U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Naprosto výjimečné. Šel jsem na komedii - tam tam pochopitelně je, k ní ale navíc Wright servíruje zdaleka nejvypiplanější, nejpřehlednější, no prostě nejzábavnější choreografii akčních scén, jakou jsem v kině neviděl od... od... Jo, asi od Scotta Pilgrima. Fuck! W-T-F a koukám jako blázen, vážně. Lepší film, po němž si s kamarády velice rádi zajdete na několik pivsonů, neexistuje. Jak to má člověk bez uslintání se xmrti dokoukat, když tam hraje tolik litrů piva? P.S. Tento komentář je čiré popsání faktů, žádné přehánění.(21.10.2013)

Shaun of the Dead a Hot Fuzz se mi líbilo víc, ale tohle je taky hodně fajn. Ožralej dialog s finálním bossem na mne docela zapůsobil, i když bych čekal naprostý opak. A Nick Frost byl jednoznačně nejlepší. Po skončení jsem měl strašnou chuť na pivo.(28.9.2013)

Potreti spolu, potreti zase neco jinyho a originalniho a opet totalni naklad. Pribeh je tak akorat vymastenej, aby dokazal bavit, ale zaroven si clovek nerikal, co to je za demenci, navic dej svizne odsejpa a vice nez pulku filmu zabiraj bitky s mimozemstanama. Foru tu je dost, jsou skvely, herci taky perfektni a Pegg tu snad podava svuj zivotni vykon. Co se tyce mimozemstanu, tak trikove super, coz je ale dany urcitou panakovitosti. Kdybych mel neco kritizovat, tak asi souboje, ty jsou super, o tom zadna, jen proste neverim, ze banda ctyricatniku po deseti pivech zvladne delat skoro az kung-fu vypady a bojovat jak nekde v Matrixu. Ale to neni nic, co by clovek neprekous. Proste skvela svizna zabava od zacatku do konce, se spoustou super scen i hlasek, sympatickejma hercema a naprosto mega ultimatnim zaverem, kterej me totalne rozsekal.(11.11.2013)

,,PLÁN JE TAKOVEJ: JEDEME DO NEW HAVENU, ZDOLÁME ZLATOU MÍLI A TENTOKRÁT TO ZVLÁDNEME AŽ NA KONEC SVĚTA. PŘIPOMENEM STARÝ ČASY, KOPNEM PÁR PIV. PROČ BY STÁRNUTÍ MĚLO ZNIČIT NĚCO TAK DŮLEŽITÉHO JAKO PŘÁTELSTVÍ?.…“ /// Newton Haven, jakási verze Stepfordu, která zažije kamarádskej road trip, kterej ze začátku vypadal jakožto jakási verze jediný pařby, kterou jsem fyzicky neabsoloval a přesto se bavil. Tihle týpci měli k onomu přirovnání dlouho našlápnuto. Hlavně díky jeblýmu Peggovi, jehož humor mě baví, ale i nápadu s neobvyklou chlastačkou. Traumata minulosti nakonec nevodnese ,,to“ ráno, který změní význam slova kocovina, protože všechno je (bohužel) nakonec jinak. S chlastem, s pařbou, s humorem, s příběhem... Fajn se na to kouká, je tu dost dobrejch nápadů, ale po půlce už to ničím nepřekvapuje. Takže nejen že nepřekonaj The Hangover (vo což možná ani nešlo), ale ani Hot Fuzz (vo což možná jít mohlo). /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Nevím, jak udělat holku z New Haven. 2.) Přemejšlím, co s chlapa podniknout letos v létě. 3.) Thx za titule ,,krasnyprinc“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE ** NAPĚTÍ *(19.9.2013)

Pamatuju si, jako by to bylo dnes - po nářezu v podobě Shaun of the Dead jsem zažil trošičku zklamání jménem Hot Fuzz. Nicméně to nemůžu říct teď 100%, protože tento film jsem viděl s dabingem před pár lety a chci si jej co nejdřív zopakovat pěkně v originále. A jak to souvisí s tímto filmem? Asi tak, že jsem se na něj po trailerech opravdu těšil a doufal jsem, že závěr této neoficiální trilogie bude našlapaný stejně jako její start a že mě nečeká podobné "zklamání", kdy jsem doufal v něco jiného. Nečekalo. The World's End je parádní komedie, u které jsem upřímně zasmál, zrelaxoval a na konci jsem byl i hrdý, že jsem člověk, který má právo na to být kretén. :-) Prostě a jednoduše, trefa do černého a už se těším, až si tuhle "Three Flavors Cornetto Trilogy" zopakuju. Nejlépe s cornettem v jedné ruce a pintou piva v druhé. 100 %.(15.1.2014)