Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Helmut02

Dlouho jsem se rozhodoval a nakonec dávám 5. Je to trošku slabších 5, ale zajímavý narativní postup, skvělá kamera, hudba, střih a v neposlední řadě herci (především Nicolas Cage) mě přesvědčili. Nicolas Cage tady ukazuje, že umí hrát. Škoda že se v poslední době zahazuje v mizerných filmech. P.S. Pobavilo mě, že jsem v jedné scéně, kde byla puštěná televize, odhalil film Třetí muž, který jsem shodou okolností viděl ve stejný před Leaving Las Vegas. ()

fraktal

Huf. Drsárna. Slabším povahám prudce nedoporučuji. Velmi citlivě a kvalitně natočené brutálně stojaté komorní drama. Úžasná kamera a hudba, oba dva heci skvelí. Příběh velmi osobní. Opakuji: brutální. 100% ()

bif

Tak Cage byl v Leaving Las Vegas samozřejmě dokonalý, Oscara si právem zasloužil. Jedná se o snímek, na který se člověk podívá jednou a dost, ale to vůbec neubírá na jeho síle, která je obrovská a drtivá. ()

Viky.05

Tak tohle je jeden s nejlepšich film s Cagem. Perfektně zahrál alkoholika a co vic...neznat ho, a vidět ho někde na ulici, tak jsem přesvědčen, že právě on je ta největši "alpa" ()

denisavary

Depresivní film, kde nebyla ani jedna pozitivní věc ....Nicolas Cage ze sebe vydal všechen herecký um a jeho výkon byl excelentní. A nesmím zapomenout na skvěle padnoucí hudbu od Stinga.. ()

ZackSawyer

Tak v téhle alkoholické romanci o jednom osamělém muži, který nachází svého anděla Seru jsem se totálně ale totálně našel, možná že sledování s lahví vína umocnilo ještě více zážitek. Chtěl bych film vidět ryze v černobílém provedení, byl by podle mě lepší, prokreslenější, naléhavější. Ve filmu je taky jedna z nejerotičtějších scén - láska k ženě nebo k whisky, když Seře teče po smyslných rtech a prsou... Jsem mnohdy jako Ben jen s jedním drobným ale významným rozdílem, nemám Seru. Ačkoliv to ve filmu není řečeno, každý ví oč tam jde a jak příběh končí. Ví někdo kolik takových Benů na světě je, zná někdo jejich důvody? Málokdo. Smutné, životní, smyslné, k zamyšlení, milostné, jiné, hluboké, alkoholické. ()

Lucas87

Netradičně zpracovaný snímek o alkoholikovi, kterého hraje N. Cage a sympatické prostitutce (Elisabeth Shue), tak trochu Pretty woman z jiného úhlu. Občas jsem si říkal, že Cage chtěl troufnout sám sebe a hledat hranici v tom kolik vypije chlastu. ()

shereen

Na zacatku jsem se strasne tesila na dalsi podobny narez jako je Velka zranice, ale zhruba po dvaceti minutach film utonul v zaplave kecu a po hodine jsem usnula. Dam tomu jeste jednu sanci...nekdy jindy. ()

Stíba

Netrvalo ani minutu a byl sem až do posledního záběru naprosto pohlcen. Naturalismus v čisté podobě a hodně silný zážitek, který předčí jen máloco. A to sem si myslel že Rourke je v Barfly nepřekonatelný ale s životním Cageovým výkonem tady je to minimálně fity-fifty. ()

vojnov

Herecký výkon hlavní dvojice je určitě nadprůměrný, ale během rozvláčeného děje jsem se zašal užírat nudou. Jediné, co mě drželo u filmu až do konce, bylo hodnocení 85% na csfd. Říkal jsem si, že minimálně konec bude asi nějak jiný...ale k mému zděšení vůbec nic....NEEEE!!!! Kdyby to trvalo 25 minut, tak dám hvězdy 2, takhle odpad odvrátil jen výkon cage a obličej Shue. Opravdu nemusím vidět 150x za film prostřih na světla Las Vegas, záběr na sedící Shue, které před hlavou projede 15 aut....no prostě už nikdy více. ()

Kingjiri

Všeobecný nadšení rozhodně nesdílim. Slušnej výkon Nicolase Cage u mě totiž bohužel devalvovala kamera (zpomalovačky), fakt děsná hudba (už dlouho jsem nezažil, že by se k jednotlivejm scénám takhle nehodila a dokonala zabila každou silnější scénu) a promarněnej potenciál příběhu o alkoholismu. Čekal jsem mnohem větší drama, jenže hodně scén bylo spíš o tom, jak spolu ústřední dvojice blbne nebo o vyznávání lásky Sery k Benovi (ať už přímo v posteli, dialogem nebo prostřednictvim vyprávění). Celý jsem to zkouknul jenom silou vůle a chvílema jsem dokonce přemýšlel, že si snad něco naleju, abych měl to čekání na závěr snazší, druhá hvězda za Cage. ()

Dienzenhofer

Upřímně jsem po některých komentářích čekal že, to bude podobně depresivní jako Requiem za sen, na místo toho je to romantický film se silnými dramatickými prvky, u kterého se občas zasmějete. S čím mám taky problém, že se prostě nedokážu vcítit do postavy která je prostitutka a nehraje ji nějak extra sympatická herečka. Nicolas Cage fenomenální a tento film prakticky definoval, jakým směrem se bude ubírat jeho kariéra. Samozřejmě je tu taky několik momentů Cageovaní, ale není to v takové míře, jako ve filmech Ghost Rider nebo Rituál. ()

Razzor_82

"Neměl bys tolik pít. Možná bych neměl tolik dejchat." Nicolas Cage sehrál roli zlomeného alkoholika  naprosto přesvědčivě. Jeho scéna skleněný ježek vyvolá v divákovi čistou úzkost. Bolestivé drama o upíjení se k smrti má v sobě velkou dávku deprese. Elizabeth Shue předvede okouzlující výkon. Příběh samovolně napovídá, že tohle neskončí žádným happy-endem. 8/10 ()

Fat'Fatal

Za celý film se nestalo vůbec nic. Cage se uchlastává k smrti, dává všem najevo, že nechce pomoct a diváci ani neví, proč. Elisabeth naskočí do tohohle vlaku bez keců, všem problémům ukazuje zadek (doslova, pojďte mě oprcat a bude vše ok) a podporuje alkoholika v dalším pití tím, že chlastá s ním a ještě mu koupí jako dárek placatku, ze které má Cage větší radost než z oranžové košile, kterou si hned zaprasí krví. Nic zde nedává smysl, postavy jednají jak pubertální retardi a to i mimo ústřední dvojici. Rádoby srdceryvné scény jsem si přejmenoval na časoryvné, jelikož ty dvě hodiny života mi už asi nikdo nevrátí. Jedna hvězdička za slušnou hudbu. // EN, CZ SUB ()

Zombo

I opilého zahraje herec lépe střízlivý. Cage mi ale připadal jako by v zájmu výborně zahrané role opravdu pil, protože jeho realistické pojetí alkoholika jsem v žádném filmu ještě neviděl. Vzbuzující lítost a depresi, sarkastický,... oscarový Nicolas. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007