Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Podle mě zatím nejlepší film, se kterým má co dělat neúnavný britský rýpal Ricky Gervais. Cemetery Junction ovšem není komedie. Je to vlastně takové komorní drama proložené povedenými vtipy, plné výborných dialogů, retro atmosféry, vkusně vybraných písní a sympatických herců. V určitých momentech (především Ples vítězů a penzionování zasloužilého pracovníka) se ke slovu dostává i hořký humor, jaký my Češi dobře známe třeba z filmů o rodině Homolkových, Hoří, má panenko nebo Kulového blesku, jindy snímek zase brnká na city (romantická linie) i na svědomí (Ralph Fieness, vztah Bruce a jeho otce)... A všechno se mu to daří. Dnes večer jsem měl náladu přesně na něco takového - potřeboval jsem, aby mě něco pobavilo a dojalo zároveň. Nuže, úkol splněn na výbornou.(7.9.2010)

K tomuto filmu nemusím psát žádný komentář, protože si jej budu pamatovat i bez něj ...(5.2.2011)

Kdyby to někdo natočil v Čechách, byl by to film roku prakticky na stejné vlně jako Pelíšky. V Británii je to prostě lepší průměr, který dokonale hraje na nostalgickou vlnu dětství svých autorů. Takových filmů je hodně, ale nikdy ne dost.(13.1.2014)

Dva palce hore!!! 95%.(21.9.2010)

Cemetery Junction se může směle měřit s filmy jako Do naha! nebo Billy Elliot. Je to stejně skvěle natočené sociální drama provázané s naprosto vynikající komedií. Slzy smíchu střídají slzy dojetí, malý klenot, který by si zasloužil minimálně stejnou popularitu, jako výše zmíněné snímky.(16.10.2010)