Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

Paldiny

Nicolas predvádza svoje herecké ultimátum, ku ktorému sa priblížil už len v Adaptácii. Tak trochu iná romanca spája jeho do kosti pripitý predobraz s krásne “ľahkou“ Elisabeth akých vzťah je založený čiste na rešpektovaní sa bez snahy prerobiť jeden druhého. Režisér touto filozofiou ukazuje, že aj to najhoršie povolanie a najmizernejší zlozvyk dokáže pri správnom uchopení fungovať lepšie než ktorýkoľvek “zdravý“ vzťah. Film svojim vyznením a nevyhnutne trpkým vyústením zanechá silnú stopu akú aj cez značnú dávku depresie si budete chcieť pripomenúť znovu. ()

Rozjimatel

"I don't remember if I started drinking 'cause my wife left me, or my wife left me 'cause I started drinking."     Veľmi silná dráma o vzplanutí lásky medzi ožranom a šľapkou. Alebo jemnejšie, dráma o nádherne čistom vzťahu v špinavom svete. A to vzťahu veľmi zvláštnom, málo vídanom, keď si jeden druhému tolerujú aj tie najhoršie veci. Predovšetkým Sera je pre Bena ako oddaný strážny anjel, je doslova snom všetkých alkoholikov, presný opak stereotypu ženy, ktorá čaká s valčekom v ruke na muža vracajúceho sa po dvoch pohárikoch z krčmy. To, že sa príbeh Bena a Sery odohráva v Las Vegas, je veľmi príznačné - Las Vegas je tu vykreslený ako absolútne dno, na ktoré obe postavy klesli, ako peklo na Zemi. Výborný Nicolas Cage, ešte v čase svojho áčkového obdobia, tu ako Ben priam žiari (zaslúžený Oscar) a o nič horšia nie je ani pôvabná Elisabeth Shue (nominácia na Oscara za rolu Sery), ktorej obdobie na výslní bolo, žiaľ, ešte kratšie. Film má zopár úchvatných scén (najviac ma zasiahla tá pri bazéne a v bazéne) a podmanivú atmosféru, na ktorej sa výrazne podieľa nádherne melancholická, džezovo ladená hudba Stinga. Akurát to trochu narušujú tie nasilu vsunuté pseudo-dokumentárne rozhovory s Benom a Serou.     "Wow..." ()

dehlie

toto treba vidieť už len preto, aby každý zistil akým úžasným je cage hercom. a elisabeth sue po tomto milujem- tak nádherná žena vo filme sa vidí málokedy. ()

conery1

" Pitie ti poskytuje možnosť sa zabiť? Zabíjanie mi poskytuje možnosť piť. Prečo piješ? Nespomínam si." Komorný príbeh o sebadeštrukcii, nájdení životnej lásky, hudobne podfarbený Stingom, čo umocňuje pôžitok s príbehu. " Brala som ho takého aký bol a nečakala som, že sa zmení. Aj on ma bral tak. Páčil sa mi a potreboval ma." ()

22matelko

No čakal som od toho trocha viac už len preto že kamaráti mi hovorili aký je tento film skvelý ale mňa moc neohúril. Miestami nuda ,príbeh v podstate nijaký a s mestom anjelov sa to nedá porovnať. pre mňa iba 3 hviezdy ()

Mouzon

Absolutní beznaděj, strhující jízda, kontrast mezi použitím velmi autentické kamery, využívající mnohdy značně znepokojivých záběrů, a hudbou, která navozuje pocit téměř až barové atmosféry - tedy poměrná diferenciace mezi viděným (kdy jsou nám nabízeny naprosto "hrdlostahující" úhly pohledu na klepajícího se, blijícího a umírajícího Nicholase Cage) a slyšeným (které nám evokuje, jak jsem již napsal výše, spíše chvilky strávené v nějakém jazzovém baru, kde je pití alkoholu záležitostí vcelku přidruženou, běžnou a příjemnou). Leaving Las Vegas není studií o alkoholikovi, který se přijel upít do města zasvěceného hazardním hrám. Je to silně lyrizovaný obraz vypovídající o setkání dvou absolutně zrušených existencí, které se dají dohromady, jelikož jim jejich vlastní pokřivenost nebrání v přijetí pokřivenosti toho druhého. Obzvláště silně se mne dotkly a chtěl bych vyzdvihnout dvě scény - 1. Benovo skoncování s dosavadním životem (hranice vytvořená z rodinných fotografií a scénářů); 2. První návštěva Sery v motelu The Whole Year Inn a Benova replika: "Buď mluv nebo poslouchej, ale zůstaň tu se mnou..." (či tak nějak) Nicholas Cage s bravurou balancuje na pomezí grotesknosti a tragičnosti, Elisabeth Shue se podařilo velmi pěkně vystihnout v hereckém pojetí své role to, co v jednu chvíli pronáší směrem k Benovi, když jí říká, že by se mohl zeptat, jaká je v posteli jednoho z jejích zákazníků (a tato replika Seru jako postavu definuje): "...neřekli by Ti to..." - mezi řádky je zde (alespoň z mého pohledu) cítit dokončení té věty: "...jelikož nespí se mnou..." Ideový a formálně jinak se vyjadřující (ještě že tak) předchůdce Requiem za sen mne osobně nadchl obzvláště Cageovým výkonem (poměrně vousaté, vím, leč je to tak) na hraně tragikomična, kamerou, která nepřikrášluje, ale naopak jde mnohdy vyloženě na kost a scénářem, který ukazuje Bena na jednu stranu jako vypitého antihrdinu a na tu druhou ho vykresluje ze silně citově zatíženého pohledu Sery, která si je vědoma, že našla svou životní lásku, ale zároveň ví, že okolnosti, jenž k ní Bena přivedly, jí ho mohou zase pěkně rychle vzít. ()

geimz

Pre mňa jeden z najnepríjemnejších filmov, pri ktorom viem, že si ho zrejme už nepustím. Tlieskam Cageovmu výkonu. ()

Garch

Životní role (to snad ani nebyla jen role) Nicolase Cagea spolu s naprosto přesvědčivou Elisabeth Shue. Bál jsem se happyendu, který by vyznění filmu shodil a zároveň jsem ho těm dvěma přál... ()

laepus

Nicolas Cage hrát umí. Je veliká smůla, že to nedokazuje častěji a neumí si vybírat filmy, ve kterých by to prokazoval častěji... Jeho ztroskotanec nalézající na své poslední cestě možná poslední smysl života je vynikající. ()

Oralfabet

Film o alkoholikovi, jehož hraje Nick Cage, by nejspíš mohl být nejzábavnějším filmem všech dob, ale taky to může být pěkně depresivní podívaná. A tohle je ta druhá možnost. I když... chlastá tam na dně bazénu, to bylo celkem cool. Každopádně - fakt dobrý film, skvělí Cage i Shue, konec mě potěšil, happyend by to pokazil. 8/10 ()

mira007

Skvěle zahraná depka. Skoro nezávislí film s výbornými hereckými výkony, ale na mne moc depresivní. Cage na Oscara. ()

MacGyver

Pútavý príbeh dvoch osamelých duší, ktoré už nemohli klesnúť hlbšie. Alebo si to aspoň mysleli... Prostitútka Sera (Elisabeth Shue) chcela v Benovi (Nicolas Cage) vidieť prvý schodík na ceste za ,,normálnym“ životom a možno na chvíľu uverila nevyhnutnému sebaklamu, že práve on by mohol byť tou pevnou dlaňou, ktorá ju vytiahne z temného náručia Las Vegas. Ben je však pevne rozhodnutý sa na ceste k svojej záhube nezastavovať. Ani kvôli láske... Mesto hazardu a pokušenia nám Figgis odmieta servírovať s obvyklým ,,dezertným" leskom a dokonalosťou amerického zábavného priemyslu, pretože takým jednoducho nie je. Aspoň nie pre všetkých... Výborný Nicolas Cage vo filme, ktorý Vám ,,zostane v hlave"... ()

bidja

Kbybych byl alkoholik tak bych to chtěl takhle dohrát. Cage se stal součástí filmu. Mnoho hercům se nepovede stát se reálnou postavou místo herce v roli. ()

Perfo

4,5... Zvláštní vztah mezi Alkoholikem, který se chce upít k smrti a prostitutkou, která touží po skutečné nefyzické lásce. Budu asi hodně dekadentní, když povím, že takhle nějak si představuju romantický film:D Strhávám půl hvězdy a zbytečně ukecaný konec. Osobně bych to střihnul ve scéně, kdy Ben naposled vydechne a Sara se dívá, sedíc na postely z okna. ()

RomanHyde

Velmi sugestivní snímek... v hlavní roli sebedestrukce v podání NIcolase Cage. Určitě to není film, který bychom si pustili kdykoliv rádi znovu. Myslím, že stačí vidět jednou. Dva promarněné životy, které spojuje samota a asi i neochota zapomenout a udělat za svým starým životem tlustou čáru. Bod zlomu je daleko v nedohlednu a umřít je snažší než bojovat o návrat.. ()

JanPancir

Moje pocity ze snímku jsou velice rozpolcené. Věřim, že takovej vztah, jako je mezi hlavními postavami existuje, teda aspoň bych si to přál, ačkoliv já nečoho podobnýho nejsem schopen. Bohužel? Bohu dik? Tohlo dilema ve mě, rozhodně mluví pro 5 hvězd. Další pro pět je výkon Nicolasa Caga a rozhodně plynulost a lehkost jakou příběch běží do svého evidentně smutného konce. Aškoliv tohle je další dilema, které ve mě film zbuzuje a to je: že se příběch dle mého názoru točí na místě, vím že je to v rozporu s víše zmíněným tvrzením, ale prostě nemůžu si pomoct. Každopádně bych se tento počin nebál zařadit i mezi naučné snímky.Jo! Tam si ho zařadim... Některé velice nudné záběry tento film strhávají však na 4 hvězdy. Možná to byl záměr, ale rozhodně záměr kterej se mi nelíbí. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007