Počas dňa je Arthur Poppington iba prostoduchý stavebný robotník, ale v noci si oblieka elastický kostým a brázdi ulice kriminalitou prežratého veľkomesta ako samozvaný strážca práva zvaný Defendor. Nemá žiadne superschopnosti, jeho zbrane pripomínajú skôr inventár kreslených grotesiek pre deti než sofistikované prostriedky pre boj so zločinom. Niet pochýb, že Arthur je psychicky chorý. Ale v skazenom reálnom svete môže byť naozajstným hrdinom iba cvok. V okruhu jeho známych dominujú len dve osoby - psychiatrička a mladá prostitútka, s ktorou sa spriatelil počas nočného pátrania v uliciach. Ale pozor, nepodceňujme nikoho, najmä nie tých, čo majú permamentné nutkanie konať dobro. Čo ak sa napokon stanú skutočnými hrdinami? (TV Wau)

a0001

Arthur Poppington a superhrdina? Prečo nie? Naivný a srdečný je tento človek dosť a nielen to, Arthur je hlavne odvážny, možno neuvedomujúc si skutočné riziko, vníma tento svet tak trošku inak ako väčšina ľudí. V "kostýme" superhrdinu sa tento človek predstavuje ako Defendor. Peter Stebbings, podarilo sa. S úsmevom na tvári som sledoval Defendora a jeho vyčíňanie, Woody Harrelson hral dokonale, presvedčil ma, že "diagnóza Defendor" je mu správne určená a liečba nie je možná. Spočiatku som si nedokázal predstaviť že by tento "hrdina" dokázal pomôcť čo i len sebe, nakoniec dokázal pomôcť viac ako všetci.. ()

SaiHuri

Tento film jsem objevil zde, na CSFD a nic jsem od něj nečekal. O to víc mě překvapil a vyvolal notnou dávku emocí všeho druhu. Defendor je v podstatě takový Don Quijote de la New York, který chce polapit a za mříže poslat zlomocného Captain Insdustry. Vše je jedna velká analogie a škoda, že dobrých srdcí, jako má Arthur, není víc. Smál jsem se i plakal. Poetika Krále rybáře. Doporučeno! ()

Sticks

Nie nie, detský Kick-ass to nieje. Defendoor je drámou superhrdinu z ľudu, ktorý... nedá sa mi nespoilerovať. Radšej len vyzdvihnem herecké obsadenie. 8,5/10 ()

Palisander

(Pozor, spoilery) Táto komédia neobsahuje absolútne žiadny humor. Mentálne zaostalý superhrdina dostane párkrát cez držku, ale to je zrejmé od začiatku. Vytrvalo však ide za svojím ušľachtilým cieľom. Nakoniec schytá definitívne K.O., pretože je naozaj mimo reality. Zlo je síce vďaka nemu potrestané (hurá), ale aj týchto pár dynamickejších minút filmu je utopených v klišé. Všetci pochopia a polepšia sa. Tiež žiadne prekvapenie. Defendora môžem iba ak ľutovať, žiadne iné emócie nevzbudzuje. Tak čo s tým? ()

Aywes

Film o opravdovém hrdinovi, který možná jen potřeboval trochu pomoc ("každý z nás potřebuje pomoc.I supehrdinové).Pro mě samozřejmě překvapení.Prvky dramatu, komedie i akce.Hlavně je to však příběh o odvaze, kterou nikdo z nás na světě prostě nemá.Film má pro mě zvláštní hodnotu.Ukazuje, že na to být superhrdina stačí jen odvaha.Defendor je pro mě skutečný superhrdina "Oink, oink, mothefucker!" ()

DExUS

Nieje to uplne zlý film, akurát moc vážny. Pobaví, ale lepší je film Super ktorý je na podobnú tematiku. ()

Domas88

Hej fakt super film u super hrdinovy, je to malinko jinak než jsem si představoval ale ještě, že mně to tak strašně mile překvapilo, Woody je machr :) ()

Mawete

Chcete opravdového superhrdinu? Takového který dokáže létat, hláškuje, podá si celou bandu zločinců sám a nepotřebuje pomoc policajtů? Tak to se určitě nedívejte na tento film. Zde nikoho takového nenajdete. Ovšem pokud chcete tak torochu jiného "superhrdinu" jednoznačně doporučuju. Defendor je opravdu zajímavý film. Pobaví a zaujme příběhem. Mimochodem vynikající výběr hudby. Já můžu jen doporučit. ()

(=LIFTY=)

Čekal jsem komedii a levnější Kick-ass, ale dostal jsem krásnou zpověd člověka, který bral svět trochu z jiného hlediska. Občas velmi vtipné momenty, chytlavá ústřední melodie a skvělý scénář. A Woody? Jestli bude po Zombielandu a Defendorovy tak skvělý i v Messengerovy, tak má u mě zasloužený herecký hattrick! "PLEASE! GOD! NOT THE LIME JUICE!" ()

Marv

Pozor, nejde o komedii nebo parodii comiksových filmů. Defendor je seriozní drama, okořeněné nadsázkou, pár vtipnými scénami a perfektním výkonem Woodyho Harrelsona. ()

Ruadek

Velmi originální pohled z jiného úhlu na superhrdinství a one man show Woodyho. Silnější než záplava comicsových trháků v áčkových rozpočtech. Zčásti parodie na vážné comicsové filmy, zčásti zcela reálné drama o chlápkovi, který chtěl bojovat za špínu světa protože lidé hrdiny potřebují. Obyčejní lidé totiž dělají každý neobyčejné věci. **** 29.3.2010 ()

Johnysman

Na debut rozhodně parádička. Přímo pod kůži se mi vryla vážnost snímku i celé zápletky, která byla elegantně prokládaná někdy rádoby komickými hláškami pomalejšího ,,super"hrdiny. Očekával jsem něco více opraněho...až moc líbivého..., ale originalitu ne. Příjemné překvapení. ()

Dream Dealer

Žijeme v zemi kde lidi neznaj komiksy. Je to peklo. Lidi pak viděj komiksovej film a řikaj si - "To si nikdo nevšim že ten člověk v červenych elasťákách vypadá jako teplouš a chová se jako retard?"(spiderman) Mno tady je jeden film kde všichni vědí, že je hlavní superhrdina debil, jen on to neví. Skvěle koukatelnej film s "Chlápkem ze Zombielandu". ()

Davemix

Opět famózní Woody Harrelson ! Ovšem kdyby tam hrál kdokoliv jinej, tak je to tak na 3 hvězdy, ale prostě díky němu je to pecka ! 80% ()

sAreOn

Ikdyž jsem od filmu čekal zcela něco jiného (hlavně podle trailerů spiše komedii), tak stejně dostal. Místo komedie tu máme psychologické drama o muži, který chce pomáhat lidem, ale v hlavě to trošku nemá v pořádku. W. Harrelson znovu ukazuje, že hrát umí a svůj comeback si zaslouží. Snímek využívající prvky komixu, ale zároveň se držící reality, přináší velmi silný příběh a také jednu z nejdivnějších a nejzajímavějších postav roku. Nadprůměr. ()

necrosrandist

Defendor by si dal Kick-Asse jak předkrm. Ale vážně. Překvapení jako hrom a tragikomedie o jednom zdánlivě slaboduchém muži, kterému nebylo nic jedno. Wooooooody na hrad! ()

popo666

Woody, Kat, tlieskam. Sklbit pribeh o hrdinoch a este nejaku tu psychologicku dramu nedokaze hoc kto. Prijemne prekvapenie pred spanim. ()

Fresh Film Fest 2010 v Praze

Fresh Film Fest 2010 v Praze