Templář

• Česko Ironclad (více)

Oonika

Učila jsem se u toho a měla jsem to jako kulisu. Ale i tak mě to docela bavilo, zaujalo, mělo to dobré kostýmy a bylo to poměrně drsné a krvavé. ()

Lupes odpad!

"V čem je problém?" "Není tu příkop!" ... Obyčejná řezničina bez špetky historické věrohodnosti. Směšné obzvláště v kontextu země vzniku, kde by oproti Hollywoodu měli mít trochu povědomí o dobových reáliích či myšlenkových pochodech. Je to trapné, ach tak trapné, že ani pohledem maskulinního vypatlance verbalovského typu nelze uznale hýkat. Kdyby se autoři stylizovali do barbarského hávu, možná by se dalo pomrkávat, ale proč, proboha, prznit templářský řád? ()

coinneach

James Purefroy v další béčkové variaci na solidní námět, zatímco však nedávný Solomon Kane byl vyloženým scénáristickým propadákem, Ironclad si i přes nánosy krve uchovává solidní příběh se špetkou napětí. Obléhání hradu s necelou dvacítkou povstalců, kteří čekají na nejistou posilu francouzského prince, jenž má utnout plány darebného krále Jana Bezzemka, připomíná spíše než historický válečný film krvavé béčko v historických kulisách, a na obranu tvůrců nutno podotknout, že tohle byl očividně záměr. Velký otazník se pak ale vznáší nad v akci roztřepanou kamerou, která milovníkům syrové řezničiny nedovoluje vidět zdaleka vše to, co by si od poctivého béčka mohli slibovat, ve výsledku tak tyto hrátky s kamerou vypadají jako úhybné manévry tvůrců snažící se ulehčit si práci s bolestnými scénami. Nečekejte tedy zázračné story, ale čiré béčko, jež si anglickou historii pouze vypůjčilo k řežbě, která si místy hraje na vyšší ligu. 60 % ()

CerKar

Je to pořádná řezničina se skvělým Giamattim a ucházejícím Purefoyem. ALE. Ten film je tak BLBEJ, bože můj, tak strašně blbej ... ()

Giacomo

Historická rubačka jako řemen! Velmi realistické podání, perfektni dobové kostýmy i slušné herecké výkony si zaslouží 9/10. Mít trochu větší rozpočet, byla by to určitě klasika. Pro milovníky historických šlágrů povinný snímek. Líbit a moc. ()

Euchrid

Je velká škoda že ůstřední duo, Will a jeho obouruční meč nedostaly víc společného prostoru protože když byl na plátně jenom jeden z nich ( spíš purefoy než meč ) tak se to tam nimralo v minulosti a nikoho to nezajímalo ani nedávalo smysl. Teprv ve dvou jim to šlapalo jak mělo, scénu rozpolcení sem si dával asi 5krát po sobě. A král byl taky (na to že Giamattiho moc nemusím) pořádně vyšinutý. ()

Mictian

Podle mě je tento film dost realistický (až na boj té dívčiny, který by ve skutečnosti skončil u prvního maximálně druhého vojáka), na to že režisér ukazuje naprostý masakr lidského těla tak tím chce ukázat že středověk nebyla růžová zahrada. Pokud se na tohle díváte z pohledu dějového tak to asi budete zklamáni, ale pokud se zajímáte o pohled z vojenského hlediska je tento film jako učebnice do dějepisu. Konečně si nepřátelé hlavního hrdiny nenabíhají na jeho ostří, ale podle toho co jsem viděl je to opravdu reálné. ()

snek49

Ve spoustě případů postrádá film logiku a uvažování postav je navýsost podezřelé. Vše je moc narychlo a nějakého rozvinutí charakterů se nedočkáme. Film běží tak, jak začal a nikde není mnoho ústupků, proto působí velice jednotvárně... ()

LudkovaLevaRuka

To takhle jednou přišel král John za vůdcem dánských vikingů Tiberiem řekl: "Dobře vycházím s papežem. Když mi pomůžeš dobýt zpět mé království, papež stáhne misionáře z tvé země." A Tiberius si řekl "U Odina!" , potěžkal svou zbytečně velkou sekyru a odplul do Anglie. A už se nevrátil. Nebyl totiž hlavní postavou filmu Ironclad. Naše škoda a jeho smůla. Uvízl totiž mezi zrádným králem Johnem a pestrou partou schopných vzbouřenců, kteří ale nedostali moc prostoru kvůli románku ochraptělého templáře s mladou šlechtičnou natolik neukojenou, že by o ní mohl Záviš složit písničku. ()

lumi3r3

Tak trochu krvavejšia verzia Vtákov v tŕní. Bruchápárajúci templár odolávajúci kráľovi a nástrahám proti sľubu čistoty. Fajn! ()

Jack333

Na pár reálně založených informací tento film je...hodně akcí, krve...někdy scény se špatným střihem, ale jinak to nemá chybu...nebudete se nudit jako u jinejch podobnejch filmů. ()

Looka

70% Řádně krvavé dobývání jednoho strategického hradu. Musím říct, že jsem celou dobu fandil králi Janovi. Ve srovnání s Centurionem či Orlem deváté legie se mi však tento film líbil méně. ()

Zombiepod

Bohužial, ja som videl v Ironclad len priemerné historické béčko, ktoré je napriek všetkým svojim nedostatkom veľmi kvalitne naturalisticky a surovo natočené a dejovo veľmi slušné. Pekné striedanie tempa a postavy, ktoré sa určite vryjú do pamäti. Najviac ma prekvapil Giamatti, ktorý svoju úlohu zvládal majstrovsky, dokonca omnoho lepšie ako drsňák Purefoy. Občas mi však film pripadal mierne prázdny a na svoju jednoduchosť príliš dlhý, záverečná polhodina to svojou neprestajnou napínavosťou dostatočne napravila. A soundtrack si tiež, aspoň u mňa, zaslúži zvláštne hodnotenie. ()

filip289

"Za koľko ťa vtedy barón na trhovisku vykúpil?" - "5 šilingov." - "Aj štetky sú drahšie." Za tie peniaze skvelý surový historický film, režijne dobre zvládnutý (až na úvodnú chaoticky nasnímanú bitku) so skvelými hercami. Od režiséra megasračky Minotauros som taký dobrý film teda vôbec nečakal. ()

dj_kure

Nebýt tý posraný roztřesený kamery dal bych možná i 4*, takhle jsem za A) viděl hovno a za B) viděl úplný hovno....!!! 55% ()

Doomer

Říkal jsem si že to bude takové to klasické držení hradu, ono tedy bylo ale na druhou stranu tam bylo dost scén typu "podržte mu ruce a nohy a ty mu je usekni". No alespon dobrá historická vycházka na které člověk vidí co byla šlechta a církev zač. ()

JohnZ87

Velmi působivá historická podívaná, která mě bez problému vtáhla do děje a udržela si mou pozornost od začátku do konce. ()