Tři dny ke svobodě

Tri dni k slobode

The Next Three Days

Krimi / Drama / Romantický / Thriller

USA, 2010, 128 min

Veľmi precízne spracovaný scenár a výborná réžia Paula Haggisa. Opäť vinikajúci Russell Crowe, dobrý dramatický dej a naozaj podarený krimi thriller, to všetko je The Next Three Days.................... Soundtrack Danny Elfman: 1. Prologue ,2. A Way In ,3. What She's Lost ,4. Pittsburgh's Tough ,5. Blood Stain ,6. Same Old Trick ,7. Don Quixote ,8. All Is Lost ,9. A Promise ,10. That's Ok ,11. It's On ,12. The Evidence ,13. Last Three Months ,14. The Bump Key ,15. A Warning ,16. Breakout ,17. Touch ,18. Reunion ,19. The Switch ,20. They're Off ,21. Got 'Em ,22. The Truth ,23. The Aftermath ,24. Mistake ,25. Be The One,(7.8.2011)

Těžko se mi staví tomuto filmu čelem, neboť je výborně zahraný a skvěle zrežírovaný (za tím si stojím), ale svou naivní a přespříliš ambiciózní myšlenkou jakoby byl předem odsouzen k nezdaru. Scénář zkrátka nedokáže obsáhnout jak rodinnou idylku, líbivé postavy, emocionální momenty, tak kompletní vykonstruování MacGyverovského plánu útěku zakončeného adrenalinovou honičkou - všechno tohle do jednoho filmu narvat nejde. Tvůrci se snaží bojovat s naivním vyzněním, snaží se omezovat patos a v rámci jednotlivých scén se jim to i daří, klobouk dolů za konzistentní zábavu po celé dvě hodiny, jenže jako celek působí film přestřeleně a jaksi uměle... Bodík navíc za skvělého Russella Crowe. 7/10(26.4.2016)

Už jsem viděl spoustu filmů, v nichž byl někdo neoprávněně leč pravomocně odsouzen, v nichž někdo utíkal z vězení a v nichž se někdo nebál drogových dealerů. Přesto mne zaujal příběh matematika, který v zákonem dané rovnici musí přemístit osobu M z bodu V do tajemného místa X, aniž by strážci pořádku stihli dát rovnici nový rozměr nějakou vtipnou sinusoidou v osvědčených pravidlech. Musím ocenit zejména to, že napětí si pohodlně udržuje svou vysokou hladinu a bez kávové sedliny není nijak zvlášť jednoduché odhadovat následující děj. Fajn zábava.(20.8.2011)

PŘED TÍM, NEŽ COKOLIV PODNIKNETE, MUSÍTE SE ZEPTAT SÁM SEBE, JESTLI TO VŮBEC DOKÁŽETE..... /// Nejvíc mě vlastně zajímá, PROČ? remake tohodle filmu? Zřejmě kvůli těm posledním třem dnům..... tedy – ZDE - 40ti minutám, které jsou samozřejmě (téměř) dokonalý! R.Crowe si myslí, že ukrást prachy a vysvobodit ženu z ,,báně“ je stejně těžký, jako učit na vejšce a je to vlastně takovej chlápek, jakýho očekávám. Zpestřením je (malá) role pro Liama Neesona a největším kladem je prodloužení (o 20 minut) závěrečný akce. Možná -a nebo právě proto – má smysl vidět taťku R.Crowe, jak s pomocí internetu dokáže ,,ojebat“ ty, kteří pomáhají a chrání Ameriku. Bejt ,,první“, jdu vejš! /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, kdy mám začít shánět knihy od Damona Penningtona. 2.) Stále nejsem rozhodnutej, jestli jít zachránit manželku z Opavy, nebo počkat na převoz do Světlé nad Sázavou. 3.) Ke štěstí nepotřebuju originál, stačí mi bejt druhej. /// PŘÍBĚH **** HUMOR ne AKCE ** NAPĚTÍ ***(5.5.2011)

Mé jméno je John Maximus Decimus Meridius Brennan, profesor literatury na Univerzitě Pittsburgh, dokonalý manžel, milující otec, loajální služebník jediného pravého císaře Barracka Obamy. Otec syna bez matky, manžel neprávem uvězněné ženy. A já uskutečním její útěk - v tomto životě, nebo příštím.. Jak už jsme se přesvědčili v minulosti, Crowe je schopen utáhnout film úplně sám, ale musejí mu ostatní alespoň trochu pomoci. Haggisovi se velmi dobře podařilo vykreslit, že ač je čestný člověk v sebezoufalejší situaci, některé věci mu prostě svědomí nedovolí, ale co je to platné, když fáze příprav je neskutečně zdlouhavá, emočně vypjaté scény s výjimkou loučení s otcem jaksi sterilní a Russellova motivace zachránit vlastní ženu s jistými sklony nakonec může vést v Caracasu k nepřetržitému hlídání kolejí, či odmítnutí nákupu plynové trouby. Pokud příště o útěku z vězení inteligentně a srdcem, tak raději znovu pod dohledem božské Rachel, či Sama Gerarda.. Já si toho nevšiml, ale někteří tady píší, že v průvodu na hokej je jeden z fandů Penguins oblečen v dresu s 68. Hořel?(18.8.2011)

• - Telefónne a faxové čísla na laboratórne práce sú aktuálne čísla pre zdravotnícke služby v Monroeville, PA, a skutočné zdravotnícke laboratóriá. (jofffo1)

• - John Brennan (Russell Crowe) nosí hodinky značky Hamilton. (dyfur)

• - Režisér filmu Paul Haggis a herečka Olivia Wilde mají narozeniny ve stejný den. (Greg)