Lidská stonožka

• Nizozemsko The Human Centipede (First Sequence) (více)
všechny plakáty

Dvě Američanky se vydají na cestu po Evropě. Kdesi v Německu se jim v noci porouchá auto. Při hledání pomoci narazí na opuštěnou vilu, kde se rozhodnou přenocovat. Druhý den se probouzí a s hrůzou zjišťují, že jsou uvězněny v provizorní podzemní nemocnici. Za vším stojí zestárlý německý chirurg, který se dříve specializoval na operace oddělování siamských dvojčat. Jeho zvrácená fantazie tkví v tom, že obě dívky hodlá spolu s dalšími uvězněnými spojit v jednu velkou lidskou stonožku... (Fallen_One)

rEooo

Neviem co je na tom filme tak nechutne vsak sa tam do kopy nic nestalo, trocha krvy a par vytrhanych zubov, cakal som podstatne viac. ()

Emperor1

Tak tohle je zrovna jeden z těch filmů, na který se podívám jednou a dost. Je to zvrácené, nechutné a bizarní, nicméně co se týče námětu, tak musím přiznat jisté zaujetí pro věc. Prostě jímavý příběh o tom, jak si jeden chirurg chtěl splnit svůj sen, stačilo mu jen si trochu věřit a jít si za svým, nehledět na překážky, zábrany a už vůbec nějaké konvence, jde přece o velkou věc, ne-li poslání. A tenhle chlap to skutečně dotáhl do konce. Pro mě jako člověka, co spoustu věcí začne a pak je nedokončí, je to svým způsobem inspirativní a motivující. ()

Kalda69

WTF? Mohl to byt skvely film ale kazi to dojem z par skutecnosti. A to hlavne celkovou topornou odtazitosti hlavniho hrdiny, teda pardon, hlavniho zaporaka. Nasledovano nelogickou uvahou lekarsky vzdelaneho cloveka, ze se lze krmit z uz stravene potravy a to rovnou dvakrat po sobe. A na zaver zaver, respektive neukonceny dej, kdy v dome zemrou dva policiste, kteri museli otravovat nadrizene s zadosti o domovni prohlidku a vlastne ani neni snaha je hledat. A co se stalo s hlavni damskou postavou? To uz nikdo neresi, pac jedou titulky. Jediny co bych doporucil slabsim povaham je sebekatarze prvniho clanku stonozky mymi slovy: "A to jsem kvuli tomuhle opustil rodinu, to byla moje nejvetsi chyba zivota a ted ji vidim, nikdy k tomu nemelo dojit." Takze za me dostava stonozka 3 lidske dilky z 5. ()

Ace.A.T.L.

Tak, jako první jsem dal 3*, ale potom jsem musel snížit na 1* a to jen proto, že tohle se fakt nedá pobrat, pokud člověk neni z větší části nějak mozkově vykloubenej... Jak tohle může někoho napadnout??? Tu 1* jsem dal jen proto, že něco tak extrémního tu ještě nebylo a originalitu drobet ocením. Ale jinak je to něco, co by si měl každej opravdu vážně rozmyslet, jestli chce vidět. Za mě 1* a NEVÍM(historicky poprvý...) ()

Optical

Dvě hvězdy. Jedna pro každou z těch holek, které dobrovolně souhlasily, že po celý čas budou čmuchat něčí zadnici. Tenhle matroš by nedal ani David Lynch. ()

veverysiak

Tomík to určite nemá v hlave celkom v poriadku, maskovať sa za snahu o šokujúce umenie mu môžu zožrať tak akurát podobne postihnutí jedinci, za povšimnutie stojí akurát výber hlavného chirurga, bohove výstižný ksicht pre takúto zvrátenosť, takže 15%. ()

zigy

Opravdu DĚSIVÉ a když hodnotíme horor, je to pro mě kritérium numero uno. Tohle bych nedoporučoval nikomu pod 15, protože na tohle musí být už člověk vyspělý, aby tu hrůzu vstřebal. Jinak to extra naturalistické není, spíš jen náznakově. Děs vychází z napětí a strachu, a díky skvělému herci - magorovi v roli Mengeleho někdy fakt strachy nedutáte. Problém je ve zvrácenosti filmu, tohle už je za čarou, a tak se po celou dobu i trochu stydíte... ()

buchannon

Při sledování tohoto "filmu" jsem skutečně trpěl, ale určitě ne tolik jako jednotlivé články lidské stonožky. Jsem zvědav, jaké utrpení mě ještě čeká v celé bezvadné trilogii. ()

MissLeone

Předtím, než jsem se na film podívala, pod pojmem „lidská stonožka“ jsem si představovala nějakého člověka, který se bude přeměňovat do obrovské stonožky, vizuální efekty z béčkových filmů atd. Ach, jak jsem se to mýlila. A byla bych i docela ráda, kdyby mé představy o filmu byly i pravda. Opravdu jsem nečekala, že ve mně film zanechá tolik znechucení a otázek na lidské myšlení. Je těžké film hodnotit, jelikož je to opravdu odpad, nechutná zvrácenost. Ale námět je vcelku geniální. Dieter Laser v roli Dr. Heitera působí jako odporný a slizký antagonista. Zahrál ho skvěle. Co mi ale přišlo až trapné, byly dialogy na začátku filmu. Působily amatérsky a nepřirozeně. Nicméně, jestli máte v plánu si tento film pustit jen ze zvědavosti, doporučuji se nejdřív naobědvat a teprve potom si film pustit. Později mi nejspíš poděkujete. ()

PanPyzamo

Lidskou stonožku mi doporučil kamarád s tím, že by se mi to mohlo líbit. Ono nebudu lhát já jsem celkem hovado a v takových prasárnách si libuji. Hned ze začátku vás tedy musím varovat. Pokud nemáte rádi nechutnosti, tak bych neviděl sebemenší důvod se na tento film podívat. Abych vám to nějak řekl. Příběh zde ani moc není. Na začátku je menší děj, ale hned se to zvrtne a pak už jde jen o zvrácenosti. Co musím pochválit je volba herce na doktora. Nemusí ani hrát. Je prostě výborný. Sotva se na něj podívám a mám strach. Potvrzuje to ještě to, že je Němec a zkrátka to připomíná celé tak trochu nacistu a já mám z nácků strach. Tím pádem to ve mě něco vyvolalo a film jsem si užil, ale jak už jsem zmínil, to je tak vše. Pokud teda vyloženě nevyhledáváte horory, kde se zkrátka dějí nechutné věci, tak tohle není pro vás. K tomu všemu je zde ještě pár filmových klišé, které nebudu jmenovat, abych zbytečně nespoileroval. Za mě průměrný film, který doporučuji jak už jsem zmínil pouze těm, co mají zájem o zvrácenost a nevyhledávají žádný hluboký příběh. 5/10 ()

Lilith03

Nápad sice úplně postižený, ale pro totální psychopaty určitě s potenciálem a velkou originalitou. Bohužel film zabíjí příšerná kamera, střih, nudný scénář a špatné herecké výkony. Za mě teda ne. ()

Easykill

Vyhlášená stonožka. Lidská stonožka. Abych pravdu řekl, čekal jsem větší prasárnu. Neříkám, že to není echt úchylný, ale to jak se o tom mluví a píše je přestřel. Samozřejmě, pro ty co nemají nakoukáno nějakýho toho humusu navíc, to musela bejt zaručeně jízda přímo z prdele do huby. Každopádně, je to dobře natočeno a doktor je doslova král všech úchylů a zahraný na výbornou. ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013