U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Podobný postup jako u Apokalypsy v Hollywoodu - začátek, který nikoho neohromí, který se postupně změní na skvělou jízdu plnou napětí, vtipných situací a dalšího "dobrého" svinstva. Dobrý nápad hoši! "Táhni k čertu ty lampo!"(22.1.2014)

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.(21.10.2013)

Asi zhruba na podobný úrovni jako Apokalypsa v Holywoodu a v podání jiných herců. Možná o něco slabší, ale zábavné dostatečně i když možná se z toho dalo vytřískat o něco víc, ale i tak jsem se slušně pobavil. Zbytečný nechutnosti co v komediích moc nemusím si tu odpustili Apokalypsa zase měla přímočařejší tah na branku a lepší konec. Takže tyto dva filmy bych viděl tak nějak zhruba nastejno. U prvního jmenovaného přidává něco navíc ďábelský cameo Chaninga Tatuma. Takže tady to bude o něco míň, ale i tak velmi solidních 80%(2.12.2013)

Vždycky když jsem si řekl, že tomu bez váhání dám čtyři hvězdy, nastala nějaká scéna, u který jsem ztrácel dech nebo mi odumírala bránice. Už proto si meněí hodnocení nezaslouží. (Boží závěr).(3.12.2013)

• S.Quentin QUALE

Nchechecheeeee......ne-eeeee! 45% za koule si ušoupavšímohoucího Pegga. Zklamání.(31.10.2013)

• - Rovnako ako v predchádzajúcich dieloch Cornettovej trilógie, aj v tejto snímke pije Simon Pegg (Gary King) pivo z rovnakého pohára - takzvaného Nonic pint glass, ktorý ma objem 568 ml. (redwik)

• - Spoiler: Když se mladý Gary (Thomas Law) dívá při západu slunce na město, lze spatřit padající hvězdu, na niž se později ve filmu odkazuje jako na příchod mimozemšťanů. (HellFire)

• - Ve všech dílech volné trilogie bojovaly hlavní postavy proti obyvatelům města. (Gerron)