Cemetery Junction

Cemetery Junction

Komedie / Drama

Velká Británie, 2010, 95 min

Žádná bomba se sice nekonala, ale i tak se mi film docela líbil. Taková průměrná romantická komedie. Některé vtipy jsou fajn, ale některé se moc nepovedly. Chvílemi je to i docela nuda. Některé momenty ovšem stály za to a film jako celek působí taky velmi dobře. Na červenou barvu ale tento film podle mě nemá. 60%(23.8.2011)

Britská hořká komedie o změnách, které je člověk nucen podstoupit, pokud chce skutečně dospět. Žádná britská taškařice se nekoná ale zajímavý a chytrý film s více než slušnými hereckými výkony určitě.(12.8.2012)

Gervais / Merchant na nostalgicko-romantický způsob. Je to trochu korektnější než klasická G/M produkce, ale zábava víceméně slušná. Ricky Gervais tu má relativně malou otcovskou roli, kterou zvládá špičkově a je, řekl bych, nejlíp zahranou postavou filmou. Ralph Fiennes je tu naopak dost nevyužitý.(13.2.2014)

Kombinace normálního příběhu normálních lidí z anglického prdelákova s brutálním humorem dvojice Gervais/Merchant (kterého ale není ani zdaleka tolik, kolik bych čekal) mi sedla úplně přesně. V tom filmu asi nenajdete nic, co byste nevidělůi jinde, ale ani potom to není klišé. A momenty, kdy se Merchant s knírem pustí do plesové konverzace, nebo kdy Fiennes na plese oceňuje odcházejícího starého pojišťováka, stojí rozhodně za to. Pro mně lehce nadhodnocených pět hvězd s vírou, že tihle dva cynici vymyslí časem ještě něco lepšího. BTW, Felicity Jones je tady naprosto boží.(6.10.2010)

Solidní retro komediální drama v podání skvělého komika Gervaise a jeho dvorního parťáka Merchanta. Snímek je více dramaticky než jsem od téhle ústřední dvojice čekal, ale tohle není vůbec na škodu a oba dokázali, že nemají problém ani s jiným žánrem což vítám.(19.9.2011)

• - Všechny noční záběry byly natočeny v průběhu dne. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve filmu se objeví také Karl Pilkington. Kultovní a zároveň bizardní postava, která spolu s Gervaisem a Stevem Merchantem pracovala v rádiu v jejich začátcích před televizní kariérou a již několik let s nimi natáčí veleúspěšný podcast "Ricky Gervais Show". Tyto pořady se velmi často zaobírají postavou Karla, testováním jeho znalostí, analyzováním jeho příběhů z dětsví, Gervais je fascinován jeho upřímností a balancováním mezi genialitou a prázdnem. Vznikla celá řada fanouškovských webů a z Karla se stala celebrita v pravém slova smyslu. Média během těchto natáčení spekulovala o tom, zda vůbec Pilkington existuje, nebo jde o herce, který předstírá nižší inteligenci. Původně se měl Karl ve filmu objevit s kudrnatou parukou a knírkem, ale nakonec se objeví tak, jak ho má Gervais a jeho fanoušci nejraději - pěkně plešatý. Knírek mu zůstal. (don corleone)

• - Oba režiséři si ve snímku i zahráli. Gervais ztvárnil otce hlavního hrdiny, Merchant se objevil jako hubený, vysoký, osobitý pojištovací agent. (don corleone)