Ali opouští rodnou Iowu a míří přímo do L.A., aby si splnila svůj sen a stala se zpěvačkou a tanečnicí. Hned první den narazí na noční podnik Varieté, který řídí vysloužilá kabaretní zpěvačka Tess se svým kamarádem a krejčím Seanem. Podnik má své dny slávy dávno za sebou a Tess bojuje o to, aby chátrající divadlo udržela při životě. Ali se do tohoto místa hned zamiluje a za podpory číšníka Jacka se v něm snaží prorazit. Tess je k jejímu snažení vrcholně skeptická. Ali nezbývá než vzít do ruky podnos a v roli servírky čekat na svou příležitost a bojovat o své místo na jevišti. Události však naberou rychlý spád, když její silný hlas způsobí, že se z ní nakonec stane hvězda, jakou vždycky chtěla být. (TV Nova)

blackJag

Takové SHOWGIRLS pro dětičky. A je to ještě horší. Generace co ráda MUZIKÁLy ZE STŘEDNÍ nemusí souhlasit, ale i to nejprovařenější klišé se dá udělat alespoň trochu vkusně. VARIETÉ ovšem na tuto variantu ostentativně rezignuje od první sekundy své stopáže. Prazákladní chybu své existence nese si už v samotném obsazení. Aguilerová je otřesná herečka, která svůj nepříjemně vyškubaný afekt dokáže prodat leda tak na délce tří minut svého videoklipu (k tomu, že její tvorba stojí za úplné hovno snad netřeba cokoliv dodávat). Cher je svým způsobem stále pojem, bohužel ale už ne herecký, ne pěvecký, ale čistě společenský (bože jak se jí to jen daří, že se už nerozpadá na součástky jako svého času Michael Jackson?). Nemá soudnost a evidentně jí někdo zapomněl říct, že bez funkčních mimických svalů hrát prostě nelze. V celém obsazení stojí za řeč snad jedině Tucci (Cumming se filmem jen několikrát mihne bez nároku na hodnocení), který společně s dekadentně popovým aranžmá klubu Burlesque Lounge stojí za tím, že se film nedá spláchnout do kanálu jaksi rovnou... Celé je to opravdu strašná nuda, jednotlivá vystoupení nemají šmrnc, nejsou zábavné (neřkuli sexy) a ve své hudební podstatě nedosahují ani zmíněných MUZIKÁLů ZE STŘEDNÍ nebo maximálně jich. Trapně cudné jsou stejně. 10% ()

zajda404

První polovina měla vražedné tempo, druhá ale potvrdila, že Burlesque je pouze další průměr. Ale dívat se na to určitě dalo, Christina Aguilera zpívat vážně umí! ()

Myrreczech

Klasický muzikál s primitivním příběhem obsazený hvězdami. Taneční choreografie jsou povedené a písně pěkné. Až do té doby kdy si Cher vystřihne tu nádhernou přenádhernou píseň You haven´t seen the last of me, která celý film posunula o 100% jinam a babička Cher strčí všechny mladý včetně Aguilery do kapsy. Nejlepší filmová skladba jaká existuje. ()

Scar

Keďže je príbeh nulový, štvrtina filmu je iba óda na Christinine kozy v tekutom skupenstve (bez podprsenky), štvrtina v pevnom skupenstve (s podprsenkou), štvrtina óda na Christininu tvár a posledná na jej spev. A toto všetko funguje tak, že mi nejak zvlášť nevadilo, že je film o ničom, že o postavách nič nevieme a aj to, čo vieme skôr naznačuje, že sú všetci schyzofrenici a ich správanie nemá hlavu a pätu. Aj to, čo by malo fungovať super, teda spevy, sú zle nazvučené a pôsobia umelo. ()

mkubalikova

Výborná hudební i taneční čísla, výborná zpěvačka Aguilera a Cher, která je kromě výborné zpěvačky mimochodem i výbornou herečkou. Mně to ke štěstí stačilo. 70% ()

JančiBači

Burlesque alebo Coyote Ugly roku 2010.Coyote ma ale bavili ovela viacej.Burlesque stojí hlavne na Aguilerke a Cher. Keby to hraju priemerne speváčky tak by to bolo nepozerateľne Christina mi na začiatku išla dosť na nervy a dosť prehrávala ale s prichádzajúcimi vystupeniami sa to trochu vyrovnalo..Z pesničiek mi v hlave neutkvela žiadna, keď tak si spomeniem na You Haven't Seen The Last Of Me od Cher. ()

Lennyanka

Christina a Cher mě překvapily svými hereckými schopnostmi a film mě dostal svým kabaretním prostředím a celkem dost povedenými písničkami. Jenom kdyby Christina nevypadala jako přeslazená barbína (její look s tmavými vlasy a pár kily navíc upřednostňuji víc) a kdyby její uměle vypadající blond vlasy a make-up nevypadaly stále dokonale i po probuzení, na což jsem doslova alergická. A kdyby jenom Cher nevypadala při plačící scéně tak nevěrohodně. A kdyby film měl nějaký děj či aspoň trochu originální zápletku... Ještě, že tam byl aspoň skvělý Stanley Tucci. Výsledek je tedy bohužel dosti klišoidně popový. ()

KR4T4S

So wrong on so many levels. Jedna hvězda za Aguileřin zpěv. Nic umělejšího, hůř zahranýho, hůř sestříhanýho, hůř nazvučenýho, hůř zrežírovanýho, hůř já už nevím co jsem dlouho neviděl. Oproti tomuto by měli dostat Oscary i představitelé Twilightu. Nejlépe tam hraje snad je Dianna Agron a to tam má jen cameo roli na cca 20sec. Moderní muzikály, Christinu i styl hudby mám rád, ale tohle už nikdy nechci vidět. Soundtrack kdykoli, film už nikdy. Strašné. ()

Looser

Úplně si nejsem jistý názorem. Film je prakticky klišé samotné, vše je postavené dle té nejjednodušší šablony. Cher i oba mladí milovníci mi přišli tragický, ale na Stanlyem a Aguileře bylo něco zajimavého. ()

LuciusWlk

Toto je skutečna lahůdka pro oko muže:)). Příběh je jednoduchý až moc, což ale kompenzuje neuvěřitelný feeling klubu, atmosféra, a oku lahodící dívky. Netvrdím, že jde o vrchol žánru, ale seděl jsem, koukal jsem a bavil jsem se až do konce. To je pro mě to podstatné a chuť pustit si snímek znovu taky!!! ()

skinny

Pořád jsem čekala nějaký příběh ale nic nepřicházelo, takže 3* jen za tu hudbu a sem tam nějaký písničky, i přesto, že mám ráda muzikály, tohle muzikál nebyl a christina aguilera mě jako herečka opravdu nepřesvědčila ()

Michelle8

Čekala jsem od toho míň, takže mě to nakonec mile překvapilo. Jednoduchý příběh, ucházející písničky, spousta cinkrlátek, na které se pěkně kouká. Lepší průměr, váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdami - takže něco mezi: 68% ideálních. ()

ZkuKol

Strašně rutinní muzikál pro Christinu. Ta zde tančí i zbývá na výbornou, hraje na dobrou a Tucci i Cumming s ní tlačí film nad průměr. Jenže absence zapamatování hodných výstupů, nudný děj plný stareotypů a až televizni vizuál, prostě film nad 40% nepustí a to je tu ještě Cher:-( Z Ohia do L.A. za slávou sny a láskou ve skromné balení z diskontu... 40% ()

Sdoom

Bohužel, obsadit jednu z nejlepších zpěvaček historie nestačí na to, aby byl film automaticky kvalitní. Scénář totiž někdo vymáchal v polévce z klišé a pak ho usušil na patetických šňůrách, aneb totální 100x omletá směšná blbost. Atmosféra klubu pěkná, Christina i herecky celkem ok, Stanley Tucci jako vždy ve vedlejší roli exceluje, ale to jsou asi veškerá pozitiva, která bych na Burlesque našel. Na 2 hvězdičky to stačí, na celkový dobrý dojem z filmu ne. (HD, orig.) ()

Nassau

Moulin Rouge a Chicago, se kterými se zřejmě Burlesque chtělo měřit, nabídly silné písničky, skvělé herecké výkony a solidní příběh. Ve Varieté ale nic z toho nenajdete. Žádná písnička, natož text, po shlédnutí nezůstane v hlavě, herecké výkony jsou slabé (čestná výjimka Stanley Tucci) a filmu chybí to nejdůležitější - emoce. Celek na mě působí vlastně jako promo akce Christiny Aguilery, která mi je silně nesympatická a svým hereckým výkonem na tom rozhodně nic nezměnila. Nablízkaná šaškárna s opravdu hloupým příběhem. (10%) ()

Zlatý glóbus 2011 - výsledky

Zlatý glóbus 2011 - výsledky