Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

driftm

Ze začátku vám to příde jako komedie,ale čim víc se blíží film ke konci se stává velice dramatickým a emotivním dílem s napůl šťastným a napůl smutným koncem.Tenhle film je opravdu o tom,že opravdu nezáleží jak člověk vypadá,jak je chytrej ,ale o tom jak srdečnej,odvážnej a že každý může být hrdina.5* ()

kubas369

Takovej hybrid něco mezi Forrestem Gumpem a Kick-Ass a zas mě to neuvěřitelně bavilo. Woody je sice nehoráznej dement ale taky je nehorázně vtipnej i když ten vtip je tu schován pod maskou vážnosti. Takovýhle filmy mě prostě berou a tady k dokonalosti chybý doopravdy málo. Nezbývá než začít skandovat WOODY WOODY! ()

Kliq

Treba konať, keď sme presvedčený o správnosti našich činov. Dať si na hlavu prilbu zohnať si včely ísť so vztýčenou hlavou zoči voči svojmu osudu a nevzdať sa ani vtedy, keď dostávate nakladačku a všetci si myslia že mate v hlave nasrané. A asi majú aj pravdu. ()

vlKousek

Byl na něj sice smutnej pohled na chudáka s izolepou polepenýma hadrama, ale jinak velmi slušná zábava :) Palec nahoru! ()

chesterko

Pred Defendorom s jeho modelom Defendoga so zrýchlením z 0 na 100 za dva týždne, sa musí mať na pozore i sám Batman s Batmobilom. Jeho sklenené guličky v ksichte nepriateľa sú odzbrojujúce. Kick-Ass < Defendor ()

boumik

No tak to mě oholte prdel . Takova píčusarna ale co se zni da diky 1 hercoj vymačkat Woody Harrelson,nevim zda je to tak dobrej herec někdy mě přijde ani že to nemusi hrat a jeto magor od přirody za mě 3/5 ()

Goodmen

Celkem slušný debut. Taková malá generálka před Kick-Ass. Woody zde navíc dokončuje svůj megaúspěšný rok. ()

Babulik

Harrelson ma teda ako retard nepresvedčil, miestami ma zožierala nuda a tých pár podarených scén bolo zúfalo málo. Námet ponúkal slušnejší potenciál. ()

White-Man

Opravdu velké překvapení. Příběh byl bravůrně vyprávěn a snadno uvěřitelný. Navíc hlavní hrdina mi absolutně sednul do role superhrdiny. Přesně takovou tvář superhrdiny si představuji. ()

Mord122

Tak tohle jsem nečekal. Narozdíl od Kick-ass, což byla prakticky jen řezničina, tohle mně jakýmsi způsobem zasáhlo. Čekal jsem supr srandu a místo toho jsem viděl zvláštně melancholický film, jehož atmosféra na mně nebývalým způsobem zapůsobila. Myšlenka že i obyčejný člověk se může postavit a zlu a člověk nemusí jen stát přihlížet je opravdu brilantně podaná. Film jsem zhltnul od začátku do konce a taky z velké míry kvůli hereckým výkonům Woody Harrelsonovi a Kat Denningsové. Velké překvapení!!!! ()

waitFORit!

Ja pekné vidieť ako je Woody rozmanitý herec. Ale asi preto sú herci hercami. Niektorí lepší iný horšími. Je tiež pekné vidieť že začínajúci režiséri vedia vytiahnuť hneď pri svojej prvotine takýto silný film a ja len dúfam že im to ostane a budú svoje výkony len napodobňovať. A teraz k filmu. Zaujme hneď od začiatku. Svojím spôsobom presviedča že bude komediálne ladený, ale od scénky na polícii tak sa to zvrtne a podľa môjho názoru správnym smerom. Máme tu dosť komediálne ladených filmov práve preto je tento taký trošku iný. Zaujme vás hlavne svojou pravdovravnosťou. Nie je na ňom nič prikreslené ale vyjadruje čo sa môže diať aj za dverami vášho pohodlia. A vtedy na scénu nastupuje človek čo sa to pokúša riešiť. Vie že nie je dokonalý ale aspoň sa o to pokúša aj keď padne na "hubu". Na pozadí tohto sa odohrávajú ešte ďalšie dva príbehy a to je jeho skutočný život a príbeh mladej dámy. Aj tieto zvláda režisér na výbornú. Postupnými krokmi sa vnárame do príbehu a zisťujeme prečo sa vlastne deje to čo sa deje. Prečo sa rozhodol robiť to čo robí a nie je to len preto že nemá všetkých päť pohromade. Finále ma len utvrdzuje v presvedčení, že to bol skvelý film. Ako som naznačil nehrá sa na nič a len vykresľuje čo sa reálne môže diať a práve preto ho mám rád. Popravde je to jeden z mála nových filmov, ktoré vás aj zaujmú a nepozeráte ich len preto že ste sa nudili a chceli ste si krátiť čas. ()

maty-maty

Jsem mile potěšen. Na první tvorbu Stebbingse to není vůbec špatné. Woody defendora zahrál výborně, samá chvála. Jen jsme na konci čekal, že bude mít pot trikem pekáč nebo něco. ()

klichem

Postava, ktoru nemozete nemilovať. Príbeh, od ktorého sa nemozete odtrhnut. Hudba, ktora vás nenecha chladnymi az do konca. Jeden z mála filmov, ktorý ukazuje, čo znamené byť skutočným hrdinom. Woody Harrelson - užasný vykon. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze