Templář

• Česko Ironclad (více)

Raziel_cz

První půlka je svižná, přímočará men-on-a-mission akčńárna. Druhá půlka je utahané čekání, až ti Francouzi konečně přijedou, které bůhvíproč ovládla podzápletka o nadržené šlechtičně. Ale pár na pár bitev a dojemných i vtipných momentů se taky dostane, takže je to snesitelné. Co je snesitelné o poznání méně, že ty bitvy jsou stylem plně poplatným roku 2011. A přestože kameraman trpěl méně pokročilým parkinsonem a střihač disponoval menší zásobou kokainu než kolegové od Taken nebo Quantum of Solace, pořád je to slušný stihomam. A ohromná škoda, protože herci/kaskadéři měli zcela očividně nacvičenou choreografii, která mohla být v kombinaci s jaksepatří brutálními efekty fakt super. Takhle vás z toho sice nejspíš nerozbolí hlava, ale pořádně si užijete jenom to druhé. James Purefoy ve formě ze Solomona Kanea tomu jako templářský stroj na zabíjení každopádně kraluje, Brian Cox si takhle moc užil snad jenom Red a Jasona Flemynga a hlavně Vladimíra Kulicha jako (opět oholeného) vůdce vikingů je vždycky radost vidět. Nebýt té kamery (a desaturovaných barev), klidně bych to – už díky tomu Kulichovi – doporučil jako double feature s McTiernanovými Vikingy. Takhle ale důvodů, proč na Ironclad koukat, když žijeme ve světě právě s těmi McTiernanovými Vikingy, zase tolik není. ()

Charlie84

Ale že jsme si už zasloužili pořádný historický film! V Ironclad se sešla parádní parta, faktem je, že oni (až na Giamattiho) ani tak dobře nehrajou, jak jsou dobře obsazení. Dokonalý casting ani nevyžaduje oscarové herectví. Kulich má tentýž výraz (a dvoubřitou sekeru) celý film, ale komu to vadí, když se v jeho roli ani nic jiného neočekává. Závěrečný souboj je jedním z nejlepších face-to-face fightů vůbec, konečně také někdo využil ve filmu potenciál doby, ono totiž skutečně stačí zachovat reálný postup dobývání středověkého hradu, a hned je výsledek o 200% lepší než v drtivé většině jiných filmů. Po všech stránkách. SPOILER: Vůbec nevadí, že děj jede podle zaběhnuté šablony a vyústí v to co obykle podobný film vyústí. Celé je to totiž tak dobře udělané, že až do konce tušíte, že každou chvíli ten hrad může padnout a jestli padne nevo ne nezáleží na záměru scénáristů, ale na umění obránců-útočníků. A za takovým výsledkem musí být sakra velký kus práce! PS: Z nějakého důvodu jsem dostal neovladatellnou chuť jít grilovat, čím to může být?:) PSS: maďarsky pokřikující vikingy a Kulichovy stálesvěží vlající vlasy, které si zachovávají objem i v nejnáročnějším počasí, přecházím -nejsem si přesně jistý proč- s chápavým úsměvem. ()

Kingjiri

"Pouze slabí věří, že to, co udělali v boji, je dělá takovými, jací jsou." Slušná akční podívaná. Tvůrci se s divákem moc nemazlej a servírujou mu drsnou podívanou z drsné doby středověku. Začíná to uříznutym jazykem, pak přijde pořádná velká středověká bitka a řeže se to tu hlava nehlava (jeden z padouchů je dokonce protivníkem umlácen uřízlou rukou). Ke konci pak lítaj i useknutý ruce a nohy. Při dobývání hradu jsem si několikrát vzpomněl na Pána prstenů a dobývání Minas Tirith, protože tam to občas vypadalo uplně stejně (jen tam bylo více skřetů:)). Herecké obsazení sympatické, hlavně Paul Giamatti se do své role skvěle hodil. Dvě hodiny příjemně utekly a já se téměř vůbec nenudil, dávám zasloužené čtyři hvězdy. ()

dandislav1991

Středověká zabijačka! Řekl bych, že takhle surovou rozsekávačku lidí jsem neviděl! Ale jsem asi úchyl, jelikož se mi to docela líbilo :) ()

Torgal

Nekompromisne R-kových stredovekých bijákov veľa nie je, tých kvalitných je ešte menej. A Ironclad k nim rozhodne nepatrí, hoci predpoklady k tomu mal solídne. Veľmi dobré herecké obsadenie, solídna výprava a kostýmy (s výnimkou na pomery stredoveku neskutočne sexy ošatenia Kate Mary) a zápletka o zúfalej obrane hradu pred mnohonásobnou presilou tiež vyzerala sľubne. Lenže jednotlivé postavy sú len načrtnuté, akcia je snímaná mimoriadne epilepticky, neprehľadne a je strašne repetetívna. Najväčšiu zlobu ale už tradične robí scenár, ktorý je absolútne nelogický - celý priebeh deja mi prišiel postavený na hlavu, nebudem menovať konkrétne príklady, lebo by som musel opísať celý film. A tá kvázi romantická línia, to malo byť čo? Najhoršie na tom všetkom je to, že som sa vyslovene nudil, skrátenie aspoň o 20 minút by nebolo na škodu. 5-/10 ()

Vorima

Středověký průměr se vším od plitkých "superdrsných" hlášek, přes klasickou romanci až po dobývání a boj. Umělé krve by stačilo o pár desítek litrů méně. ()

Broxigar

Tenhle film se skládá ze dvou částí. Tou první je Paul Giamatti, a tou druhou všechno ostatní. Ta první část si zaslouží rovnou všech pět hvězdiček. Do té druhé bohužel patří dost časté nelogické chování postav, měnící se počty na bojištích a naprosto kýčovité příběhové prvky. ()

MatyTroy

Nejsem zrovna milovník krve, rozdrcených lebek a usekaných končetin, ale film si mě získal templářskýmy zásadami (který nakonec šly stejně všechny do háje) a částmi filmu, kdy se přestali všichni na chvilku řezat a dali si malou pauzu než někoho opět napadl nějaký brilantní plán. Samozřejmě akční scénky mě taky hodně bavily. ()

Jakubik

No tohle bylo naprosto o ničem respektive bylo o čem povídat ale nebyl k tomu pořádnej scénář a už vůbec ne režie. Purefoy se celé dvě hodiny tváří pořád stejně(tvrdě) a moc mu to nesluší (máme tady Nicolase Cage číslo 2), Giamatti přehrává jak to jen jde, protože role pro něj mu absolutně nesedí jedinej kdo tam celkem vytváří něco jako hraní je Brian Cox. Akční záběry jsou takové všelijaké, že se v tom člověk ztrácí, napětí není vůbec žádný atd. Zkrátka jasna u mě absolutní nezdar no snad příště… ()

Eilean Donan

Trošku som sa nasmiala na výraze J. Purefoya, bral to ozaj vážne a hádam, že aj takmer celý zvyšok osadenstva. A ešte viac som sa nasmiala ako sa zboril (celkom nerealisticky) Rochester. Maličkosti, na ktorých sa zložil celý dojem. Línia, keď sa z panoša stala osobnosť, to nebolo na zahodenie. Plusom je, že hlavnými hrdinami sú mnou obľúbení rytieri, to už je celkom základ pre tie 3*. ()

palmrus

I přes všechny ty krásně odseknuté končetiny, přepůlené lidi dokonce i přes tu nevšední a do 13. století velmi se hodící digitální demolici hradu se mi film zdál tak trošku o ničem. A mám pocit že tento můj názor se mnou sdílí i představitel hlavního hrdiny, který od počátku filmu nasadil výraz "Již několik měsíců jsem neměl řádnou stolici.", a který mu vydržel až do závěrečného hvizdu. ()

goni

Priemerna historicka sekanica-rubanica s hektolitrami krvy, odletujucimi koncatinami a rozseknutymi telami [16/2013]. ()

ortoncz

Velmi dobře natočený historický fim o obraně jednoho hradu v jižní Anglii. Herci jsou parádní a zápletká je zajímavá. Ale zase na druhou stranu 2. zápletka templáře a lady je spíše nudný a jenom protahuje film . Je tam i docela dost brutality , což je naprost v pořádku , sekání končetin a výstřiky krve jsou docela časté . Ale nejvíce bych ocenil postavu Johna , která je opravdu dobře zahraná . FIlm je dobrý , ale bohužel má i své mouchy. 75% ()

pepa3rd

Povedený výlet do anglického středověku. Špína, nemoci, krutost a všudypřítomná smrt v boji o moc. To vše v perfektních kulisách a s obstojnými hereckými výkony. Jen děj byl pro mě trochu moc statický a díky tomu i příliš předvídatelný. 60 % ()

Whitebeard

Anglie ve 13tym století. Jeden malej hrad Rochester co by se měl dobýt. V něm 15 vojáků, 5 žoldáků, 1 vystrašenej dědek, jeho nadržená o 40 let mladší manželka a jejich zašpiněná fešná služebná, kterou hraje nějaká californská modelka a hlavně jeden sakra sympatickej křižák, co půlí svym obouručákem chlapy jak na běžicim páse. Proti nim 1000 střízlivejch Dánů, co nechtějí křesťanství ve svý zemičce, tak bojujou za despotickýho anglickýho krále. Přidáme trochu syrovosti do hodinovýho oblíhání, trocha detailů na sečný a tržný rány. Lepší průměr, chlapi se rozhodně nudit nebudou, ženský ať to radši obejdou velkym obloukem :) ()

michald99

Film hodně připomíná Solomona Kanea - film s malým rozpočtem, ale velkým srdcem. Nepáře se se zakrýváním věcí jako sekání rukou a novou, surově prezentuje středověk a mě se to líbí. Chyby jsem nenašel, až na lehce kýčovitý a toporný začátek. Poctivá práce. ||70%|| ()