Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

JuliCsóka

to je frajer ten kejč, takhle použít alcocoholl k sebeanalýze. Jak je možný, že ho třeba někdo použije, aby moh čistit v Javůrkovic Slepičinec. Chmch, pře105 ()

Anju

nuda. dobré hercké výkony. nuda. jakžtakž scénář. nuda. nudná režie. náznaky, které z člověka nic nevymáčknou. nuda. chtěl bych dát tři, možná i čtyři hvězdy. Ale jak něco takového dát filmu, který nudí celou stopáž? ()

sun.eagle

Film jsem viděl už před lety ale nedoukal jsem ho. Ne že by mě nabavil, naopak. A ted ho dávali na čt2 v ramci filmového klubu a ja už měl čas se na něj v klidu podívat. Odměnou byl zážitek který vám dá malo filmů. Nikdy jsem si nemyslel že ten samý Cage který se zahazuje v akčních traparnách je schopen utahnout takový film. Na něm všechno stojí a padá. Než jsem viděl Cage v Opustit Las Vegas tak pro mě je Tom Hanks ve Forrestu Gumpovy nejlepší mužská role všech dob. ted se dělí o to místo s Cagem. Je to tak, jeho herectví vás omráčí, sledujete každý výraz jeho tváře, jeho chuzi, lehké vrávorání.....Dále ta konfrotace s alkoholem jako s nepotrazitelným protivníkem který vás pomalu stravuje a pak přijde den kdy není návrat, není cesta zpět. V pohádkách nad vším nakonec vyhraje to nejmocnější a to je láska, tady už ani láska nedokáže zvrátit nezvratitelné, tady je i láska krátká i když si přejete aby to dopadlo jako v té pohádce.... ()

PRASÁK

Americký spisovatel John O'Brien (narozen 21. 5. 1960, zemřel 10. 4. 1994) se oženil s Lisou Kirkwood v roce 1979 a o tři roky později se dvojice přestěhovala do Los Angeles. A právě jeho manželce je věnován jeho první, napůl autobiografický román "Leaving Las Vegas", vydaný nakladatelstvím Watermark Press v roce 1990. John O'Brien se zastřelil dva týdny poté, co zjistil, že tento jeho román dostane filmovou podobu. Společnosti Initial Productions a Lumière Pictures přizvaly na režisérskou stoličku Mikea Figgise, daly mu 4 milióny dolarů a řekly mu, dělej co umíš za tyhle prachy. Ale Angličan Mike Figgis se nezalekl, naopak k filmu "Leaving Las Vegas" si podle románu Johna O'Briena napsal scénář, zkomponoval k němu hudbu a ještě ho i zrežíroval. Jen tak mimochodem, tento režisér, producent, scénárista, skladatel hudby, kameraman a příležitostný herec hrával v doprovodné kapele Bryana Ferryho na klávesové nástroje, režíruje divadelní hry, televizní filmy a seriály a samozřejmě i celovečerní filmy. Upozornil na sebe snímky jako "Vnitřní záležitosti" nebo "Mr. Jones". Námětově silný příběh "Leaving Las Vegas" ukazuje divákovi velmi zvláštní vztah sebevražedného alkoholika, bývalého hollywoodského scénáristy Bena Sandersona (Nicolas Cage) a prostitutky zvučného jména Sera (Elisabeth Shue). Pokud jde o samotný příběh, musím konstatovat, že na toto téma už byly popsány hromady stránek (papírových i internetových), proto nemá smysl dál to rozpitvávat. Tady platí totéž, co o pyramidách: "Lepší jednou vidět než stokrát slyšet". Ale zamyslel se někdo nad tím, proč je herecký výkon Nicolase Cagea tak jedinečný a vynikající? Podívejme se na to z jiného úhlu pohledu. Převážná většina lidí, pohybujících se ve světě hudebního nebo filmového showbusinessu, jsou alkoholici nebo narkomani. Je tedy velmi pravděpodobné, že alkoholismus je životní zkušeností i Nicolase Cagea, nemyslíte? Pro srovnání: proč si myslíte, že Courtney Love podala ve filmu "Lid vs. Larry Flynt" tak skvělý a zároveň nezapomenutelný výkon? Odpověď: viděl třeba někdo koncertní vystoupení americké skupiny Hole, jejíž šéfkou je právě Courtney Love? Tyto a mnohé jiné záběry jasně ukazují, jak na tom tahle prsatice byla s drogama. A co říci závěrem? Snímek "Leaving Las Vegas" patří mezi to nejlepší, co jsem kdy viděl! ()

rado3105

Pre mna velke sklamanie. Cage nezahral alkoholika tak ako by som si predstavoval, celkovo to bola nuda, nicim poucne, zaujimave(akurat sexi hlavna herecka - ktora bola aj dovodom mojej zvysenej chuti na sex s frajerkou), ale nedokazal som tento film pozriet naraz, 4x som sa k nemu musil vratit. Nic co by hybalo dejom dopredu, Natoceny(chybajuca autenticita - tu by sa mal Cage poucit od skuseneho drogistu Deppa) okamzik alkoholika a slapky, pre niekoho kto sa s takymito ludmi nestreta mozno vrcholne dielo, ale neviem co je vrcholne na tom byt "bez moralky". Kto chce psychologicku dramu, nech si da vychadzku do psychiatrickeho ustavu, protidrogoveho alebo pozriet slapky do Viedne alebo Budapesti(obzvlast dnes neni tazke najst slapky a alkoholikov a inak zavislych ludi na kazdom rohu). To aj svedci o upadajucej moralke zapadnej spolocnosti a jej straty nachadzat v zivote ine potesenia. ()

CaletkaLukas

Vynikající, velmi kvalitní a hodně depresivní film s bezchybným Cagem, jemuž jeho roli alkoholika maximálně uvěříte a vůbec se nedivím, že za ni dostal Oscara.Vynikající je i Elisabeth Shue.Skvělá režie i scénář se míjí s famózními hereckými výkony obou hlavních představitelů.Opravdu hodně dobrý film. ()

padlar

Neříkám, že je to špatný film, ale viditeně jsem nebyl naladěn na stejnou vlnovou délku, takže se mi příliš nelíbil. ()

stuj

Nicolas Cage se vzdal života. Rozhodl se ho dožít absolutně na mol a je fuk co na to okolí. Nechává za sebou domov i práci a vše jede propít do Vegas. V alkoholovym oparu se ale objeví anděl - Sera. Vytáhne ho z něj? ()

Brandon7

Dokonalé, naturalistické, precizní. Nicolas Cage, který jinak silně přehrává, zde přímo exceluje. Nevím o žádné roli, kterou by tak bravurně zvládl, jako tuto roli umírajícího alkoholika. A Elisabeth Shue v roli anděla v lidské podobě - tento film je strhující, smutný a krásný zároveň. Netřeba dalších zbytečných slov - to se musí vidět. Pět hvězdiček. ()

Deadly2810

Time to self-destruction 111 minutes. První film s Nicolasem Cagem, který jsem viděl. A dost mě překvapilo, že potom natočil i nějaké další. Věřil jsem že padl s poslední klapkou. Beznaděj. ()

JARDAHONDA

Nicolas Cage zahrál svou roli muže, který přišel o práci, rodinu a o vše co miloval vzkutku bravůrně. Dramatický příběh, který může potkat každého z nás. S tím, že on má jasný cíl = Jet do Las Vegas a upít se k smrti. Smutný, zárověń výborně vystínovaný film, který může pomoci právě těm, kteří jsou na podobném dně. ()

Yagooo

Skvělej Cage...konečně se může po celý film tvářit ustaraně - zde je to ovšem zcela na místě..a scéna v bance s podpisem je dosti krutá ()

losmachos

Nejlepší film Nicolase Cage. Jeho podání sebestruktivního se uchlastávání je nepřekonatelný. Absolutně zaslouženej oscar. ()

mato.jones

Nicolasa Cage som nikdy príliš nemusel až dovtedy, kým som prvýkrat nezhliadol tento film (a myslím, že to už je dobrých desať rokov - veru čas uteká rýchlo..:) Myslím, že spôsob a dôveryhodnosť, akou stvárnil Nicolas túto rolu už nikdy neprekoná, proste je to jeho živtoný výkon a ja som mu to jednoducho zožral aj s navijákom :) Cage hrá scenáristu Bena, ktorý žiadnu budúcnosť nemá a nielen to, on ju ani nehľadá.. Plán je jasný - uchlastať sa k smrti.. Ben pije nonstop, pije za volantom, pije v bazéne pod vodou.. Niet divu, že za tento snímok dostal Cage Oscara.. Nepochybne mu náleží právom, pretože takýto výkon sa len tak nevidí - jasných 5 hviezdičiek :) ()

mirika39 odpad!

Je tam toho, dve trosky sa dali dohromady. Alkoholik, ktorý sa chystá upiť k smrti a šlapka, ktorá mu chce milosrdne pomáhať. Nuda, od začiatku až do konca. ()

Investman

Tehle film ve mně zanechal strašnej dojem, strašnou depku mi vyvolal bohužel. Dost silnej snímek o spojení dvou ,,tragédů". ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007