SG-1

" A proč bych měl mít radost? Za prvý: Pořád řve. Když já trochu zařvu, hned dostanu vynadáno. Táta řekne, že jsem imbecil." -Jáchym- ()

kenkaku

Tomuhle říkám ryzí rodinná komedie. Neuvěřitelně zábavné a opravdu dlouhou jsme se u žádného filmu nepobavil a nezasmál jako tady. Nikoho tu neuráží, humor není vulgární a hlavně je vtipný tím že je "zábavný myšlenkou" ne tím že "šokuje absurditou". A to se cení na plný počet. ()

Kejdlo

Ti Frantíci jsou fakt skvělí. To z jakou elegancí dokážou pojmout některé drsnější vtípky mě opravdu fascinovalo. Jináč film pěkně utekl a ani chvíli jsem se nenudil. Ten francouzský styl točení se mi vždycky líbil. Měli ale natočit dvojku nebo seriál. Jeden film je pro tak zábavné příběhy málo. 9/10 ()

Sdoom

Skvělá a neuvěřitelně milá komedie! Viděno po 4 letech a znovu jsem se bavil víc než skvěle. Herci (včetně těch malejch kluků) jsou naprosto úžasně typově vybraní, navíc se do svých rolí skvěle vžili. Povedených vtipných situací je tam víc než v 10 amerických komediích z posledních let dohromady. Předlohou jsem nepoznamenán, takže nemohu srovnávat, a taky proč bych měl. Frantíci se prostě pochlapili a já jim moc rád dám plnej počet hvězdiček. Hold povedených komedií je míň než šafránu, a tak si zasloužej o tu půl až jednu hvězdičku víc než objektivně. :-) (SD, orig.) ()

herr_carter

Příjemný film o ničem, kde prim hrají hlavně supertalentovaní mladí herci - měl jsem tu čest být prvním tvůrcem biografie Maxima Godarta :-)..............moje hodnocení = 6 z 10. ()

Autenticita

Po všech stránkách příjemný film, u kterého se skutečně baví jak děti, tak (naštěstí) i dospělí - prostě se nedá říct, že by byl pouze pro dětského diváka. Obzvláště se mi líbili dětští herci, bohužel až na výběr pro hlavní dětskou roli. Představiteli Mikuláše se po 3/4 filmu neztrácel z tváře výraz jakéhosi útrpného údivu, který se mi brzy omrzel. Jen málokdy tento výraz změnil v odhodlání nebo uvolněný úsměv. Tváře dětí ve vedlejších rolích měnily výrazy plynule podle situací, působily autentičtěji a živěji v kontrastu s Mikulášem, takže moje malinká výhrada směřuje k výběru herce pro hl. dětskou roli. Jinak splavná, příjemná komedie. Moc se mi líbil nápad ztvárnění titulků v začátku filmu - jako leporelo. ()

Kuny27

hodně jsem se smál, přestože jsem byl velmi unavený a neměl sem chuť se smát... určitě se kouknu znova. ()

SjamK

Příjemné a nápadité francouzské zpestření mezi záplavou všech těch amerických béčkových rádoby komedií. Knížky si už opravdu nepamatuji, takže nevím, nakolik si je nebo není Mikuláš a ostatní kluci podobní s předlohou, ale film sám o sobě působil sympaticky a svěže. Sice stále zůstává hlavně pro děti, takže nemůžu tvrdit, že bych se po celou dobu řezala smíchy, ale že jsem se bavila říct určitě můžu (nejlepší byl soused s živým plotem :). Kdyby byly všechny pohádky na takovéto úrovni, neměli by si rodiče (ani děti :) na co stěžovat. ()

Kratas558

Nevěřila jsem, že je možné natočit film v tak přesném duchu, v jakém jsou napsány Mikulášovy knihy. Ale nějak se to povedlo, dětští herci byli kouzelní a všechno bylo tak francouzské, jak to jen šlo. ()

Billie777

Od těch dob, kdy jsem četla knížky o Mikulášovi uběhla už dlouhá doba ale pořád je hezké si někdy jen tak lehnout a začít číst, protože ať už vám je deset, dvacet nebo víc, tak Mikuláš vás zaručeně rozesměje. Stejně tak i tento film. Musím říct, že Mikuláše i jeho kamarády jsem si představovala úplně stejně, jako když jsem knihy četla. I školník Polívka je úplně stejnej. Jen maminku jsem si představovala jako blondýnku. Ale na tom nesejde. Tohle je moc milá a půvabná podívaná, jak pro malé, tak pro dospělé. Mimochodem šprt a podlejzák Celestín mi děsně připomíná takovou zmenšenou verzi Krhounka a Mazánka Františka Filipovského ve Fričově "Škole" a "Cestě"... Ale hlavně musím uznat, že dětské herce vybraly opravdu skvěle, protože hrály všichni perfektně. Mikuláš je sympaťák, stejnak mě ale nejvíc bavil Kryšpín a Albínův vražednej kukuč. :) Ale všichni byli super. No, je to prostě milé. :) ()

korndaddy

Příjemný a neuvěřitelně milý film, který stoprocentně pohladí. Mikuláš se svojí bandou řešící jejich problémy. Co víc si přát jako nenáročný film na oddychový večer. ()

Mistickzz

Veľmi príjemná oddychovka, ktorá pobaví skevlým farncúzským humorom a zaujímavými postavami, ktoré si ľahko obľúbite. ()

Madluska

Váhám mezi 4 a 5 hvězdami, protože i když jsem se filmvého zpracování nedostižné knížky velice (VELICE!) bála (Goscinnyho rošťáci v hrané podobě?! No to bude průšvih jako Ostrava! :-)), nakonec jsem se výtečně bavila. Tvůrcům se povedlo skvěle ztvárnit ten francouzský šarm, klučičí lumpárny na školním plácku i ryzí přátelství, jež se nezastaví ani před položkou 500 franků za vykuchání. Moc hezké, ba skoro stejně dokonalé jako předloha. Snad jen tu a tam se herecké obsazení minulo s mou představou, jediný škraloup na kráse. P.S. Tu ryzí francouzskou hudbu skládal Němec?! Mein Hund! :-) ()

Zagros

Mikulášovy patálie od Goscinnyho jsem četl už jako dítě, velmi mě bavily, a proto jsem se rozhodl podívat i na film. S převodem knih na plátno je to těžké, mnohdy se mé představy s tvůrci nesloučí a filmové zpracování mi nesedne. Tady se ale tvůrcům musím poklonit. Povedlo se jim dokonale vytvořit svět viděný dětskýma očima malého Mikuláše, ve kterém jsou dospělé ti divní a jejich chování většinou nejde absolutně rozumět. Bylo to skvěle obsazeno i zahráno, příběh byl ideální věku hlavního hrdiny, celou dobu to dokázalo bavit a především se mi líbila ta atmosféra dětského světa. Někdy krásně bezstarostná, někdy děsivá, občas napínavá a dobrodružná. V rámci žánru to bylo skvělé a mohu film jen doporučit s klidem i čtenářům předlohy. ()

TerezaVanCZ

Tak v kině mezi samými dětmi jsme se smály pouze my. Je snad Mikulášův svět tak vzdálený dnešním dětem? Doufám, že proboha ne. Promítat jim Mikuláše stále dokola by to chtělo, až se jim do té hlavičce vtluče, že nejlepší dobrodružství beztak zažijí venku na hřišti s partou pirátů, rytířů nebo zlodějů. ()