Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Nějak mě to nevzalo. Všechny postavy mi přišly nějak neskutečné, vymodelované pro scénáristům a režisérům úmysl. Nedařilo se mi k nim k žádné proniknout tak nablízko, aby mě její osudy opravdu zajímaly. V podstatě mi bylo dost fuk, jak to s nimi dopadne. Ještě že se sem tam objevil pěkný dialog.(19.8.2010)

Anglicky snadno a rychle. Ricky Gervais nám roste ve velice nadaného režiséra, ze zdánlivě banální zápletky dokázal vytesat klenot. Samozřejmě respektuju že film ve svém hodnocení asi těžko překoná 80%, přecejen někomu bude chybět více humoru, někdo nemusí zrovna Rickyho, pro ty druhé mám ubezpečení že tam pan režisér má jen malou roličku. V hlavních rolích nám vystupují 3 kamarádi, kteří prožívají okolní problémy zcela po svém. Jedno mají však společné, ani jeden z nich není šťastný a nesnaží se s tím cokoliv udělat. Film zdobí skvělý dobový soundtrack a nechutný Ralph Fiennes. Jsem zvědavý jestli se najde někdo kdo za šálek čaje nepoděkuje. 90%(21.12.2010)

Pravdupovediac som čakal od Gervaisa trošku ľahšie prevedenie + odľahčenie celej situácie... noo nebolo to celkom tak. Cemetery Junction zachytáva (podľa toho čo som pochopil) určitú časť ľudí na istom mieste a ich osudy v nej. Rozoberá celkom závažne témy... samozrejme nechýba ani pár správne "Gervais-kých" dialógov, príjemné a relatívne odpočinkové melodrama. 6-7/10(20.8.2010)

Britové v sobě objevili Hřebejka a podávají ho v té nejlepší formě. 84%(20.4.2011)

Cemetery Junction se může směle měřit s filmy jako Do naha! nebo Billy Elliot. Je to stejně skvěle natočené sociální drama provázané s naprosto vynikající komedií. Slzy smíchu střídají slzy dojetí, malý klenot, který by si zasloužil minimálně stejnou popularitu, jako výše zmíněné snímky.(16.10.2010)

• - Speciálně pro natáčení si Ricky Gervais najmul fotografa, který měl za úkol fotit (a znechucovat tím) všechny paparazzi, kteří se pohybovali v blízkosti štábu. (don corleone)

• - Pracovní verze filmu měla název "The Men at the Pru". Na "Cemetery Junction" ho změnil Ricky Gervais až před samotným natáčením podle výběru lokace. (don corleone)

• - Podle tvůrců snímku Rickyho Gervaise a Stephena Merchanta vznikl námět snímku podle skladby „Thunder Road“ od Bruce Springsteena. (Zdroj: ČSFD.cz)