Tahle putyka, stojící v ospalém městečku Newton Haven, je zajímavá snad jen tím, že má být cílem velmi odvážného pivního maratónu pětice kamarádů. Ti se ho pokusili „doběhnout" už před lety, ale tehdy na ně bylo tempo 12 piv – 12 hospod – 1 noc příliš zběsilé. Pak je osud zavál na všechny strany, než se Gary (Simon Pegg), který v životě nic nedokázal, rozhodl, že dokáže dokončit alespoň legendární tah po hospodách v Newton Haven. Přemluví ostatní kumpány (Nick Frost, Paddy Considine, Martin Freeman, Eddie Marsan) a společně se po letech vydají domů, aby se stali nesmrtelnými. Jenže Newton Haven je nevítá zrovna s otevřenou náručí. Stačí prvních pár piv a několik velmi bizarních příhod, aby si uvědomili, že v tomhle městě něco nebo někdo smrdí. Najednou nebojují jen o úspěšné strávení dalšího piva, ale i o vlastní krky. Cesta do hospody U Konce světa se zdá být najednou mnohem náročnější, než čekali. Jenže vy byste to vzdali, kdybyste si měli naplnit sen z mládí? A jen tak mimoděk přitom zachránili celé lidstvo? (Cinemart)

Dr.Zed

Jsem byl potěšen vtipností filmu. Ale to se dalo čekat od britské komedie. I když místy to pokulhávalo a některé akční scény byli trošku přehnané, v celkovém pojetí to bylo ale dobré a proto to ode mě dostává zasloužených 80%. (Kino, titulky) ()

madline24

Soumrak mrtvých, tentokrát v modrém. :) Wrigtovi se neuvěřitelně podařilo vykrást, resp nakopírovat množství scén/vtipů (víceméně i celou strukturu příběhu) ze svého "Soumraku". Bohužel ten znám dost dobře, takže jsem kopie celkem rychle odhalila a zklamalo mě to. Možná, kdybych viděla U konce světa jako první, hodnocení by se zastavilo jinde než na třech hvězdičkách. ()

bedsore

V závěru to trochu ztrácí dech, kdy konec je nevyváženě slabší oproti celkové předchozí části. Zápletka dosti ujetá, avšak zpracování nadmíru sympatické a vcelku povedené. ()

w31rd0

Narozdil od prechozich Wrightovek tak nevtipny, az sem chvilema premejslel, jestli to nahodou neni schvalne a jestli bachorka o ufonech nema bejt jako fakt. To asi nema a par vtipnejch momentu se najde, ale po hrichu nejlepsim aspektem filmu jsou pro me skvely bitky s nerobotama, to je ale na komedii dost malo. Prestrelenej post-apo zaver s hlasem Billa Nighyho me pak utvrdil v tom, ze do tyhle hospody uz nevkrocim. ()

Pe4Ce22

Podle CSFD popisu a podle prvních pěti minut jsem se těšil na skvělou podívanou. A to i proto že britský humor mám velmi rád (Red Dwarf, Black Books). Bohužel jsem byl nakonec velice zklamán. Né že by tam pár vtipných míst nebylo, ale celé to nějak nepasovalo dohromady a prostě jsem se nudil v očekávání kdy se něco stane až najednou běžely titulky a já jen bezmyšlenkovitě koukal do tmavého monitoru a říkal si "co to sakra bylo" .. bohužel jen 2 hvězdy. ()

pohodlyn

Zacatek fakt vtipný ale pote se ti nějak zvrtne. Ale na 3* to štaci bohate. Pokud máte rádi velkovlak a předchozí filmy urcite si v tom něco svého najdete. ()

CharlieSC

Předtím než jsem viděl film, jsem si nečetl ani obsah a neviděl jsem ani trailer. Podle začátku jsem usoudil, že to bude fajn komedie, kde se bude pít a budou dělat blbosti - taková představa se mi líbila. Jenže se to zvrhlo a to celkem dost. Líbilo se mi, že je to originální a bylo to docela promyšlené, ale na druhou stranu se to nedá považovat za sci-fi ani horor, aspoň podle mě ne. Já jsem se bavil, ale neočekával jsem napínavé sci-fi a ani jsem se ho nedočkal i přes slušný pokus. ()

Sengot

Za mě v poslední době největší zklamaní. Když jsem se ani po 20 minutě nesmál, tušil jsem zradu. Film je více než komedií dramatem se zvláštní sci-fi vyústěním. Opravdu nic moc. Škoda ()

tragikomik odpad!

"Dabljů-tý-ef!" No, když už jsem to nezvládl dodívat, alespoň se tu grafomansky vybleju. Co tohle bylo za sračku, to mi zůstává rozum stát. Banda nesympatických trosek v čele s otravně přehrávajícím Simonem Peggem a jako nášup remake četníka ze Saint Tropez. První komedie, kde jsem se ani jednou nezasmál. Britský humor v podání těchto tragikomiků mě absolutně minul. V žebříčku těch největších shitů, které jsem kdy dobrovolně zhlédl, se tohle směle a s obrovským náskokem usazuje na první místo. Jen zírám, jaké spoustě lidí se tohleto líbí a nemůžou si to vynachválit. Kurňa, co mi v té hromadě keramických střepů uniklo? ()

hajner

Vcelku som sa tešil ale musím povedať, že som sklamaný. Neprišlo mi to tak originálne a vtipné ako Súmrak mŕtvych. Ale nebolo to to najhoršie čo som tento týždeň videl. ()

kazimirovic

postupně se měnící příběh od směšně nostalgického setkání přátel, přes chlastací béčkovou scifi, po mytolgii apokalyptického světa. Zajímavé, parodující, bláznivé a přesto do sebe zapadající. Jako kafe co si dělal Mr. Bean, jednotlivé ingredience v rychlém sledu, promíchat až v puse .. a nakonec to je ... kafe. No, melta... dobrý. ()

Montmorency

Ukončení Wrightovy ''trilogie''..... Zdá se mi, že už se tady vaří z vody a tento film je jenom jákasi hommage na Shaun of the dead+Hot fuzz......Protože mám duo Pegg+Frost ráda, zaokrouhluji nahoru ()

Mrliš odpad!

Nedokázal jsem shlédnou v kuse. Představení jedné velké nudné záležitosti je moc. Co je zábavného na ději, který se line jen jedním směrem a to vypít všechny piva i když jsou všude mraky modro svítivých robotů - nebo co to vlastně bylo? Tento film se měl kinům vyhnou dost velkým obloukem. ()

GloomyYoukai

Docela velké zklamání. Díky traileru jsem se na film opravdu těšila, ale jediné, co jsem dostala byla téměř hodina nudy a pak trocha nějaké té akce. Ani Simon Pegg ani Martin Freeman film nezachránili. Říkám si, že kdybych neviděla trailer, byla bych alespoň překvapena z první rvačky na záchodě, s takovou jsem to čekala. Navíc přesně takové postavy, kterou ztvárnil Simon Pegg nesnáším (což ale vlastně jeho poslání) a tak jsem tedy jen seděla a přemýšlela jsem, jak bych se mu, být jeho kámošema, na celou akci vykašlala. ()

pekos

Tento film, ktorý využíva prvky sci-fi na rozohranie vtipných situácií, je uvádzaný ako sci-fi akčná komédia. Rozhodne však nečakajte super akciu a už nie humor, ktorý vás zrazí zo sedačky. Kto však pozná anglický britký, alebo teda suchý humor, vie, že predstava o zábave je u Angličanov iná, ako u amerických tvorcov. Ak sa teda radi bavíte pri tomto type humoru a radi popíjate pri filme dobre vychladené pivo, potom je tento film správnou voľbou na zimný večer. Nesklame, ale ani príliš nenadchne. ()

Sasquatch

Stejně ujetý jako "Jednotka příliš rychlého nasazení", stejný vývoj děje...od poklidné pánské jízdy k totální destrukci všeho a všech. ()

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

Pegg a Frost jedou na vlastní pěst

21.01.2018

Simon Pegg a Nick Frost se proslavili hlavně díky filmům Edgara Wrighta. Soumrak mrtvých následovala Jednotka příliš rychlého nasazení a takzvanou "trilogii Cornetto" zakončila sci-fi U Konce světa,… (více)

Simon Pegg píše nový Star Trek

Simon Pegg píše nový Star Trek

22.01.2015

Britský komediální herec Simon Pegg dávno není jen komediálním hercem. K režii se ještě nedostal (a kdo ví, jestli o to má vůbec zájem), už ale stihnul nasbírat spoustu scenáristických zkušeností.… (více)

Konec světa bude!

Konec světa bude!

23.09.2013

I když se již zdálo, že se komedii U Konce světa nepodaří v ČR dostat na plátna kin, distributor Cinemart nakonec ohlásil její premiéru na 24. říjen 2013. „Při složitých jednáních o uvedení či… (více)

Spielbergova apokalypsa se blíží

Spielbergova apokalypsa se blíží

30.09.2012

Přesněji „robokalypsa“. Dlouhá léta připravované historické drama Lincoln je připravené na start v kinech (oficiální světová premiéra 16. listopadu) a Steven Spielberg se může zase pustit do něčeho… (více)