Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

Teri123

Nedokážu si ani představit, jak těžké a děsivé natáčení pro paní Třeštíkovou muselo být. Z Katky se v průběhu několika let stává troska a i když si tisíckrát namlouvá, že skončí, nikdy to neudělá. Za těch 90 minut jsem si k ní vytvořila vztah a soucit protože věřím, že v hloubi duše je stále tou mladou holkou se sny, která nemá v životě už tak lehké. Katku určitě nesoudím. Spadnout do toho je rychlejší než se zdá a dostat se z toho ještě horší. Zvláště když byla neustále obklopena lidmi, kteří jí buď odsuzovali nebo v tom jeli s ní. Za mě je tohle rozhodně film, který by měl vidět každý minimálně jednou, aby viděl, jak nebezpečná závislost může být. ()

bronik

Je to síla. Více záběrů tam bylo až tragikomických, to když si šli třeba hledat práci (fetak a fetacka s brichem), spoustu lidi v Aeru se i zasmálo, ač si všichni uvědomovali tu děsivost. Tím , že Katku zbavili rodičovských práv ji zbavili poslední motivace abstinovat a zároveň tím dali Terezce šanci žít snad normálnější život, než její máma. Velice zajímavá je sebereflekce Katky po tom, co film vidí...nemusí ani mluvit, všechno má ve tváři napsané. Jako preventivní film je to nejúčinnjěší. ()

ledger

Film se mi moc líbil, ale neudělalo to na mě až takovej dojem jako René. Nevzešla z toho tak silná pointa. Třeštíková podala barvitý svědectví o životě narkomanky, ale stejně mám pocit, že se nedostala uplně dovnitř toho tématu drogově závislýho člověka. Docela by mě zajímalo jak bude osud Katky pokračovat. ()

mellon.a

Nevím, ale mně na tom filmu nejsilnější připadla ta lidská touha po sounáležitosti a schopnost najít si i v tom nejhnusnějším srabu svého člověka a být s ním. Katky mi bylo líto, spadla do toho jako hloupá puberťačka a bojovat s démonem drog je asi opravdu nad lidské síly. ( já, která nedokážu odolat ani čokoládě ve špajzu, nemůžu odsuzovat ). Chvílemi jsem ale nevěděla, jestli se režisérka nesnažila kromě pekla v hlavě Katky ukázat taky stupiditu v hlavách sociálních pracovníků a lékařů. Jejich povznesené komentaře by byly tématem samy o sobě. ()

JAzzeURo

Docela drastické. Perfektní sonda do duše drogově závislého. Nakonec se ukazuje, že nic není dostatečnou motivací s tím opravdu seknout. ()

MAKITA

kdysi na střední sem viděl část materiálu o této oběti heráku a nutno dodat, že i díky nim se mi jehla v ruce s nějakým hnusem příčí víc jak rejžovej nákyp.. Nic méně sem se zvědavostí počkal až filmek dorazí i k nám na maloměsto. Ani sem nečekal že sál bude tak plnej, vlastně za tu dobu co tady žiju sem tak plný kino neviděl a to i lidma od kterých bych to ani nečekal, že se na tohle půjdou podívat / soudě podle vzhledu /.. Bylo to vážně odporný pokoukání.. hlavně v období těhotenství pozorovat matku kterak si sere svinstvo pod kůži bez sebemenších výčitek svědomí s ohledem na nenarozené dítko.. Jako prevence pro základky ideální materiál, nic méně k dokonalosti dokumentu mi tam chybělo několik detailů jako například získávání peněz na denodenní fet, úhrada lékařů a tak, ale každopádně na české poměry velice solidní práce 80% ()

LukStar

Dokument, který by se měl pouštět na školách, protože vydá za všechny brožurky zaměřené proti užívání drog. V dokumentu je zachycena 13 let života (na začátku) 19 leté Katky, která spadla do drogové závislosti a nevypadá to, že by v následujících dnech/týdnech/měsících měla na tom něco měnit a to i přes to, že porodila dítě. Ve snímku je jasně vidět, co drogy s člověkem udělají a je to opravdu více než zdařilí odstrašující případ. ()

corax8

Rozhodně unikátní film, tím, že tak dlouho sleduje jednu závilsost. Pro mne bylo nejšílenější vidět abstinenční příznbaky u mimnka. A dobře odvedenou práci, při tom jak bije tu ženu do obličeje. Dál se mi líbilo, že to je ukázáno bez nějakého sentimentu a romantizmu. prostě takhle nějak si to fakt představuju. ()

cheprer

Zaujaty a zbytecny, zklamani - (totalne nevyuzity material). To nejkrasnejsi co Katku potkalo a jeste muze potkat, jsou drogy, tak proc by s nimi mela skoncit? ( ... aby v nejlepsim pripade, brala minymalni mzdu a bydlela na ubytovne s cistym vedomim, ze je totalni odpad spolecnosti) Co se tento dokument jako snazi sdelit? ( ... ze je nutne, zakazdou cenu: "dat i tonoucimu napit vody") ()

Kowl3r

dokumentaristicky výborné, čo sa týka blabotajúcich smažiek bez debaty humus, komu neni rady, tomu neni pomoci, určite silnejšie než rené, ale jedna vec...kolko z nás malo v živote toľko šancí na zmenu ako ona? bez ostychu a hamby priznávam, že mi jej vôbec nie je ĽúTO...ľúto mi je tej malej , ktorá je odsúdená žiť život po decákoch...katka fuck off ty piča... ()

lorette

Film, ktorý by mali premietnuť na každej ZŠ a SŠ. Kľudne aj niekoľkokrát... Hovorí sa, že človek sa nikdy nepoučí z chýb iných ľudí, iba zo svojich. Dokument Heleny Třeštíkovej je práve výnimkou potvrdzujúcou pravidlo, pretože svojím pravdivým a neprikrášleným pohľadom na život feťáčky Katky odradí od experimentovania každého, kto si pozrie aspoň prvých 30 minút. Ja osobne som ho videla niekoľkokrát a to aj napriek depresívnemu pocitu, ktorý vo mne vyvolával. Akoby som nemohla uveriť tomu, že tá pekná mladá sedemnásťročná baba, ktorá na začiatku filmu rozpráva o tom, že sa chce dostať zo svojej závislosti, nájsť si priateľa a mať rodinu, sa postupne mení v trosku. Nechápala som, ako niekto môže (ne)žiť takýmto spôsobom a zároveň som to musela vidieť znovu a znovu... Pani Třeštíkovú obdivujem a to nielen za jej profesionálnu objektívnosť a nezasahovanie do Katkinho života, ale aj za odvahu pracovať v prostredí squatterov a narkomanov. ()

AshMorgan

První polovina dokumentu je rozhodně zajímavější než ta druhá, ta už jen sleduje na jaké dno až může člověk spadnout a všechno zahodit, dokonce i potlačit mateřské pudy a to vše jenom kvůli tomu, že propadne těžké závislosti a udělá vše pro ten pocit když si dá dávku...Trochu jsem i doufal (i když jsem nevěřil), že to dítě s Katkou "zamává" a psychika jí donutí ten detox dokončit. Bohužel, čím dál tím víc ztracená....tady se nedá říct ani existence, slovo troska je přesnější. ()

marhi

'Tento film je pro mě zásadní ve dvou rovinách. Ta první je že jsme prakticky vrstevníci a stále slyším slova Prepsla, neberte neberte. Ta druhá rovina je, jak to člověka dokonale promění. Neskutečná destrukce. Navíc paní Třeštíková má cit pro tenhle typ dokumentu. Na mě to působí silněji jak manželské etudy. Mrazivější jak Hickock. ()

Woshoust

"Bílá propast,zvědavost tě dovnitř vtáhne,je to čistě na tobě nikdo tě z toho nevytáhne a i když lidi ví,no přesto drží hubu..." Vím co je to zkusit fet,nevím ovšem co je to do toho spadnout.Dal jsem si čáru,ještě k tomu nalitej jak Dán,bylo mi ještě hůř a od té doby je zvědavost fuč.Katky ani nelituji,protože si za to může sama.Kupa lidí říká že drogy nejsou hrozba ,ale únik z reality.Nemyslím si.Helena Třeštíková odvedla veliký kus práce.A jak tu již někdo psal.. -> Do škol !!! ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!