Vetřelci dávnověku

Dokumentární / Historický / Mysteriózní
USA, (2009–2024), 187 h 26 min (Minutáž: 41–88 min)

Robert Clotworthy (vypravěč), Giorgio A. Tsoukalos, Erich von Däniken, David Childress, David Wilcock, Linda Moulton Howe, William Henry, Jonathan Young (více)

Série(20) / Epizody(251)

Vzrušující historický dokumentární seriál Vetřelci dávnověku za velkého zájmu diváků zkoumá 75 milionů let důkazů o tom, že naši planetu v minulosti navštívily neznámé mimozemské civilizace. Ve 21. století vědci, odborníci a vládní agentury z celého světa konečně spojili síly ve snaze najít důkaz o existenci mimozemského života. Ale i když to nikdo z nich nechce otevřeně přiznat, tento „hon na mimozemšťany” probíhá už několik dlouhých dekád. (TV Prima)

figliar

Ďalší skvelý seriál z dielne History Channel. Krásne zábery na monumentálne stavby, konšpiračné teórie, ktoré vážne stoja za zamyslenie, najmä pre ľudí, ako som ja, ľudí, ktorý chcú konečne vedieť, kde je pes zakopaný. Niektoré diely sú na jasných 5, no v novších sériách je aj pár slabších dielov. ()

Ydrosten

Pokud se na seriál budete dívat, je nezbytně nutné udržet svoji fantasii na uzdě, a nenechat se zvyklat plácáním několika "odborníků" kteří neznají nic jiného než mimozemské vysvětlení. Pokud Vám nebude vadit že mimozemšťani vynalezly úplně všechno na co se dá vůbec pomyslet (ano, úplně všechno, protože nejen že v serálu uslyšíte že tady byly před tisíci lety, ale uslyšíte o tom že jsou tady i dnes) tak je tento seriál přesně to pravé ořechové. Zajímalo by mně, co by se stalo, kdyby ufouni opravdu přistály. Myslím že tihle rádoby odborníci, by byly první kdo by sral do gatí. Určitě jsem neviděl všechno, to je podle mně nemožné pokud si chcete zachovat zdravý rozum. Na druhou stranu mám svým způsobem podobné dokumenty rád. Vždy mě pobaví a hlavně mám rád konspirační teorie. Třeba dutý měsíc je geniální teorie a celkem mě mrzí že se dá během pár minut googlení vyvrátit a vysvětlit 90% toho co řeknou. Taky mě hodně mrzí že si s tím více nepohrají když už chtějí trousit rozumy, protože i moje "cihla" s názvem Motorola umí udělat kvalitnější obrázky než ty které tady prezentují "umělci" kteří na to čekaly 8 let a pak vyfotí profi foťákem za 50 000, 4 fleky ve tmě. Je taky škoda že minimálně půlka videí se "záhadným" čímkoliv jde během pár minut dohledat na netu a z UFA je najednou plážový slunečník hnaný větrem, nebo kus plechu který upadl z Miru.  Za ponaučení, za snahu, za pokus za vším vidět mimozemšťany a hlavně za pár zábavných věcí si to ty 2 hvězdy zaslouží. Škoda že to tak strašně tlačí. Daniken na to šel alespoň "vědecky" a ukázal lidem co chtěly vidět, takže z 5ti počmáraných kamenů dokázal vytěžit 1000x víc než tihle lidé kteří to berou moc vážně.  Jako malý truhlík jsem to Erichovi sežral a klidně bych se za něj bil, jenže člověk dospěje a najednou to nedává smysl. Tolik zklamání .... Vetřelci dávnověku mě několikrát vrátili zpět do doby kdy bych odpřísáhl že mají pravdu a za to mu děkuju. ()

Pesosek

Shrnutí základních otázek, o široké veřejnosti neznámé, pozemské historii. Dokument pokládá spousty otázek, na které už však bohužel dostatečně neodpovídá. Oproti následnému seriálu má však přece jen více důvěřivé závěry. Nepřináší nic převratného, shrnuje již dříve položené otázky do jaksi hezkého (divácky přívětivého) hávu. ()

MrGregor odpad!

2013-01-16: 818 hodnocení a 80%? Děláte si srandu? ... Vždyť je to klasická ukázka jednostranného "mimozemšťanského" dokumentu! ... Řada "rozumně nevysvětlitelných záhad" - aneb hledej záhadu ve všem; rozebírána těmi "nejdůležitějšími a nejvěrohodnějšími" lidmi v oboru - aneb záhadologové, kosmologové, alienologové, UFOmaniaci a řada dalších budiž-k-ničemů všeho druhu; vše je dokládáno krátkými citacemi z nejrůznějších děl - aneb vytrhni z kontextu a cituj jen to, co se ti hodí ... Než jsem viděl zdejších šílených 80%, uvažoval jsem o 2, spíše o 1, hvězdě, protože přes veškerou bezobsažnost, absenci jakýchkoli faktů a celkovou absurditu, se v této slátanině najde řada zajímavých míst, historických a uměleckých obrazů, či významných historických osobností, které jsou sice zprzněny bezobsažnými výžblepty zmíněných UFOmaniaků, ale alespoň se ta tlupa zaostalých orangutanů - aka diváků - něčemu přiučí. ... Takže shrnutí: Jste rozumný člověk? Otevře radši knihu, encyklopedii, nebo se podívejte na pořádný dokument o historii. Jste UFOmaniak, záhadolog a bůh-ví-co-ještě? Pak je mi jedno, co děláte... ()

NiaWolf

Naprosto zbytečný seriál. Stačí zkouknout Stargate a dozvíte se to samé (všichni byli mimozemšťani), ale rozhodně zábavnější formou. ()

SiMMaS

Jedna velká konspirace a demagogie. Ale něco se jim musí nechat - ta "tajemná dynamická hudba" dokáže asi zblbnout dost lidí. Pokud chcete vidět dokument ve stylu Professor of Thanksgiving Kyle Broflovski Ph.D., jen do toho:) ()

dandislav1991

Nějak nemůžu z těch konspiračních "vědců", ty jejich bludy a polopravdy mě opravdu baví, proto spíš hodnotím to jak se jim směju, než to jak je to "dobré" ()

TomasMarlen

Je možné aby... a pokud ano... je možné že... Giorgio Tsoukalos se domnívá, že ano XD 5* za vynalezení systému stavby vět z neurčitých zájmen a tvoření faktů z holého vzduchu :D ()

dalziel

Som veľkým fanúšikom .Pokiaľ serial prináša exaktné dôkazy ktoré vyvolávajú otazky o našej minulosti ako ľudstava.Avšak niektoré epizody už skôr výchádzajú zo scifi filmov ako našej reality,hystorie či mytologie.Musím však uznať že sa v serialy objavuje čoraz viac vedcov a vedy svetovej úrovne, takže serial svoj účel a posolstvo plní. ()

kwaicheng

Těžko tomu věřit. Na druhou stranu, leccos je možné. Jeden z dokumentů s přijatelnou, resp. dobře maskovanou dávkou manipulace. ()

Rudyamon

Zajímavé komentáře k filmu: Caesius S., AnnaDolezalova, gumbo ... Viděl jsem (NAŠTĚSTÍ!!!) jen díl o spolupráci Hitlera s mimozemšťany, a mám vskutku dost. Tohle je opravdu neskutečná a děsivá urážka zdravého myšlení. Kdysi jsem podobné příběhy doslova "žral", ale pak jsem jednoho dne naštěstí procitnul a pochopil, že scénář je vždycky stejný - ufouni jsou tady ("Pravda je někde tam venku", řekl Mulder), vlády všechno zatajují, ale my se nedáme a dokážeme to! No a když je pořad pod taktovkou Ericha von Dänikena, je na důkazy a "zaručenou" pravdu, která nám otevře oči, zaděláno. Tenhle díl je unikátní ukázkou manipulace s fakty, a pokud nejde manipulovat s fakty, tak si fakta vymyslíme, v tom je bývalý pan hoteliér opravdový expert. Ukazovat obrázky historie a zároveň mluvit o historii, která se nestala, to vyžaduje hodně vysokou dávku geniality ... nebo šílenství. Za všechny exkluzivní výplody tohoto dílu jen několik opravdu výjimečných: 1. Von Braun řekl (samozřejmě PRÝ): "Pomohli nám oni." (pochopitelně, že myslel mimozemšťany) ... 2. "Ty technologie známe už ze starověku (obvyklý nesmysl, našel se někdy v historii archeologie jediný předmět, který by naznačoval vyspělou technologii? Fakt by mi jako důkaz stačila kapesní kalkulačka v rozvalinách Pompejí ...) 3. No a tenhle výrok jsem si fakt musel nechat na konec: "Němci vlastně vynalezli moderní svět!" (Sláva Führerovi a nekonečný dík jeho genialitě, vždyť i to, že píšu tento komentář na notebooku a posílám na internet je v podstatě jeho zásluha!). No prostě děsivý zážitek pro každého, kdo má alespoň základní znalosti o historii a zvládl projít všemi ročníky základní školy - Podívejte se sami ...Že tenhle paskvil nakonec ještě propaguje kanál History, tak to už je jen bonbónek na závěr. Nehodnotím, nemůžu, ať mi to ufounek malinkatý odpustí ... ()

Zevon

Dejte si dva, tři díly a uvidíte emzáka za každým stromem. Posledně, když jsem šel z hospody, jsem jich napočítal pět. Když jsem jel na druhý den ráno do práce, dva ještě pořád spali na zastávce. Myslíte, že bych měl dostat taky prostor to sdělit světu, abych si užil pár minut slávy? ()

j.linhi

1* za toho chlápka s tim šílenym hárem a nevyslovytelnym jménem... jinak je to ptákovina nad ptákoviny a přál bych si, aby to nebylo v TV, kdykoliv si zapnu ZOOM. ()

Aleix

Tohle je Boží dokument. Člověk se po částech dozvídá ,že za vším vězí mimozemšťané (MZ). Pyramidy, Stonehange, Rhódský kolos a vlastně všechny stavby o kterých máme pocit ,že na svoji dobu byly nekonvenční. Nedávný díl o současných superhrdinech byl nejlepší (Batman ,spiderman a superman), který byl nakonec překvalifikován na porovnávání smyšlených hrdinů a bohů z bájí.Tedy MZ ,ale tehdejší lidé si neuměli vysvětlit jejich schopnosti tak jim přisuzovali božský původ. Daniken a ten Tzoritrakis (intouš s řeckým přímením) jsou docela psychouši a já jim to celý žeru. :-) Mé životní moto je , když se všechno sere , tak jsme v tom nevinně ,můžou za to mimozemšťané :-) ()

zipacna

Jako fanoušek sci-fi i historie jsem byl velice překvapen tím, jak tento dokument spojuje obojí dohromady. Obával jsem se zde bude pouze von Däniken obhajovat svoje teorie, ale slova jeho odpůrců, kritiků, mě potěšila. Osobně si myslím, že sám pilotní film stojí samostatně za shlédnutí i když je případný divák k tomuto tématu kritický. ()

beso74

Dávam tomuto seriálu úplne za pravdu, keď sa pozriem na pyramídy a rozmýšľam nad tou chamraďou ktorá tam žije dnes, určite jej predkovia také niečo vytvoriť nemohli, dokonca som prišiel aj na príklad zo svojho okolia, keď som sa zamyslel nad svojím 80 ročným susedom, ktorý má krásny dom, došlo mi veľa vecí, on to spraviť určite nemohol, veď vidím aký je slabý, stavebníctvo neovláda ani náhodou, musel to niekto spraviť za neho, podľa mňa mu ho spravili mimozemšťania... A možno je to úplne ináč, ako s väčšinou vecí v tomto pseudo-dokumente. P.S. v čase keď je pre toľkých Boh niečim totálne nepotrebným sa snaží taká masa ľudí nájsť náhradu v akejsi láskavej rozumnejšej bytosti z vesmíru, no NIE JE TO NA POPUKANIE??? ()

3mates33

Zaujímavý seriál. Podáva dobré argumenty a viacero možností. No nejde bezhlavo za svojím , skôr nám otvára oči aj takéto možnosti. ()