Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

SEIDON

Film mě vůbec neoslovil. Vše důležité se odehrává jak jinak než ve tmě. Dokonce jsem porušil i mou zásadu hodnotit až po dokoukání, ale bylo to tak nudné, že to prostě jinak nešlo. Dostal jsem se tak do třetiny, ale další rána přes hlavu. Mimozemšťané, kteří jsou dostatečně inteligentní na sestavení vesmírných lodí schopných přesunout se do jiné soustavy se stále chovají jako bezduché bestie. Jediné, co zde hodnotím je Daniel Craig, Olivia Wild a Harrison Ford, jakožto jedny z mých oblíbenějších herců, kteří ale stejně nepodali zvláště ocenitelný herecký výkon. Je mi to líto, ale film mě jednoduše zklamal. Až budu mít více času a budu se hodně nudit, tak to snad zkusím dokoukat, třeba ještě překvapí, ale po pohledu na jiná hodnocení si moc nadějí nedávám. 2+ ()

JeffScylla

Film splňuje absolutně do puntíku všechno co jsem od něj již podle názvu očekával. Očekával jsem NIC. Stěží na tři pokusy z nudy jsem to dohlíd a už to nikdy neudělám. It´s shit. ()

Dekovnik

Nemohl jsem se zbavit pocitu, že už jsem film někde viděl .... a pak mi to docvaklo ... Přece videoklip k songu od Muse - Knights Of Cydonia. ()

Benjo

Kdyby tam nepřišli šmejdi z vesmíru moh by to být zajímavej western... Harrison Ford prostě nemůže hrát nesympatickýho záporáka....aspon, že se "zhodnil" ...tento film ve mě i v mých kamarádech v kině vzbuzoval výbuchy smíchu a popadání se za hlavu co to sakra je..... ty úchylný ručičky šmátralky co lezly "vetřelcům" z břicha byli fakt divný..:-D ()

p.a.douch

Nemám rád Craiga, mám rád Forda. Filmy Jona Favreaua (režiséra) celkem jdou. Takže moje plusy Ford, Rockwell, Beach, Trujillo. Dál jsem si u filmu pěkně oddáchnul, mohl jsem jen sledovat plátno a bavit se (žádný přemýšlení o nesmrtelnosti chrousta atd.). O to my šlo. Takže 75 %. ()

brasek

Už prvé minúty naznačili, že úrovňou sa budeme pohybovať niekde pri treťotriednom televíznom westerne plnom nudy. Príchodom monštier z vesmíru dej síce ožil, ale potreboval som silné dávky kyslíka aby som zvládol snímok dopozerať. Neviem to inak povedať, ale tento film je DES! Postavy sú nesympatické (herci nesedia jednotlivých charakterom), scenár nelogický (Jakeovu starú bandu odzbroja, ale nechajú im zbrane aby sa za nimi v tom momente pustili) a Olivia Wilde ako mimozemšťan čo zblbne indiánov... tak to bolo na mňa už priveľa. Tento slabo primitívny film bol u mňa určite stratou času. ()

barikhartlik

Vskutku zajímavý snímek. Zasazení děje do divokého západu zachraňuje scénář. Kdyby totiž film byl zasazen do současnosti, byl by to totální propadák bez nápadu a řadil by se mezi "Céčkové" sci-fi snímky. ()

paddy35

Pro mě osobně velké překvapení. Klasické "béčko" se spoustou kostrbatých dialogů a slabým příběhem, ale přesto velmi zábavné. Harrison Ford m+ utvrdil vtom, že to je vynikající herec a takové role jsou pro něj jak dělané. I Craig se sem hodil, jako drsný chlápek to zahrál na výbornou. ()

ToxicAli

Fakt nechápu ty negativní komentáře tady. Jo, kovbojové a vetřelci jsou všechno jen né western, to z nich ale ještě nedělá špatný snímek. To, že stál 160 mega? No i kdy stály miliardu. tak je to taky přeci jedno ne? Je tedy pravda, že stárnoucí Harrison Ford tu Indiana Jonese trochu připomíná, ale jinak je to průměrný akčák se vším všudy - a tím myslím i slabším scénářem, typickými nelogičnosti atd, který nijak nevybočuje z řady, ale přesto si 65% rozhodně zaslouží. ()

nightstalker

Nechápu koho sakra napadlo tohle spojení, ale je to zatraceně dobré...začátek moc slibný. Potom co se objevil Ford to začalo dost zavánět Indiana Jonesem a to bylo zklamání. Jinak v celku průměrná zábava - nenadchne ani neunudí. ()

Shelby14

Spojit dva takhle odlišné žánry? tohle mohla být bomba nebo průser, satanžel se stalo to druhé ... chyběl tomu nadhled, který by to udržel pohromadě, ale režie je totálně usedlá a v celém filmu není prostě jediná scéna která by vás nakopala do zadku a zvedla ze židle či křesla. takhle zůstaly jen krásné scenérie divokého západu, které vám připomenou staré klasické westerny . ()

Obenny

Dobře zpracovaná myšlenka, která byla proměněná na celkem uspokojivý film s nádechem snad všech žánrů, které Vás mohou napadnout. Tolik hvězdiček dávám především H. Fordovi za jeho dobře odehraný výkon, dále taky díky zpracování mimozemšťanů samotných, vypadají dobře. Tenhle film není určený pro kritiky, řekl bych že spíše pro fanoušky scifi co dokážou nad některými detaily přivřít oko. ()

mFranta

Harrison Ford věděl, proč nechtěl hrát s kloboukem. Sice se snaží, ale celý film jsem v něm viděl Indianu Jonese. Film je jinak ukázkou toho, jak by to nemělo vypadat- není to ani western, ani sci-fi, bohužel ani komedie. Zkrátka další pokus o drahou adaptaci, který nevyšel (být investorem filmu tak páchám rituální sebevraždu). ()

onemanga

Jsem težce nasrán. Jak už napsal POMO, "úžasný " nápad který kdo jménem Fevreau dosral během cca 40 minut. Normálně má Craiga rád ale v tomto filmu mi byl velmi nesypmatický. Říkal jsem si, no jasně, pocornové béčko s trochou dramatu, ale potom co Wilde vylezla v půlce filmů z plamenů s tím že je zástupce vyhynulé rasy .... to fakt né lidi. Má štěstí že to nezopakovala na konci filmu !!! 2/5 - ubohých 30 % ()

Scaevola

Velmi tradiční western se zcela schématickými vztahy mezi postavami bohužel nenabízí vůbec nic nového včetně slazení vesmírným šmejdem. H. Ford si po celý film vystačil s jediným výrazem ve tváři a O. Wilde něco chybí k tajemné krásce z "daleka". Diváka z šedivé nudy probudí pouze občasné podařené tóny. ()

makau

Hodně jsem se bál na to kouknout, ale musím říci, že na jedno podívání to jde a nijak mne to neurazilo. Na druhou stranu ani neoslnilo. Jak už tu někdo napsal. O kovbojích a vetřelcích se snad ani nic rozumného nedá vytvořit. ()

david666

tak tady se to moc nepovedlo. ono i spojení divokého západu a sci-fi tak trochu zavánělo propadákem. A přesně to se vlastně i stalo.Vlastně ani nevím, co tím chtěli tvůrci říct. Napětí skoro žádné, pár akčních scén, které taky nejsou nijak zvlášť propracované. Myslím, že se podobné téma mělo zpracovat trošku jinak. ()

Jane.D

V celku i dobrý nápad, ale špatná režie. Někdy byli rozhovory mezi herci tak stupidní, až sem se musela smát. Ve filmu bylo několik viditelných chyb, které mu ubírali na mém hodnocení. Navíc byl děj hrozně předvídatelný. Dlouho sem váhala mezi 1 nebo 2*. ()

E.T.Martin

Klíčem k tomuto filmu jsou producenti. Kvůli komu jinému by jinak muselo přepisovat scénář hned šest lidí? Druhým klíčem ke Kovbojům a vetřelcům je průměrnost. Kdyby filmová branže hledala nějakého představitele absolutní průměrnosti, tento snímek by byl ideálním představitelem. Přitom k filmu nelze přistupovat s předsudky: už název Kovbojové a vetřelci naznačuje, že se má jednat o pouhou zábavu. Je možné, že původní scénář něco takového nabízel, ulítlý mix westernu a sci-fi zaplněný dobrodružstvím a barvitými postavičkami. Je možné, že se producentům tento nápad zdál příliš ulítlý, aby se dobře prodával. Najali proto dalšího scénáristu, aby příběh upravil tak, aby se prostě líbil všem. A tak se upilovalo něco ironie tady, něco nadsázky tady, jinde zase ubylo přlišné brutality. Poté, co obrušování dokončil už šestý najatý scénárista, zůstal zcela korektní tvar bez chuti a zápachu. Aby tak krásný produkt nikdo nepokazil, najal se nakonec i režisér, který tu bezchuť a bezzápachovost dokonale zachoval. Vznikl tak film, který prakticky sice není špatný, nebije do očí svou hloupostí, ale s každou další a další scénou přichází silnější a silnější pocit promarněné šance. Jakoby snímek sám na diváka křičel: "Vidíte to taky? Mohl jsem být mnohem mnohem lepší." ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)