Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

ThomasCrown

Až v druhej polovici som pochopil kto je "Captain Industry" a vlastne celý odkaz samotného filmu. Je tak úžasne skrytý pod maskou Woody "IQ 80" Harrelsona, ktorý ho však podáva tak otvorene prosto, že ho pochopí aj ten najväčší "junky" zadubenec modernej doby, ktorý sa necháva oblbovať a ťahať hlbšie do spárov samotného "zla". Úžasné malé veľdielo. ()

Angelino

Finally someone who does something. I like this guy. Defendor - "fight back!". Vo výbornom podaní Woodyho Harrelsona a s mnohými skrytými hlbšími pointami. Príjemné prekvapenie. ()

DannyBoy80

Docela v pohodě, komedie to celkem je, ale je to hodně protknuto dramatem lehce mentalně postiženého superhrdiny. Pro mě je to nejlepší superhrdina :) žádní idioti ala Superman, Betman a jini takoví maskovaní šašci. Harrelson zahrál perfektně. ()

David661

Krom nižšího rozpočtu který se projevil hlavně na výběru méně výrazných herců (kromě Woodyho) a efektech (všechno to působí nějak komorně), tak je to vlastně BEZVADNEJ FILM, a že je to debut dávam za čtyři (65%) ()

Lionheart

Zpočátku podobné Kick Assu, ale celkově naprosto odlišné. Dojemný příběh lehce retardovaného člověka, který se snaží pomstít smrt své matky. Nejdřív se potýká s malými rybami, až se "náhodou" připlete do cesty mafii a zkorumpovaným poldům. Není to komix, je to jen příběh o tom, že člověk, pokud chce, se může postavit zlu. I když je sám. Ale jen pravý hrdina (nebo blázen) se k tomu opravdu odhodlá. Skvělé drama. Bravo. ()

Erinye

V takové roli jsem Woodyho Harrelsona ještě neviděla. A musím říct, že mu vyloženě sedla. V roli retardovaného a samozvaného (čímž ho nechci nijak snižovat, naopak pro mě to byl opravdový hrdina) superhrdiny byl vynikající. Zvlášť některé scény se povedly. Bohužel osud mu nepřál. To jeho zapálení pro věc, i přes všechny překážky, jsem mu věřila. Konec filmu mě na jednu stranu nepřekvapil, dalo se to očekávat, ale na druhou stranu jsem si přála, aby to dopadlo jinak. Milý film, který rozhodně doporučuji. ()

Drirr

Nenápadný, ale poměrně silný film. Překvapivě na antikomiks. Harrelson opravdu překvapil a já musím říct: na režisérský debut je to opravdu velmi slušná práce! ()

dormouse

Roztomilé. Trochu to připomíná Kick Ass, ale to bych Defendora trochu urazila. Postava trochu naivního Arthura, který je přesvědčen, že je superhrdina a vlastně se jím nakonec stane, je moc hezká. ()

Milodar

Škoda přeškoda toporné snahy odvyprávět celý ten slabý příběh až do nekonečně nataženého konce. Kdyby to skončilo o něco dříve, rozhovorem s psychiatričkou na chodbě... Woody Harrelson konečně hraje sám sebe. Defendor je dokonalá komiksová postava, která se utkává s klišovitou partičkou dealerů. Kéž by Defendor získal stejné filmové renomé, jako James Bond. ()

Teabag

Defendor je velmi dobrý kousek, ve kterém Woody odvádí skoro takový výkon jako v The People vs. Larry Flynt. Co mi ale vadí, je jakási prvoplánově vyvolaná lítost nad hlavním hrdinou, takže je od začátku jasné, kam to všechno povede... O něco zajímavější mi tak přišel žánrově podobný film Super (2010), ve kterém je sentimentu naopak vcelku pomálu. ()

fastum

Za málo peněz hodně muziky, řekl bych. Nejprve bych zmínil, že trailer lže, poněvadž tohle je příběh o velkém srdci a ne vtipná báchorka o začínajících hrdinech jakou (asi) bude kick-ass, přestože se to prakticky drží komixových pravidel. A to se mi k sobě moc nehodí (komix vs. velký příběh o hodném "neškodném" troubovi). Dále jde bohužel hodně vidět, že nebyly peníze, takže jsou exteriéry shrnuty na garáž a temnou uličku, to se ovšem dá skousnout hlavně díky vynikajícímu Woodymu, za kterého dávám 4* a záminku na druhou projekci. ()

Ricky_CZ

Už dlouho jsem zvažoval umístění Woodyho do svých oblíbených herců, ale tento kousek asi rozhodl. Toho chlapa si v takovéhle roli nemůžete nezamilovat. Každopádně k samotnému filmu...Vydařeně se podařilo propojit surovost, citlivost, humor, psychologii i akci a celé to zaobalit do atmosféry heroického komiksu. Nemám tomu asi co vytknout. 90% ()

matmanX

Defendor je jednoznačně jedním z nejzajímavějších filmů s komiksovou tématikou. Harrelson tady válí v roli skutečného superhrdiny, bez příkras viditelných u Kick-Ass nebo Temného rytíře. Je to podivín, jenž se snaží změnit svět, který ho nechápe. Právě díky svému jednoduchému pohledu na svět jako jediný vidí to, co ostatní přehlížejí. Pouští se do boje s "kapitánem Průmyslu", jehož pořážka je stejně nemožná, jako poražení větrných mlýnů. Bojuje s ním zbraněmi, kterým se jeho nepřátelé a někdy i sám divák vysměje. Defendor je spojovacím článkem mezi Donem Quijotem a Taxikářem. Bravo! ()

Zejf3da

Srovnání s Kick-assem se asi nevyhnu, ale až na námět je to uplně o nečem jinym. Na Kick-Ass jsem slyšel samou chválu, jaká je to řežba atd.. a nakonec jsem se u toho docela slušně nudil. O DefendOrovi jsem neslyšel vůbec nic a nakonec jsem se nenudil vůbec. Hrozně mě bavilo propojení vážnýho filmu a komedie. Vtipný momenty vůbec nerušily celkový smutný vyznění filmu. Harrelsna nijak zvlášť nevyhledávám, ale tady fakt zazářil. Věřil jsem mu, že je fakt trochu magor:) Byl jsem docela překvapenej, když jsem zjistil, že se jedná o režisérův debut. Docela se těšim na jeho další film. ()

Phorbo

Woody Harleson málokdy získá role normálního člověka. Vzpomeňme třeba na postavu Charlieho Frosta z 2012. Film je jakousi parafrází na Všechny superhrdiny. Mírně se přibližuje ke Kick-ass, ale tak trošku jinou metodou průniku do našich mozkových blan. Hlavní postava Arthur je obyčejný člověk, ale vlastně, obyčejnost je jeho výhodou. Zdá se mentálně retardovaný hrdina Defendor (neplést s Defender) si najde jiné způsoby než vystřelující sítě z rukou, super rychlý černý tank, nebo červenou kápi. Místo S má na hrudi hrdě napsáno D. Možná i jako Dobrý film... i když.. je možná více než dobrý. ()

Zombi

Myslel jsem, že to bude spíš komedie, ale je to drama jednoho trochu pomalejšího jedince, který si usmyslí, že je komiksový superhrdina, říká si Defendor a snaží se bojovat proti zločinu v ulicích. Výborné je, že film působí přesvědčivě jak ve vážné rovině, tak v té superhrdinské. Defendor totiž kupodivu nebojuje jen s větrnými mlýny, ale skutečně se dostane do konfliktu s kriminálními živly a najde i svého úhlavního nepřítele, jímž je Captain Industry a jemuž jde umanutě po krku. Líbí se mi naroubování dramatu na komiksovou kostru, hlavní záporák má dokonce svého předního poskoka, který s hrdinou "měří síly" nejčastěji. Woody Harleson je ve své roli naprosto vynikající a vůbec všichni zůčastnění odvedli dobrou práci. Příběhu dodává specifickou atmosféru hodně povedená hudba, která umě podtrhuje balanc na hranici mezi oběma žánry. Filmu se nevyhnula určitá klišé, ale mě osobně to moc nevadí. Původně jsem dal 5, ale víc odpovídat budou slušné 4 hvězdy. ()

Oyer

Průměrný film bez větších emocí, neslané nemastné. Jak jinak, než pro mě opět výborný Woody Harrelson. Především kvůli němu jsem se na tento snímek podíval a vydržel až do konce. Kanadský Kick-Ass nesoucí se v podobném duchu je podstatně lepší. ()

sona123

Komedie s Woodym? Fakt ne. V poslední době mu nějak nemůžu přijít na chuť. Dokážu pochopit, že se to mnohým líbilo a proč (byla to nadsázka, bylo to netradiční, některé gagy - no dobře a Woody - byl prostě Woody). Mně se to bohužel nelíbilo (prostě mi to nepřišlo vtipné a záměr tvůrce...nevím nevím). Tenhle fim může mít pouze nadšené příznivce, nebo otrávené odpůrce. Nic moc mezi. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze