Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Rickyho moc povedená melancholická komedie o mladých, snech a nadějích, o životě v zapadákově v Anglii let sedmdesátých. Vcelku dobře zahrané a hlavně to má říz jak dvanáctka po ránu.(14.10.2012)

Britové v sobě objevili Hřebejka a podávají ho v té nejlepší formě. 84%(20.4.2011)

Komorní nenápadný snímek, který u nás vyšel alespoň na DVD. Anglie 70. let, v ní tři výrostci, kteří chtějí dokázat, že jsou něčím / někým. Jejich protagonisté jsou výborní. Felicity Jones je nádherná (i s tím jejím předkusem) a sedmdesátky jí rozhodně svědčí a sluší (viz Flashbacks of a fool). Teď už nemůžu vynechat ani manželskou dvojici ztvárněnou Ralphem Fiennesem a Emily Watson. Máte-li možnost - podívejte se - jedná se o jeden z nejlepších filmů roku 2010, přestože rozhodně patří k těm nejméně nápadným.(3.1.2011)

Horko-sladká komédia o tom, ako je niekedy ťažké opustiť svoje korene a urobiť niečo so svojim životom. Ten prvý krok je najťažší. Ale taký už je život. Škoda, že tu vo väčšej miere nebol využitý talent pána Gervaisa. 70/100(28.6.2015)

Kvalitní komedie po dlouhé době. Díky bohu za ni! XV. Seminář britského filmu / John Lennon Uherské Hradiště(5.12.2010)