Kriminalista

• Německo Der Kriminalist
Německo, (2006–2020), 105 h 39 min (Minutáž: 55–60 min)

Scénář:

Thomas Jahn, Matthias Keilich, Christoph Busche, Esther Bernstorff (více)

Christian Berkel, Frank Giering, Suzan Anbeh, Maya Bothe, Janek Rieke, Stephanie Japp, Hans Peter Hallwachs, Sylvester Groth, Peter Kurth, Richard Sammel (více)

Série(15) / Epizody(109)

Sympatický policista jde s ohromující důkladností po stopách každého případu. Na obrazovky přichází úspěšný kriminální seriál německé televize ZDF, jehož děj se odehrává v současném Berlíně. V popředí je Bruno Schumann (ztělesňuje jej herec Christian Berkel), sebejistý, sympatický i autoritativní vrchní kriminální inspektor z oddělní vražd, v jehož vystupování se spojuje charisma, šarm i jakýsi nádech tajemna. Má velký smysl pro odpovědnost a spravedlnost, když hledá pravdu o obětech i jejich blízkých. Při vyšetřování neváhá použít nekonvenční metody, také mu nechybí schopnost motivovat účinně svůj pracovní tým bez náznaku arogance a zvůle. Kriminalistická vášeň přesahuje do jeho soukromého života, v němž po rozvodu důležité místo má Dr. Lara Slovjevová z okresního právního zastupitelství. Nejbližšími kolegy Schumanna jsou detektivové Henry Weber a Anne Vogtsová z oddělení vyšetřování vražd. (Česká televize)

Recenze uživatele honajz k tomuto seriálu (2)

Paralelní světy (2009) (S03E05)

Ten začátek s „pohádkovým“ lesem vypadal docela mysteriozně, ale i když se hudba na tuhle notu snaží hrát pak celý díl, přece jen to nakonec odbočí k takové povrchní a hodně, hodně černobílé kritice bohatý táta na vysokém politickém místě a chudák holka, která se vzepře. Aby to nebylo tak moc jednoduché, je zde ještě manželka na vozíku s roztroušenou sklerózou (kde by mne hodně potěšilo, kdyby to celou dobu hrála a byla vrahem ona, ale ne), sukničkářský barman, který falešně zpívá karaoke, snědý student z Argentiny a pracovní problémy jedné pracovité a skromné Turkyně. Btw, až teď jsem si všiml, jak je Schumann v Berkelově podání malý pinďa oproti v podstatě všem ostatním chlapům ve filmu. ()

Ztráta paměti (2011) (S05E08)

Taková Francouzská spojka 2 po německu v televizním seriálovém hávu. Schumann k sobě konečně vyfasoval parťáka o čtvrt hlavy menšího, než je on sám, a když najdou těžce pobodaného bezdomovce, nenapadne ho nic lepšího, než se za něho vydávat. Je z toho hnedle heroinová historka a dvacet minut je fakt o ničem (aspoň pro ty, kdo viděli FR 2) a Schumann má sice problémy, ale snaží se držet ze všech sil. Opět dojde na problematiku menšin (hodná holka z Kosova). Případ samotný je hodně vachrlatý, to tomu majorovi fakt nic nedošlo? (Mimochodem, herec, který hrál majora, předvedl výkon na Zlatou německou malinu, zvlášť když se pokoušel o pláč.) Škoda, přitom začátek byl docela napínavý. Možná by mohli přestat tvůrci dělat ze Schumanna takového supermana a udělat z něho třeba Montalbana i s jeho chybami - vizáž by na to měl ()