U Konce světa

World's End, The

Na konci sveta

Sci-Fi / Akční / Komedie

Velká Británie, 2013, 109 min

Rozpočet $20miliónovTržby USA $26,004,851Tržby Celosvetovo $47,508,505Tržby za predaj Blu-ray v USA $5,052,256 //počet predaných kusov 83,987Tržby za predaj DVD v USA $2,877,982 //počet predaných kusov 136,617║ poslabší rozbeh dobieha a doráža druhá polovica, kde to už sype slušnou akciou aj zábavnosťou /60%/(19.1.2014)

Kdyby se na tom světě méně chlastalo, tak by se tu mimozemské potvory mohly roztahovat a učit nás slušnému chování. Jenže dokud na Zemi prolévá pivo hrdlem Gary King, tak se invaze zadrhne z důvodu utrhnutých hlav a vytékání modrého čehosi. Já se u toho chvílemi bavil, chvílemi nebavil, ale to nejdůležitější jsem si odnesl. Při každé noční procházce po městě jsem nyní obezřetný a jsem si jist, že minimálně tři ze dvou původních obyvatel byli nahrazeni mimozemšťany se svítícími pohledy a nepříjemnými vyjadřovacími prostředky.(14.2.2014)

Simon byl jediný, kdo to prožíval a kdo to pořádně rozjel. Britové opět ukázali cit pro komedii a smíchání s žánrem scifi to působí na povrch příjemně. Dívám se, že odsud zmizel žánr horor, který se tam stejně nehodil.(7.1.2014)

Vše, co bylo na Wrightovi zábavné, už je zde odfiltrováno někam do pryč. Zbyla jen namachrovanost, prázdná gesta, bezradnost, jak dát ději důvod ještě pokračovat. Nabízí se, že tenhle film natočila robotická kopie Edgara Wrighta. Vzpomínky zůstaly, ale duše zmizela. A natažený stupidní konec je poslední hřebíček. Mám hodně co dělat, abych našel důvod pro třetí hvězdu. 2 a 1/2(20.10.2013)

• HoneyBunny

Pegg, Frost, Freeman, Edgar Wright... Všechny mám hodně ráda a Hot Fuzz a Shaun of the Dead patří k mým oblíbeným komediím. Ale U Konce světa bylo docela docela zklamání. Nesympatické a nedotažené postavy (ségra jednoho z hrdinů v podaní Rosamund Pike aj.), ke kterým si těžko najdete cestu, nudné anglické maloměsto a chlastačka coby ústřední motiv filmu... Emzáci jsou tady vedlejší a mimo posledních patnácti minut filmu se vlastně ani moc neřeší. Vlastně se před nimi jen utíká do další hospody, nebo se jim rozmlátí hlava půllitrem (na robotické mimozemšťany jsou překvapivě lehce zničitelní). Konec už je úplně wtf a jen korunuje sérii nelogičností (ano, i v rámci Wrightových komedií). Oceňuju ale několik hodně povedených vtipů ("starbuckizace" hospod!). 50 %(8.12.2013)