Kočár nejsvětější svátosti (TV film)

Komedie / Historický

Československo, 1962, 61 min

Památný svátek hereckého umění nejen ve dvou ústředních rolích, příběhově pak prostá povídka o ubohosti mužského plemene tváří v tvář ženské rafinovanosti, zde reprezentované úžasnou sedmatřicetiletou Jaroslavou Adamovou. Klasika české (či československé, chcete-li) televizní tvorby. 90%(3.5.2009)

Příjemná televizní hra s jako vždy geniálním Werichem.(9.8.2013)

Budu se možná trochu rouhat, ale mnohem více než Jan Werich mě v tomhle filmu pobavil naprosto úžasný a skvělý Miloš Kopecký, který po svém odchodu ze scény Kočáru nejsvětější svátosti ohromně schází. Scénář sice není nic originálního nebo překvapivého (Král a žena je podle mě lepší) a postavu Jaroslavy Adamové mohla hrát nějaká o pár let mladší a temperamentnější herečka, nicméně i tak byla radost se na to všechno podívat.(20.9.2011)

Werich miloval život a je to znát na celém jeho herectví.(3.10.2005)

O mužské ješitnosti a naivitě, a taky o tom, jak je Pericholová všechny utáhla na vařený nudli.(30.10.2008)