Čtrnáctiletá Annie se prostřednictvím chatu a webové kamery poprvé zamilovala. Nemohla tušit, že se stala předmětem zájmu anonymního pedofila, který při prvním setkání krutě zneužil její naivity a chladnokrevně ji znásilnil. Pro Annie už nic nebude takové jako dřív. S děsivým traumatem mladé dívky se těžce vyrovnává celá rodina. Vyšetřování FBI navíc dokazuje, že zdaleka nebyla první obětí tohoto internetového sexuálního maniaka. Otec Annie by nejraději vzal spravedlnost do vlastních rukou, dochází však k poznání, že jediné, co teď všichni mohou udělat, je být v této situaci jeden druhému oporou. (oficiální text distributora)

Ještěřák

KOZY NA MONITOR! Teď vážně, film je trochu průser, rozepíšu proč. _____ 1) Pokud vám naivní a tupý až tágoidní hrdina brání v kvalitním zážitku, možná je čas poohlédnout se úplně jinde. Smál jsem se hrdince ve scéně, která opravdu NENÍ VTIPNÁ. 2) Clive Owenovi se nějakým záhadným způsobem podařilo podat výkon o hovně. Asi mu za trest upletu oranžový svetr. 3) Film vrcholí asi tak kolem 30. minuty a pak už jen pozvolna ochabuje, na rozdíl od pedofilií hnaného penisu Noaha Emmericha. 4) To poselství tam je, ale JE TO PROSTĚ PRAPODIVNÁ NUDA! A to píšu jako někdo, kdo už získal přes internet nejedno spoře oděné ňadro:-) ()

peetriss

Trust je tak trochu účelová výchova americké omladiny, jak může dopadnout neopatrnost při broudání se internetovými sociálními sítěmi, tak trochu mi občas zavánějící formátem amerických bezduchých sladkobolných televizních filmů. "Přátelák" David Schwimmer se rozhodl okusit vody režijní práce na dramatu s poselstvím sociálního střihu, jeho malé režisérské zkušenosti občas však jdou na filmu znát. Ale výsledek nakonec není vůbec špatný, protože od fiaska film zachránila brilantním výkonem patnáctiletá charismatická Liana Liberato, které patří ode mě ta čtvrtá hvězdička navíc. Zcela zastínila své zkušené kolegy Clivea Owena, který chvílemi až příliš přehrává a Catherine Keener, která předvádí standartní výkon, ale její role nedostává tolik prostoru. Příliš rozpačitě a násilně sladkobolně působí hudba Nathana Larsona. 70% ()

Shimargh odpad!

Hlavní 14tiletá hrdinka mě tak neskutečně deptala a film byl tak neskutečně mimo, že vlastně ani nevím proč jsem se na to koukal? Být to moje dcera, udusím ji polštářem ! ()

Schuldiner

Rodinné drama, natočeno dobře a ne úplně tradičně. Líbí se mi ten volný a nenásilný konec. Nenásilný ve smyslu ne-křečovitý. Ale je zároveň i nenásilný v tom pravém slova smyslu. Dobře zahrané, dobře zvládnuté. Největší mouchy vidím v té naivitě a zkratkovitosti v jednání hlavní postavy, tam to chtělo možná lépe propracovat... ()

lucijelucije

Mladá, hloupá, naivní a zrazená. Takový je svět, plný klamu a násilí, a myslím, že Trust to pěkně vystihl. Možná, že je rozdíl mezi znásilněním a znásilněním, ale pořád je zneužití mladé naivity trestné a prohnilé. Tohle psychologické drama vám směle ukáže, kolika lidem nakonec taková nemilá záležitost dokáže ovlivnit život. Nejhorší je, že už nikdy nebude nic, tak jako dřív pro žádného člena téhle zrazené rodiny. Poměrně průměrná záležitost se silnými prvky. 6/10 ()

prezdivaka

Nad některými komentáři zůstává rozum stát, ale ne to jsem si tady už zvykl. Přestože podmínky vstupu k jejich psaní byly nějak nastavené, není to žádné síto, které by zaručovalo kulturní úroveň. Film je skvěle udělaný. Tohle téma není jednoduché na zpracování, lehce se dá spadnout k trapnosti nebo naopak k povrchnosti. To se tady nestalo. Vyžaduje to však míru empatie, kterou jak vidno, někdo má a někdo ne. Herci výborní. ()

Phorbo

Možnýá průměrný film, ale já si ho pustil ve chvíli, kdy jsem v hlavně neměl nic jiného než možnost vcítit se do Owenovy role. Film si mě během první pulhodinky připoutal a v té zbývající mě totálně odrovnal. Melancholické drama o důvěře v rodině, která se lehce ztratí, a pak se zpátky špatně získává. Schwimmer dostal do ruky opravdu kvalitní scénář, který umocnil skvělou režií a prací se skvělými herci. Liana i přes její nízký věk hrála velice uvěřitelně a snad jen díky její přesvědčenosti do 4/5 filmu, že jí Charlie miluje měl film takovou hodnotu jakou má... ()

El_Rabbit

Úžasnej a zároveň děsivej film, protože takhle to v dnešní době internetu skutečně funguje... pak mám chválit svoje jedenáctiletý sestry, jak jsou šikovný, že si zvládly samy rozjet fejsbuk. ()

yehudit

Ta holka nebyla hloupá. Byla to jen zakomplexovaná a nesebevědomá puberťačka, jako ostatně všechny v jejím věku. A to ON dobře věděl a uměl s tím pracovat. Jeho geniální a osvědčená manipulace zafungovala a nejen dívce, ale celé její rodině to způsobilo velké trauma. Zdánlivě ji to totiž pomohlo zvýšit vlastní sebehodnocení, aby se ve finále ukázalo, že ho naopak pošlapalo a hodilo kamsi do žumpy. Příběh krásně uvěřitelný, který se může stát každému, zdržoval se úspěšně všech možných patetismů a frází. Že nesklouzl ke klasickému thrilleru mu jedině přidalo na důvěryhodnosti. Něco podobného by měli pouštět na 2. stupni ZŠ jako prevenci . Moc se mi taky líbily vykreslené reakce všech postav na vzniklou situaci, a to i kolegy od otce z práce, kterému se ulevilo, že to nebylo nějaké přepadení, takže vlastně z jeho pohledu o nic nešlo.A konečně - realistický, otevřený závěr. Brilantní! Ale slepý místa tam byly, proto nedávám komplet. ()

Kenji179

Podle mě dobře zpracovaný a zahraný příběh o tom, jak je mladá dívka zneužita pedofilem. Je dobře vidět, jak ji to změnilo a jak následky takového zážitku těžce nesla nejen ona, ale celá rodina. Vlastně to pak vypadalo, že to nejhůř snáší otec dívky. Jediný, co se mi snad nelíbilo, že ten film má přibližně hodinu a půl a přidalo mi věčnost, než to skončilo. ()

sona123

Poučný film pro teenagery, jak se nechovat na netu. Zdá se mi, že víc než věrně zachytil, co všechno se může stát a především jsem nadšená ze způsobu, jakým se tvůrci věnovali jednotlivým postavám. Tu tragédii prožívali všichni zúčastnění a každý trochu po svém a režisérovi se povedlo víc než zdařile ty jednotlivé pohledy zachytit. Dovětek na závěr byl možná trochu laciný, ale hodil se. A velký potlesk navíc Cliveovi, byl zdá báječný, naprosto bezchybný v roli otce dospívající dcery a seklo mu to zde víc než ve všech těch akčňácích, ve kterých se producíruje nyní. ()

Yardie

Tak asi na úvod bych doporučil, ať se alespoň na první půlhodinku podívají všechny náctileté i jejich rodiče - je to velmi poučné. No, ale jak to hodnotit. Jako téma je to vcelku odvážné nebo jak to správně vyjádřit. Řekněme netypické. Naštěstí je velmi decentně a rozumně podána věc samotná a tak se jedná především o psychologické drama. Které není vůbec špatné. Ale na druhou stranu ani ničím nevyniká. Za zmínku stojí určitě výkon hlavní hrdinky, která dokázala ztvárnit všechny rozpoložení ve filmu velmi dobře, ba dokonce bravůrně. Vynikající výkon! Celkově ale film kupodivu postrádá nějaké silnější emoce, resp. není tam asi tak hutná atmosféra, jak bych od takového tématu čekal. Celkově tedy solidní drama, ale ničím výjimečné, snad kromě námětu. Ale rozhodně stojí za podívání, protože snad poslouží k řekněme prevenci či dostání rozumu. Howgh! ()

Lachvos

Působivé drama o jednom z hlavních hodně diskutovaném tématu 21.století...dostupnost a zneužitelnost informací po internetu. Jistě, praktičnost a rychlost je na místě, ale aby si o vás do 15 minut cizí člověk našel i osobní informace, které zvláště mladší generace "blije" na nejrůznější sociální sítě skoro po tunách, to je dost k zamyšlení. A když se poté najde někdo kdo toho zneužije, na čí straně je chyba? Ti kdo to umožní, dostatečně nezajistí a tak trochu doufají že se nic nestane, a nebo ten kdo to prostě vyzkouší? Lidi jsou ohledne choutek a požitkářství strašlivá stvoření, to víme všichni. Ale dost k tomuto, to by se mělo probírat jinde...Musím uznat, že ten film mi docela otevřel oči, myšleno vážně, ne jako zažitá a často používaná fráze. Výkony výborné, příběh o to působivější, co reálněji vypadá. Všem doporučuji, mimojiné i pro to, aby si z toho vzali příklad a hlavně si uvědomili, že tohle se bohužel může stát všem rodinám, i té vaší, ne jen těm ostatním! ()

Illy

Je těžký bejt mladá holka se kterou puberta tříská o zem tak, že se ani nevyplatí vstávat. Pak ve stavu "nikdo mi nerozumí" padnete do osidel internetového úchyla než řeknete pedofil. Je těžký bejt fotr když zjistíte kam to došlo. Pak máte chuť toho magora vyháčkovat spodem (vyjmutí vnitřností bez otevření tělní dutiny přes ústní, nebo řitní otvor - např .u drůbeže). Musím přiznat že mě při sledování filmu - mimochodem výborného:-) - svrběla ruka, jak bych holku propleskl, aby se probrala. Postupem času se to povedlo, ale byla to dřina. 75% P.S. pozor spoiler - vždycky jsem tušil že pedagog a pedofil mají k sobě nebezpečně blízko. Proto já školu tak nerad. ()

takken

Všetko od hereckej stránky cez réžiu až po príbeh je zvládnuté na dobrej úrovni ale čosi tomu chýba a ako celok to proste vôbec nefunguje... škoda ()

Antaeus

5 minút pred koncom zaznie pointa (nie spoiler):"zlyhal som ako otec, ktorý ťa mal chrániť" alebo tak nejak. No a vo-vo-vo tom to je. Nejde ani tak o to, či 14-ročné dievča niekto oblbne a zneužije (mne sa totiž nezdá, že "Nie, prestaň!" je práve "dobrovoľné prirážanie") a následne tým skurví život celej rodine, ale ide viac o vzťah rodič - dieťa. A keď vám niekto rozpráva zážitok, ako jej dcére podobný zkurvysyn poslal na mobil MMS so svojím čurákom (ale vzťah rodič - dieťa v tomto prípade bol zdravý a decko správu ukázalo), vnímate tento film inak. Hovädám, ako je filmový "čárlí" by som dokázal rozjebať hlavu valaškou. Ale až po tom, ako by som ich donútil odhryznúť si vlastné gule a napchať si ich do riti. Ale možno iba film vnímam citlivejšie (toto priam prihrávka na smeč, tak smelo do toho!) ako miestni "borci", pre ktorých má "zneužitie" a "znásilnenie" zrejme rovnaký význam.. ()