Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

dynamic_duo

3x yummy a tak trochu čiré šílenství...vskutku originální počin plný emocí, ehm pardon sraček. Težko najít dalších slov. ()

PaTeXx

Upřímně jsem čekal ještě větší nechuťárnu, než o jaké jsem se doslechl a jakou jsem viděl. Nicméně některé scény byly fakt k "popukání" (sraní na zahradě), některé se daly v pohodě snést. Přes všechny negativa (klasické hororové chování hloupoučkých děvčat v úvodu filmu) musím jednoznačně pochválit výkon středního článku stonožky (Ashley C. Williams). Možná se to zdá v pohodě úkol, ale udělat ze sebe v televizi něco takového, klobouk dolů. Jestli je pravda, že dvojka je (co se týče té zvrácenosti) ještě horší, tak to jsem fakt kurva zvědavý. ()

Mamutol odpad!

Tohle není odpad za to, že je tento film poněkud ujetý a myšlenka lidské stonožky zvrácená. Tohle je odpad za to, že to režisér a zároveň scénárista celý podělal a ve výsledku je to celé nudné, bez napětí a takové levné céčko, ze kterého přetéká filmové klišé přeplněnými řitními otvory ... Škoda nápadu. ()

wowylgu313

Tak tohle se poměrně hodně cpe k první příčce nechutnosti ale tam je pořád a stále film: U Zlaté Rukavice.  Každopádně dávám 50-55% , ježiš to je tak složitý v tomto případě vysvětlit za co vlastně ... Tak jednoznačně to je "uchylárna" neskutečně nechutná. Ten příběh toho alá mudr německého "psychopata" co si řekl sešiju pár lidi dohromady a ať si serou do huby, doslova ... Je magořina :D ale na druhou stranu je to k zamyšlení .. :D zpracování a jak to bylo celé natočené nebylo vůbec špatné. Celé to působilo "vážně/čistě.. ehm profesionálně.. Jen prostě.... No ... Ten nápad jentak každému ... "Nebude chutnat" ;D ()

Nikolas__

Občas nevím z jakého hlediska mám tyto "zakazované" a "všeobecně pohoršující" filmy hodnotit. Když ještě o rok poté přišel mnohem kvalitnější Srpski film, tohle mě nějak zvláště netankovalo. Herec hlavního záporáka mi brutálně nesednul, takže nevím jestli byl jenom moc ill, na to aby měl hrát nějak přesvědčivěji, nebo tak fakt dojebal. Nějaké vybroušenější dialogy se většinou taky neobjevovaly, na druhou stranu kamera byla často docela pěkňoučká. Co se atmosféry týče mohlo to být silnější, navíc děsivé mi to kupodivu nepřišlo vůbec, beze srandy jsem měl znepokojivější pocit u prvního zhlédnutí podobného Tusk. Ano ten nápad je docela i geniální, řekněme, jde o to že to mohlo být zpracováno buď emocionálněji, nebo hororověji = v překladu prostě lépe. Nic z toho mi ale úplně nebránilo si Human Centipide tak nějak užít, závěr stál mimochodem docela za to, jen by to fungovalo výrazně lépe, kdyby tam byly postavy ke kterým si člověk může vytvořit nějaký vztah. 60% ()

Naiki

Pry to mel byt dobry horor, ne beckovy slasher atp, ale poradny "psycho" jak jinak. Vazne netusim co to je , ale citim se byt hodne oklaman :) Neni to ani dobre, ani slasher, i kdyz stupidni je to ve vsech ohledech dost. Atmosfera blizko nule, krome solidniho konce, sileneho doktora a celkem znacne davky zvracenosti a ponizeni na obetech tu neni moc co k "obdivovani" a tak vam zbyde jen 80 minut slusne nudy, ktera trochu ubira na intenzite, jak se film sune snecim tempem ke konci. Svoje fandy si to urcite najde, je mi jasne ze tenhle styl filmu sedne asi malokomu, ale tohle proste na vic jak jednu hvezdu neni at ulitavate na muceni a presivani lidi nebo ne, jde prece o film samotny a ten krome velmi vyrazneho zaporaka nema uz nic co by stalo za rec. ()

Madax

Tento snímek oplývá dvěma klady, které z něj dělají mírně nadprůměrnou podívanou. Jednak je tu perfektně ztvárněný doktor Heiter, který tímto vstupuje do síně slávy filmových záporáků, a pak tu máme ten perfektní, úchylný nápad se "siamskými trojčaty". Pochopitelně se jedná o naprostý nesmysl, já sice medicínu nikdy nestudoval, ale je mi jasný jako snad každýmu, že takováto stonožka by v reálu dlouho nevydržela. Ale to nic nemění na tom, že je to nápad zábavný, zvrácený, no prostě to nej pro příznivce takovýchto filmů. Poněkud smutné je, že úchyláci jako dr. Heiter skutečně existují. ()

spawnxp

Hlavní "hrdina" se jmenuje Dr. Joseph (Mengele) Haiter (Hitler) - možná trochu "významově přetížené", ale výstižné nomen omen, předznamenávající vše. U normálního filmu bych řekl, že Dieter "Mantrid" Laser roli šíleného herr doktora těžce přehrává... u normálního filmu. Zde je vše postaveno na jediném úchylném nápadu, citlivě uvedeném hrobečkem trojpsa (Mein Lieber 3-Hund) a opravdu dotaženému až do konce - závěrečný masakr (hlavně tím kdo přežije) myšlenku díla ozřejmí beze zbytku... Přesto pan režisér (Tom Six) pracuje na pokračování (!) Bod mínus za trochu amatérskou realizaci. ()

Khare odpad!

Nezdálo se mi to ani správně strašidelné, ani explicitně nechutné... a už vůbec se mi to nezdálo dobré. ()

MFZB

V pohode snímok, ale vôbec mi teda neprišiel nejaký drsný. Síce jedná sa asi o jeden z tých brutálnejších exploiťákov, ale nejak to na mňa nepôsobilo...70% ()

Neuroxerus

Nápad každopádně velmi origanální a zvrácený, ale provedení klesá k bodu mrazu. Snad jen šílený doktor byl přesně člověkem hodící se na tuto roli....ale co ty ženský?....a ten japonec?...to byl děs....A kamioňák se mi líbil xD správnej řízek xD ()

Katy19

Docela dobrý nápad, ale realizace dost nepovedená. Škoda, mohlo se z toho pod vedením jiného režiséra vytřískat mnohem víc. ()

Cako_SK

No čo ja viem. Určite sa to dalo aj lepšie natočit. Najviac ma však štve ten japonec ako sa zachoval. Mohli to inak vymysliet, mohlo to dopadnúť úplne inak a lepšie. Síce pre tú babu to muselo byť strašné tak skončiť :) Pár krát som sa zasmial, ale to asi skoro každý... Neviem teda či to je dobre ale nie...V každom prípade sa teším na pokračovanie, lebo nápad bol výborny. ()

tripod

Najnechutnejší film aký som kedy videl. 1 hviezdička je za nechutný nápad a tá druhá za ten nechutný pocit ktorý vo mne tento film vyvolal.Neviem či si trúfnem na Full Sequence. Každopádne je to film , ktorý len raz pozrieť a rýchlo naňho zabudnúť. ()

BEJB odpad!

No hnus a debilita najvyššej triedy. Ja som nevedela čo skôr. Či to vypnúť a vyhodiť to rovno aj s DVDečkom von oknom alebo radšej hodiť šabľu. Nechcem si ani len predstaviť ako bude vyzerať dvojka a ako tak pozerám, ježkove oči, trojka!!! To si do zadku, robíte srandu? ()

Retimo

V době kdy jeden film kopíruje druhý,je tohle určitě světlá vyjímka.Chirurg v podání Dietera Lasera je jeden z nejlepších záporáků jaké jsem kdy viděl.Já se nejvíc bavil do doby než je spojil,pak to už začalo lehce pokulhávat.Nicméně věřím,že dvojka bude aspirovat na plný počet hvězd))))))..........A škoda,že se film neodehrává v Rakousku,tam jsou obdobné věci na denním pořádku. ()

cubiczech

Čekal jsem značně povrchnější paskvil natočenej ruční kamerou... ale ono to překvapilo. Scény které mají být supernapínavé, tak opravdu fungují. Filmu by možná neuškodilo dalších 10-15 minut navíc aby se některé scény mohly roztahat trošku více. Z herců bych pochválíl asi jen Ashley C. Williams, možná proto, že dostala nevíc prostoru (a navíc byla "ve středu zájmu", haha), rozhodně nehrála špatně, vzhledem k tématu. Vditelně se krotili (krmení proběhlo jen jednou). Přesto, že jsem v životě viděl i materiál, který byl pro mne mnohem ofenzivnější a emocionálně působivější (scéna znásilnění v Irreversible, například)...pořád musím dát 3 hvězdy za chod proti proudu plném teenage hororů. Lidi toho natočili plno, takže pokud chceme dělat opravdu drásající horor, musíme jít už jen do extrému, nedá se nic dělat. ()

popo666

Feed her, FEED her! Scenarista mava asi bujne sny :) Ocenujem pokus o originalitu, ale celkove prevedenie vyznievalo skor komicky. Hostel som veru viac prezival. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013