John Brennan má skvělý život. Pracuje jako středoškolský učitel, jeho manželka Lara je zubařka. Společně vychovávají malého syna, Luka. Jednoho dne však jejich idylka skončí zásahem policie u nich v domě. Policisté si násilím odvedou Laru s tím, že je obviněna z vraždy své nadřízené. Tu kdosi utloukl hasicím přístrojem na parkovišti budovy, ve které Lara pracovala. Náhodný svědek viděl Laru odjíždět vozem z místa, kde vzápětí našel mrtvolu zavražděné ženy. Proti Laře jsou nepřímé důkazy v podobě otisku prstů na hasicím přístroji a krvavé skvrny, kterou měla Lara na svém kabátě. Lara je na základě těchto nepřímých důkazů odsouzena k dvaceti letům vězení. Bohužel ani odvolání, ve které oba manželé doufají, nedopadne pro Laru dobře. Jenže John se s tím nesmíří. Ve chvíli, kdy se Lara pokusí o sebevraždu, se John rozhodne jednat. Sejde se s bývalým vězněm, kterému se kdysi podařilo utéci z jedné z nejlépe hlídaných věznic, a na základě informací, které z něho dostane, začne připravovat plán útěku Lary z vězení. Nejprve se snaží sehnat falešné dokumenty. Svou snahu nevzdá ani ve chvíli, kdy je okraden a zbit. Nakonec se mu falzifikátoři přihlásí sami, protože se o jeho snahách je najít dozvědí. John tedy získá velmi hodnověrné dokumenty, se kterými nebude problém odjet do zahraničí. Johnova snaha vyzkoušet falešný klíč přímo ve vězení mu způsobí nepříjemnou zkušenost, že ne vše, co si naplánoval, půjde tak lehce realizovat. Zjištění, že vězeňská správa plánuje Laru převézt do jiné věznice, urychlí Johnovy plány. John se již několik dnů snažil prodat dům, ve kterém rodina bydlela, jenže obchod se protáhl a teď hrozí, že rodina nebude mít prostředky na útěk. John tedy neváhá a přepadne místní drogové dealery. Přepadení se zvrhne ve chvíli, kdy jeden z dealerů nechce plnit Johnovy pokyny a už určitě nehodlá Johnovi dát své peníze. Dealer dokonce Johna napadne s pistolí. V krátké přestřelce John drogové dealery pozabíjí. Teď už má dostatek peněz nutných pro útěk. John se vloupá do sanitky, která převáží z vězení do biochemických laboratoří vzorky krve vězňů k rozborům. V autě vymění falešné výsledky za dosavadní Lařin kontrolní test (Lara trpí cukrovkou). Díky tomu vězeňská lékařka rozhodne převézt Laru urychleně do nemocnice. Toho John využije a Laru z nemocnice unese. John ví, že má jen omezený časový limit, než se policistům podaří zavřít město. To by znamenalo jediné - Laru i jeho by dřív nebo později policisté chytili. John proto spěchá z nemocnice s Larou pryč. To už má však v patách detektiva Nabulsiho z vražd s jeho týmem... (TV Prima)

gogo76

Posledný Haggisov film V údolí Elah ma veľmi nenadchol, ale tento kúsok mu vyšiel. R. Crowe je môj obľúbený herec a Haggis mu v tomto filme ponúkol skutočne dostatočný priestor a dalo by sa povedať, že až na pár kratších scén je prakticky po celý čas v zábere. Režisér sa nesústredil na akciu, ale to, čo robí film filmom a to sú sústredené herecké výkony. R. Crowe zvláda všetky polohy štastne zamilovaného, bojazlivého,neštastného i odvážneho muža , ktorý ide svedomite za svojím cieľom. D. Stern v úlohe otca toho veľa nepovie,ale z jeho tváre sa dá vyčítať všetko. V malej , ale zaujímavej scéne sa objaví Liam Neeson. Všetko videl, všetko vie a za svoje rady si peniaze nepýta, on si ich z vašej peňaženky vytiahne sám. Je dobré , že Haggis neskĺzol do typicky amerického thrilleru, kde hlavný hrdina s pištoľou v ruke vyrieši všetky problémy. Plán úteku bol dobre premyslený a výsledok je podstatne vierohodnejší ako iné filmy s podobnou zápletkou. Russell Crowe znova boduje, radujme sa. 80%. ()

Xmilden

Tak tohle jsem už někde viděl... Ano v roce 2008 ve filmu Nevinná. Russell Crowe předvádí opět herecký nadprůměr. Olivia Wilde snad nikdy nebyla hezčí. Škoda že větší prostor nedostal Liam Neeson. Tři dny ke svobodě zkoumají kam až je ochotný člověk zajít pro záchranu své rodiny. A musím uznat po druhém shlédnutí, že snímek jsem zpětně docenil. 80% ()

sepp

Tak toto bylo nečekaně příjemné překvapení. Tahle role Crowovi nečekaně sedla a film pěkně odsýpá a graduje. 4,5* ()

Hrabka

Hodně dobrý a napínavý drama s dobrou zápletkou, propracovaným poklidnějším dějem, ale i strhující akcí. Měl jsem sto chutí tomu napařit plný počet hvězd, ale když jsem se dozvěděl, že to je "pouhý" remake, tak ani náhodou nemůžu hodnotit nejvýš. Ti Amíci fakt zkopírujou úplně všechno, sice kvalitně, ale už z principu si tohle nezaslouží takový obdiv. Ale jinak jsem si film teda užil, moc dobrá podívaná. 80% ()

LiVentura

Moc povedený snímek se skvělým Crowem, o kterém jsem si nemyslel, že by byl schopen podobně "změkčelé" role. Učitel se rozhodne svou ženu, která je dlouhé tři roky vězněná za něco, co nespáchala, dostat ven z přísně střeženého vězeňského komplexu. Moc příjemná motivace ho žene, chce mít zase kompletní rodinu a ještě cestou "vyřeší" otázku drogové distribuce a výroby.. :-) ()

cheyene

Docela váhám, zda hodnotit 4* nebo 3*, protože v podstatě celý snímek mě bavil jak po stránce příběhu, tak jeho zpracováním a hereckým projevem Russella Crowe, avšak ke konci mi už film začal připadat až moc přitažený za vlasy, byť napětí se stupňovalo a mělo řadu dobrých momentů. S přivřenýma očima 4*. ()

nunka

Od začiatku je vidieť, že vo filme pôjde hlavne o napätie a nie akciu. Napätie má v rukách Russell, plynulo sa nabaľuje zo scény na scénu, gradácia si dáva na čas. Pri tom všetkom Russell Crowe hrá tak, aby bolo ťažké odhadnúť ako celý film bude ďalej postupovať. Do toho sa na chvíľku blysne Liam Neeson a očakávania sa znásobia. Napriek mnohým kladom si viac krát sama pre seba poviem, že je to čudný film, pretože práve to najnosnejšie v ňom sa stáva tým najhorším článkom. Dobrý dojem jednoducho celý čas kazí schématickosť a pár logických nedostatkov. Proste dobré našlapnutie a zámer končí pre mňa rozpačito a vyumelkovane. ()

Hunt

(19.01.2011) Vůbec jsem nevěděl, na jaký film jdu, originál jsem též zatím neviděl, takže zcela nepolíben. Každopádně mě to dostalo a považuji ho za výborný snímek, který se po dlouhé době může přidat do skupiny ke skvělému filmu Uprchlík (1993, režie Andrew Davis). Třem dnům ke svobodě nechybí rytmus, vtip, herecké charisma, zvládnuté scény i vývoj postav. Co se týče daného žánru- naprostá spokojenost! (19.12.2011) Viděl jsem francouzský originál Nevinná a s překvapivou radostí říkám- remake je lepší než-li originál. Paulu Haggisovi se podařilo vzít z původního filmu to nejlepší a upravit scénář tak, aby byl více zajímavější, napínavější a vypracovanější. Prostě paráda! z původních čtyřech hvězd zvyšuji hodnocení na plný počet! ()

Shakers

Russel Crowe mal vždy dobré film a toto je ďalší z nich. Do filmu som sa pustil bez prípravy takže, že som o ňom vôbec nič nevedel. A asi som spravil dobre, pretože ma to dosť bavilo. Scenár a réžia funguje skvelo, príbeh dokáže zaujať a v závere aj strhnúť. Väčšinu filmu sledujeme Johna Brenna (Crowe), akým spôsobom chce zachrániť svoju ženu z väzenia a vo finále je to aj skutočne napínavé, keďže sa nejedná o žiadneho zlodeja a ani o akčného hrdinu, ale iba o civilného učiteľa, otca a manžela. Finále tiež ponúkne pekne rozuzlenie. Spokojnosť. 85% - 4* ()

lamps

Efektní mainstreamová jízda, která jedno z nejnechutnějších hollywoodských klišé - vše se šťastně vyřeší na několika frontách v poslední možný okamžik - adaptuje tak šikovným a svěžím způsobem, že se opravdu rádi necháme strhnout. Navíc tatík Crowe je jako tradičně úžasný tahoun a Dannymu Elfmanovi se povedlo složit výborný soundtrack... ()

Pepinec

Dny jsem zhlédl v předoscarovém šílenství, a tak jsem u nich zcela logicky hledal něco, co by stálo třebas jen za jednu nominaci. Nutno uznat, že oscarové aspekty asi opravdu nemají. Krom pocitu, který se mnou rozlil při závěrečných titulcích. Pokud by se uděloval Oscar za Nejemotivnější duševní rozpoložení po projekci, zde by byl horký kandidát. Napsal bych vítěz, to bych však nesměl vidět Černou labuť... Nicméně, kdybychom si film rozebrali do jednotlivých hracích karet, ani jedna by zřejmě příliš nebodovala. Příběh obehraný, i když zpestřený tím, že zachránce je greenhorn a ňouma. Herecké výkony dobré, přesvědčivé, ale nikterak oslňující. Russel Crowe předvádí svůj očekávatelný vysoký standart herecký, Elizabeth Banks zase vizuální. Šmankote, ta byla tak pěkná, až jsem si málem narval sýrovou tyčinku do oka... Jo a Liam Neeson, ten mě dokonale zaskočil! Parádní minirole, ne úplně nepodobná té Willisově v Postradatelných. Ovšem, vše funguje až spojením v jeden celek, čehož docílil dokonale poutavou režií Paul Haggis. Pohrál si s maličkostmi, nebál se děj pozdržet, místy rozvláčnit, místy zase popohnat pekelným kvapíkem. Dal mi dostatečný prostor k tomu, abych se mohl vžít do pocitů postav, abych mohl přijmout jejich myšlení, a abych tudíž celé dvě hodiny dýchal jen pro ně. Jen toto je ten správný recept na pětihvězdičkový zážitek, který samotné hvězdičky utlačuje do pozadí právě oním zážitkem, a který v duši přetrvá i tehdy, zruší-li ČSFD všechny hvězdičky světa... ()

Indiana

Možná se to trošku táhne, ale už se mi dlouho nestalo, abych hlavním hrdinům takhle fandil (a bylo mi i nějak jedno, jestli ta manželka tu ženskou zabila nebo ne, fandil jsem jim už jenom kvůli Croweovi, s jakou trpělivostí a pečlivostí to několik let plánoval). Poslední půl hodina mi opravdu dala zabrat a měl sem sevřený půlky jako svině a v duchu sem nadával policajtům, ať už jim daj pokoj :D. Akorát ta scéna, kdy tam Crowe vystřílí ten barák s dealerama mi tam nějak neseděla a čekal sem, že z toho bude nějak psychicky v hajzlu, ale to bylo jediný, u čeho sem nadzvedával obočí. Jinak opravdu dobrej a v poslední třetině hodně napínavej snímek. ()

Pilda17

Russel Crowe se zase předvedl. Po dlouhé době zase v parádním filmu. Herecký výkon jeho byl v Next Three Days perfektní. Námět a děj nebyl špatný, ale škoda pomalejšího rozjezdu. Tempo je docela slušné a ke konci neuvěřitelně promyšlená každá část s perfektním plánem na útěk. Tím se završil celý film a stupeň víš, ale kdyby nebylo pomalejšího rozjezdu určitě by hodnocení bylo daleko lepší. Už dlouho jsem neviděl s Rusellem film, který mě zaujal tak jako Next Three Days. Dovolím si říct, že snad od Gladiátora byl takřka neviditelný.. 8/10 = 85% ()

salahadin

Film funguje především díky motivaci učitýlka literatury, který by chtěl svou fakt pěknou ženušku zase domů (diví se mu někdo při pohledu na Elizabeth Banks?). Jenže to by bylo na dobrý film málo, jsou tu další vztahy, další emoce a zejména vztah se starým otcem mi přijde nejzajímavějším prvkem filmu. Otec najde letenky a ví, že syn nadobro odjíždí, aniž by mu to řekl. A ráno to posledním loučení, což všichni ví, ale nikdo to nevysloví nahlas, je natolik silné, že jsem zapomněl, že je to JEN film. Jen film? Možná. Ale podařilo se mu natolik vystihnout mé niterné pocity k blízkým lidem, že i kdybych měl stejný problém s otcem, po skončení tohohle filmu mu hned zavolám s otázkou na rtech, jak se má a kdy se zase uvidíme. První část, kdy se neznalý trouba pokouší získat falešný pasy, je skvělá. Akční část akceptuju jako povinnou výbavu celovečeráku, holt se prostě musí střílet a nahánět. Ale to, co si z filmu budu pamatovat ještě dlouho, jsou kvallity přesahující rámec obrazovky, kvality ryze subjektivní. ()

Aky

Velice intelgientně napsaný a zrežírovaný film, kterému k jeho plnému hodnocení pomáhá Ruseell Crowe a Elizabeth Banks. Jemná psychologie se podává náznaky, pohledy, není třeba vyslovovat všechno (ani příliš), aby bylo sděleno, co má člověku dojít - že formální zákony a obecná lidská pravidla etiky, ale i logiky, nemusejí znamenat oproti skutečnému životu v úhrnu celkem nic. ()

Deimos

DVD/// Obsazení 8/10 Děj 6/10 Hudba 7/10 Prostředí 7/10/// +výborně zahrané, potěší Brian Dennehy a Liam Neeson, v druhé polovině napínavé, celkově hodně reálné a uvěřitelné -má to hodně dlouhý rozjezd a je to málo akční/// Na Tři dny ke svobodě jsem byl celkem zvědav. Námět to totiž není vůbec zlí a teď neberu ohled na to, že už tu několikrát byl. Vychutnat si Rusella Crowea v této (pro něj nezvyklé) poloze bylo velice příjemné. Není to žádný drsňák, jen obyčejný chlap který je nejistý, chybuje a občas mu něco nevyjde. Ale jde si rozhodně za svým a to ho dovede až do cíle. Film je celkem příjemným zpestřením a kdo má rád normální, uvěřitelné filmy, ten bude myslím spokojen./// Celkem 69%/// ()

Crowe bere lekce od Neesona

Crowe bere lekce od Neesona