Cizinec (Daniel Craig), který se probral z bezvědomí poblíž města Absolution, si naprosto vůbec nic nepamatuje. Jediným vodítkem k jeho minulosti je podivný náramek na zápěstí. Celková amnézie je mrzutá věc, obzvlášť když se ocitnete ve městě, které nenávidí lidi odjinud a kde vládne tvrdou rukou nesmlouvavý plukovník Dolarhyde (Harrison Ford), jenž ho řídí metodou pěsti a biče. Absolution žije ve strachu a brzy bude ještě hůř. Shůry přicházejí podivné zvuky a oslepující světla, obyvatelé města beze stopy mizí a nikdo neví, jak se bránit a kdy přijde řada na něj – tomu se říká permanentní teror. Paradoxně právě cizinec, kterého pronásledovali od chvíle, kdy se v jejich městě objevil, se stane jejich jedinou nadějí. Postupně se mu vrací paměť, a jak si vzpomíná, kde byl a co tam prožil, uvědomuje si, že drží v rukou klíč k tajemství, které zdejším kovbojům dává aspoň nějakou naději v boji s  technologicky mnohem vyspělejším protivníkem. Otázkou je, jestli mu chronicky nedůvěřiví obyvatelé uvěří a jestli mu Dolarhyde dobrovolně přenechá otěže vlády nad městem. (oficiální text distributora)

Nettrass

V příštích dílech uvidíte: Želví ninjové vs. Aliens, Pipi pučochatá vs. Aliens, Baba Yaga vs. Aliens.... Moc se těším na podobné kraviny. ()

Flego

Podľa nám neznámeho románu vznikol pod Spielbergovým dohľadom žánrovo netradičný celok. Treba povedať, že neprináša nič nového, len recykluje všetko videné. Za doprovodu svižnej hudby, Craigovho trpiteľského výrazu a netradične tvrdého Forda sme svedkami podivnej story prepadu mestečka na Divokom Západe chamtivými mimozemšťanmi. Ako to napokon býva, z báboviek sa stávajú drsniaci a z tvrďasov citlivé duše. Z tohto pohľadu sú zaujímavými postavami práve Ford ( plukovník Dolarhyde ), ktorý na menšej ploche ako Craig lepšie vystihol premeny svojej postavy a slabošský majiteľ saloonu vo vedľajšej úlohe, ktorému emzáci uniesli fešnú manželku. Príbeh má zopár logických dier ( prečo podnikli mimozemšťania letecký útok vo dne, keď pri svetle horšie vidia ), ale ako celok s prižmúrením oka funguje. Je to letná zábava a tak to treba brať. Zaujímavou vsúvkou, pripomínajúcou Indiana Jonesa, bol Craigov spadnutý klobúk a jeho rýchle zdvihnutie pri úteku pred votrelcami. ()

Jinny

Kovbojové si to na férovku rozdávají s vetřelci. Hmm, to zní jako něco, co by v osmdesátých letech natočili jako naprosto úlítlou akční komedii. Leč Jon Favereau a jeho šest scénáristů nutných k adaptování komiksu (taky byste tu práci chtěli?) řekli ne. Servírují nám tuhle ptákovinu s vážnou tváří a snad věřili, že film za 160 milionů se nám přece musí líbit. Za ty peníze ale vznikla jenom dvouhodinová nuda s lekačkami, které jste stokrát viděli jinde, a efekty, které by mohly být fajn, kdyby sloužily příběhu a ne příběh jim. Zkrátka jeden z dalších filmů, u kterých museli tvůci už v počátečních fázích vidět, že tohle bude "epic fail". ()

hrona

Kdyby se v tomto případě jednalo o western se stejným obsazením, stejným, či obdobným příběhem s rozdílem, že by obludky nahradili indiáni, nebo padouši, udělali by tvůrci podstatně lepší tah a troufl bych si říci, že by se jednalo o velmi povedený western moderní doby. Takhle se jedná o jednu velkou splácaninu. Pozitiva - přestřelky, rvačky, herecké výkony a hudba dobré. Negativa - 13tka je brána ze špatného úhlu(bez šatů) a vše ostatní je mimo mísu. Zkrátka a dobře westernové sci - fi není dobrá volba.. ()

honajz

Uprostřed je to zbytečně natahované a krapet to drhne, ale jinak slušná porce zábavy. Nevěřil bych, že ten mix může fungovat, ale funguje dobře, včetně všech žánrových klišé obou žánrů.Nejlepší je asi zádumčivý úvod, ta závěrečná bitka je často nevěrohodná, ale bavil sem se. Plus pár joků na odlehčení a pobavení, rovněž prima. Velmi slušná animace. Jen by mě zajímalo, co chudáci indoši a kaubojové říkali na raketu. :-) ()

HellFire

Příliš dlouhé a celkově spíše průměrné. Alespoň se dobře dívá na sexy Olivii (i když nechápu, proč polovinu filmu běhala v pyžamu). ()

rikitiki

Nápad dobrý, ale film je ve výsledku mišmaš s neuvěřitelně stupidními chybami ve scénáři, motivaci, charakterech i časování. Převážná většina filmu se odehrává ve tmě, asi aby legračně poskládaná monstra působila aspoň trochu děsivě. KOUSEK DĚJE Nebohý Harrison Ford musí předvést neskutečný zlom v charakteru, kdy se z rasistického kruťase stane chápající měkota. Daniel Craig se ze všeho vyseká s pomocí mimozemského náramku, který ovládá svým lidským vědomím - náramek byl asi unikátní, protože mimožemšťané už žádný další nemají a s pozemšťany většinou bojují jen holýma rukama. A do toho všeho příšerný sentiment - umírání v náručí, setkání vnoučka a dědy, hrdinné sebeobětování atd. Jedno velké klišé vedle druhého a je jedno, že tohle má na hlavě kovbojský klobouk a nad hlavou prapodivné kosmické lodě. /12. 8. 13./ ()

Roman.Ticka

Už prvotní myšlenka spojení westernu s vetřelci mi nepřijde moc happy idea, a taky se to potvrdilo. Craig má u mě škatulku "klame tělem" a to už mu zůstane, takže pokud jde o role nekompromisního bijce, věřím mu to. Kromě naprosto opačného Rockwella než jsem zvyklá ho vidět hrát, přesto se mi líbil, nejvíc chválím starého dobrého Forda. Svému jménu nezůstává nic dlužen, je sice ojetá mašina, ale stále výkonná, plná překvapení a nejlépe bych ho přirovnala k chameleónovi, jak proměnlivý part zahrál a opravdu skvěle! Jsme opět u tolik žádané a podceňované změny, kdy scény kolem ní byly nejlepší z celého dost pestrobarevného filmu, a to doslova. Indiány budu mít ráda vždycky, a snad právem je považuju za poslední skutečný přírodní národ ve své podstatě a komplexu. Škoda jich a jejich slabosti pro ohnivou vodu, dnes mohlo být vše jinak... ()

jonyyy

Samozřejmě, že se mi to líbilo. Můj oblíbený žánr - emzáci, přesunutý originálně mezi Cowboye, parádní obsazení (myslím, že Harrisonovi starý pistolník fakt sedí), super efekty, včetně pěkných ufonků a hlavně se mi líbila jejich loď na konci. Určitě jsem čekal víc, ale i tak mi připadá objektivnější hodnocení IMDB než CSFD. 54% je dost málo. Za mě 75%. ()

SOLOM.

Westernový žánr je hned po hororovém a válečném mým dalším oblíbencem. Bohužel jsem však za poslední roky na nic moc extra nenarazil a tak i nadále pro mne zůstávají staré klasiky tím nejlepším, co my mohl tento žánr nabídnout. Tedy až do dnešního dne. Nebudu a ani nechci tvrdit, že jde o něco extra, co bych si musel pouštět pořád dokola, ale kombinace western-scifi se nevidí zrovna často. Navíc Daniel Craig podal solidní výkon a společně s Fordem vytvořili pekelně štiplavou dvojici. Nápad s mimozemšťanama posedlých zlatem, kteří přišli zničit lidstvo a skupinkou nebojácných kovbojů a rudochů, jenž chrání své území a přátelé, se mi líbil. Po akční stránce to byla slušná jízda, souboje hlavního hrdiny a finální řežba rozhodli o mém konečném nadprůměrném hodnocení. Když k tomu připočítám i pěknou Olivii a několik humorných situací/hlášek, tak dám ty čtyři * (70%) ()

ARI50

Jej co to je za hodnoceni no není možné bud se to prostě nelíbí a nebo fakt už nevím co od filmu chcou, je sice pravda že začátek byl takový jako nudný western ale pak no proste paráda krásně se to rozjelo vetřelci byli výborní propracovaní a efekty taky, co se tyče hereckých výkonu trošku dolu ale to nevadí od samotného filmu který zářil potom do konce no podle mně to byla paráda. ()

Necrotongue

Dnes jsem si zreprízoval tuto záležitost, kterou jsem si už téměř nepamatoval, abych zjistil, že to mělo svůj důvod. Tvrdit, že tento snímek není dobrý, by byl velký eufemismus. Já tedy docela chápu, proč se Jonu Favreauovi kombinace sci-fi a westernu líbila, ale způsob provedení byl žalostný. Mně je tedy jasné, že hledat v něčem takovém logiku, je naprostá blbost, ale přece jen mi to nedá. Já pořád nějak nechápu, jak to s těmi potvorami fungovalo. Zásah z pětačtyřicítky- bez výsledku. Zásah z jiné pětačtyřicítky- smrt. WTF?! Zásahy střelnými zbraněmi- minimální nebo žádný účinek, zásah palicí nebo oštěpem- přinejmenším vážné zranění. Tady vlastně nešlo o chybějící logiku ale spíše o podivně fungující fyziku. Celý příběh byl krajně jednoduchý, předvídatelný a velmi, velmi chabý. Chlapi si tady vystačili s patentovaným výrazem Drsňak Drsňakovič Drsňakin, a přestože mi Olivia Wilde běžně vůbec nevadí, tady její Ella působila jako pěst na oko. Alespoň nebyly zapomenuty ty pravé americké hodnoty, pravda a láska zvítězily nad lží a nenávistí a i ti Apačové se snad dočkali své rezervace. / Poučení: Ať už se nacházíš v jakékoli situaci, vždy pamatuj na klobouk. ()

JASON_X

Co začíná jako plnokrevný western s nějakými drobnými fantaskními prvky, zvrhne se postupně v plnokrevný mozkovýplachový bizár, ve kterém muži zákona i banditi, pistolníci i civilové, skvadra zuřivých Apačů a jedna pěkná emzačka s lidskou podobou, bojují svorně bok po boku proti výjimečně hnusným a zlým šmejdům z vesmíru, kteří přišli na Zemi s úmyslem vykutat z ní všechno zlato a vyhladit lidstvo. Zní to šíleně? Ano, je to šílené. A krásně šílené. K tomu pár zvučných hereckých jmen, lepé přírodní scenérie a kulisy Divokého Západu před příchodem železnice a na světě je další prvek do mé oblíbené filmové množiny s názvem "pokleslé béčko s áčkovou výpravou". A nebýt kámoše v práci, nejspíš bych se o něm ani nedozvěděl. ()

Earl_23

Hodnocení ještě rozmyslím, ale... Kovbojové mají moc slabý scénář, který zachraňují jen Craig, Ford a Olivia Wilde. Ve filmu se žádné větší akce nebo pořádného "výprasku" emzáků nedočkáte, což je velká škoda. Dokud Craig nevytáhne svůj kouzelný náramek, je to vlastně nuda. A ještě mě iritovalo, že když byl někdo v úplných nesnázích a hleděl do tváře jedné z těch potvor, tak na poslední chvíli po ní někdo skočil nebo jí zastřelil. Nečekaně! ()

becki_tu

Režisér Favreau už dlouhodobě fušuje do všech možných žánrů, ale kombinaci westernu a scifi ještě na kontě nemá. Proto vznikli (i za pomoci strýčka Spielberga) Kovbojové a vetřelci, kteří měli dát Craigovi další skvělou šanci na roli hlavního hrdiny, Fordovi typickou "indianovskou" roli na oživení herecké kariéry a Olivii Wilde další roli osudové krásky. To se víceméně povedlo, až na to, že půlku filmu nemají v podstatě co hrát. Naopak na vizuálních efektech je vidět, že peněz bylo dostatek a že se chlapci ve studiu neflákali. Bohužel ale ani profláklá jména scénaristů a producentů nedokázala z poměrně zajímavého námětu udělat víc, než průměrnou akční jednohubku s nulovou logikou a bez jakékoliv znatelné invence. A to je vzhledem k všem zúčastněným poměrně velká škoda. 50% ()

Beastmaster4

Slátanina, která není zas tak špatná jak jsem očekával a která dokáže i slušně pobavit. Určitě to nebude film, který by nějak víc zaujmul a zůstal ve vaší mysli na delší dobu, ale... minimálně obsazení je hodně zajímavé, krásná Olivia Wilde, sympatický Harrison Ford a tvrďák Daniel Craig, což není až tak špatný herecký mix :-). Jde o takovou tu rodinnou všehochuť, podobně, jako svého času např. MUMIE. ()

Bauer

Dám si grilované kuře a místo šťavy použiju černý čaj a to kuře v tom pořádně vymáchám. To je ale nesmysl co? Stejně tak jako Kovbojové a vetřelci. Tato kombinace je sice zajímavá a originální, ale bohužel to nefunguje a dohromady to prostě nejde. To že mimozemšťani jakžtakž vyšli ve čtvrtém Indiana Jonesovi, tak to přeci neznamená, že to může vyjít v každém filmu. Navíc Indiana Jones si to se svou zavedenou značkou může dovolit. Tento film je opravdu zhovadilost a hraje si na víc, než ve skutečnosti je. Pravda, první půl hodina mě docela bavila a pak to šlo do hajzlu. Jon Favreau totálně pohořel. Po filmu Iron Man natočil kravinu a je to škoda. Herecké obsazení přitom není vůbec špatné, i když herci mají (Craig a Ford) jen jeden výraz, tak asi nečetli scénář, protože ani jeden z nich nemá zapotřebí hrát v něčem podobném. Hudba od Gregsona-Williamse je normální - žádný zázrak. Po skončení filmu se mi naskytla jedna otázka, která má hodnotu minimálně dvou zlatých bluďišťáků: Kam se do prdele podělo 163 milionů, které byli použity na rozpočet?! První díl Transformers stál 150 milionů! Tak kam ty prachy šli?! ()

matestlust

Teda, tohle byla ale extrémně přeplácaná volovina. Celkem se divým, že má Harrison stále zapotřebí obsazovat se do podobných rolí...No, každopádně, scifárna na divokém západě, to bych vcelku překousnul,naopak, nápad je to dobrej, hlavně netradiční...Ale, čím dál se film minutově posouvá, tím víc a víc se zde objevuje tak neuvěřitelně zbytečných a hlavně hloupých pitominek...kovbojové, jedni vetřelci z kosmu, jiný mimozemšťan z kosmu, indiálni, indiánská magie, vesmírné zbraně, do toho, opravdu po celý film stupidně se tvářící, Daniel Craig ( největší tvrďák na světě, kterýho nerozhodí ani mimozemská invaze ), mezigalaktické polibky uprostřed bitvy....no sakra práce, jako by pan Favreau spojil Indiana Jonese, Válku světů, Sedm statečných + nějakej slaďák od Rosamundy P.( žel bohu jejich názvy neznám, tudíž nemohu přirovnat ). Takže, zkrátka a dobře - Kovbojové a vetřelci je totální blbost...Proč tedy ty 2 * ?? Rozhodně jednu hvězdu za super hudbu, která do toho kolotoče krávovin alespoň dodává celkem slušnou atmosféru. Tu druhou pak za moc pěkné vizuální provedení. ()

Jason Bateman natočí netradiční western

Jason Bateman natočí netradiční western

31.01.2023

Westerny jsou zpět

Westerny jsou zpět

22.02.2015

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

Expendables 3 – Cage, Eastwood, Ford?

14.08.2012

Jde samozřejmě především o zbožné přání producentů a tak trochu laciný způsob, jak před premiérou dvojky ještě jednou vydatně zčeřit mediální hladinu. Zkusme si z toho ale vytáhnout i relevantní… (více)

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

Oldman vs. Ford: high-tech špionáž

24.07.2012

V sobotu 21. 7. oficiálně odstartovalo natáčení thrilleru o korporátní špionáži Paranoia. Chrisův mladší brácha Liam Hemsworth (v pořádné akci se předvede díky roli v The Expendables 2) si ve filmu… (více)