U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

No, ta čtvrtá hvězdička je přiznávám hlavně za to, že se pomalu blížím věku hlavních hrdinů a začínám bilancovat a vzpomínat na zlaté časy a taky se mi nechce se posouvat... Jinak to bylo fajn, užil jsem si to, ale spíš jsem se tak spokojeně usmíval, než že bych byl vyloženě u vytržení. I to je ovšem úspěch.(27.10.2013)

Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,004,851Tržby Celosvetovo $47,508,505Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,052,256 //počet predaných kusov 83,987Tržby za predaj DVD v USA $2,877,982 //počet predaných kusov 136,617║ poslabší rozbeh dobieha a doráža druhá polovica, kde to už sype slušnou akciou aj zábavnosťou /60%/(19.1.2014)

Simon Pegg, Nick Frost a Edgar Wright do třetice. A do třetice slušná práce. Sice už to není taková legrace, jako Soumrak mrtvých, ale pořád je to slušná práce. Už to totiž není ani tak o legraci, jako spíš o tom, že ti kluci se zase sešli a natočili opět nějakou povedenou bláznivinu, tentokrát proti sci-fi filmům. U Konce světa jsem k tomu všemu viděl asi po šesti pivech, takže moje hodnocení bylo částečně zkreslené. Myslím si ale, že když bych nepřišel z hospody, stejně bych si k tomu pivo dal, protože takovejhle film to prostě potřebuje. Vždyť o hospodách taky je, takže je těžký se nad pivem jako takovým v prvních pěti minutách nezamyslet. I tak ale musím uznat, že klukům se celkově sešla super skvadra. Freeman, Marsan a Considine totiž byli taky super. Každej svůj a to k tomu patří. Takovýhle pivní tripy bych taky někdy uvítal, snad jenom kdyby nebyly s tak globálním přesahem, jako v tomhle filmu. To bych možná vynechal. Ale jinak? Hodně slušná jízda.(18.12.2013)

Přestože se jedná o nejvyspělejší Wrightův film, tak se mě více líbily předchozí dva. Nicméně, aby si to někdo nevyložil špatně, stále stedujeme nadstandartní komediální podívanou, která svou originalitou strká do kapsy většinu produkce poslední doby. Rozhodně tleskám že se nám Simon s Frostem představují ve zcela jiných rolích než jsme je mohli spatřit v minulosti. Což hlavně u Frosta považuji za veliké plus. Příběh je promyšlený, zajímavý a kdo z nás kluků něco podobného neabsolvoval je vnitřně mimo. Vtip je v tom že Zlatou míly zde zdolávají skoro čtyřicátníci....(13.11.2013)

Rozhodně ten nejslabší film z tvůrčího umu S.Pegga a N.Frost je tentokrát strašně nezáživný.. škoda.(30.3.2015)

• - Spoiler: Při jízdě v autě v jednom záběru Gary (Simon Pegg) řekne: "Mělo být pět mušketýrů. Kdyby totiž dva zemřeli, pořád by zůstali tři." Jedná se o předpověď Peterovi (Eddie Marsan) a Oliverovi (Martin Freeman) smrti. (HellFire)

• - Každý díl této trilogie „The Blood and Ice Cream" má reprezentovat jednu příchuť známého nanuku. V prvním díle Soumrak mrtvých (2004) si hlavní hrdina zakoupí jahodové Cornetto, která má reprezentovat spoustu krve, kterou režisér v zombie hororu rozhodně nešetřil. V druhém snímku Jednotka příliš rychlého nasazení (2007) je modré Cornetto symbolem policie. Do třetího dílu byla zasazena zelená peprmintová příchuť. (stLukaz)

• - Ve scéně, kdy se Gary (Simon Pegg) snaží přeskočit plot, odkazuje tím na dva předchozí snímky tzv. „The Blood and Ice Cream" trilogie. Jeho postava se o totéž pokusila jak ve snímku Soumrak mrtvých (2004), tak i ve filmu Jednotka příliš rychlého nasazení (2007). (vyfuk)