poster

Cemetery Junction

 • Velká Británie

  Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • HAL
  ***

  Takové hezké nic. Nic nasíracího, nic vyloženě nudného, nic zapamatování-hodného. Od Rickyho Gervaise jsem čekal výrazně víc. 7/10(9.11.2015)

 • B!shop
  *****

  Hodne prijemny prekvapeni. Paradni dobova atmosfera s perfektnima pisnickama a do toho pribeh nekolika kamosu, ktery nechtej shnit v nejaky prdeli na okraji mesta, kde se da akorat cumet na televizi nebo pracovat v tovarne. Mame tu hlavni trojku v sestave slusnacek, kterymu dela fotrika v maly, ale vyzivny roli Ricky Gervais, neustale nekoho urazejici a na neco nadavajici, pak tu mame pana drsnacka, kterej neustale urazi svyho fotrika a samozrejme nesmi chybet dobytkar, kterej kazdyho opruzuje se svejma stupidnima historkama typu dostal jsem dva druhy chleba. Krome toho par fajnovejch vedlejsich postav, bohuzel Merchant opravdu v pidirolicce, ale zase tu je naprosto brutalni humusackej sefik restaurace. No a nez nejaka super komedie to je spis takova tragikomedie spadajici casto do drama. Nastesti to ale neni tragikomedie, ktera vas napadne, kdyz si vybavite cesky "skvosty" poslednich let, ale fakt vysoce prijemna, skvele koukatelna a s pohodovou atmosferou zalezitost s naprosto skvelejma a sympatickejma hercema a i kdyz to neni na 5* s chuti je tam soupnu, protoze me to fakt potesilo.(24.8.2010)

 • 6thSun
  **

  Ricky Gervais tam skoro není, a když tam není, je to nuda. 50% (25.8.2010)

 • robbiee
  ***

  [imdb: 6.9/10] | me: Sympatická britská fajnovečka o mladosti, životných voľbách a sklamaniach. Trošku pomalší začiatok sa pozvoľna rozbieha až ku dynamickému a emotivnému záveru a aj vďaka slušnému a dobre volenému obsadeniu film zanecháva príjemné dojmy. [3 a pol *] Freddie, stop listening to music made by poofs. Stick on some Elton John. (25.8.2012)

 • Eddard
  ****

  Zajímavé je, že tenhle chlápek - Ricky Gervais - který ve svých stand up-ech zásadně razí toaletní a sexuální humor toho nejhrubšího zrna (každý druhý až třetí vtípek obsahuje zmínku o nějaké formě masturbace), má na filmovém plátně tendence užívat humoru jen jako zástěrky pro hloubavý, ne-li srdceryvný příběh se sociální tématikou. Tak či tak, jakkoli slabé a nevýrazné jsou dva předcházející "Rickyho" snímky (Umění lhát a Město duchů), Cemetery Junction je jeho prvním filmem, který to dělá opravdu dobře. Největší zásluhu na tom má to, že se Ricky konečně dal přesvědčit, že není zrovna nejlepším hercem na světě a stáhl se do menší vedlejší roličky tatíka jednoho ze tří ústředních hrdinů. Ti jsou pak do jednoho výteční a přesvědčiví, což je do značné míry taky zásluha Rickyho a Stephenova scénáře. Možná nejsilnější stránkou filmu je zřejmě velice osobně (z Rickyho pohledu) vykreslený portrét sociálních vztahů v maloměstské Británii. Když se nad tím tak člověk zamyslí, je zajímavé srovnat tenhle pohled na 70. léta britské "totality" s našimi Pelíšky a Občanskými průkazy. Průniky by tam byly. Ale to jen tak na okraj. Moc pěkný a poctivý film... 80%(27.6.2011)

 • - Podle tvůrců snímku Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta vznikl námět snímku podle skladby „Thunder Road“ od Bruce Springsteena. (Zdroj: ČSFD.cz)

 • - Cemetery Junction je ve skutečnosti reálné místo ve městě Reading, kde se potkávají dvě hlavní silnice s místním hřbitovem. Místo symbolizuje volbu, kterou cestou se člověk v životě vydá, zda ven z města nebo v něm dožije. (don corleone)

 • - Ve filmu se objeví také Karl Pilkington. Kultovní a zároveň bizardní postava, která spolu s Gervaisem a Stevem Merchantem pracovala v rádiu v jejich začátcích před televizní kariérou a již několik let s nimi natáčí veleúspěšný podcast "Ricky Gervais Show". Tyto pořady se velmi často zaobírají postavou Karla, testováním jeho znalostí, analyzováním jeho příběhů z dětsví, Gervais je fascinován jeho upřímností a balancováním mezi genialitou a prázdnem. Vznikla celá řada fanouškovských webů a z Karla se stala celebrita v pravém slova smyslu. Média během těchto natáčení spekulovala o tom, zda vůbec Pilkington existuje, nebo jde o herce, který předstírá nižší inteligenci. Původně se měl Karl ve filmu objevit s kudrnatou parukou a knírkem, ale nakonec se objeví tak, jak ho má Gervais a jeho fanoušci nejraději - pěkně plešatý. Knírek mu zůstal. (don corleone)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace