U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Z cornettovej trilógie najslabší kus, hoci stále je to prvotriedna zábava. Skvelí herci, skvelé dialógy, super akčné scény. Len je to zhruba od polovice trochu repetitívne a miestami to stráca dych.(6.10.2013)

• LIVINGDEAD

Je mi líto, ale ani jednou jsme se nezasmáli. A Simon Pegg je nesympatický herec.(11.11.2013)

Simon Pegg se s Nickem Frostem vrací, sebou berou Bilba Pytlíka, toho divnýho poldu z Hott Fuzz a chlápka, kterého sem snad nikdy neviděl. A někteří se vrací v neskutečně nadupané formě, ve které by sejmuli Hulka a stačilo by jim k tomu pár piv. A nejen díky chlastu předvedou v kině akci brutálně zábavnou, totálně dokonalou a i bez všudypřítomné nadsázky by Snyderovo Supermana strčila do záchodové mísy Toi toiky po třídenínm, black metalovém festivalu a vymáchala by mu v něm hlavu. Jen velká, převelká škoda, že se tahle cesta Velkého Tria uzavírá a U konce světa je jejím koncem, ale končit se má v nejlepším, pro mě na roveň Soumraku Mrtvých a lepší Hot Fuzzu. !!_ Varování: tento film způsobuje kurevskou chuť na pivo_!! .._.._.._.._.._ A distributore, dík, žes to dal do kina. I když sme v něm byli jen dva.(31.10.2013)

Co to tady voní, že by Shaun of the Dead? Nebo spíše Hot Fuzz? Nebo dokonce Clarkův Konec dětství spojený s Invazí lupičů těl s náběhem k Mad Maxovi? Ne, nebudu kritizovat neoriginalitu, naopak, budu děkovat za (podle mě) fantastické (zrychlené) akční scény, které mi občas brali dech. Ano, to myslím vážně, protože ta choreografie a přehlednost soubojů v hospodě nemá chybu. Piráti z Karibu a každá druhá blbost má svou vlastní atrakci v zábavním parku, tak prosím, teď dejte někdo do kupy tohle. Představa, že budu v opilecko-hospodské variaci na Westworld bojovat s těmi modrými gumáky... ano, to chci, za to budu platit klidně každý den:-). Edgar Wright je po tomhle filmu připraven jít dál, protože dvojice Pegg-Frost už nemá co nabídnout. PS: jen 3* za tu oslavu idolu "být kokot a ochlasta"!(7.12.2013)

Po předchozích dvou filmech dvojice Simon Pegg - Edgar Wright je pro mě U Konce světa celkem velké zklamání. Zejména ve druhé polovině už se vše tak nějak opakuje pořád dokola a zatímco v první části filmu jsem se velmi dobře bavila, nadšení postupně ustupovalo. Jako by se s přibývajícími minutami najednou vytratily všechny nápady. Nejsem puberťák ani alkáč, a tak mi nejspíš unikla nějaká zásadní zábavná pointa. A nebo byla má očekávání prostě jen příliš velká.(11.11.2013)