Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

andydufrsn

Úžasná podívaná! Setkání dvou totálních životních ztroskotanců je velice velice lidské až si troufnu říct dojemné, ale přesto všechno neskutečně depresivní. Tenhle film je totiž zhmotnělá deprese a beznaděj! ()

mfaky

Velmi dobře si vzpomínám, jak jsem před mnoha lety nemohl večer spát a někdy kolem jedenácté hodiny v televizi začínal Leaving Las Vegas. Uviděl jsem tam mého "kdysi" oblíbeného herce Nicholase Coppola Cage, tak jsem se dival dál. Nakonec jsem byl opravdu velmi hezky překvapen. Skvěle natočená samovolně řízená cesta do záhuby, takto by šel shrnout tento snímek. Opravdu vynikající film, který stojí na skvělém výkonu obou hlavních představ (Cage a Shueová), scénář perfektní a celkové pojetí prostě supr. ()

NatyR

Nicolas Cage hrál opravdu výborně i když ostatními herci si nejsem jistá a kamerou také ne, ale příběh vám vše vynahradí. ()

ciapok

námet k tomuto filmu sa zrejme niekomu prisnil a bol to silný, krásny melancholický zážitok...ale akonáhle sa dostal na plátno, ostala po ňom iba umelohmotná atrapa... katastrofálny herecký výkon Caga, všetko nereálne, vrátane toho, že sa žena zamiluje do alkoholika, ktorý sa ide upiť na smrť (teda neviem, baby, povedzte) ()

Scott67

Ty oficiální texty distributorů to někdy zabijou. Jeho postavení v Hollywoodu je na vážkách (spíš bych řekl v prdeli) Ben se snaží zapomenout. Blbost. Je mu to jedno. Jede tam s jasným cílem: Uchlastat se k smrti ! Atraktivní Sera se ho snaží dostat ze závislosti. To je další nesmysl. Pokusila se o to jednou. Přesto, že jediný pravidlo bylo, že se o to pokoušet nebude. Film o zpřetrhaných poutech s minulostí, o zbořených mostech, o promyšlené sebevraždě nevyléčitelného alkoholika. Velmi silný příběh. Jdu si dát panáka ! ()

Sejkorka

Oscar pro Nicolase Cage (Hlavní herec) nominace Mike Figgis (Režie, scénář) a Elisabeth Shue (Hlavní herečka). Už to je dostatečně výmluvné. Zaujalo mne i to, že Mike Figgs je i skladatel, čili autor skvělé hudby k filmu. Z děje o nevyhnutelné sebevraždě alkoholem v začátku mi uniklo, proč hlavního hrdinu opustila manželka. I když jeho výrok ve smyslu "nevím, jestli jsem začal pít kvůli rozchodu, nebo jsme se rozešli kvůli pití" vlastně tento problém vyjasňuje. Pak mi taky trvalo, že komentáře Sery jsou jakýsi rozhovor po konci děje. Ten je však naprosto zřejmý a oba hlavní hrdinové hrajou, jak o život. ()

Thaarm

Film som videl x krát. Vždy s odstupom pár rokov a triezvy. Posledný raz so slušným ‰ a bol to úplne iný zážitok..... Ale je to špička. ()

HeroOfTheDay

Neskutečný a polozapomenutý snímek, který pro své téma nebude nikdy bodovat na čele žebříčků. Jedná se o citlivé setkání dvou životních ztroskotanců, postarší prostitutky Sery a kdysi scénáristy a alkoholika Bena, kteří i přes jejich komplikované životy a nelítostné prostředí ve kterém se pohybují, jsou stále ještě schopni mezi sebou navázat citový vztah. ()

GrooteLulu

na Leaving Las Vegas, kromě blbýho názvu není vůbec nic zajímavýho, až na košík v obchodě plný flašek a stará děvka, co ji znásilní tři floutci do zadku.. kdyby tam nehrál Cage se svým výrazem zmaštěného předbezďáka, nestálo by to za nic.. a proč 3*? takovou roli si chce každý chlap ve svým životě zahrát osobně, i já.. a dávám to na Oscara.. ()

Los22

Já vám nevím ale sledovat 2 hodiny jak se Nicolas Cage uchlastává mě zrovna dvakrát neobohatilo 🤷‍♂️ ()

Harding164

Cage to hraje fakt dobře ale zrazuje ho scénář.  Hlavní hrdina se totiž nechová jako alkoholik ale jako mimozemšťan. Nevím, jestli se americká kultura od té naší natolik liší, že tohle považují za běžné chování pijana, ale silně o tom pochybuju.  No a co se Elisabeth Shue týče, tak je to nemlich to samý. Pravda, s lidmi z její branže nemám tak bohaté zkušenosti jako s českými pivaři, ale její postava se chová spíš jako dobře smýšlející jeptiška než prostitutka. Mimo hlavní dvojici film nemá co nabídnout, protože nemá žádný ucelený příběh. Chvíli to vypadalo že se bude něco dít s pasákem po kterém jde mafie, ale film tuhle linku tak náhle utne že vlastně vůbec nechápu, proč tu byla. Dvě hvězdičky filmu dávám čistě za herecké výkony, a protože Cage mám moc rád. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007