Začínajícímu spisovateli Aaronovi právě zemřel otec, na jeho velkolepý a důstojný pohřeb se sjíždí celé příbuzenstvo. První problém nastává v okamžiku, kdy Aaron zjistí, že tělo v rakvi patří cizímu muži, tím ale potíže spojené s pohřbem zdaleka nekončí. Aaronova matka Cynthia neustále srovnává syna s jeho úspěšnějším bratrem, spisovatelem Ryanem. Aaron totiž zatím nevydal žádnou knihu, a navíc nedokázal ani zplodit potomka. Ryan přiletěl na pohřeb první třídou a Aaron doufá, že bratr bude financovat polovinu pohřbu. Ryan však tvrdí, že nemá žádné peníze. Všichni očekávají, že smuteční proslov přednese Ryan, Aaron však trvá na tom, že jako prvorozený syn bude mluvit on. Pohřeb se brzy podobá velkému rodinnému cirkusu. Každý, kdo přijel, přivezl s sebou své problémy a nevyřešené konflikty. (TV Nova)

KOZEL84

Mě se ani ta původní verze moc nelíbila.Na tohle sem se díval kvůli obsazení,které je určitě lepší.Nebyla to zas taková hrůza. ()

Meteorista

Černá komedie o pohřbu černého muže s převážně černými hosty. Alespoň vidím, jaký je rozdíl mezi anglickým a americkým přístupem k filmařině. A tady v tom případě se to porovnávat s originálem prostě musí. Americkému publiku bude tahle verze bližší; ostatně ne že bych se nebavil, jen to celé mohlo být méně černé (ač mi černí nevadí, bylo jich tam na můj vkus moc). ()

CiPR

Bohužel jsem původní "Horší než smrt" neviděl a tak nemohu srovnávat. Obsazení je dokonalé, jak mi mohl tento film tak dlouho unikat. Hvěždný Martin Lawrence po boku Tracy Morgana, které ještě doplňuje Chris Rock, bomba.80%. ()

KosiR_ksr

Pokus o lepší vygradování a vybroušení původních vtipů a gagů se nezdařil - paradoxně je v původní britské verzi vše lépe dotažené a na svém místě, o příjemném britském humoru nemluvě - ten v remaku potlačuje potřeba americkému publiku vše patřičně vysvětlovat a snaha přidat "cool" narážky na barvu pleti. Z mého pohledu jde o zbytečný remake (skvělého filmu), protože sám nic pořádného do snímku nevnesl a naopak na mne působí neupřimně a méně zábavně. ()

heihatchi

Docela vtipné, že narazím na anglický originál, ale omylem se pak podívám na americký remake.. Ve výsledku je to ale asi ta lepší varianta, neboť takhle jsem nemohl srovnávat s původním filmem a docela se mi to líbilo. A zfetovanej James Marsden tu byl bezkonkurenční. ()

Olík

Plně rozumím rozpětí hodnocení od odpadu až k pěti hvězdičkám. Na film se dá pohlížet ze dvou pohledů. Buď jako na černošské zprznění stejnojmenné původního díla Franka Oze z roku 2007. A nebo na hvězdně obsazenou vtipnou černou komedii plnou bizardních zápletek od vyměněného nebožtíka až po homosexuálního trpasličího milence zesnulého. Já zůstávám nestraně uprostřed a píši za tři. ()

Hopkins

Sprostá vykradačka,která byla přizpůsobena amíkům jako odpočinoková ptákovina dobrý ale nelíbí se mi že tak debilně obšlehli viz. scéna na záchodě ale nebyl to ani odpad ani na jednu dvě hvězdičky 3 55% ale anglická verze je 5* luxus ()

JirkaLexa

Typická americká komedie na motivy slušného filmu, která si z něj v podstatě dělá jednu velkou "prdel". Obsazení většinou afroamerické, což se k tomu přímo hodí. Většina událostí při pohřbu je naprosto skandální a děsně zábavná. Oproti původnímu filmu Horší než smrt z roku 2007 se mi možná toto komediální pojetí líbí více a to i přes velké nepochopení a kritiku veřejnosti. Původní film je dle mého gusta možná až trochu seriózní, což tato černá komedie není ani omylem a výjmečně mě to nevadí, dokonce jsem za to rád... 70% ()

Hapretor

blbé ale pobavilo ... na zabití času ok ... dobří herci ... top byl Marsden ... Saldana tehdy kočka jak nevim co ... ()

Kissak

Anglický originál byl super, ale tenhle film přestože ho věrně kopíruje je taky dobrá práce. Je to komedie, takže by měla hlavně pobavit a to se v mém případě stalo. V poslední době se moc dobrých komedií netočí, což je škoda a tahle k nim z mého pohledu patří. ()

maZSlicko

Nemyslim si že to byl takovej shit..Tento snímek sem viděl dřív jak originál,a bavil sem se..Herci byly taky dobrý 49% je málo,znám větší sračky jak toto.. ()

foundation

Absolútne zmršenie všetkého čo bolo na pôvodnom filme dobré. Banda afektovaných černochov a ich teatrálne výstupy so skvostným akcentom. Ani Rock, ani Lawrence, ani Glover ani Saldana. ANI NÁPAD. ()

emdvojka

Škoda že Jamesovi Marsdenovi ako Oscarovi na LSD nedali viac priestoru. Vďaka nemu som to dopozeral a niektoré scény ma naozaj rozosmiali. Slabučké 3 hviezdy. Pôjdem si pozrieť originál, aj keď už to asi nebude ono. ()