FilmWave

Lze se krásně kochat výpravou a krásným futuristickým vizuálem. Ale jen do chvíle, než to začne rušit všechno ostatní. Farrell se snaží, ale sem se prostě nehodí. Wiseman šlape na plyn a vrší akci na akci, ale celé je to hrozně sterilní, nechytne to vůbec u srdíčka. Škoda, přeškoda. Člověk by nejraději opustil hlavní hrdiny a toulal se po "United Britain". ()

Zaitsev

Výborná první půlka snímku, slušně odvedená filmařská práce, ale kultovní film z roku 1990, kde výrazově slabší, ale o to roztomilejší Arnie pobíhal po Marsu zůstane mým oblíbenějším Totalem. Colin je prostě sympaťák, vizuálně je to moc pěkná podívaná i díky zachované tříprsé společnici :) Takže proč ne! Chce-li však trochu syrovější, tajuplnější atmosféru ala Blade Runner, je třeba zabrousit do minulosti. ()

kostej_

Instantní a nastavovaná kaše bez chuti a bez nápadu nesahá původnímu geniálnímu originálu a jednomu z nejlepších filmů vůbec ani po kotníky. Wiseman a Wimmer mě tímto svým zaprodáním hodně zklamali, ale snad šlo jen o to vydělat peníze na jejich další méně podbízivé projekty. Vzhledem k dosavadnímu mizernému výdělku se jim to ale bohužel zatím moc nedaří... ()

strikeman

Spousta akce, hezký vizuál, sexy herečky vs. klišoidní scénář, velmi matné herecké výkony a neustálý pocit "to už jsem někde viděl) hraničící s jistotou. 65% ()

BOURQUE

Remake dnes už kultového snímku, kde si zahral Arnie so Sharon. Teraz to mal na starostiach C. Farell, K. Beckinsale a J. Bell. Ja osobne s hereckým výkonom tejto trojici som bol spokojný. To sa ale už nedá povedať o režisérovi. Pán Wiseman už natočil aj lepšie filmy (napr. Die Hard 4.0). Niekedy som nevedel, že ako sme sa dostali z jednej scény do druhej. Čo sa týka zobrazenia futuristického prostredia, tak samozrejme, že dominuje super PC technika. Na druhej strane, úvodné scény mi pripomenuli film Blade Runner , za čo určite pán režisér dostane červenú bodku (aspoň odo mňa). Summa: Priemerný akčný sci-fi film, miestami fakt skvelými scénami s veľmi sexi slečnami (Kate ešte stále má čo ukázať). Osobné hodnotenie: 70% (***) ()

owwidius

Total Rozpacite – scifi hrajky pekne, ale cele prostredie vyzera tak trosku lacno, podla mojho nazoru. Pribeh je na jednej strane ponaty inak ako povodny Total Recall (ale zas bohvie co bolo v orig. poviedke..) a zas niektore sceny su zase 1:1. Trosicku to aj smrdi vykradanim – najma Blade Runner & Minority Report... Celemu filmu ale chyba taka nejaka hlbka – da sa na to pozerat, je to fajn, ale je to malo. Ked si to zoberiem vo vsetkych detailoch – tak ten povodny bol minimalne o triedu lepsi (jasne, je tam vidno 20 rokov rozdiel ale aj povodny mal velmi slusne efekty!!) [#58/2012, kino#32] ()

zelda82

Original je mnohem lepsi...zenske osazenstvo sice bylo vizualne upgradovano, za to se ale vyrazne ubralo na atmosfere, depresivite a drajvu...Mars by byl mnohem lepsi (hlavne kvuli tomu, ze boj o kyslik je stokrat pusobivejsi nez armada robotu s bouchackama) a motivace nekterych postav naprosto chybi. Je to skoda, protoze potencial rozhodne byl a Colin Farrel umi hrat urcite lip nez Arnie...Jenze mu to neni nic platne, kdyz nema co hrat.... ()

gumbo

Smíchanice snad všech sci-fi filmů (Star Wars, Já Robot, Blade Runner, Minority Report...). Scénář je klasické akční rychle sem, bitka, rychle tam, bohužel akční i jiné scény kazí značně zmatená kamera a přeplácaný vizuál, díky čemuž se vložené miliony do CGI naprosty ztrácí. P.S. Ten "Výtah" pro dělníky mě fakt rozsekal :D. - Totální neoriginalita - 55% ()

Radek.SCH

Ale tak jo. Zapomeňte na předlohu a na původní film, berte to jako letní popcorn, dostanete slušné sci-fi prostředí, nudné akční scény, předvídatelnost a klišé na druhou. ()

Ombak▼Penari

Nejsem vůbec příznivec starší verze, takže podle mě žádná tragedie. Je to sice klišoidní hloupost, od začátku až do konce tvořená samou akcí, ale vizuálně velmi dobře udělaná a zábavná. Nic, co by mě nutilo si to ještě někdy pustit znovu, ale čas, který jsem sledováním strávil, shledávám jako příjemný. Kombinací vypiplaného vizuálu a nezáživného scénáře se to pro mě řadí někam k Resident Evil. Z herců zajímavá především ultrakočka Kate Beckinsale, Colin Farrell sympatický, ale neutkví v paměti. Jessica Biel rovnou určená k zapomenutí, hlavně díky příliš velké podobnosti s Kate. ()

GOREGASM

Nejsmutnější ze všeho je, že už při první, únikové sekvenci, jsem si říkal jak jednoduchoučké a nenáročné scifi se na mě řítí. K čemu všemu je potom ve Wisemanových možnostech vymazlená vizuální stránka s hromadou futuristických udělátek a nápadů, když si ani při režisérském sestřihu nenajdete cestu k hlavnímu hrdinovi a namísto napínavého očekávání věcí nadcházejících jen netrpělivě pomrkáváte na střídačku na vyšší silou vysoustružené siluety Jessicy a Kate. Scénář je jedno monstrózní faux pas a po první, uznejme režisérovo nadání, dynamické akční skoro hodince přichází něco jako příběh. Srovnání s našlápnutým apokalyptickým vyústěním Verhoevenova originálu je potom naprosto od věci. Ve finále se sice opět vyřádili trikaři, ale můj divácky puls v tu chvíli nezadržitelně klesal do hodnot, které lékaři diagnostikují s hrůzou v očích. Wiseman není prvním ani posledním režisérem, který pod tíhou vizuální a vysokorozpočtové výzvy úplně zapomněl vehnat svému snímku do žil krev v podobě propracovaného příběhu, díky kterému se k jeho filmu vrátím i za dvacet let, tak jako to dělám u Verhoevenovy scifi klasiky jménem Total Recall. Nový Total Recall rozhodně není špatným filmem, jen trestuhodně nenáročným... 60% ()

figliar

Ak by som mal film porovnávať s predlohou s Arnoldom, určite by som ubral na hodnotení. Ale beriem to tak, že sa jedná o nový film, inšpirovaný klasikou z 90teho roku. Grafika a prostredie sú super, škoda len že sa príbeh neodohráva na inej planéte. Colin Farrell mi až tak nevadil a ostatný herci hrali dobre. Avšak, nejedná sa o nič extra. Skorej ako sci-fi by som tento film radil k postapokaliptyckým. ()

fr3ak

Tak a zase tu máme další zbytečný remake. Len Wiseman, kterého nemusím od doby co šáhnul a zprznil Die Hard za to ale nemůže. Obrázky budoucnosti (byť notně vykrádající Blade Runnera, Pátý element a bůh ví co ještě) jsou parádní, akce je až na pár vyjímek natočena velmi dobře (vede hlavně ve střihu, který je brilantní), obsazení mi taky sedlo. Problém vidím ve scénáři, který sice v některých scénách pomrkává po starším bratříčkovi, ale je vyloženě bezpohlavní. Ať už situace vypadala jakkoliv beznadějně, nikdy jsem se o hrdiny nebál, prvních 30 minut je natočených zvláštně uspěchaně, návštěva Rekallu mi připomínala spíše parodii a stejné je to i se scénou ve které se Quaida snaží jeho kamarád a "milující" manželka přesvědčit že žije v iluzi. I ten Cohaagen stojí jako záporák ze velké hovno. Sečteno, podtrženo slabé tři - a to jen díky tomu že za každé sci-fi jsem rád a taky díky těm třem kozám :) ()

Luk Skywalker

Původně jsem chtěl nový Total Recall vynechat a škoda, že jsem se toho nedržel, jakási zvědavost byla silnější. Pro ty co neznají původní Total Recall to bude asi připadat našlapané, ale mě tam ten Mars prostě chyběl. Možná je to věrnější předloze, ale takhle blbě to Dick určitě nenapsal. 2/3 filmu docela šli, ale poslední třetina filmu, kterou by to mělo vrcholit je slabá až hanba, sice je tam akce, exploze, zpomalené záběry, ale to je na remake skvělého filmu málo, protože už námět není původní tudíž o originalitě či nějakém nápadu nemůže být řeč. A to, že chybí Mars je citelné i přes to, že příběh filmu je víceméně stejný. Pak ještě to nevysvětlení proč se hlavní hrdina rozhodl, tak jak se rozhodl, když ještě neměl úplně jasno kam patří, nebylo pro tvůrce podstatné (pro "starého" diváka asi slza měla být odkaz). A samozřejmě "nečekaný" zvrat na samotném konci s vytrvalou agentkou-manželkou, na kterou sedí vtip, že manželka vydrží všechno. ()

Hermi14

Na úvod hned prozradím, že jsem původní Total Recall neviděl, takže nemám s čím srovnávat. Přestože sci-fi rozhodně nepatří mezi mé oblíbené žánry a od filmu jsem absolutně nic neočekával (nebo možná právě proto), velice mile mě překvapil jak po herecké, tak i po vizuální stránce. První půlka byla nápaditá, svižná a celé to působilo překvapivě dobře. Druhá už ale tak povedená nebyla, protože ve chvíli kdy jsem čekal konec, film jel dál, přišel druhý konec,... pak třetí konec a celé to začalo působit trochu nudně, unaveně a hlavně předvídatelně. Výsledek tak nakonec stojí "jen" za tři hvězdičky, ale i když nemůžu říct, že by se mi film nějak strašně moc líbil, určitě mě zaujal a mile překvapil. ()

Ben Nevis

Dá se usnout u nadupaných akčních scén? Dá, protože tenhle film mě spolehlivě uspal a po probuzení už mě ani nezajímalo, která strana vyhrála. Tento film je naprostá zbytečnost, ale není ani tak špatný, aby byl zajímavý k hodnocení. 50% ()

Rokle

Jestliže jsem byl v den, kdy jsem tento remake viděl, rozhodnut dát 3*, tak nyní, den poté, jsem pevně přesvědčenej za ty 2*. Zcela zbytečná, do morku vykradená lehce nostalgická jízda s Arniem. A hlavně, pokud něco doznalo od původní verze Paula Verhoevena změn, tak všechny "inovace" jsou k horšímu. ()

mala_kea

Teoreticky se nový Total Recall dá označit za velmi slušné akčně-velkofilmové řemeslo.Akce odsýpá,prachy jsou vidět a Wiseman je natolik šikovný realizátor,že většina filmu nenudí.Ale pořád se jedná o suverénně nejzbytečnější film letošního roku a to se ani efektním pozlátkem zkrátka přikrýt nepovedlo.Colin v hlavní roli šokujícně unylý,dvě hlavní hrdinky pouze sexy křoví a celkové dojmy tak jednoznačně spíše průměrné.Chtělo to zkrátka více vlastní invence a méně snaživého opisování. ()

hazaba

OK, původní film jsem neviděla, takže nemůžu srovnávat. Scénář není zas až tak špatný, po vizuální stránce to je taky fajn, ale ti herci... naprosto nechápu, proč vybrali jako dvě hlavní ženské postavy "herečky", které jsou si tak podobné, že je potřeba rozlišovat pomocí stažených/rozpuštěných vlasů a případně přízvuku. Colin Farrell má po celou dobu nevěřícný výraz, na co to vlastně kývl... první část filmu bych to ještě chápala, ale když se smíří s tím, že je, kdo je a není, kdo si myslel, že je, tak by se to snad mělo nějak odrazit ve výrazu, ne? Štěk Billa Nighyho byl sice fajn, ale v podstatě zbytečný - klidně ho mohl hrát nějaký lokální herec a vůbec by se nic nestalo. ()

Remake Hvězdné pěchoty upustí od satiry

05.08.2013

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

Režisér Total Recallu zprzní i Mumii

26.09.2012

The Wolverine – prokletý projekt?

The Wolverine – prokletý projekt?

05.09.2011