Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Hodne prijemny prekvapeni. Paradni dobova atmosfera s perfektnima pisnickama a do toho pribeh nekolika kamosu, ktery nechtej shnit v nejaky prdeli na okraji mesta, kde se da akorat cumet na televizi nebo pracovat v tovarne. Mame tu hlavni trojku v sestave slusnacek, kterymu dela fotrika v maly, ale vyzivny roli Ricky Gervais, neustale nekoho urazejici a na neco nadavajici, pak tu mame pana drsnacka, kterej neustale urazi svyho fotrika a samozrejme nesmi chybet dobytkar, kterej kazdyho opruzuje se svejma stupidnima historkama typu dostal jsem dva druhy chleba. Krome toho par fajnovejch vedlejsich postav, bohuzel Merchant opravdu v pidirolicce, ale zase tu je naprosto brutalni humusackej sefik restaurace. No a nez nejaka super komedie to je spis takova tragikomedie spadajici casto do drama. Nastesti to ale neni tragikomedie, ktera vas napadne, kdyz si vybavite cesky "skvosty" poslednich let, ale fakt vysoce prijemna, skvele koukatelna a s pohodovou atmosferou zalezitost s naprosto skvelejma a sympatickejma hercema a i kdyz to neni na 5* s chuti je tam soupnu, protoze me to fakt potesilo.(24.8.2010)

Velmi příjemná záležitost, která sice do světa díru neudělá, nicméně i tak tento film stojí zato vidět. Herecké osazenstvo vynikající (především minimalistická Emily Watson je bez debat geniální) a výborný soundtrack je základní devízou, že Cemetery Junction se bude hodit na podzimní deštivé dny.(27.8.2010)

Komorní nenápadný snímek, který u nás vyšel alespoň na DVD. Anglie 70. let, v ní tři výrostci, kteří chtějí dokázat, že jsou něčím / někým. Jejich protagonisté jsou výborní. Felicity Jones je nádherná (i s tím jejím předkusem) a sedmdesátky jí rozhodně svědčí a sluší (viz Flashbacks of a fool). Teď už nemůžu vynechat ani manželskou dvojici ztvárněnou Ralphem Fiennesem a Emily Watson. Máte-li možnost - podívejte se - jedná se o jeden z nejlepších filmů roku 2010, přestože rozhodně patří k těm nejméně nápadným.(3.1.2011)

Žádná bomba se sice nekonala, ale i tak se mi film docela líbil. Taková průměrná romantická komedie. Některé vtipy jsou fajn, ale některé se moc nepovedly. Chvílemi je to i docela nuda. Některé momenty ovšem stály za to a film jako celek působí taky velmi dobře. Na červenou barvu ale tento film podle mě nemá. 60%(23.8.2011)

Zvláštní projekt. Tedy na obvyklou produkci dua Gervais/Merchant. Na Cemetery Junction není z objektivního hlediska vůbec nic nového či světoborného. Další z řady nesčetných komedií/dramat, které jsou (lehce) kýčovité a nejsou ani moc dramatické, ani moc vtipné, jejichž postavy se vyvíjí tak očekávatelně, jak jen divák může očekávat. Přesto, možná právě díky (ne)viditelné protekci, kterou u mne oba tvůrci požívají, jsem byl spokojen. Potěšil Earl z Dereka, Gorman (Stryver z TDKR), Watson, epizodky Gervaise, Merchanta a Pilkingtona a samozřejmě Ralph. Příjemný zážitek... 80%(19.9.2013)