U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Z cornettovej trilógie najslabší kus, hoci stále je to prvotriedna zábava. Skvelí herci, skvelé dialógy, super akčné scény. Len je to zhruba od polovice trochu repetitívne a miestami to stráca dych.(6.10.2013)

Poprvdě řečeno, žádná sláva. Je to na mě ujetý až moc. Ale párkát jsem se zasmál; Pegg to drží nad vodou. A na Rosamund se dobře kouká. A v neposlední řadě mi to připomnělo pivní běh Plzní; třeba ho taky zopakujeme... # [viděno: monitor, 5.1] # příběh 4 | hudba 7 | humor 2 | akce 6 | napětí 1 | pustil bych si znovu 5(18.11.2013)

Do třetice opět velmi zábavná komedie, kde září vynikající Simon Pegg a překvapivě je film i velmi srdečný a chytrý. Postavy jsou velmi příjemné, ikdyž jsou občas agresivní a vulgární. Wrightův Talent a načasování vytvořit děsivé bojové scény jsou lepší než kdykoli jindy a vytvořit takové efekty za pouhých 20 milionů dolarů, je vskutku dobrá investice. Bavil jsem se. 75%(8.11.2013)

Vše, co bylo na Wrightovi zábavné, už je zde odfiltrováno někam do pryč. Zbyla jen namachrovanost, prázdná gesta, bezradnost, jak dát ději důvod ještě pokračovat. Nabízí se, že tenhle film natočila robotická kopie Edgara Wrighta. Vzpomínky zůstaly, ale duše zmizela. A natažený stupidní konec je poslední hřebíček. Mám hodně co dělat, abych našel důvod pro třetí hvězdu. 2 a 1/2(20.10.2013)

Co to tady voní, že by Shaun of the Dead? Nebo spíše Hot Fuzz? Nebo dokonce Clarkův Konec dětství spojený s Invazí lupičů těl s náběhem k Mad Maxovi? Ne, nebudu kritizovat neoriginalitu, naopak, budu děkovat za (podle mě) fantastické (zrychlené) akční scény, které mi občas brali dech. Ano, to myslím vážně, protože ta choreografie a přehlednost soubojů v hospodě nemá chybu. Piráti z Karibu a každá druhá blbost má svou vlastní atrakci v zábavním parku, tak prosím, teď dejte někdo do kupy tohle. Představa, že budu v opilecko-hospodské variaci na Westworld bojovat s těmi modrými gumáky... ano, to chci, za to budu platit klidně každý den:-). Edgar Wright je po tomhle filmu připraven jít dál, protože dvojice Pegg-Frost už nemá co nabídnout. PS: jen 3* za tu oslavu idolu "být kokot a ochlasta"!(7.12.2013)