Tři dny ke svobodě

Next Three Days, The

Tri dni k slobode

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 2010, 128 min

Original som nevidela, ale pokial bude minimalne tak dobry, ako tato americka verzia, urcite po nom siahnem. Je fajn, ze sa stale tocia aj taketo filmy, nie len komedie, dramy a horory, ale klasicky, od podlahy zobrany a seriozne natoceny krimi thriller. Film vas nielen kvoli Russellovi necha cele dve hodiny v napati, a zaroven dufate, ze vsetko nakoniec dobre dopadne... Paul Haggis zostal verny svojej povesti a natocil dalsie podarene dielko. Na jednej strane otrepany pribeh, na druhej skvela hudba, vyborna hra s kamerou a sympatickost postav. Jedine, co filmu mozem vytknut je nelogickost situacie s Larinou cukrovkou. To je taka kolosalna blbost, ze som si asi 5 minut trieskala hlavu o stenu. Kazdy den odsudenym curkovkarom brat krv, posielat do labaku a vracat na druhy den? Aky to ma zmysel? Nepozname glukomery? Keby mala hypo alebo hyperglykemiu, uz by bola do rana mrtva. Aaaale, co sa budem rozclovat, zapadalo to do filmu, tak je im to odpustene :)(24.11.2010)

Já jsem nad míru spokojená!!! Oproti předloze Nevinná to bylo více promyšlené. Fantasticky vypracovaný adrenalin a zoufalý pohled Russella Crowea hovoří za všechno. Nadšená jsem z toho, že John konal..Plán opravdu promyšlený a uvěřitelný. Moc, moc pěkné!(12.3.2011)

Trochu přetažený, ale naštěstí hodně slušně vygradovaný thriller, další z Croweových one-man show. Celým filmem mě provázela myšlenka, že milovat a nacházet se v tak posraný situaci, musel bych se snažit (ač nejspíš marně) o to samý.(25.2.2011)

• - Jedná se o předělávku úspěšného francouzského snímku Nevinná (2008) s Vincentem Lindonem a Diane Kruger. (claudel)

• - Keď rodina prechádza cez letiskovú bezpečnosť, obraz Usámu bin Ládina je jasne vidieť na obrazovke počítača agenta ako súčasť galérie hľadaných zločincov použitej na kontrolu cestujúcich. (jofffo1)

• - Liam Neeson musel kvůli jediné scéně ve filmu přiletět do Pittsburghu až z Vancouveru, kde natáčel jiný film. Scéna byla natočena za jeden den. (Gastovski)