Film Heleny Třeštíkové je unikátním časosběrným dokumentem, mapujícím čtrnáct let v životě mladé narkomanky a jejího marného zápasu se závislostí. Proč začala brát drogy? Jak sama říká - chtěla se lišit. Píše se rok 1996 a tehdy devatenáctiletá Katka žije v terapeutické komunitě Sananim v Němčicích s nadějí na obyčejný život - touží mít přítele, jednou i rodinu. Happy end se však nekoná. Režisérka zaznamenává ve svém filmu rok za rokem Katčin sestup níž a níž na spirále krádeží, prostituce, fyzického i psychického chátrání, na spirále, přerušované jen občasným vzepětím naděje a odhodlání s drogou skoncovat. Její touha je upřímná, droga ale nakonec vždycky zvítězí. Podaří se Katce konečně najít sílu ve chvíli, kdy otěhotní a budoucí mateřství jí nabídne životní motivaci? (oficiální text distributora)

gerojmanus

Co napsat..drogy jsou ve většině případech konečná a v tomhle případě to platí dvojnásob...Hodně smutnej dokument a snad trochu varování pro ty, který přemejšlí, že by to zkusily... ()

1990Jirik

Síla jinak se to nedá nazvat... Tenhle dokumentární film mě nejen zaujal ale i tak trošku pobouřil nemá smysl tady rozebírat kameru či námět, jelikož námětem je sám život!... Nikdy bych nechtěl skončit jako Katka její život je bezradný a na mě hodila dojem obyčejné feťačky, která slibuje a slibuje stejně dopadne a skončí jako troska, protože prostě troskou je... Doslova mě rozčílilo jak není schopna za 16 let udělat cokoliv aby se dostala z tohoto stavu závislého narkomana..A to ani po té co porodila holčičku prostě jen samé plky skutky a činy utekli.. A pokud je na tom stejně těch dalších X tisíc narkomanů tak mi jich není líto ba naopak jsem naštvaný za to jak se chovají co berou kde žijou. jestli se teda tohle dá nazvat životem. Co se týče samotného dokumentu jeho realičnost mu alespoň u mě vynesla 5* ()

lineker

Díky za paní Třeštíkovou, když pominu morálně výchovný efekt, který sebou tento film určitě také nese, zůstává syrová brutální filmařina, která jde až na dno. Myslíš si, že jsi na dně? Kdepak. I do dna lze vykopat další metrovou jámu v které se budeš válet zasypán odpadky. ()

ulvas

Tenhle dokument dát povinně do školní výuky at nějakou dubovou palici nenapadne se dát na takové svinstvo!Vynikající zpracování.....hlavní protagonistky mě bylo na jednu stránku líto na druhou si to způsobila sama,se vůbec divím že po 14 lletech fetu je ještě vůbec naživu ()

fluffygirl

Každý puberťák by tento dokument měl povinně vidět .Odstrašující příklad jak dopadnou, když začnou brát taková svinstva.Upřímně, v některých pasážích se mi dělalo špatně:) Ale kvalitní dokument o životě jedné ženy, která si zkazila svůj život a nalhávala si, že skončí a ani její dítě jí v tom nepomohlo. ()

Bila_pani

Syrový, nepřikrášlený, zdrcující obraz drogové závislosti. Některé scény jsou opravdu hnus. Ale tak to má být - a koho i po zhlédnutí tohohle napadne zkusit jakoukoliv tvrdou drogu, tomu už fakt není pomoci. ()

beerlover

Féťa nad hrobem. Zdá se vám to hnusný? Hnusný to je, ale to je i dokument o člověkovi, kterej udělal obrovskou chybu, z které se dostal, aby do ní zase spadnul. Není mi jí líto, nesoucítím s ní, je mi celkem jedno co s ní je, nebo není. Ona i s kamarádem mají iq dohromady tak 60 a žádnou snahu se sebou něco dělat. Takže Káťo, nepřeju ti nic zlýho, ale ani dobrýho, ahoj. ()

mezonek

Já se na to díval nedobrovolně a lituju toho. Příběh se nikam neubírá, člověk jen pozoruje plácající se vyvrženou rybu. Místo lítosti nad Katkou se u mě vzbudila nenávist vůči ní i jejímu příteli a celou dobu jsem doufal, že velmi špatně skončí. Utvrdili mě v tom, že feťáci jsou lidský odpad hodný likvidace. ()

kenvous

Pohled do života lidské trosky. Nechuť cokoliv na svém životě změnit, lži, sebelítost, nikdy nekončící výmluvy, věčné blábolení. Takových lidí nemůže snad nikdo litovat. Dokument je výpovědí - nesoudí, nehodnotí. Škoda jen, že se štáb snažil evidentně chování a vůbec rozhodování Katky zásadním způsobem usměrňovat - rozmluvy o dítěti?? Žádné dítě takovouto matku nepotřebuje. ()

ra0474401

Všichni víme, že existuje "něco jinak", ale jen málo tvůrců to dokáže předat dál svým dílem. Helena Třeštíková to v Katce dokázala na výbornou. Možná i s tou pomyslnou hvězdičkou. ()

isikud

Tak! A tady to vidíte. To všechno, čím nás ze všech stran straší je naprosto hmatatelně vidět v tomto dokumentárním filmu. Nejhorší věc na drogách je podle mě to, jak vám seberou vlastní vůli. Schopnost se rozhodovat, celý vesmír se točí kolem jednoho bodu a tím je fet. Častokrát vás nedonutí přestat ani síla tak velká jako rodičovství a láska k dítěti. Film je natočen výborně. ()

Martazoe

Silný dokument, stále čekáte nějaký happy end, ale ten se nekoná. Drogy jsou svinstvo a pozorovat, jak se z hezké a milé dívky stává troska, která opustí i svoje dítě, je opravdu pro silné povahy. ()

SatchS odpad!

Tento "dokument" som videl už dávno, ako súčasť povinného školského výletu (inak by som si to nikdy nepozrel). Predpokladám, že to malo fungovať ako osveta proti drogám - zober loptu, drogy už mám. Alebo ako to bolo. Z filmu som si odniesol asi toľko, že drogy sú super a vyriešia všetky vaše problémy. Teda pokiaľ nie ste psychicky labilná, skrachovaná pydža. V tom prípade ich radšej neberte. ()

Dobry_clovek

Katku vidam obcas na Andelu, kde se napuchla potaci se svym pritelem a psem. Je to tragicky pribeh cloveka, ktery prohral svuj zivot a uz jen "preziva", nez nastane definitivni konec. Cely film je obrovsky silnou vypovedi o nejvetsi bide a zmarenem zivote. A o diteti, ktere se narodilo matce, pro kterou byla droga silnejsi nez matersky pud. Toto se musi poustet detem ve skolach jako povinny film, na tom trvam. ()

lajka.sabaka odpad!

Milé děti, byla jednou jedna feťačka, která vedla svůj heroickej boj s drogama.......Třeštíková by možná měla točit svý pohádky radši s loutkama, skutečný, živý lidi a jejich skutečný sny a motivace, stejně očividně není schopná přijmout, jenom jim vnucuje náš obvyklej, schematickej feťáckej příběh. ()

Vítejte v KLDR! Zdarma!

Vítejte v KLDR! Zdarma!