U Konce světa

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

• HoneyBunny

Pegg, Frost, Freeman, Edgar Wright... Všechny mám hodně ráda a Hot Fuzz a Shaun of the Dead patří k mým oblíbeným komediím. Ale U Konce světa bylo docela docela zklamání. Nesympatické a nedotažené postavy (ségra jednoho z hrdinů v podaní Rosamund Pike aj.), ke kterým si těžko najdete cestu, nudné anglické maloměsto a chlastačka coby ústřední motiv filmu... Emzáci jsou tady vedlejší a mimo posledních patnácti minut filmu se vlastně ani moc neřeší. Vlastně se před nimi jen utíká do další hospody, nebo se jim rozmlátí hlava půllitrem (na robotické mimozemšťany jsou překvapivě lehce zničitelní). Konec už je úplně wtf a jen korunuje sérii nelogičností (ano, i v rámci Wrightových komedií). Oceňuju ale několik hodně povedených vtipů ("starbuckizace" hospod!). 50 %(8.12.2013)

Wright, Pegg a Frost se vrací v nejlepší formě, tentokrát v pivařské sci-fi o nebezpečenství technologické nadvlády. Skvělé situační fóry jedou téměř nonstop, akce tu vypadá jako by hospodská rvačka byla střihlá kung-fu. Triky jsou výborné, příběh hodný zamyšlení. Vítejte u konce světa!(8.11.2013)

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.(21.10.2013)

Simon Pegg, Nick Frost a Edgar Wright do třetice. A do třetice slušná práce. Sice už to není taková legrace, jako Soumrak mrtvých, ale pořád je to slušná práce. Už to totiž není ani tak o legraci, jako spíš o tom, že ti kluci se zase sešli a natočili opět nějakou povedenou bláznivinu, tentokrát proti sci-fi filmům. U Konce světa jsem k tomu všemu viděl asi po šesti pivech, takže moje hodnocení bylo částečně zkreslené. Myslím si ale, že když bych nepřišel z hospody, stejně bych si k tomu pivo dal, protože takovejhle film to prostě potřebuje. Vždyť o hospodách taky je, takže je těžký se nad pivem jako takovým v prvních pěti minutách nezamyslet. I tak ale musím uznat, že klukům se celkově sešla super skvadra. Freeman, Marsan a Considine totiž byli taky super. Každej svůj a to k tomu patří. Takovýhle pivní tripy bych taky někdy uvítal, snad jenom kdyby nebyly s tak globálním přesahem, jako v tomhle filmu. To bych možná vynechal. Ale jinak? Hodně slušná jízda.(18.12.2013)

• Dellamorte

Nick z môjho pohľadu prevalcoval film a Pegg sa takto stal len alfarozbuškou na chmeľovú trapku s VÝSTIŽNÝMI momentkami ( tá snaha dopiť v tej mele ma teda suck zrolovala). Silne zbytočné, no zábavné s nadrbaným fináleom. Ľúbilo kóz - http://www.youtube.com/watch?v=ZVGf3ePIO04 - hell yah(28.2.2014)