U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Sociálně inteligentní komedie, ale přiznám se, že bych si možná radši dal hollywoodskou verzi onoho samého s menším tokem myšlenek a méně zvraty. Ovšem fakt, že pro mnoho lidí nejlepší léta v životě končí s převzetím maturitního vysvědčení (to není můj případ) je pravdivý a celých 109 minut mě to silně zkličovalo.(17.12.2013)

• Gilmour93

Pokud nějaká mimozemská civilizace hodlá zotročit lidstvo, má smůlu. Už ji předběhl chlast.. U Slavného kohouta se objevila skepse, s Věrným sluhou přišlo rozčarování a od Královské hlavy nastoupila trvalá netečnost. Čekal jsem pokus o renesanci britského humoru (suchost tváři tvář apokalypse), leč repetitivní Wright s místy nesnesitelným Peggem nabídli jen v kruhu bloudící „cornuto baroko“. A jestli jsem uvažoval nad třetí hvězdou, upocený epilog té myšlence urval keramickou hlavu a nasral do jejího modrého krku..(3.12.2013)

Třeba takovej Paul se mi líbil o dost víc, ale i tohle nebylo špatný. Ten nápad s obráženim místních putyk se mi líbil, protože s kámošema jednou za rok taky pořádáme Tour de Újezd, kde máme kolem 20 hospod a nikdy se nám nepodařilo dát v každý pivo, takže jsem si říkal že to bude bezva, ale pak nějak s příchodem těch mimozemšťanů jsem si chvílema říkal, proč to tam cpou, když to mohla bejt skvělá chlastací komedie sama o sobě. I takhle scifi linie měla pár světlejch momentů, ale prostě mi tam nějak neseděla. Každopádně nejvíc válel Nick Frost, fakt jsem se gebil, když chtěl zlitej odejít z hospy a prosklil u toho ty dveře.....podobně laděná Apokalypsa v Hollywoodu se mi líbila víc.(9.12.2013)

• PinokKio

Rok co rok pořádáme vánoční desítku (tedy 10 hospod, 10 piv, start v 10.10) a ta naše výprava mi přijde rozhodně o dost veselejší než tohle chaotické putování až na Konec světa ..(4.12.2013)

Jen jsem čekal, kdy se objeví Funes a s gustem vrazí šroubovák do rachitické prdele pana Brosnana. Prachsprostá námětová vykrádačka antiufonského komanda ze Sentropé, osazená výkvětem britské komiky, nekomiky, trapnosti a Hobitem. Herecky perfektní, zrežírováno dokonale, ale až na tři opravdu vypečené vtípky je ten očekávaný tumor benigní, jeden smíchy zrovna dvakrát nepojde, a po hodině jsem začal mít toho furtdokolového ukopávání keramických hlav docela plný konečník. Nicméně proti zaoceánským sračkám se člověk nemusí alespoň stydět, co za trapné hovado v tom zase prdělo, takže jako kultivovaná taškařice k večernímu lahváči veskrze příjemné.(18.9.2013)

• - Andy Knight (Nick Frost) pracuje v právnickej firme Beckingham Davies Knightley LLB. Beckingham je skutočné priezvisko Simona Pegga (Gary King). (stefi7773)

• - Všech 5 hlavních hrdinů má příjmení, která jsou spojená s královským dvorem. Gary King (Simon Pegg), tedy král, Andy Knightly (Nick Frost) je v překladu rytířský, příjmení Petera Page (Eddie Marsan) lze přeložit jako sluha, příjmení postavy Stevena Prince (Paddy Considine) ani překlad nepotřebuje a Oliver Chamberlain (Martin Freeman) má jméno v překladu komorník. (montongery)

• - Na vývěsce hospody The King's Head je vyobrazen Gary (Simon Pegg) v královském převleku. (Corpsegrinder)