Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

Pecival

Dokument o "dobrovolné" fyzické i duševní likvidaci povyšuje šmíráctví na nový stupeň. Ale je proklatě zajímavý. Krásně je vidět jak je člověk čím dál víc mimo. ()

jamalka

Velmi intimní dokument- fascinovalo mě, k čemu všemu Katka pustila kameru a jak silné momenty se tak podařily natočit. ()

Gunslinger

Squatersko-feťácka "etuda" ktorá mi prišla o málinko zaujímavejšia ako tie manželské (po 20 rokoch). Inak výborný dokumentík.. Škoda len, že to režisérka miestami nemohla vystáť a opustila svoju rolu dokumentaristky a snaží sa pomôcť. ()

Wbcko

Film o drogách a o tom jak dokáží zničit lidský život. Ukázka to byla celkem názorná a dostatečně demonstrativní, na druhou stranu, to že fetovat neni pro tělo zdravý vím už z přednášek na základní škole. Spíše jsem doufal, že režisérka trochu poodhalí Katky vztahy s příbuznými, způsob jakým fetáci "vydělávají" (ikdyž to trochu nastínila) atd. Takhle hodinku a půl sledujeme, předem nalajnovaný děj o tom jak se Katka propadá do čím dál hlubších sraček a ničí další životy. V happy end jsem nedoufal a taky nepřišel. Víceméně jediný "světlý" bod celého filmu je dvouminutový rozhovor s uvězněným Ládou, kde je celkem dobře vidět že se z toho dá dostat... Možná. Asi to nebyla nejlepší volba, co si pustit na dobrou noc, ale asi jsem něco podobného potřeboval vidět abych si uvědomil, jak dobře se mám. ()

standsiller

Zdevastovaná realita prostredníctvom postojov lynčovanej Katky ? Alebo zdevastovaná Katka ako výsledok reality v ktorej sa nedá zaujať postoj . Katka mala pocit , že si musí šľahnúť, zo šľahnutia sa prebojovala do fázy pravidelného šľahania, až sa jej mozog vyšľahal na praženicu a nežila na okraji všetkého, ale prakticky nežila vôbec. Ako však človek ktorý nežije, iba si otupený oddychuje dokáže prijať fakt, že je jeho súčasťou dieťa ? Vráti sa k sebe ?Alebo nedokáže zlomiť závislosť a zahodiť lyžičky, ihly a všetko potrebné k nepotrebnému. ()

lskala

Nemám rád "smažky" a podobné typy lidí. Podle mě jsou to slaboši. Deprese z tohoto dokumentu na mě nepadla, spíš zlost nad tím, jak někdo může být takový slaboch a zapadnout do takových sraček... Tohle by měli vysílat dětem na základních školách!!! 65% - 3*** ()

Heraldika

Jen málokterý dokument ve mně zanechal takový dojem, že jsem si ho živě pamatovala několik let - jako kdysi počin paní Třeštíkové V pasti. Proto jsem byla hodně zvědavá na pokračování osudu nenapravitelné, kdysi krásné a inteligentní holky. Žádný happy end se pochopitelně nekoná a já jsem za to ráda. Ne kvůli Katce, které bych přála najít dost síly se z toho srabu vyhrabat, ale kvůli všem mladým lidem, které možná, jako kdysi mě, naprosto odradí od jakékoliv chuti si zaexperimentovat s drogou. Povinně bych dokument zařadila do školních osnov. ()

Rousse

Co říct, abych se neopakovala? Snad jen to, že svým způsobem jsem ráda, že Katka neměla snad ani na minutu zdravý náhled a neviděla ty sračky, ve kterých se topí a neměla tak silnou motivaci k abstinenci, aby ji z toho začarovaného kolotoče pomohla ven. Protože kdyby ten náhled měla, tak se určitě nedopracovala "tak daleko" a zlatou dávku si bouchla už někdy před 15 lety, kdy se z jejího krásného těla začala stávat šílená troska. Opět skvělá práce Třeštíkové, která nám pouze ukazuje to, co všichni dobře víme... Hodně silná káva - jen ke konci už se mi začala trochu přejídat. ()

ericek

Hodinu a půl jsem měl sto chutí nakopat tu krávu i všechny její inteligentní a charizmatický boyfriendy pěkně do koulí. Chudák potomek. Zcela určitě dokument silný jak hovado, váhám mezi 4 a 5... zatím 90% ()

DeLaMorte

Tak tento děsivý dokument by měl vidět každý člověk,který třeba jen zamýšlí drogy zkusit!Povinné promítání pro školy doporučil bych....destruktivní ..... ()

dita.krizova

Co je kniha "My děti ze stanice ZOO" mezi knihami s drogovou tématikou, je "Katka" mezi filmy o drogách. Dokonalý odstrašující případ toho, kam až drogy člověka dostanou. Helena Třeštíková opět zvolila nezaujatý přístup, tzn., byla pouhým pozorovatelem, nikoliv moralizující osobou. Katka je silným příběhem a i přestože je o drogách - donekonečná opakující se téma - diváka umí posadit, jak se říká na zadek a vyrazit dech. Ač některým může být Katky líto, já na ní při sledování měla spíše vztek...co jiného cítit, když vidíte na drogách závislou těhotnou ženu, která řekne, že nevidí motivaci proč přestat fetovat....Obávám se, že osud Katky je předem jasný - některé filmy a i osudy lidí nekončí happyendem. ()

herr_carter

Z tohoto dokumentu už bych dnes asi větší rozum, než-li před 5 lety, ale musím říct, že na mě udělal obrovský dojem. Příběh nemocné feťačky bez domova, která Vám servíruje na podnose svůj život bez jakýchkoliv skrupulí a cenzury, je neuvěřitelný - emočně asi nejsilnější dokument, co jsem kdy viděl............. moje hodnocení = 8 z 10. ()

Melios

Odstrašujúci príklad toho ,čo môžu s vami spraviť drogy ak s nimi nadobro neskoncujete. A ak ste s drogami nezačali ,po pozretí tohto dokumentu ani nezačnete. Škoda ,že sa Katke vyliečiť nepodarilo a doteraz ju môžete stretnúť na Václaváku ako žobre o prachy na drogy.... ()

Maynard.

Brrr. Tohle je vostrá depka. Vůbec nic veselýho. Je to můj 2. dlouhočasovej dokument od Třeštíkový a teda tenhle nebyl tak veselej jako ten první. Důkladný pohled do smutného života holky, která bohužel sama neovládala svůj život. Ale svěřila ho do rukou tvrdejch drog. No a jak to tak bejvá, tak už se z tohodle nikdy nevyhrabala a pravděpodobně už je na pravdě bóží. Za 20 let si takle zruinovat vzhled, to je mazec. Ještě větší mazec je, že dokázala porodit zdravou holčičku, při tom pořád na perníku. Smutný byly pořád ty její výmluvy a nápada, jak to udělá a přestane. Ale odvikačku nedala ani jednu celou. No a ten její bore, to byl teda taky kus čuráka. Každopádně si oba dvojice retko neurve od huby ani v jedný minutě dokumentu :o). Jo a taky sem se celkem zasmál, když šla na odběr krve a když ji setřička píchla do žíly, tak prej "AU" :o)Smutný, ale pravdivý...Zlatá tráva ()

honzii

To se ani nedá hodnotit hvězdičkami. Doufám ale, že si z toho lidi nevezmou jen to, že drogy jsou svinstvo, ale i pochopení. Kdokoliv z nás může být Katka. ()

bari68

Dokument tak autentický, silný a tvrdý aký je život narkomana.Tak za prvé,film svoj účel splnil.Pocity hnusu a depresie počas filmu neprestávali a s otvorenom pusou som tento cyklus hltal stále.Za druhé,aj tento počin pani Třeštíkovej malo u mňa(ako aj u divákov a kritiky) rovnaký úspech ako predchádzajúci René.Za tretie,ďalšie vďaka rovnakej osobe patrí za nekomerčnosť diela,resp. za putovanie po Základných školách ČR,kde úspech a satisfakcia sa rovná odradeniu detí od tohto svinstva.No,na dospelého človeka je to teda silná káva -na predpubertálnu mládež toto zhliadnutie musí s nimi zamávať snáď až na dreň.Som si,ale istý,že pri možnom styku s drogou si na toto spomenú.5* je hlavne za obsah. ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!