajici na krku Fabiousovi. Proste ujeta fantasy parodie, ktera ma v sobe snad vsechny sexualni narazky a vtipky. A tady nam nastava otazka " cim se tohle lisi od teen komedii typu prcicky?" Vubec nicim! Ale presto je to na mnohem vyssi urovni. Dava to smysl? NE! Ale sakra, co by ste chteli? Portman, Franco, McBride! ()

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo

HBO a Peter Berg zredukují lidstvo