Výtečný krimi thriller (skoro) na úrovni Bournova mýtu. K tomu s výtečným Russellem Crowem v hlavní roli. "Žádné vězení na světě není dokonalé." Trailer: http://www.csfd.cz/film/266833-tri-dny-ke-svobode/videa/(30.11.2011)

Originál jsem sice neviděl, ale zřejmě si jej seženu, protože tohle se mi sakramentsky líbilo. The Next Three Days je vydařený mix toho nejlepšího z Prison Breaku (co se týče zvratů) a Ctihodného občana (co se týče tempa a motivu). Hlavně v druhé půli filmu je tempo tak rychlé, že jsem místy až nevěřícně zíral. Faktem ale zůstává, že Paul Haggis mi potvrdil, že nezůstane režisérem jen jednoho filmu a že dokáže nejen vyprávět příběh, ale i udržet diváka v nervozitě. A o chvilky nervozity je zde postaráno přímo královsky. K tomu si připočtěte skvěle obsazené vedlejší role (od cca tříminutového výstupu Liama Neesona, přes (podobně dlouhý) výstup Daniela Sterna, po vedlejší roli překrásné Olivie Wilde), perfektní hudební podkres a jak už jsem naznačil, skvělou režii a dostanete film, u kterého se i přes jeho dvě hodiny nebudete nudit. Je sice fakt, že ten polopatický závěr tam nemusel být, ale i tak musím tomuhle filmu dát absolutní hodnocení. Tyhle tři dny si určitě ještě (ne)jednou zopakuju… 100 %.(26.2.2011)

Zacatek pusobi jak rodinny drama o vyrovnavani se fotrika se synackem s uveznenim manzelky. Ale to by to nesmel bejt Haggis, aby z toho nevytah paradni kriminalku, tentokrat o uteku z vezeni. Takze po pulhodince zacne Russell vymejslet plan. Film sice nikam nespecha, ale je celou dobu zajimavej a s pribejvajici stopazi i cim dal tim vic napinavej a zaroven se mu dari drzet takovy to realisticky vyzneni. Trochu skoda je, ze to rozdeleni tri roky, tri mesice, tri dny pusobi tak nejak stejne a kdyby mi to nerekli, ani by me nenapadlo, ze to, co jsem sledoval, zabralo tri roky. Co se tyce hercu, tradicne kvalitni Russell, solidni Banks a prijemny cameo Neesona jako mistra uteku. Ve vysledku sice nic moc novyho, proste dobre natocena, napsana a zahrana kriminalka, ale ja jsem spokojenej.(5.3.2011)

• - Poštovní směrovací číslo 15909, které se ve filmu objevuje, náleží Johnstownu v Pennsylvanii, nikoliv Pittsburghu, ve kterém se příběh odehrává. (Butcher of Blaviken)

• - Elizabeth Banks už predtým hrala ženu obvinenú z vraždy v seriáli Zákon a poriadok: Špeciálna jednotka (od r. 1999). (jofffo1)

• - Telefónne a faxové čísla na laboratórne práce sú aktuálne čísla pre zdravotnícke služby v Monroeville, PA, a skutočné zdravotnícke laboratóriá. (jofffo1)