Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

cerbygerby

Hmm trochu zklamán z tohoto filmu... no jo Woody to zahrál bravůrně, ale ten děj byl takový vlažný, určitě se to dalo víc vyšperkovat, jako v podobných dílech - kick ass a nebo zelený sršeň - ty mě bavili daleko víc, takže tady musím hodnotit jen průměrně - 3* a 55% ()

FanKalEl

Viac dojemné, dramatické než zábavné a občas to zasahuje až do psychológie ale je to veľmi pútavé a Harrelson podal zaujímavý výkon. Film sa mi veľmi páčil ale za plný počet hviezd to nebolo ako napr. kick-ass. To to už bolo o niečom inom a trochu neobvykle podané čo z druhej strany robí film originálnym. (80%) ()

Gardenboy

Herecká kreácia pána Harrelsona sa v mojom súkromnóm rebríčku radí niekde medzi pána Bacona /Spáči, Woodsman/, Anthony Hopkinsa /Mlčanie jahniat/, Robina Williamsa /Express foto/. Ciže výborná. Vyťahuje tento film na 4*. ()

Laborant

Ať je jeho obsazení menší nebo větší, jeho výkony jsou vždy excelentní. Ano, řeč je o Woody Harrelsonovi a jeho výkonech. Né nadarmo ho mám v Top 10 herci. ()

Lorge

Woody Harleson je nejen charizmatický zabiják zombíků, ale také milý (a možná trochu politování hodný) sympatický "superhrdina bez schopností" který je ochoten se postavit zlu dnešního světa i za tu nejvyšší cenu. Poklonu sám pro sebe si zaslouží i režisér Peter Stebbing jehož debut je hoden nejvyššího obdivu. ()

radeckator

Snímek hodně srovnávaný s Kick-ass, ale ani jeden si podobné srovnání nezaslouží, jelikož jsou to oba naprosto odlišné žánry s pouze lehce podobným motivem. Hlavní rozdíl je, že Defendor není komedie, ale standardní psychologický film. Je sice postaven stejně jako Superman či Batman, tedy spíše lehké jejich parodie, ale parodie to ve výsledku není, jelikož hlavní hrdina (lehce retardovaný) v tomto světě žije stejně jako v reálném a především u parodiíí na cokoliv se mám smát, ale zde jsem se nesmál vůbec. Woody Harleson v jedné ze svých nejlepších rolí. ()

czroman2

opět nic převratného, Kick-ass se mi líbil o dost více.|| ale je tu moc pěkná (dost dramatická) ukázka člověka, který je tak trochu hloupý, tak trochu naivní a tak trochu cvok, ale snaží se bojovat za to, co je správné; tak to má být. ()

CorteX^

Nebýt Woodyho, tak se na film určitě nekouknu, skvělej hereckej výkon, herce mám fakt rád. Závěr moc pěknej... ()

dEst28

Zajímavý nápad a příběh naivního superhrdiny. U mě to ale moc nefungovalo a výsledný pocit z filmu byl nenaplněný i přes usilovné snažení Woodyho. ()

Kingjiri

Lehce retardovanej dobrák přesvědčenej o tom, že je superhrdina, se může zdát jako ideální námět na komedii, ale i přes komický vyznění některejch scén jde o vážnej snímek s nehollywoodskym závěrem. Na vážnosti nejvíc přidává Woody Harrelson, kterýmu roli zbaštíte i s navijákem. Po druhý projekci už však Defendor neni tak zajímavej, jako při tý první, proto snižuju hodnocení o hvězdu na tři silnější a můžu s klidem prohlásit, že se jedná o velice sympatickou žánrovou jednohubku s poselstvim, že i když neni člověk superhrdina, může i tak přispět k tomu, aby byl svět o něco lepší. ()

mira.l

Co to do prdele bylo?? 74%?? Proč, zač?? Normálně mám Woodyho Harrelsona celkem rád, dokáže dát většině svých postav takové specifické "koření", ale tohle byla dost katastrofa. Ta jedna hvězdička není tentokrát za Woodyho, ale za Kat Dennings. ()

Euchrid

Dostanete přesně, to co po přečtení synopse očekáváte, možná o nepřekvapivý kus víc. Woody je skvělý, originalita námětu sympatická (když nepočítám korejskou věc, kterou jsem neviděl) a Kat mě vzala, zvlášt ten její hlas mě nejspíš donutí znova zopáknout filmy, které už jsem viděl a našprtat nové! ()

stiewe

Myslel jsem si, že uvidim klasickou parodii na suprhdriny a v půlce to kvůli trapsnosti děje vypnu. Opak byl pravdou a já si mohl užít skvělý drama o jednom prosťáčkovi, který se postavil nepřizni života. Woody Harleson mě každým svým novým filmem utvrzuje o jeho nesměrných kvalitách. ()

M4rkl4r

[OBSAHUJE SPOILERY]Tam , kde Superman ztrácí své schopnosti a Batman hlasivky. Kde je bezpráví dominou a spravedlnost plešatým otrokem. Na místě , kde je spousta úřadů a vůbec žádná hospoda. Tam se odváží pouze jediná osoba. Co to mé oko vidí? Je to Superman? Ne! Je to Batman? Ne! Aahh to je zas ten tlustej plešatej idiot! Defendor! Muž, jehož schopnosti se nevyplácí podceňovat. No, je sice pravda , že nemá vůbec žádné zvláštní schopnosti. Ani neni moc silný. Vlastně je i velmi hloupý a jeho kontraproduktivní vzhled mnoho respektu nevzbuzuje. Jo a taky většínou dostane pořádně přes hubu. ALE! Ale ,kde chybí inteligence, talent a spousta dalších věcí , tam přebývá nezničitelná odhodlanost postavit se tomu neřádovi , co znečišťuje ulice drogami a levnou neřestí. Ten neřád je tlustý mafián , jehož náš Defendor nazývá „Kapitán Průmysl.“ Pro něj a jeho nohsledy má připravené nekonvenční superhrdinovské udělátka. Ti , jež budou mít tu čest utkat se s našim spasitelem, tak pocítí na vlastní kůži žihadla jeho krvelačných vos zabijáků, jež byly speciálně vycvičeny na hubení kriminálních živlů. Houževnatější jedinci, jenž se dostanou přes tuto bzučící apokalypsu , budou neprodleně oslepeni smrští kuliček, které jeho vychytralé pracky , ve jménu odvedení pozornosti a rychlého defenzivního ústupu k Defendogovi, mrsknou na jejich překvapené obličeje. Superautomobil ,,Defendog" ovšem neodpovída na jeho zoufalé rozkazy, protože to neni superautomobil , ale běžná dodávka s nápisem Defendog. U ní se zastaví a vytáhne své poslední eso. Superhrdinovskou kyj. Připraven na epický souboj napřáhne kyj do nebezpečného úhlu a vrhne na své soky odzbrojující pohled. A potom.... Potom dostane nehorázně přes hubu. Takhle se náš superhrdina probojoval až na samotný závěr. Film má velmi originální námět , který je velice pěkně zpracován. Děj je směsí humoru, dramatu a akce. Hlavní postavě se místy smějete , ale většinou jí spíš litujete. Woody Harrelson stvořil velmi mimořádného hrdinu a jeho herecký výkon by neměl zůstat bez povšimnutí. Cheers.80 % Trouble has a way of following me.... ()

RajCZitko

Od tohoto filmu jsem podle žánru komedie a docela vysokého hodnocení čekal něco fakt komickýho. Když ale přišlo na věc, tak je to úplně obdivuhodný, krásný a totálně vážný příběh, který mě donutil až k slzám. ()

vetsinezobri

Jak je možný, že tenhle film tak prošuměl. Je to velká škoda, protože je to vtipné i dojemné. Je poznat, že to je režisérova prvotina, ta neotesanost je trochu znát, ale mně nevadila. Vynálezům Defendora se člověk prostě musí zasmát. Jít do boje proti drogovýmu bossovi se skleněnýma kuličkama a sklenicí plnou naštvanejch vos chce fakt odvahu. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze