Americké sugestivní psychologické drama o lásce, alkoholu a zmařeném životě, natočené podle autobiografické předlohy Johna OBriena. Je to hluboký a citlivý příběh osamělého scenáristy Bena, kterého opustila žena a jeho postavení v Hollywoodu je též na vážkách. Ben se snaží zapomenout. Utíká do blyštivého světa Las Vegas a do alkoholu. Atraktivní Sera s ním prožije fantastickou noc a snaží se ho dostat z alkoholické závislosti. (oficiální text distributora)

V.N.

I když předlohu napsal člověk který nejspíš už v té době uvažoval o sebevraždě (kterou později spáchal), příběh mi přijde trochu kostrbatý a nereálný. Nicolas Cage v Leaving Las Vegas až na několik málo okamžiků herecky exceluje, což se bohužel nedá říci o většině novějších filmů, na kterých se podílel. A protože se nad tím evidentně nikdo nepozastavuje, musím se sám sebe zeptat : Je naprosto normální že se někdo jednoduše vědomě uchlastá k smrti?... Například v Las Vegas?... A sám si také odpovím: Ano, je to naprosto běžný způsob jak se vyhnout placení složenek. ()

vitac.

Na tomto filmu je vidět, jak důležité jsou kvalitní předloha či kvalitní původní scénář. Leaving Las Vegas (což je v podstatě komorní drama na velkém prostoru:)) díky předloze dalo možnost oběma hlavním představitelům stvořit velmi propracované postavy a divákovi umožnit velmi detailně sledovat vývoj jejich vztahu. Duo alkoholik a šlapka tak vystoupalo na mém pomyslném žebříčku výš než duo Ferda s Pytlíkem i bez Pytlíka:) Ne, dělám si legraci, navzdory tomu, že Leaving Las Vegas je spíš smutným filmem, ačkoliv ne tak docela. Každý radostný okamžik zamilované dvojice je stržen bleskově zpět do tvrdé reality výbuchem vzteku, zavrávoráním a rozbitím skleněného stolku či otázkou za kolik - a rázem jsou z nich zase jen alkoholik a šlapka. Tam, kde by jiní "nesměli ani naznačovat" film naznačuje a je to lepší, než kdyby to naplno říkal. Na vážkách se může divák ocitnout i přo pokusu identifikovat hlavní postavu, protože ačkoliv Bena kamera zpočátku sleduje mnohem častěji, více informací se dozví o Seře - sama mu své pocity vyzradí během něčeho ve stylu terapeutických dýchánků. Krásný film, čtyři hvězdičky. P.S. Ještě musím dodat, že to Elisabeth Shue ve 32 letech opravdu slušelo. ()

yaqwsx

Celý tento film stojí pouze na hlavní představiteli - a to je dobře. Veřil jsem mu každičký úmysl, soucítil s níma ke konci dokonce až i ztotožnil. Pochopil jsem ho. ()

geo311

Určitě to znáte. Známý přijede z dovolený a promítá vám na monitoru 792 fotek. Jedna jako druhá. Zatímco vy se při pětistý fotce modlíte aby vypadl proud, opálený kolega hltá každou fotku. Jak je to možný? Pro něj je ta fotka roznětkou k vybavení určitého okamžiku, pro vás je to pouze obrázek s převládající modří. A stejné pocity jsem měl i u promítání Leaving Las Vegas. V půlce filmu jsem si říkal, že to musí být autobiografie scénáristy. Udělalo mi velkou radost když jsem zjistil, že to tak skutečně je. Až se budu nudit v protialkoholní léčebně, rozhodně si Nicolase pustím znovu..... ()

MaxForValue

Spolu s "Requiem for a dream" asi najbolestivejší film, ktorý som videl. Film, ktorý vás znechutí, zanechá v ústach odpornú pachuť, ktorú cítite ráno po tom, čo sa pozriete na dno pohárika. Cage sa na neho pozeral dva týždne, Ben polovicu života. Príbehy ako tieto sa dejú, a čo je horšie, viac než si myslíte. Oscara pre Cagea neschvaľujem, ale film ako taký áno. ()

Morrie

„Neměl bys tolik pít. – Možná bych neměl tolik dejchat.“ Film, který se mě snad nikdy neokouká. Lépe než Cage by to nikdo nezahrál. Je totiž vidět, že je mu z vlastní zkušenosti sakra jasný, co hraje a jak při tom má vypadat. Příkladný opilecký úsměv a motorika. Nevím, jak docílily těch jeho vlasu, ale jen podle nich se dá poznat co má za sebou. Film samozřejmě působí neskutečně depresivně, ale z Bena mimo chlastu čiší i určitý klid v duši, daný jeho neměnným předsevzetím. Vždyť mu už vlastně o nic nejde, rozhodnutý je, tak co. ()

Mugs

Jednoduchý příběh. Možná je správné slovo všední. Ať už tak nebo onak, o to větší prožitek po skončení filmu. Depresivní, romantický, ale místy i vtipný pohled do duší jedné šlapky a alkáče s jasným cílem. Jeho první a poslední film kde opravdu hrál. ()

rezistence

Ač se mi to na začátku nezdálo, tohle je sakra dost intimní snímek. Ty písně od Stinga jsem doslova dopoval. Dokonce jsem byl připraven na nějakou klišovitost by Yuri. Ale ne, tohle je važně špička, nenásilná. Shue a Nicolas? Skvělá dvojka. Jak Las Vegas osobně nenávidím, tak jsem ho miloval a takovéhle scény v bazéně mi vždycky zahrajou na úsměv. Už to, že se nedlouho před premiérou zastřelil John OBrien mi dělá divně v těle, což jsem si přečetl až někdy teď, zrovna teď. 95% ()

Fujtajksl

Už ani nespočítam kolikrát jsem tohle "veledílo" zkoušel. Pokaždý bez většího zájmu a nikdy do konce, protože taková nálož nudy se skoro dvě hodiny vydržet prostě nedá! Béčkovej Cage je tady, pravda, o něco lepší než v jinejch jeho trhácích, ale to je dost málo. Jediný co udrží mojí pozornost je nádherná Elisabeth Shue. Za ní jednu hvězdu navíc. ()

adamix

Americké romanťárny 90. rokov nás naučili, že ak sa pred pouličnými prostitútkami nebudeme hrať na úchylov...teda pardon, NEBUDEME úchylmi, budeme nežní, skromní a bez chuti na sex, spoznáte lásku svojho života. A z tejto naivnej myšlienky čerpal námet aj sám Tarantino a priniesla slávu Julie Roberts. No a v prípade tejto romantickej schizofrénie dala oscara Cageovi. Spočiatku som nemal dobré dojmy, všetko mi to prišlo ako dívať sa na film očami opilca. Cage ani Shue mi ako párik k sebe nepasovali. Čakal som aj na nejaký posun vo vzťahu či Nickovo finálne vytriezvenie, ale nestalo sa. A potom som to pochopil. Toto nie je tradičná romanca o páriku, ktorý sa náhodne spoznal, prekonal určitú bariéru a ostal spolu do záverečných titulkov. Tu nemá dôjsť k žiadnemu pokroku. Je to proste príbeh o dvoch troskách, ktorými slávne mesto hriechu opovrhuje a ktorý nedokážu sami bojovať so svojimi vnútornými démonmi, ale snažia sa spolunažívať, až pokiaľ ich démoni neovládnu. Záverom to príde ako zaujímavé rozuzlenie, ale toto nie je na druhý krát pozerania vôbec lákavé. Nedoporučujem ženám ako večernú oddychovku po náročnom dni, toto vás ešte viac rozhodí. U mňa 3* a 65%. ()

Binne

Od chvíle, kdy Ben ochutnal alkohol už nebylo cesty zpět. Vše dobré, co se mu v životě stalo bylo jen důvodem k oslavě a vše špatné, jen dalším důvodem se napít. Žádná žena, žádné dítě, žádná kariéra nemá schopnost na to, být jeho motivací pokračovat dál. Z jednoho jediného důvodu, být alkoholikem je jedním ze způsobů jak se zabít. Benovi přestalo záležet na čemkoli, kromě jeho lahve a tím pádem se zcela odosobnil od bolesti, kterou způsobuje svému okolí. I to je jedním z důvodů, proč se utápěl hlouběji do deprese, což vyústilo v jeho odchod do Las Vegas. Jeho játra jsou tvrdší než jeho osobní vůle k životu a jeho motivací je sklenka dobrého pití. Však pod povrchem je to zcela vědomé a dobrovolné rozhodnutí...I to je jedním z důvodů, proč je tak těžké a nepříjemné se na tento film koukat. Má to správnou atmosféru devadesátek, hudba není ve stylu "Gloomy Sunday", je zde i několik tragikomických frází, trochu napětí. Co z filmu opravdu necítím je romantika. Ben v sobě žádnou nemá, jeho charakter je pouze jakýmsi skeletem charakteru, který kdysi plnil jeho nyní již alkoholem toxikované tělo - což je mimochodem nejlepší herecký počin Nicholase Cage. Vyústění je zcela depresivní, zcela nepříjemné ale také předvídatelné. Ještě o řád depresivnější (nikoli lepší) film na stejný motiv je "Hadí jed". ()

Blazkowicz

Skoro všude je Nicolas Cage tamto, Nicolas Cage támhleto. Kašlat na to. Za co mohl dostat Oscara. Za jakési třepání, pomalou chůzi a kruhy pod očima? Jako jo, nezahrál to špatně, ale mě to moc nenadchlo. U Elisabeth Shue je mi zase ukradené, jak to zahrála, bez debat byla subjektivně bravurní. Už to sice nebyla ta mladá dvacítka, spíš začínající třicátnice, ale koho to zajímá. Pořád v topu a zatím nejostřejší. Každopádně smutný příběh, jak já si jen přál kvůli ní happy end. Achjo, můžu si o tom leda tak nechat zdát, protože mi jí bylo normálně líto. Tím taky končí můj E. S. maraton, protože většina ostatních filmů vypadá na propadáky a já nejsem až takový blázen a mám rád svoje duševní zdraví. 4-* ()

Efreeti

Lépe než Nicolas Cage by ožralu nezahrál žádný český herec!...a to je myslím největší poklona jakou můžu dát :))) ()

Paladin25

Asi jeden z mojich najobľúbenejších filmov vôbec. Je to tak depresívne podmanivé tak skutočne neskutočné. Film plný protikladov a otázok. ()

yueh

Pro mě osobně Cage ve své nejlepší roli. Zapůsobí určitě neotřelý námět, scénář, prostě tenhle film je kvalita se vším všudy. Viděl jsem ho nesčetněkrát. ()

Filipes

Z tohoto filmu mám opravdu velmi zvláštní pocity, které se těžko vyjadřují. Napadají mě slova jako: kruté, smutné, skutečné, ale zároveň třeba skvělé...některé scény mi opravdu vyrazily dech....sledovat takové herce ještě za doprovodu tak skvěle vkusné hudby...moje spokojenost je na svém místě. ()

mgerlich

Totální bomba! Je to vtipný a drsný zároveň. Po každý, když to vidim, tak si znova říkám jaká to je strašná pecka. ()

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

Úmrtí herce Juliana Sandse bylo potvrzeno

28.06.2023

Will Smith: Smrt na dosah?

Will Smith: Smrt na dosah?

13.09.2007